Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лимар А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Лимар А. П. 
Російський експедиційний корпус у Франції в бойових діях Першої світової війни / А. П. Лимар // Укр. іст. журн. - 2000. - № 1. - С. 71-80. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(2)523 + Т3(0)523

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Лимар А. О. 
Баштанництво України / А. О. Лимар. - Миколаїв, 2007. - 260 c. - Бібліогр.: с. 252-260. - укp.

Викладено питання походження та розповсюдження баштанових культур на території України. Розкрито етапи формування зон товарного баштанництва, особливості господарського використання даних культур. Охарактеризовано морфологічні, біологічні особливості рослин, їх реакцію на умови вирощування. Висвітлено методи та сучасні досягнення селекції, охарактеризовано найпоширені сорти та гібриди баштанних культур. Описано сучасні технології їх вирощування у відкритому та закритому грунті, проблеми зберігання та переробки плодів. Розкрито значення даних культур в лікувально-профілактичному харчуванні.

Изложены вопросы происхождения и распространения бахчевых культур на территории Украины. Раскрыты этапы формирования зон товарного бахчеводства, особенности хозяйственного использования данных культур. Охарактеризованы морфологические, биологические особенности растений, их реакция на условия выращивания. Освещены методы и современные достижения селекции, охарактезированы наиболее распространенные сорта и гибриды бахчевых культур. Описаны современные технологии их выращивания в закрытом и открытом грунте, проблемы сохранения и переработки плодов. Раскрыто значение данных культур в лечебно-профилактическом питании.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.7(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лимар А. О. 
Матвій Терентійович Симонов (Номис): життя, культурно-наукова, громадська та педагогічна діяльність : Автореф. дис... канд. іст. наук / А. О. Лимар; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз джерел і літератури, присвячених постаті М.Т.Симонова, у постановці та розробці актуальної українознавчої теми, яка ще не була предметом спеціального дослідження та визначається тим, що вперше в історіографії здійснено реконструкцію життя та багатогранної діяльності М.Номиса, висвітлено процес формування його світогляду та становлення як культурного та громадського діяча, розкрито роль і місце у вітчизняній історії другої половини XIX ст. Проаналізовано його творчий доробок, запропоновано періодизацію життєвого шляху. Встановлено раніше невідомі факти життя та внесено уточнення щодо родоводу. Вперше охарактеризовано громадську діяльність М.Т.Симонова, його роботу з організації освітянської справи в Полтавській губернії та краєзнавчу працю. Детально розглянуто приватне життя та господарську діяльність у власному маєтку с. Заріг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(45УКР)дСимонов(Номис) + Ш.г(4УКР)5дСимонов,М.Т.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лимар А. О. 
Баштанництво України : монографія / А. О. Лимар, В. А. Лимар; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. - Вид. 2-ге, переробл. та доповн. - Миколаїв : МДАУ, 2012. - 371 c. - Бібліогр.: с. 360-371. - укp.

Висвітлено питання походження та розповсюдження баштанних культур, історію баштанництва в Україні, господарське значення та зони виробництва даних культур. Наведено систематику, морфологічні та біологічні особливості рослин, описано методи та сучасні досягнення селекції, подано характеристику найпоширеніших сортів і гібридів баштанних культур (кавуна столового, дині, гарбуза, кабачка, патисона, крукнека). Описано сучасні технології вирощування баштанних культур у відкритому та закритому грунті для одержання товарної продукції й насіння. Розглянуто питання зберігання та переробки плодів, зокрема і за домашніх умов. Значну увагу приділено основним хворобам баштанних культур, заходам боротьби з ними, а також зі шкідниками даних культур. Подано інформацію про малопоширені гарбузові культури (голонасінний гарбуз, лагенарія, крукнек, декоративний гарбуз, гарбуз фіголистковий, чайот, момордіка, люфа, ехіноцист). Акцентовано на економічній ефективності виробництва та питаннях маркетингу баштанної продукції, а також науковому забезпеченні концепції розвитку баштанництва в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.7(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бабенко В. А. 
Інтелектуальна власність : навч. посіб. / В. А. Бабенко, А. П. Лимар; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. - Д. : ДРІДУ НАДУ, 2011. - 152 c. - Бібліогр.: с. 148-151. - укp.

Розкрито поняття інтелектуальної власності, її місце та роль в економічному та соціальному розвитку суспільства. Розглянуто види інтелектуальної власності й об'єктів її права. Висвітлено еволюцію права промислової й інтелектуальної власності в Україні, а також авторського права та суміжних прав. Розглянуто об'єкти та суб'єкти інтелектуальної власності, надано їх класифікацію. Проаналізовано державну систему охорони об'єктів інтелектуальної власності в Україні. Розкрито її роль в сучасній економіці, а також підходи до оцінки об'єктів права інтелектуальної власності. Проаналізовано українські закони та міжнародні угоди за усіма об'єктами промислової власності (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, товарні знаки, географічне значення місць знаходження товарів), авторського права та суміжних прав (бази даних, музичні твори, відеофільми, аудіозаписи, твори кінематографії тощо). Розглянуто міжнародну систему захисту інтелектуальної власності, наведено підходи до стимулювання інтелектуальної діяльності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лимар А. Ю. 
Особливості дискретно-імпульсного введення енергії при диспергуванні крохмалевмісної сировини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / А. Ю. Лимар; НАН України, Ін-т техн. теплофізики. - Київ, 2014. - 24 c. - укp.

Досліджено кінематичні та динамічні характеристики та встановлено особливості дискретно-імпульсного введення енергії під час диспергування крохмалевмісних сумішей в роторно-пульсаційному апараті та розроблено на цій основі енергозберігаючої технології та обладнання для приготування рідких кормів. Вивчено, вплив фізичних факторів, що реалізуються в роторно-пульсаційному апараті, на оброблювану зернову суміш. Запропоновано конструктивні особливості РПА, в якому реалізується широкий спектр чинників впливу на процес переробки крохмалевмісних сумішей для одержання рідкого корму для тварин. Запропоновано математичну модель, що дозволяє дослідити динаміку рідини та теплопереносу у роторно-пульсаційному апараті циліндричного типу, робочий орган якого містить послідовно ротор, статор. Це дозволило визначити оптимальні вихідні параметри для процесу диспергування крохмалевміснї суміші. Постановка задачі динаміки рідини та теплопереносу в РПА, заснована на наближених двовимірних гідродинамічних моделях. Результати моделювання дають можливість використовувати їх під час проектування промислового обладнання інших типорозмірів і продуктивності з оптимальними робочими параметрами. Експериментально визначено характер проходження теплообмінних процесів під час диспергування крохмалевмісної сировини. Одержано експериментальні дані, які дозволяють оцінювати достовірність теоретичних досліджень, а також відпрацювати технологічний процес приготування рідких кормів для сільськогосподарських тварин. Експериментально визначені напірні, витратні та енергетичні характеристики роторно-пульсаційного апарату. За результатами проведених досліджень запропоновано технологію та обладнання для приготування рідких кормів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.919

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Агрокліматичні ресурси півдня України та раціональне їх використання : [монографія] / А. О. Лимар, В. А. Лимар, С. В. Коковіхін, Є. О. Домарацький; НААН України, Півд. дослід. с.-г. ст., Ін-т вод. проблем і міліорації. - Херсон : Грінь Д.С., 2015. - 244 c. - Бібліогр.: с. 225-241 - укp.

Висвітлено теоретичні, науково-методичні, технологічні, організаційно-економічні, біоенергетичні й екологічні основи використання теплових ресурсів сільськогосподарськими культурами в умовах Південного Степу України. Запропонований агротехнологічний комплекс виробництва рослинницької продукції забезпечує раціональне використання теплових ресурсів і грунтово-кліматичного потенціалу регіону, оптимізацію виробничих витрат, одержання високих економічних показників агросфери та зниження екологічного тиску на довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: П022.89(4УКР) + П14(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Роторно-пульсаційні апарати для приготування рідких зернових кормів : [монографія] / О. М. Ободович, В. Г. Горобець, А. Ю. Лимар, В. І. Троханяк, Є. О. Антипов, А. М. Сердюк; Національна академія наук України, Інститут технічної теплофізики, Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Ямчинський О. В., 2021. - 188 c. - Бібліогр.: с. 175-188 - укp.

Розроблено нову конструкцію роторно-пульсаційного апарату для приготування рідких зернових кормів, принцип роботи якого полягає у використанні робочої камери з ротором і статором, що мають отвори різної конфігурації для проходження кормової суміші. Проведене чисельне моделювання і експериментальне дослідження процесів гідродинаміки і теплопереносу в кормовій суміші під час її приготування. Отримано всі характеристики рідкої кормової суміші. Визначено режими роботи роторно-пульсаційних апаратів, при яких рідка зернова суміш буде найбільш оптимальною для засвоєння свійськими тваринами. Розроблено конструкції роторно-пульсаційних апаратів, що можуть бути використані для годівлі тварин у фермерських господарствах і агропромислових комплексах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854031 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського