Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Лисяк Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Лисяк Н. М. 
Земля як економічний ресурс управління розвитком міст / Н. М. Лисяк // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Регіон. сусп. системи: Зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 3, ч. 1. - С. 270-281. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ-2Л)441.0-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Лисяк Н. М. 
Стан, проблеми та методи дослідження економіко-управлінської підсистеми міста / Н. М. Лисяк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 570. - С. 91-96. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто й охарактеризовано стан, проблеми та методи дослідження економіко-управлінської підсистеми міста, визначено пріоритетне значення економічних і правових механізмів у цьому процесі та запропоновано модифіковану модель для аналізу, оцінювання та прогнозування розвитку міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-210.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Габрель М. М. 
Основні вимоги до проекту "Тимчасового положення про Львівську агломерацію" / М. М. Габрель, Й. Я. Хром'як, Н. М. Лисяк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 605. - С. 66-70. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Окреслено стан, проблеми дослідження питань відносин міст і прилеглих територій. Уточнено сутність поняття "агломерація"; запропоновано модель управління агломераціями; надано пропозиції та основні вимоги до проекту "Тимчасового положення про Львівську агломерацію".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)441.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лисяк Н. М. 
Регулювання економічних відносин міста і приміської зони : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. М. Лисяк; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. - Л., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено питання стосовно теоретичних і методичних положень регулювання економічних відносин міста та приміської зони. Наведено класифікацію суспільних потреб, на підставі якої розкрито суть економічних відносин міста та приміської зони, які розглянуто як відносини, наявні у процесі використання обмежених ресурсів для задоволення зростаючих потреб населення. Розглянуто законодавчі та теоретичні підходи до регулювання відносин міста та приміської зони, встановлено невідповідності у структурі цих відносин. Досліджено особливості цих відносин на прикладі Львова. Обгрунтовано нові принципи регулювання економічних відносин міста та приміської зони, а саме: комплексності, узгодженості інтересів суб'єктів відносин, економічних взаємодій, суспільної корисності. Запропоновано економічні й організаційно-правові форми вдосконалення цих відносин у межах економічного механізму їх регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ-2Л)22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шевчук Л. Т. 
Нові підходи у відносинах міста і приміської зони / Л. Т. Шевчук, Н. М. Лисяк // Соц.-екон. пробл. сучас. періоду України. - 2008. - Вип. 5. - С. 465-477. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Хром'як Й. Я. 
Обгрунтування доцільності створення спеціальності "Урбаністика та просторова організація території" / Й. Я. Хром'як, М. М. Габрель, Н. М. Лисяк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 704. - С. 174-179. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Обгрунтовано доцільність створення нової спеціальності з урбаністики та просторової організації територій. Зроблено висновки щодо соціально-економічного розвитку територій і населених пунктів і стану підготовки фахівців у сфері містобудування, землекористування, регіональної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Габрель М. М. 
Територіально-містобудівні механізми підвищення інвестиційної привабливості Львівщини / М. М. Габрель, Й. Я. Хром'як, Н. М. Лисяк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 739. - С. 137-143. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Із застосуванням методики "знизу - вверх" інвестиційні проектні пропозиції виокремлено в 7 груп. Схематично надано характеристику запропонованих інвестиційних проектів, аналіз ефективності їх реалізації. Перспективні шляхи активізації територіально-містобудівних механізмів надають інвестиційної привабливості регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лисяк Н. М. 
Технічна інфраструктура та житлове будівництво м. Львова на зламі XX - XXI ст. / Н. М. Лисяк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 767. - С. 326-336. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано зміни у житловому будівництві та технічній інфраструктурі Львова у період 1990 - 2010 рр. Виділено проблеми та роль економічних механізмів у цих сферах. Встановлено, що за останні 20 років набільших змін зазнала транспортна інфраструктура міста, другою є сфера житлового будівництва і найменших змін зазнала технічна інфраструктура міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ-2Л)315.441.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Габрель М. М. 
Соціально-еколого-економічне здоров'я міста: діагностика стану та прогнозування розвитку / М. М. Габрель, Н. М. Лисяк, Й. Я. Хром'як // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 6. - С. 97-118. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Предмет дослідження - обгрунтування основи діагностики стану та прогнозування розвитку здорового міста. Мета роботи - розробити модель соціальних, екологічних та економічних процесів у містах, визначити методи дослідження та прогнозування його здоров'я на основі аналізу сучасних концепцій. Виділено важливі елементи і чинники, що впливають на міське здоров'я; систематизовано показники його оцінки. Визначено актуальність дослідження здоров'я міст як самостійної категорії у нових геополітичних і соціально-економічних умовах для обгрунтування засад нової містобудівної політики та розвитку міст. Сьогодні в урбаністичній науці активно застосовуються категорії та розробляються концепції: сталого розвитку, якості життя, атракційності й конкурентності міст, якості умов проживання, ревіталізації деградованих територій тощо. Висновки: запропоновано методи й систему показників для аналізу проблем і діагностування здоров'я міст. Аналіз окремих вимірів і їх взаємодій за відношенням сумісності, узгодженості, конфліктності дозволяє структурувати масиви інформації про стан і динаміку ситуації, оцінити просторову ситуацію в місті, системно діагностувати стан і прогнозувати наслідки для міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0 + У049(4УКР)22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Олексюк Г. В. 
Концептуально-структурні моделі ендогенного потенціалу об'єднаних територіальних громад як передумова підвищення їх конкурентоспроможності / Г. В. Олексюк, Н. М. Лисяк, Н. М. Попадинець // Економіка України. - 2019. - № 3. - С. 52-69. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Охарактеризовано результати децентралізації влади та фінансів, що розпочалася в Україні у 2014 р. Кількісні та якісні показники функціонування об'єднаних територіальних громад (ОТГ) дають можливість провести дослідження, виявити позитивні та негативні аспекти і зробити відповідні висновки. На кінець 2018 р. в Україні створено 865 ОТГ, що охоплює лише 37 % загальної території. Згідно з оцінкою фінансової спроможності створених ОТГ, близько 10 % громад є неспроможними за показниками рівня дотаційності бюджету, питомої ваги видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах, мають низькі власні доходи та капітальні видатки на 1 жителя. Показано актуальність аналізу складових соціально-економічного потенціалу ОТГ, виявлено резерви фінансової стійкості громад, які зможуть забезпечити сталий розвиток населених пунктів у майбутньому. Доведено, що юридичне та географічне перегрупування сіл, селищ і міст у нові ОТГ для забезпечення їх фінансової спроможності не завжди може бути ефективним, оскільки об'єднана громада - це єдиний комплекс природно-ресурсного багатства території, виробничо-господарського та інфраструктурного потенціалів, соціальної інфраструктури і показників якості життя мешканців. Розкрито, що для пошуку способів удосконалення управління громадою доцільно використати метод побудови концептуально-структурних моделей зазначених складових потенціалу ОТГ, які можуть бути сформовані за допомогою належних інвентаризації та оцінки майна і ресурсів, незалежно від їх юридичного статусу, господарського спрямування тощо, з використанням просторового планування та містобудівної документації, фінансово-господарських показників виробничого сектору. Визначено, що формування у такий спосіб програм і прогнозів соціально-економічного розвитку на коротко- і довгостроковий періоди забезпечує об'єктивність показників, реальність подолання фінансових дисбалансів, доцільність векторів розвитку громади, інвестиційні можливості та конкурентоспроможність ОТГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Габрель М. М. 
Цінність об'єкта культурної спадщини у визначенні його ринкової вартості (приклади з практики Львова) / М. М. Габрель, Н. М. Лисяк, В. А. Шиленко, О. Герич // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2019. - № 7/8. - С. 107-118. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Предмет дослідження - оцінка об'єктів історичної спадщини, визначення грошового еквівалента їх вартості. Мета роботи - розвинути методологію оцінки об'єктів культурної спадщини з урахуванням нових умов і вимог у цій сфері. Результати роботи. Уточнено поняття цінність і вартість об'єкта культурної спадщини. Стверджується, що цінність і вартість є фундаментальними характеристиками пам'ятки. Цінність визначена домінуючою в об'єкті і є об'єктивно вищою категорією, а вартість - грошовий еквівалент цінності об'єкта, пов'язується корисністю та можливістю його функціонального використання. Проаналізовано принципи, критерії та методи оцінки об'єктів - пам'яток культурної спадщини, які використовуються в сучасній практичній діяльності; обгрунтовано рекомендації вдосконалення методів оцінки пам'яток культурної спадщини. Визначена система критеріїв оцінки є достатньою для оцінки об'єкта. Висновки: запропоновані зміни реформують діяльність з охорони та ревіталізації історичного середовища, оцінку проектів розвитку історичного середовища міст.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)0-571.1-09 + Ч111.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Габрель М. М. 
Феномен динамізму та імпульсності в соціально-економічному розвитку урбанізованих систем / М. М. Габрель, Й. Я. Хром'як, Н. М. Лисяк // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2020. - № 2. - С. 105-118. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Предмет дослідження - осмислення феномена динамізму та імпульсності у розвитку урбанізованих систем. Мета дослідження - обгрунтувати теоретичні й прикладні підходи до організації та керованого розвитку урбанізованих систем з урахуванням їх динамічно-імпульсних властивостей. Методи дослідження: використано сукупність методів і підходів, що дозволить забезпечити концептуальну єдність дослідження теоретичних і практичних складових динамізму й імпульсності в урбаністиці. Результати роботи. Через п'ятивимірну модель містобудівного простору охарактеризовано системні властивості міста та окреслено місце динамізму й імпульсності в цих властивостях, з'ясовано їх природу. Проаналізовано існуючі теорії динамізму й імпульсності та шляхи їх використання щодо розвитку міст, визначено гіпотези й обгрунтовано підходи до динамічно-імпульсного розвитку урбанізованих систем. Основні динамічно-імпульсні положення застосовано для обгрунтування концепції просторової організації та соціально-економічного розвитку агломераційного утворення "Великий Львів". Висновки: врахування динамічно-імпульсних властивостей у розвитку урбанізованих систем на прикладі м. Львів дозволило обгрунтувати вимоги у розвитку міста, що стосуються промисловості, прав власності, розвитку інклюзивних економічних і політичних інститутів, оптимізації відносин міста з оточенням, орієнтації на унікальність міського простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У010.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лисяк Н. М. 
Теоретико-методологічні засади інтегрованого розвитку урбанізованих систем : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / Н. М. Лисяк; Національна академія наук України, Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього. - Львів, 2021. - 40 c. - укp.

Вперше запропоновано концепцію інтегрованого розвитку урбанізованих систем, яка характеризує процес розробки та реалізації стратегічної політики розвитку міст шляхом синхронізації управлінських рішень щодо організації їхньої життєдіяльності, врахування інваріантності людиноцентричного підходу до визначення стратегічних цілей розвитку міст, забезпечення узгодженості соціально-економічних і просторових пріоритетів розвитку, залучення інструментів стейкхолдер-менеджменту в процеси формування міської політики і забезпечення ефективної комунікації, а також активізації участі громадськості в розбудові соціального капіталу міських територіальних громад. Розроблено структурно-логічну модель урбанізованих систем, що відображає використання сучасних підходів до просторової організації та розвитку території міст, передбачає капіталізацію потенціалу територій. Запропоновано методичний підхід до аналізу та оцінювання стану урбанізованої системи. Удосконалено наукові засади інтегрованого розвитку урбанізованих систем, трактування сутності категорії «інтегрований розвиток урбанізованих систем», інтерпретацію принципів інтегрованого розвитку урбанізованих систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Олексюк Г. В. 
Організація планування розвитку територій у контексті децентралізації державного управління: поєднання інтегрованих, просторових та економічних підходів / Г. В. Олексюк, С. В. Куйбіда, Н. М. Лисяк, Н. М. Попадинець // Економіка України. - 2021. - № 11. - С. 23-38. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Здійснено порівняння основних підходів до розроблення Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, Концепції інтегрованого розвитку території територіальної громади і Стратегії розвитку громади. Запропоновано методологічний підхід щодо формування Концепції інтегрованого розвитку шляхом побудови концептуально-структурних моделей ендогенного потенціалу громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-18 + Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шульц С. Л. 
Просторова ексклюзія в містах України: аналіз і напрями протидії / С. Л. Шульц, Н. М. Лисяк // Економіка України. - 2022. - № 12. - С. 69-83. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Осмислено феномен просторової ексклюзії в Україні, проблеми і передумови її виникнення. Визначено чинники й обгрунтовано характерні ознаки проявів просторової ексклюзії на прикладі міст і територій України. Виявлено, що основні чинники, які формують і впливають на просторову ексклюзію, зосереджено в порушенні законодавчо-нормативних положень, соціально-економічних процесах, системі управління, процесах функціонування територіальних систем. Доведено, що врахування просторової ексклюзії у просторовому плануванні дозволить обгрунтувати вимоги розвитку міст і регіонів. Окреслено завдання щодо протидії та усунення проявів просторової ексклюзії у містах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ексклюзивність регулювання соціально-економічного розвитку регіонів України: ґенеза та напрями протидії : монографія / С. Л. Шульц, А. І. Мокій, М. В. Максимчук, Н. М. Лисяк, Н. М. Попадинець, О. М. Луцків, М. А. Карп'як, О. А. Войтенко, А. В. Янович; ред.: С. Л. Шульц; Національна академія наук України, Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього. - Львів : Ін-т регіон. дослід. ім. М. І. Долішнього НАН України, 2022. - 281, [7] c. - (Серія "Проблеми регіонального розвитку"Проблеми регіонального розвитку). - Бібліогр.: с. 266-280 та в знесках - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні положення дослідження ексклюзивності регулювання соціально-економічного розвитку в Україні. Проаналізовано чинники, прояви та наслідки ексклюзивного регулювання соціально-економічного розвитку регіонів. Особливу увагу сконцентровано на дослідженні проблем інституційного забезпечення розвитку територіальних громад в умовах децентралізації та оцінці впливу ексклюзивного регулювання на підприємницький потенціал регіонів. Досліджено прояви дисфункційності системи бюджетного регулювання регіонального розвитку, яка ускладнює вирішення проблеми подолання міжрегіональної дивергенції, зменшує ефективність державної регіональної політики щодо мінімізації міжтериторіальних диспропорцій. Висвітлено особливості соціальної і просторової ексклюзії в регіонах та містах України та проаналізовано прояви ексклюзивного регулювання розвитку регіональних споживчих ринків. Схарактеризовано аспекти вироблення, прийняття та реалізації рішень у сфері регіональної політики на різних рівнях управління, а також питання регіонального розвитку. Описано прояви просторової ексклюзії у плануванні розвитку регіонів та міст України. Виокремлено проблеми ексклюзивності регулювання розвитку територіальних громад в умовах децентралізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862819 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського