Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Лопухін А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Лопухін А. 
Феномен мікробіальної експансії в археозої як прецедент пошуку та інтерпретації інопланетних аналогів / А. Лопухін, М. Шидловський // Вісн. НАН України. - 2006. - № 5. - С. 18-38. - Бібліогр.: 68 назв. - укp.

Обговорено морфологічні, біогеохімічні та ізотопні свідчення мікробіального життя на ранній Землі, починаючи з 3,8 млрд років тому. Оновлена парадигма біологічної активності, виявлена в метеоритах і зафіксована в стародавніх осадових породах за допомогою сучасних методів, дозволяє використати нагромаджений досвід спеціалістів для пошуку та інтерпретації інопланетних аналогів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е142"011"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єремєєв В. 
Філософсько-методологічна спадщина В. І. Вернадського / В. Єремєєв, А. Лопухін // Вісн. НАН України. - 2010. - № 9. - С. 47-54. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Володимир Іванович Вернадський (1863 - 1945) по праву посідає почесне місце в світовій науці й філософії. Маючи надзвичайно широкий діапазон інтересів, він заклав вагому базу низки наукових напрямів, які плідно розвиваються і сьогодні. Науковець залишив помітний слід у геології, гідрогеології, біології, грунтознавстві, фізиці, хімії, метеоритиці, радіології, картографії, філософії та її історії. Найвизначнішим його досягненням стало започаткування біогеохімії - своєрідної дисципліни на межі геології, біології та космохімії, а також визначення сукупності мікроорганізмів, рослин і тварин як єдиної живої речовини планети, що є головним чинником міграції хімічних елементів, передумовою виникнення біосфери та сучасної атмосфери. В. І. Вернадський створив динамічну мінералогію, довів необхідність дослідження складу мінералів, їх походження в конкретних геологічних умовах, заснував нову наукову галузь - геохімію. Володимир Іванович був талановитим організатором науки, глибоко цікавився філософськими проблемами природознавства. За його пропозицією в 1921 р. філософія як дисципліна була введена в систему Академії наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б. д(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського