Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Лукашова М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Лукашова М. С. 
Влияние строения импрегнированных на силикагеле каликс[4]аренов с фосфиноксидными и фосфорильными группировками на эффективность экстракции $E roman bold Eu sup 3+ из водных растворов / М. С. Лукашова, К. Н. Беликов, К. Ю. Брылева, А. В. Вербицкая, В. И. Кальченко // Теорет. и эксперим. химия. - 2013. - 49, № 3. - С. 184-188. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г472-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Лукашова Т. Д. 
Розв'язування алгебраїчних рівнянь в модульних арифметиках / Т. Д. Лукашова, М. В. Лукашова, К. В. Марченко // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 2. - С. 86-90. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

У багатьох задачах теорії чисел і дискретної математики доводиться виконувати арифметичні дії над цілими числами (ЦЧ) за певним модулем. За такого підходу кожне ЦЧ можна ототожнити з остачею за цим модулем і розглядати множину лишків як нову, модульну арифметику. Зазначимо, що арифметичні операції над елементами утвореної таким способом алгебричної структури вводяться подібно до того, як вони визначені для ЦЧ, і визначаються відповідними остачами від ділення на модуль. Проте, залежно від модуля, деякі особливості можуть виникати при множенні класів лишків і похідних від нього операцій - піднесенні до степеня та добуванні кореня, а відтак - під час розв'язування рівнянь та їх систем. В арифметиках за простим модулем результати операцій віднімання та ділення на відмінний від нуля елемент також є елементами цих арифметик. Тому в них можна обійтись без від'ємних і дробових числових виразів. Окрім того, в таких арифметиках зберігається більшість відомих алгоритмів розв'язування алгебричних рівнянь та їх систем. З іншого боку, в арифметиках за складеним модулем усталені правила можуть порушуватись, що пояснюється існуванням в них дільників нуля. Незважаючи на те, що виконання арифметичних операцій у скінченних арифметиках значною мірою спирається на теорію конгруенцій і теорію кілець, які вивчаються у курсі алгебри та теорії чисел, дослідженню модульних арифметик, зокрема, особливостям виконання в них арифметичних дій, розв'язуванню рівнянь та їх систем присвячено лише окремі публікації. Розглянуто особливості розв'язування алгебричних рівнянь та їх систем у модульних арифметиках. Досліджено питання розв'язності окремих типів алгебричних рівнянь (зокрема, лінійних і квадратних) і систем лінійних рівнянь у арифметиках за простим модулем, наведено відповідні алгоритми та приклади.


Індекс рубрикатора НБУВ: В141 + В152.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського