Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лукашук І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Лукашук І. В. 
Прогнозування ефективності лікування гормоном росту соматотропної недостатності у дітей препубертатного віку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / І. В. Лукашук; НАМН України, ДУ "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка". - Київ, 2012. - 23 c. - укp.

Обгрунтовано значення ауксологічних показників та ростових маркерів у прогнозуванні ростової відповіді на терапію рекомбінатного людського гормону росту (рГР) з метою індивідуалізації лікування. Вивчено ростову відповідь за 1-й та 2-й роки терапії рГР у дітей препубертатного віку з соматропною недостатністю (СН). Доведено, що лікування рГР у дітей з СН є безпечним і супроводжується значним підвищенням швидкості росту у 76,7 % дітей за перші два роки лікування. Встановлено низьку ростову відповідь у 23,3 % дітей препубертатного віку з СН, серед яких переважали діти з середньотяжким ступенем дефіциту гормону росту ДГР в поєднанні з показником ІФР-1 SDS в діапазоні > мінус 2,9. Проаналізовано зв'язок між базальними ауксологічними показниками і приростом зросту в SDS за 1-й рік терапії у дітей препубертатного віку з СН та високою ростовою відповіддю на терапію рГР. Виявлено пряму кореляційну залежність між приростом зросту ΔН SDS за 1-й рік терапії і базальними показниками зросту в SDS та лужної фосфатази. Доведено, що рівень ІФР-1 сироватки крові може слугувати як маркером дефіциту ГР, так і предиктором ростової відповіді на терапію рГР. Обгрунтовано доцільність прогнозування ростової відповіді за 1 рік терапії рГР у дітей препубертатного віку з СН ще до початку лікування за наявності базальних ауксологічних та гормональних показників. Вперше обгрунтовано доцільність забезпечення індивідуалізованої терапії рГР у дітей препубертатного віку з СН на основі прогнозування ростової відповіді за базальними гормональними, біохімічними та ростовими показниками. Встановлено предиктори ростової відповіді на терапію рГР та розроблено прогностичну таблицю на основі базальних гормональних, біохімічних і ростових показників, які є підгрунтям для індивідуалізації лікування та оптимізації терапії рГР у дітей препубертатного віку з СН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.100.23-52

Шифр НБУВ: РА408199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Музь В. А. 
Удосконалення навчання самоконтролю хворих на цукровий діабет: практика контролю компенсації хвороби та її ускладнень у дітей і підлітків (огляд літератури та власні дані) / В. А. Музь, Н. М. Музь, О. В. Антропова, І. В. Лукашук, О. В. Большова // Ендокринологія. - 2013. - 18, № 3. - С. 64-69. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проаналізовано дані наукової літератури щодо навчання самоконтролю хворих на цукровий діабет 1 типу як складової частини лікування та профілактики діабетичних ускладнень у дітей і підлітків. Висвітлено досвід роботи кабінету «навчання самоконтролю хворих на цукровий діабет» та результати щодо контролю компенсації хвороби та її ускладнень у дітей і підлітків різних вікових груп з урахуванням тривалості та перебігу хвороби.

Проанализированы данные научной литературы по обучению самоконтролю больных сахарным диабетом 1 типа как составной части лечения и профилактики осложнений сахарного диабета у детей и подростков. Показано значение кабинета «обучения самоконтролю больных сахарным диабетом» для достижения компенсации сахарного диабета 1 типа и профилактики диабетических осложнений у детей и подростков разных возрастных групп с учетом длительности и течения болезни.

The scientific literature data regarding diabetes self-managing education and programs in patients with type 1 diabetes as a component part of the treatment and prevention of diabetic complications in children and adolescents were analyzed in the ar¬ticle. The findings of this study highlight the importance of health care centre in control of diabetes and diabetes complications in children and adolescents according different age groups with dif¬ferent duration and course of the disease.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Большова О. В. 
Панкреатична екзокринна недостатність та її корекція у дітей з цукровим діабетом типу 1 в поєднанні з целіакією / О. В. Большова, І. В. Лукашук, В. Д. Лукашук // Лікар. справа. - 2015. - № 1/2. - С. 167-169. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Під час обстеження дітей, хворих на цукровий діабет типу 1 (ЦД 1), діагностували целіакію, виявляли у них панкреатичну екзокринну недостатність та провели оцінку ефективності замісної ферментної терапії препаратами панкреатину. У дітей з ЦД 1 у поєднанні з целіакією і у дітей без целіакії під впливом ферментної терапії через 1 міс була різною динаміка добової екскреції жиру з випорожненнями. Застосування препаратів панкреатину у дітей, хворих на ЦД 1, з целіакією та панкреатичною екзокринною недостатністю сприяє покращанню клінічної симптоматики та проявів синдрому мальдигестії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23 + Р733.413.309 + Р733.413.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Большова О. В. 
Низькорослість: удосконалення діагностики та вибір оптимальної тактики лікування / О. В. Большова, О. Я. Самсон, Н. А. Спринчук, О. А. Вишневська, Н. М. Музь, І. В. Лукашук, В. Г. Пахомова // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2016. - № 2. - С. 35-43. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Мета роботи - визначити алгоритм діагностики та лікування хворих із низькорослістю з урахуванням індивідуальних особливостей клінічного перебігу захворювання та ауксологічних і гормональних показників. Обстежено 41 пацієнта з ідіопатичною низькорослістю віком від 4 до 18 років (17 дітей препубертатного віку і 24 - у період пубертату); 65 пацієнтів (середній вік 8 років) з ознаками внутрішньоутробної затримки росту і 32 молодих дорослих віком 19 - 23 роки із соматотропною недостатністю, що виникла в дитинстві. В усіх хворих визначали вміст гормона росту (ГР) (базальний рівень і пік викиду на тлі фармакологічних тестів з інсуліном/клонідином) та рівень інсуліноподібного фактора росту-1 (ІФР-1) радіоімунологічним методом за допомогою стандартних наборів Irma (Immunotech, Чехія). Перед початком лікування препаратами рекомбінантного ГР проводили тест генерації ІФР-1 в один або у два етапи. У молодих дорослих із соматотропною недостатністю досліджували рівень С-реактивного пептиду, аполіпопротеїнів А1 і В високочутливим імунотурбідиметричним методом у плазмі крові перед та на тлі лікування препаратами рекомбінантного ГР. Результати тесту генерації ІФР-1 були відправними при прийнятті рішення про початкову дозу препаратів рекомбінантного ГР. Дітям препубертатного віку препарати призначали 0,033 мг/кг на добу, а дітям пубертатного віку або з незадовільною динамікою росту - 0,05 мг/кг на добу. На тлі терапії препаратами рекомбінантного ГР відзначено достовірне збільшення рівня ІФР-1 у плазмі крові. Тривалий дефіцит ендогенного ГР у молодих дорослих асоціюється з достовірним підвищенням рівня С-реактивного білка та дисбалансом аполіпопротеїдів А1 і В у плазмі крові. Висновки: для пацієнтів з низкорослістю внаслідок затримки внутрішньоутробного розвитку терапія препаратами рекомбінантного ГР ефективна з метою корекції росту; у молодих дорослих із соматотропною недостатністю така терапія сприяє зниженню серцево-судинного ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.100.233

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського