Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Малиш Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Малиш Л. О. 
Українська освіта на порозі третього тисячоліття: загальний стан, проблеми та перспективи / Л. О. Малиш // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Соціол. науки. - 2008. - Т. 83. - С. 26-35. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Надано загальну характеристику освітньої системи України: описано її базові структурні елементи; визначено основні освітньо-кваліфікаційні рівні, які можна здобути в її межах, та окреслено типові освітні траєкторії, пов'язані з їх набуттям. Увагу приділено кількісним характеристикам освітньої системи України (визначенню кількості осіб, що навчаються у різних типах освітніх закладів, рівня освіти українців у цілому та по окремих регіонах, оцінки українцями стану справ в освітній галузі, показників гендерної рівності в освітній галузі, кількості неписемних тощо), які порівняно з аналогічними показниками для інших країн. На підставі одержаних даних зроблено висновки щодо актуального стану справ в освітній галузі та визначено перспективи її подальшого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Соц.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Малиш Л. О. 
Університетське поле як предмет соціологічного аналізу: дослідницький підхід П. Бурдьє / Л. О. Малиш // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Соціол. науки. - 2007. - Т. 70. - С. 3-7. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто підхід до вивчення внутрішньої будови осередків наукової діяльності (університетів), запропонований французьким соціологом П. Бурдьє. Аналізуючи, як соціальний капітал конвертується в позиції в університетському полі, Бурдьє на засадах виокремлення двох видів капіталу - наукового й університетського - продемонстрував механізм відтворення в часі статусної ієрархії та пов'язаних із нею можливостей здійснення влади в межах закладу вищої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5г-2 + С5*674

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Соц.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Малиш Л. О. 
Наукова діяльність: соціальна детермінація та перспективи : Автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.04 / Л. О. Малиш; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 16 c. - укp.

Досліджено механізми соціальної детермінації наукової діяльності, що визначає її зміст на різних етапах суспільного розвитку. Висвітлено основні рівні наукової діяльності, на яких послідовно здійснюється інкорпорація суспільних потреб, тобто відбувається адаптація до основних вимог епох суспільного розвитку. Як суб'єкти наукової діяльності розглянуто соціальний інститут науки, спеціалізовані організації. Значну увагу приділено аспекту залучення наукової діяльності до процесу творення суспільних відносин, базуючись на її здатності виробляти специфічні дискурси, що легітимізують трансляцію чи трансформацію соціогрупової структури шляхом перерозподілу владних повноважень між окремими соціальними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*672 + С5*18 + С5*333.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Оксамитна С.  
Молодь України: від освіти до праці : монографія / С. Оксамитна, О. Виноградов, Л. Малиш, Т. Марценюк; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - К., 2010. - 202 c. - укp.

Досліджено процес переходу української молоді від освіти до праці. Розглянуто основні характеристики системи освіти, поширеність здобутих молодими людьми освітніх кваліфікацій, особливості реалізації освітнього потенціалу на ринку праці. Визначено класовий статус молоді на ринку праці на ранніх етапах трудової кар'єри та його соціальні домінанти. Розглянуто питання, пов'язані з нерівністю у сфері освіти та міжгенераційною освітньою мобільністю української молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соціологія освіти : навч.-метод. розробка курсу / уклад.: Л. О. Малиш; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.", Ф-т соц. наук і технологій. - К. : Аграр Медіа Груп, 2010. - 113 c. - Бібліогр.: 74 назв. - укp.

Увагу приділено аналізу місця та ролі соціального інституту освіти в житті суспільства на різних етапах його розвитку, вивченню соціогрупової структури освітнього процесу, висвітленню специфіки освітніх організацій. Окреслено проблеми сучасної освіти та визначено основні засади для здійснення ефективного управління та реформування в освітній галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Малиш Л. О. 
Освітній рівень української молоді крізь призму вимог ринку праці / Л. О. Малиш // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Соціол. науки. - 2009. - Т. 96. - С. 22-32. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто відповідність освітньо-кваліфікаційного рівня української молоді актуальним вимогам ринку праці. Проаналізовано основні характеристики освітньої кваліфікації молодих українців (розподіл за освітньо-кваліфікаційними рівнями та напрямами підготовки) та окреслено можливості їх успішної професійної самореалізації. Увагу приділено з'ясуванню оцінки молоддю потенціалу освіти як джерела поліпшення свого статусу на ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674 + С5*665.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Соц.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Виноградов О. Г. 
Психометричні характеристики інтегрального індексу загальних умінь та навичок / О. Г. Виноградов, Л. О. Малиш // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Соціол. науки. - 2010. - Т. 109. - С. 13-16. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто процедуру конструювання інтегрального індексу загальних вмінь і навичок та визначення його валідності і надійності за даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у 2007 р. на замовлення Світового банку, за темою "Перехід від освіти до роботи". Як основний метод побудови індексу використано категоріальний метод головних компонент.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*333.45 в519

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Соц.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Малиш Л. О. 
Соціальні детермінанти уявлень населення України про дії Уряду з регулювання нерівності у доходах / Л. О. Малиш // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Соціол. науки. - 2010. - Т. 109. - С. 17-25. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Вивчено уявлення населення про роль Уряду у регулюванні нерівності у доходах в українському суспільстві. Проаналізовано експектації українців щодо окремих напрямів діяльності Уряду з регулювання нерівності у доходах та визначено соціальні детермінанти їх загального налаштування на активну роль Уряду у цьому процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + С5*341.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Соц.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кифяк В. І. 
Соціальне підприємництво: проблеми та перспективи / В. І. Кифяк, Л. Б. Малиш // Бізнес Інформ. - 2020. - № 5. - С. 275-280. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У турбулентних умовах суспільних відносин, які склалися як у світі, так і в Україні, спостерігається перехід на новий рівень господарювання, тому виникає необхідність у застосуванні новітніх інструментів у державній соціальній політиці. Одним із таких інструментів є соціальне підприємництво, яке водночас сприяє розвитку економіки та зосереджує увагу на розв'язанні важливих соціальних проблем. Досліджено роль соціального підприємництва в розвитку соціально-економічних відносин в Україні, визначено проблеми його розвитку та окреслення шляхів їх подолання. Висвітлено бачення поняття "соціальне підприємництво" різними вченими та описано підходи до визначення цієї категорії. Охарактеризовано поняття "соціальне підприємство" згідно з основними підходами до його визначення. Розглянуто та обгрунтовано основні ознаки соціального підприємства. Визначено вплив соціального підприємництва на економіку та описано конкретні наслідки його розвитку. Охарактеризовано стан соціального підприємництва в Україні та основні тенденції, що його визначають. За результатами дослідження запропоновано основні шляхи державного стимулювання соціального підприємництва за основними компонентами. А проблеми обліку та формування механізму мотивації соціального підприємництва повинні стати перспективою подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Перевесники Незалежності. Силуети покоління у часі та подіях : [колект. монографія] / Н. Коваліско, С. Макеєв, Н. Черниш, М. Борецька, Л. Малиш, О. Симончук, Х. Ілик, А. Лобанова, Г. Бондар, Т. Лапан, Г. Кудринська; ред.: С. Макеєв, С. Коваліско; Національна академія наук України, Інститут соціології. - Київ : Інститут соціології НАН України, 2022. - 298 c. - укp.

Зауважено, що у монографії представлено деякі силуети однолітків Незалежності держави - тих, хто народився на початку 90-х років минулого століття. Ті абриси, які їм надавали відмінності у соціальному походженні, а також час та події надзвичайної загальної значущості та індивідуальної важливості. Те, як вони - не в універсальний спосіб - усвідомлювали рух історії та своє місце в ньому. Дано оцінку чисельності когорти 1991 року народження і в найзагальніших рисах охарактеризовано соціально-економічні умови її первинної соціалізації. Розглянуто соціологічну інтерпретацію покоління, розкрито відмінності й особливості однолітків незалежної України, досліджено участь у подіях 2013 - 2014 років - Майдану та війни на Сході країни. Зауважено, що емпіричну базу становлять дані порівняльних міжнародних обстежень, моніторингу Інституту соціології НАН України, ініціативні опитування у мережі, що їх виконали співробітники кафедри соціології історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, власні матеріали, отримані за участі авторів книги в різних наукових та історико-біографічних проєктах.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Українське суспільство в умовах війни 2022 : [колект. моногр.] / Л. Бевзенко , О. Бєлєнок, Н. Бойко, В. Бурлачук, О. Бурова, Є. Головаха, А. Горбачик, С. Дембіцький, О. Жулєньова, О. Злобіна, О. Іваненко, О. Іващенко, М. Касянчук, Н. Костенко, Т. Любива, С. Макеєв, О. Максименко, Л. Малиш, І. Мацко-Демиденко, Н. Отрешко, М. Паращевін, О. Рахманов, В. Резнік, О. Резнік, О. Симончук, Л. Скокова, В. Смакота, А. Соболєв, Н. Соболєва, І. Соколовський, С. Солодько, О. Стегній , В. Степаненко, Н. Толстих, Г. Чепурко, С. Шевченко, М. Шульга, Р. Шульга; ред.: Є. Головаха, С. Макеєв; Національна академія наук України, Інститут соціології. - Київ : Ін-т соціології НАН України, 2022. - 408, [1] c. - укp. - англ.

Наведено результати соціологічних спостережень за змінами в українському суспільстві та його підсистемах унаслідок агресії РФ. Розглянуто глобальні та локальні аспекти війни, трансформації інституціональної та соціально-групової структури, зсуви в настроях, очікуваннях, ціннісних орієнтаціях громадян, соціально-психологічному стані населення. Зазначено, що емпіричну базу становлять дані моніторингу Інституту соціології НАН України за роки, що передували 2022-му, окремих порівняльних міжнародних досліджень, ініціативні опитування у мережі та інтерв'ю, що їх виконали співробітники Інституту соціології, дані Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), соціологічної групи "Рейтинг".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666.4*333.735 + С5*622

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Малиш Л. О. 
Принципи та правила вимірювання структурних нерівностей у соціології : автореф. дис. ... д-ра соціол. наук : 22.00.03 / Л. О. Малиш; Національна академія наук України, Інститут соціології. - Київ, 2019. - 25 c. - укp.

Розглянуто основні загальнонаукові концепції алгоритму дослідження та особливості соціологічної методології, зокрема застосовуваної у стратифікаційних розвідках. Висвітлено прояви різних форм структурних нерівностей, їхні чинники, уявлення населення про стратифікаційні порядки й їхню легітимність. Розроблено, за висновками авторських розвідок, узагальнювальну концепцію вимірювання структурних нерівностей у соціології, подану у формі принципів та правил.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*341.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського