Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Мартин Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пилипець А. З. 
Вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів у крові мишей / А. З. Пилипець, Ю. В. Мартин, М. М. Кулик // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 55-58. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані про вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів (дієнових кон'югатів, гідроперекисів, малонового діальдегіду) у крові мишей при згодовуванні їм мозку великої рогатої худоби, м'ясо-кісткового борошна та сої. Встановлено, що додавання до раціону мишей головного мозку великої рогатої худоби, м'ясо-кісткового борошна та сої посилює інтенсивність перекисного окиснення ліпідів, особливо першої стадії вільнорадикального окиснення ліпідів - утворення дієнових кон'югатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мартин Ю. В. 
Гістоструктура селезінки, нижньощелепового лімфатичного вузла і тонкого відділу кишечнику у корів чорно-рябої породи різного віку / Ю. В. Мартин, Д. Д. Остапів, А. З. Пилипець // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 257-261. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено мікроструктуру селезінки, нижньощелепового лімфатичного вузла та тонкого відділу кишечника у корів чорно-рябої породи різних вікових груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грабовська О. С. 
Інтенсивність дихання мітохондрій та гістологічні дослідження слизових оболонок шлунка і кишечника свиней в нормі та при патології / О. С. Грабовська, В. В. Каплінський, А. З. Пилипець, Р. Г. Сачко, В. І. Кишко, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин, С. С. Грабовський, Р. Р. Оленич // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 69-73. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлено результати гістологічних досліджень слизової оболонки шлунка і тонкого відділу кишечника (дванадцятипала кишка) свиней, які вирощувались за умов інтенсивної відгодівлі за нормального фізіологічного стану та у випадку запалення (гастроентерити). Інтенсивність поглинання кисню мітохондріями слизової оболонки шлунка і кишечника свиней у випадку запалення у гомогенатах слизової оболонки кишечника має тенденцію до зниження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.3-925 + П65-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мартин Ю. В. 
Морфологічні дослідження довгастого мозку у великої рогатої худоби різних вікових груп / Ю. В. Мартин, А. З. Пилипець, В. В. Влізло // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 69-72. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено мікроструктуру довгастого мозку корів чорно-рябої породи різного віку. У молодняку великої рогатої худоби встановлено збереженість структури нейроглії, чітко проглядаються нервові клітини, гліальні елементи, судини, капіляри. У нейронах розрізняється цитоплазма та ядро. Під час дослідження вікових змін у довгастому мозку дорослої великої рогатої худоби встановлено, що кількість нейронів зменшується за рахунок розростання нервових волокон, а величина їх збільшується завдяки зростанню об'єму цитоплазми. Виражені структурні зміни в нейроглії дорослої великої худоби не вплинули на зміни нейрогліального комплексу. Відмічено спад судин мозку як наслідок посмертних змін або незначних патологій та склеротичні зміни у судинах, що є наслідком фізіологічного старіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.99 + Е60*699.177.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мартин Ю. В. 
Гістологічне дослідження заднього мозку та епіфіза у великої рогатої худоби різного віку / Ю. В. Мартин, А. З. Пилипець, О. С. Грабовська, Р. Г. Сачко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 415-418. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено мікроструктуру заднього мозку та епіфіза у великої рогатої худоби (ВРХ) української чорно-рябої молочної породи різного віку. Встановлено, що структура мозку та епіфіза збережена, чітко проглядаються нейрони, нервові волокна, оболонки, дрібні судини, капіляри. У мозку дорослої великої рогатої худоби, у порівнянні з молодняком, відмічено спад і склеротичні зміни судин переважно венозного типу. Нейрони зменшуються в розмірі, частково втрачають базофільну речовину, ядра ущільнюються, їх контур стає нерівним, що в основному є наслідком фізіологічного старіння. Відмічено розростання нейроглії в окремих ділянках мозку. В епіфізі у дорослої ВРХ спостерігається зменшення кількості гліальних клітин і пінеалоцитів, розростання сполучної тканини в нейроглії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.9-911-6

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Остапів Д. Д. 
Мікроструктура та вміст білків у тканинах мишей за згодовування високобілкових кормів / Д. Д. Остапів, І. М. Петрух, Ю. В. Мартин, В. В. Влізло // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 419-424. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено гістоморфологічну характеристику та показники вмісту загального білка і його фракцій у тканинах та органах мишей під час тривалого (360 діб) згодовування насіння сої. Встановлено, що згодовування насіння сої тваринам викликає гістоморфологічні зміни у тканинах і органах, які проявляються: у тонкому відділі кишечнику - руйнуванням клітин гладких м'язів і рихлістю серозної оболонки, у селезінці - зменшенням діаметру фолікулів і розростанням сполучної тканини, у мозку - зменшенням величини і діаметру нейронів. Додавання насіння сої до основного раціону мишей знижує вміст загального білка у цитозольних фракціях досліджуваних органів і тканин та збільшує вміст постальбумінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.121 + П527.31

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Акимишин М. М. 
Мікроструктура матки та інтенсивність споживання кисню мітохондріями ендометрія корів / М. М. Акимишин, Ю. В. Мартин, Р. Г. Сачко, О. С. Грабовська, А. З. Пилипець, Д. Д. Остапів // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 284-289. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вивчено дію утеростимулятора "Міметон" на інтенсивність поглинання кисню мітохондріями ендометрія у зв'язку з запальними процесами слизової оболонки матки та фізіологічним станом яєчників у корів. Ендометрит (серозний та серозно-катаральний) у корів характеризується зменшенням числа та величини маткових залоз, їх атрофією, нагромадженням ексудату, потовщенням м'язових волокон за умов зменшення товщини м'язової (міометрія) та слизової (ендометрія) оболонок. За умов морфологічних змін мазка виявлено зміни дихальної активності мітохондрій, що зумовлено як запальними процесами у слизовій матки, так і фізіологічним станом яєчника. Препарат "Міметон" стимулює споживання кисню та ресинтез АТФ у слизовій матки за ендометриту, що прискорює процеси її відновлення під час запальних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Боднар Ю. В. 
Окисно-відновні процеси у клітинах гранульози фолікулів яєчників корів за різного фізіологічного стану / Ю. В. Боднар, Д. Д. Остапів, Р. Г. Сачко, Ю. В. Мартин, О. С. Грабовська // Біологія тварин. - 2009. - 11, № 1/2. - С. 316-322. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено зв'язок між фізіологічним станом яєчників, величиною фолікулів та інтенсивністю дихання і відновною здатністю клітин гранульози. Встановлено, що споживання кисню та відновна здатність клітин гранульози залежить від фізіологічного стану яєчника і величини фолікулів, з яких вони отримані. У фолікулах яєчників корів, залежно від розміру і фізіологічного стану статевої залози, існує дефіцит акцепторів електронів, що свідчить про різну метаболічну активність клітин гранульози та якість ооцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пилипець А. З. 
Ліпідний склад тканини матки за різного фізіологічного стану яєчника / А. З. Пилипець, Ю. В. Мартин, Д. Д. Остапів, Р. Г. Сачко, М. М. Акимишин // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 155-158. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Мартин Ю. В. 
Мікроструктура яєчників великої рогатої худоби залежно від віку / Ю. В. Мартин, Д. Д. Остапів, Р. Г. Сачко, А. З. Пилипець, М. М. Акимишин // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 530-534. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено мікроструктуру яєчників телиць і корів української чорно-рябої молочної породи. В яєчниках корів, у порівнянні з телицями, виявлено зниження числа примордіальних і первинних фолікулів, розростання сполучної тканини та запальні процеси, звуження просвіту артеріальних і венозних судин, нагромадження в їх стінках колагенових волокон. Везикулярні фолікули в яєчниках корів характеризуються нерівномірним ростом фолікулярних клітин, частковою відсутністю і складчастістю фолікулярного шару.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Салига Ю. Т. 
Гістологія мозку та печінки щурів за хронічного впливу на них низьких доз хлорпірифосу / Ю. Т. Салига, Ю. В. Мартин // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 563-567. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати гістоморфологічних досліджень окремих ділянок головного мозку та печінки щурів за впливу на них фосфорорганічної сполуки - хлорпірифосу під час його надходження в організм тварин через шкіру у низьких дозах. Суттєвих функціонально значущих структурних змін у досліджуваних органах, а саме - корі великих півкуль головного мозку, корі мозочка, печінці не виявлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669-642:Г275

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сачко Р. Г. 
Вміст важких металів у біологічній системі: довкілля - корми - тварина - продукція тварин в агроекологічних умовах Лісостепу України / Р. Г. Сачко, Я. В. Лесик, А. З. Пилипець, О. С. Грабовська, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 315-318. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати досліджень вмісту важких металів у ланцюгу: грунт - вода - корми - тварина - продукція тварин. Встановлено, що з досліджуваних металів (Sr, Сd, Pb та Sn) у зразках грунту вміст свинцю був найвищим. Вміст стронцію у соломі та сінажі перевищував гранично допустимі концентрації (ГДК - 0,40 мг/кг корму). Рівень інших важких металів у зразках кормів, заготовлених у господарстві і які входили до раціону корів, не перевищував (ГДК). Вміст стануму у молоці та крові корів, що утримувались у господарстві СГПП "Лище", яке знаходиться в біогеохімічній провінції Лісостепу, був найвищий, але не перевищував максимально допустимого рівня цього елемента в досліджуваному біологічному матеріалі. У відібраних зразках шерсті корів, з господарства СГПП "Лище" Волинської області, вміст стронцію та свинцю перевищував (ГДК). Найвищий вміст стануму в шерсті свідчить про накопичення цього елемента в організмі корів впродовж тривалого часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.91 + П857.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кушкевич М. В. 
Фізіологічний пріон і активність $Ebold roman {Na sup + ,K sup +}- та $Ebold roman Ca sup 2+-АТРаз плазматичної мембрани клітин довгастого мозку щурів різного віку / М. В. Кушкевич, В. В. Влізло, Ю. В. Мартин // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 2. - С. 52-58. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

На основі результатів імуногістохімічного аналізу тканини довгастого мозку щурів показано локалізацію фізіологічного пріона. У щурів одномісячного віку він розміщений в сірій речовині поблизу тіл нейронів та мікрогліоцитів, а в тварин 6- та 30-місячного віку - в ядрі оливи та тілах висхідного тракту. Фізіологічний пріон локалізований вздовж нервових відростків та відсутній в тілах нейронів. У довгастому мозку тварин віком 6 місяців його кількість є найбільшою у порівнянні з тваринами іншого віку. Активність АТРаз плазматичної мембрани в цій тканині зменшується з віком, вміст іонів натрію та кальцію зростає, а калію - майже не змінюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.5*74*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Долайчук О. 
Гістологічна структура і масометричні коефіцієнти внутрішніх органів щурів за згодовування сої натурального та генетично модифікованого сортів / О. Долайчук, Р. Федорук, Ю. Мартин // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2012. - Вип. 59. - С. 235-241. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано коефіцієнти маси внутрішніх органів самок щурів, яким згодовували боби сої нативного і трансгенного сортів. Наведено результати порівняльних гістологічних досліджень тканин печінки, селезінки та нирок тварин цих груп. У ході дослідження макро- і мікроструктури нирок, печінки та селезінки самок щурів дослідних груп не встановлено суттєвих відхилень від структури цих органів у щурів контрольної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сачко Р. Г. 
Вміст важких металів у довкіллі, кормах та продукції ВРХ в біогеохімічній провінції Прикарпаття / Р. Г. Сачко, Я. В. Лесик, А. З. Пилипець, О. С. Грабовська, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 175-178. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено вміст важких металів у біологічній системі довкілля - корми - тварина - тваринна продукція за агроекологічних умов Прикарпаття. Одержані результати показали, що вміст важких металів (Sr, Cd, Pb, Sn) у зразках грунту, відібраних в господарських угіддях ФГ "Межиріччя", не перевищував гранично допустимих концентрацій (ГДК). Відзначено високий вміст стануму в лучному сіні та соломі, відповідно 3,38 і 4,25 мг/кг, і дещо нижчий в комбікормі 2,82 мг/кг корму. Встановлено, що вміст стронцію у соломі та комбікормі був вищим від максимально допустимого рівня (МДР, 0,40 мг/кг сухої маси корму). У шерсті корів вміст стануму був найвищий - 12,72 мг/кг, що свідчить про нагромадження цього елемента в організмі корів впродовж тривалого часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + П60-451.1 + П60-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мартин Ю. В. 
Гістоморфологічна характеристика та концентрація гормонів тканини яєчника корів і телиць залежно від фізіологічного стану / Ю. В. Мартин, М. М. Акимишин, Р. Г. Сачко, В. Я. Віщур, Д. Д. Остапів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 190-196. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено гістоморфологічні особливості та концентрацію статевих гормонів у тканині яєчників корів залежно від фізіологічного стану статевої залози. Установлено, що гістоморфологічна картина і концентрація статевих гормонів у тканині залежать від фізіологічного стану яєчника. Виявлено, що за "раннього жовтого тіла" на фоні концентрацій: підвищеної - тестостерону і прогестерону та зниженої - естрадіолу гальмується оогенез і відмирають (атрезують) фолікули і відбувається підготовка статевої залози до вагітності після запліднення. Для "пізнього жовтого тіла" характерно зменшення розміру жовтого тіла - жовте тіло статевого циклу регресує, понижуються концентрації тестостерону і прогестерону і зростає - естрадіолу - активуються процеси оогенезу. За фізіологічного стану "фолікулярного росту" у тканині статевої залози встановлено збільшення кількості антральних фолікулів і максимально висока концентрація естрадіолу - інтенсифікується фолікулогенез. Для гіпофункції яєчників характерна мала кількість вторинних фолікулів, їх атрезія, понижена концентрація статевих гормонів у тканині залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сусол Н. Ю. 
Дія комплексів полімерних носіїв з антисенс-олігодезоксинуклеотидами на гістоструктуру пріонреплікувальних органів щурів / Н. Ю. Сусол, Ю. В. Мартин, Н. В. Кузьміна, В. В. Влізло // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 3. - С. 91-96. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Полімерні матеріали (наноносії) забезпечують суттєві переваги стосовно спрямування, доставки та вивільнення лікарських речовин і відіграють роль одного з найважливіших інструментів в антисенс-терапії захворювань різноманітної етіології. Водночас проблемою для їх використання є токсичний вплив на організм тварин. Особливої актуальності набувають дослідження з розроблення ефективних носіїв нуклеотидів, які застосовуються для профілактики та лікування протеїнопатій. Вивчено транспортування та доставку олігодезоксинуклеотидів, з'єднаних з 3-ма новими полімерними носіями на основі диметиламіноетилметакрилату - MP-27, MP-2 та MP-3. Дослідження проводили на прикладі дії комплексів антисенс-олігодезоксинуклеотидів з полімерними наноносіями на клітинний пріон. Показано вплив комплексів на структуру пріонреплікувальних органів білих щурів (Rattus norvegicus var. alba, лінії Wistar). Встановлено, що полімерні комплекси на основі МР-2 та МР-3 спричиняють незначні зміни мікроструктури мозку, тонкого кишечнику та селезінки. Зокрема, на 7-му добу після інієкції в гістоструктурі головного мозку встановлено порушення проникності внутрішньомозкових капілярів та зменшення кількості нейронів в полі зору. У тонкому відділі кишечнику встановлено руйнування ентероцитів, розтягнення серозної оболонки та збільшення пейєрових бляшок. На гістологічних препаратах селезінки виявлено збільшення розмірів поодиноких фолікулів. Водночас дія носія МР-27 не викликає порушень у структурі тонкого кишечнику, селезінки та головного мозку як окремо, так і в комплексі з антисенс-олігодезоксинуклеотидами. Отже, полімерний носій МР-27 на основі диметиламіноетилметакрилату може бути використаний для транспортування діючих речовин у разі конструювання лікарських засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.5 + Р252.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Храбко М. І. 
Гістоструктура внутрішніх органів самиць щурів першого покоління за дії різних доз германію цитрату / М. І. Храбко, Р. С. Федорук, Ю. В. Мартин, У. І. Тесарівська, М. І. Шумська // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 4. - С. 73-82. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66-641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Бранець Р. М. 
Фізіолого-біохімічні показники крові за згодовування щурам комплексів металів у складі полімерного транспортера і дефіцитного за поживними речовинами раціону / Р. М. Бранець, Н. В. Кузьміна, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин, Д. Д. Остапів, В. В. Олекса, М. І. Нагорняк, І. А. Дронь, В. Я. Самарик, С. М. Варваренко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 34-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + П527.392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Бранець Р. М. 
Фізіолого-біохімічні показники крові за згодовування щурам комплексів металів у складі полімерного транспортера і дефіцитного за поживними речовинами раціону / Р. М. Бранець, Н. В. Кузьміна, Г. Г. Денис, Ю. В. Мартин, Д. Д. Остапів, В. В. Олекса, М. І. Нагорняк, І. А. Дронь, В. Я. Самарик, С. М. Варваренко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 34-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + П527.392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського