Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Марунич Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Марунич Р. Ю. 
Регуляція експресії генів гексокіназ і глюкозо-6-фосфатдегідрогенази за умов норми і патології / Р. Ю. Марунич // Biopolymers and Cell. - 2013. - 29, № 2. - С. 107-116. - Бібліогр.: 90 назв. - укp.

Посилення гліколізу у пухлинах за аеробних умов відоме як феномен Варбурга, при цьому значно активується пентозофосфатний шунт. Пентозофосфатний шунт і гліколіз, особливо їх перші ланки та регуляторний фермент 6-фосфофрукто-2-кіназа/фруктозо-2,6-бісфосфатаза піддаються впливу сигнальних систем клітини, таких як циркадіальний годинник, гіпоксія-індукуючий фактор і стрес ендоплазматичного ретикулуму. Це дозволяє онкотрансформованим клітинам адаптуватися до стресових чинників, серед яких гіпоксія, ішемія і дія низькомолекулярних агентів. Проаналізовано вплив сигнальних систем на експресію генів ключових ферментів гліколізу і пентозофосфатного шунту за нормальних умов та за умов онкологічної патології. Досліджено значення цього впливу для виживання онкотрансформованих клітин за стресових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*443.1 + Р56-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Марунич Р. Ю. 
Експресія ключових генів регуляції метаболізму глюкози у трансформованих клітинах людини та у тканинах щурів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Р. Ю. Марунич; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Розглянуто актуальну наукову проблему щодо з'ясування ролі сигнального ензиму ERN1 в регуляції експресії ключових генів метаболізму глюкози у пухлинних клітинах. Встановлено, що рівні експресії мРНК гексокінази-2, PFKFB-4, PFKFB-3, PFKL, PFKP, PFKM та LDHA залежать від функції ензиму ERN1. Показано також, що рівень експресії G6PD не змінюється у клітинах гліоми з пригніченою функцією ензиму ERN1 і що гіпоксія знижує експресію цього гена лише у клітинах з пригніченою функцією ERN1, в той час як за умов дефіциту глутаміну та глюкози спостерігається збільшення рівня мРНК G6PDH в обох типах клітин гліоми. За гіпоксії спостерігається посилення експресії PFKL лише в контрольних клітинах гліоми, а експресія PFKP посилюється в обох типах клітин, але більш виражено у нативних клітинах гліоми. В той же час рівень експресії мРНК PFKM знижується за умов гіпоксії та дефіциту глутаміну і збільшується за умов дефіциту глюкози в контрольних клітинах гліоми, а в клітинах з пригніченою функцією ERN1 - знижується лише за умов дефіциту глутаміну. Таким чином, пригнічення ERN1 сигнального шляху стресу ендоплазматичного ретикулуму впливає не лише на експресію ключових генів метаболізму глюкози, які значною мірою контролюють також процеси проліферації та виживання клітин гліоми, а і здебільшого змінює їх чутливість до гіпоксії та дефіциту глюкози і глутаміну. Виявлено, що експресія домінант-негативної конструкції PFKFB-3 призводить до пригнічення експресії ендогенної PFKFB-3 і PFKFB-4 та зниження інтенсивності росту клітин аденокарциноми підшлункової залози. З'ясовано, що рівень мРНК циркадіальних факторів BMAL1, CLOCK та PERI у головному мозку, серці, сім'яниках і легенях щурів протягом доби змінюється по-різному.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*443.1 + Е60*723*112.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мінченко Д. О. 
Молекулярні механізми регуляції експресії генів за гіпоксії / Д. О. Мінченко, О. В. Губеня, К. І. Кубайчук, Т. В. Бакалець, Я. А. Гармаш, І. В. Кривдюк, Р. Ю. Марунич, Б. М. Терлецький, Р. В. Сулік, Н. К. Мурашко, О. Г. Мінченко // Біол. студії. - 2013. - 7, № 1. - С. 159-176. - Бібліогр.: 99 назв. - укp.

Гіпоксія є одним із потужних індукторів експресії великої групи генів, у тому числі генів, які контролюють гліколіз, ангіогенез і процеси проліферації, що сприяє виживанню клітин за умов зниженого рівня кисню. Але гіпоксія, що має місце у клітинах злоякісних пухлин, відбувається за умов нормального парціального тиску кисню внаслідок зниженого його споживання. Більше того, гіпоксія є обов'язковим компонентом процесів злоякісного росту і значною мірою контролює процеси гліколізу, ангіогенезу та проліферації. Аналізуються дані про молекулярні механізми індукції залежного від гіпоксії транскрипційного фактора HIF у клітинах за гіпоксії і у злоякісних пухлинах, а також його роль у регуляції експресії генів, механізми взаємодії цього транскрипційного фактора зі специфічними регуляторними послідовностями промоторів генів, що активуються за гіпоксії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*443.1 + Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Марунич Р. Ю. 
Вплив домінантнегативної конструкції 6-фосфофрукто-2-кінази/фруктозо-2,6-бісфосфатаз 3 та 4 на експресію природних ізоформ ензиму в ракових клітинах підшлункової залози лінії PSN-1 / Р. Ю. Марунич, Д. О. Мінченко, І. М. Чумаченко, О. Г. Мінченко // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 4 (спец. вип.). - С. 132. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського