Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Марчук З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Марчук З. В. 
Українське весілля: генеалогія обряду / З. В. Марчук; Поділ.-Волин. народознав. центр. - Рівне : Волин. обереги, 2004. - 84 c. - Бібліогр.: с. 70-82. - укp.

На підставі фольклорного матеріалу (текстів весільних пісень, усних оповідань на тему весільних звичаїв) розглянуто особливості походження та розвитку весільного обряду, розкрито його зв'язки з різними історичними епохами, культурами. Визначено початкові форми шлюбних стосунків, які знайшли відображення в українському фольклорі.

На основе обобщения фольклорного материала (текстов свадебных песен, устных рассказов на тему свадебных обычаев) рассмотрены особенности происхождения и развития свадебного обряда, раскрыты его связи с различными эпохами и культурами. Определены начальные формы брачных отношений, которые отраженны в украинском фольклоре.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.192 + Т52(23=УКР7,3)-519 + Ш3(2=1Ук)-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА655430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Марчук З. В. 
Еволюція української весільної обрядовості (на матеріалах фольклору) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / З. В. Марчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 17 c. - укp.

На підставі вивчення фольклорних матеріалів досліджено походження та розвиток весільного обряду, висвітлено особливості його здійснення у різні історичні епохи та періоди, встановлено вплив культури та давньої звичаєвості на специфіку його проведення. З'ясовано, що прояви шлюбних звичаїв українців збереглися у казках та деяких календарно-обрядових піснях. На підставі детального аналізу основних мотивів даних фольклорних творів виявлено, що кожен з жанрів відображає різні типи шлюбу і є не лише їх віддзеркаленням, а почасти й складовою, оскільки пора шлюбних сезонів закріплена календарно і деякі з купальских пісень виконували водночас і роль весільних. Проведено порівняльне дослідження відображених у фольклорних текстах ритуалів українського весілля з етнографічними та археологічними даними та встановлено зв'язок весільних звичаїв з побутом населення, яке проживало на території України з найдавніших часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-633

Шифр НБУВ: РА332483 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського