Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Матейко Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Матейко Г. Б. 
Доплерометрія матково-плацентарного і плодово-плацентарного кровоплину у вагітних жінок з герпесвірусною інфекцією / Г. Б. Матейко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2004. - № 7. - С. 106-111. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На основі аналізу літератури та власного клінічного спостереження проведено оцінку матково-плацентарного та плодово-плацентарного кровоплину у вагітних жінок із затримкою внутрішньоутробного розвитку та росту плода на тлі герпесвірусної інфекції за допомогою доплерометричного методу дослідження.


Ключ. слова: вагітність, матково-плацентарний кровоплин, плодово-плацентарний кровоплин, герпесвірусна інфекція
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.21-3

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Матейко Г. Б. 
Функціональний стан плода у вагітних із герпесвірусною інфекцією / Г. Б. Матейко // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 3. - С. 93-95. - Бібліогр.: С. 94. - укp.

Проведено аналіз функціонального стану плода у 60 вагітних із герпесвірусною інфекцією. Встановлено, що у вагітних на фоні герпесвірусної інфекції внаслідок порушення матково-плацентарного кровообігу розвивається фетоплацентарна недостатність.


Ключ. слова: вагітність, герпесвірусна інфекція, функціональний стан плода
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3 + Р716.216.514.21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Матейко Г. Б. 
Імунний статус вагітних жінок з рецидивною герпесвірусною інфекцією і методи його корекції / Г. Б. Матейко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2005. - № 3. - С. 179-183. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено комплексне обстеження вагітних з рецидивною цитомегаловірусною інфекцією (30 чол.) і герпетичною інфекцією (35 чол.). Виявлено супресивні зміни в клітинній і гуморальній ланках імунітету: зниження вмісту клітин-кілерів (СД8+, СД16+), які відображають стан противірусного захисту, Т-хелперів, тенденцію до зниження В-клітин і рівня Ig G. Розроблена і застосована імунокоригувальна терапія сприяла нормалізації імунологічних показників, стійкій ремісії вірусної інфекції до пологів, зниженню рівня пренатальних уражень плода і перинатальних втрат.


Ключ. слова: вагітність, герпесвірусна інфекція, імунний статус, методи корекці
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.514.21-52

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матейко Г. Б. 
Герпетична і цитомегаловірусна інфекція у вагітних: особливості перебігу, діагностики, лікування : автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.13 / Г. Б. Матейко; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". - К., 2008. - 44 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Казакова Р. В. 
Стан слизової оболонки порожнини рота у дітей при гострих інфекційних захворюваннях : навч. посіб. для студ. вищ. мед. закл. освіти IV рівня акредитації / Р. В. Казакова, Г. Б. Матейко, М. Н. Воляк, І. В. Павлюк, П. П. Федак, О. Є. Кошкін; ред.: Р. В. Казакова; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". - Л. : ГалДент, 2012. - 151 c. - Бібліогр.: с. 130-135. - укp.

Висвітлено питання етіології, патогенезу, клініки, лікування та профілактики інфекційних захворювань, які супроводжуються змінами слизової оболонки порожнини рота (СОПР). Подано вичерпну інформацію про інфекційні захворювання з обов'язковими висипами (скарлатина, кір, вітряна віспа, оперізувальний лишай), інфекційні захворювання, які часто супроводжуються екземами (червоничка, ієрсиніоз, ящур, черевний тиф), інфекційні захворюваня, які порівняно рідко супроводжуються екзантемами (інфекційний мононуклеоз, ентеровірусні інфекції), інфекційні захворювання без екзантем (шигельоз, дифтерія, гострі респіраторні вірусні інфекції, бешиха), а також інфекційні захворювання з ураженням обмежених ділянок шкіри (імпетиго). Наголошено на важливості ранньої діагностики, своєчасного етіотропного патогенетичного лікування вказаних захворювань та проведення комплексу профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514 я73 + Р733.661.22 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА753752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дикий О. Б. 
Мікробіоценоз слизової оболонки носоглотки у хворих на хронічний епіфарингіт Епштейна - Барр вірусної етіології / О. Б. Дикий, В. І. Попович, Г. Б. Матейко // Інфекц. хвороби. - 2007. - № 1. - С. 14-18. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.501.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Матейко Г. Б. 
Цитокіновий статус вагітних жінок з цитомегаловірусною інфекцією / Г. Б. Матейко, Б. М. Дикий, О. О. Прокоф'єва // Інфекц. хвороби. - 2005. - № 3. - С. 30-32. - укp.

У вагітних з реплікативними і ДНК-негативними формами цитомегаловірусної інфекції (ЦМВІ) вивчено вміст прозапального (ФНП-альфа) і протизапального (ІЛ-4) цитокінів у сироватці крові. Одержані результати вказують на зміни цитокінового профілю на системному рівні. Концентрація цитокінів відрізняється у разі нереплікативних і реплікативних форм інфекції. Для останніх характерний дисбаланс цитокінів, зумовлений інтенсивним зростанням секреції ФНП-альфа, що може бути використано в клініці для оцінки активності ЦМВІ та її несприятливого впливу на перебіг вагітності, розвиток плода, стан новонародженого.

У беременных с репликативными и ДНК-негативными формами цитомегаловирусной инфекции (ЦМВИ) изучено содержание провоспалительного (ФНП-альфа) и противовоспалительного (ИЛ-4) цитокинов в сыворотке крови. Полученные результаты указывают на изменения цитокинового профиля на системном уровне. Концентрация цитокинов отличается при нерепликативных и репликативных формах инфекции. Для последних характерен дисбаланс цитокинов, обусловленный интенсивным возрастанием секреции ФНП-альфа, что может быть использовано в клинике для оценки активности ЦМВИ и ее неблагоприятного влияния на течение беременности, развитие плода, состояние новорожденного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Матейко Г.Б. 
Цитомегаловірусна інфекція у вагітних: особливості перебігу, ризик інфікування плода / Г.Б. Матейко // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 4. - С. 41-43. - укp.

Проаналізовано перебіг цитомегаловірусної інфекції у 59-ти вагітних. Показано, що переважають латентні форми інфекції як гострої, так і хронічної, і тільки у 8,5 % пацієнток вона проявляється клінічно у вигляді респіраторного або мононуклеозоподібного синдрому. Ризик інфікування плода найвищий у разі первинної активної цитомегаловірусної інфекції у матері, для вчасної діагностики якої рекомендовано використовувати тест на авідність специфічних IgG.

Проанализировано течение цитомегаловирусной инфекции у 59-ти беременных. Показано, что преобладают латентные формы инфекции как острой, так и хронической, и только у 8,5 % пациенток она проявляется клинически в виде респираторного или мононуклеозоподобного синдрома. Риск инфицирования плода самый высокий при первичной активной цитомегаловирусной инфекции у матери, для своевременной диагностики которой рекомендовано использовать тест на авидность специфических IgG.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.35-3

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Матейко Г. Б. 
Стан мікробіоценозу піхви у вагітних з герпетичною інфекцією / Г. Б. Матейко // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 4. - С. 37-39. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Вивчено стан мікробіоценозу піхви у 86-ти вагітних із герпетичною інфекцією. У 56,9 % пацієнток виявлено бактеріальний вагіноз, який несприятливо впливає на перебіг вагітності, пологів і стан плода. Вчасно проведене раціональне лікування бактеріального вагінозу дозволяє зменшити ризик акушерських і перинатальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дацун І. Г. 
Гістофізіологічні зміни структури плаценти в жінок із герпесвірусною інфекцією / І. Г. Дацун, Г. Б. Матейко, М. А. Лизин // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 4. - С. 28-30. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Узагальнено окремі дані літератури та клініко-морфологічні дослідження змін фетоплацентарного ложа у 20-ти жінок з герпесвірусною інфекцією після їх розродження за допомогою сучасних акушерських методів. Установлено, що у вагітних на тлі герпесвірусної інфекції розвивається деструктивна фетоплацентарна недостатність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51 + Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Матейко Г. Б. 
Показники імунного та вірусологічного статусу хворих з ВІЛ-асоційованою герпетичною інфекцією / Г. Б. Матейко, Т. В. Веприк, О. О. Прокоф'єва // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 2. - С. 74-77. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено імунний та вірусологічний статус хворих на ВІЛ-асоційовану герпетичну інфекцію за рівнем CD4+Т-лімфоцитів та вірусного навантаження ВІЛ з врахуванням клінічної стадії ВІЛ-інфекції. Дані показники не корелювали зі стадією захворювання у хворих з ВІЛ-асоційованою герпетичною інфекцією, виявлено їх слабку зворотню кореляцію. Це ускладнює їх клінічну оцінку, головним чином у пацієнтів в I стадії хвороби, в яких низькі показники CD4+Т-лімфоцитів та високе вірусне навантаження ВІЛ можуть бути за рахунок прогресування СНІДу або недавнього інфікування. В осіб з герпетичною інфекцією в II стадії ВІЛ-інфекції виявлено зворотню сильну кореляцію між показниками CD4+Т-лімфоцитів і вірусного навантаження ВІЛ. У хворих на герпетичну інфекцію в III стадії ВІЛ-інфекції також виявлено сильну зворотну кореляцію між показниками CD4+T-лімфоцитів і вірусного навантаження ВІЛ. У хворих з герпетичною інфекцією в IV стадії ВІЛ-інфекції встановлено слабкий позитивний взаємозв'язок між стадією хвороби та вірусним навантаженням ВІЛ, слабкий негативний взаємозв'язок між рівнем CD4+T-лімфоцитів і вірусним навантаженням ВІЛ. Відсутній взаємозв'язок між стадією захворювання та рівнем CD4+Т-лімфоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0 + Р514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Матейко Г. Б. 
Вплив герпетичної та цитомегаловірусної інфекції на перебіг вагітності і пологів / Г. Б. Матейко // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 3. - С. 57-59. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Під час проведення аналізу перебігу вагітності і пологів у 63-х жінок з герпетичною та цитомегаловірусною інфекцією виявлено часті ускладнення під час гестації та пологів. Показано, що герпетична та цитомегаловірусна інфекція несприятливо впливають на функціональний стан плода за рахунок порушення функції фетоплацентарної системи та є однією з причин антенатальної патології й внутрішньоутробної смерті плода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Матейко Г. Б. 
Інтеграція викладання інфектології з іншими дисциплінами / Г. Б. Матейко, Т. З. Кобрин // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 2. - С. 124-126. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Викладено досвід інтеграції викладання інфектології з іншими навчальними дисциплінами. Проведено аналіз проблеми, шляхів її вирішення, перспективи розвитку цього напрямку у вищій медичній освіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514р(4Укр)3-34

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Матейко Г. Б. 
Ультразвукова біометрія плода у вагітних жінок з герпесвірусною інфекцією / Г. Б. Матейко // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 3. - С. 59-61. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано біофізичний профіль плода у вагітних жінок з герпесвірусною інфекцією. Встановлено, що у вагітних жінок на тлі герпесвірусної інфекції розвивається фетоплацентарна недостатність, яка виникає внаслідок порушення матково-плацентарного кровообігу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Матейко Г. Б. 
Прогнозування ускладнень вагітності та пологів у вагітних жінок із герпетичною і цитомегаловірусною інфекціями / Г. Б. Матейко, М. М. Осипчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 4. - С. 103-105. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблено методику прогнозування акушерських ускладнень у жінок із герпесвірусними інфекціями шляхом накопичення, відбору та оцінки інформації про несприятливий вплив хвороби на перебіг вагітності і пологів з математичною обробкою цієї інформації за допомогою формули Байеса. На підставі одержаного значення ймовірності виникнення ускладнень виділено три прогностичні групи: сприятливого прогнозу з низькою ймовірністю виникнення ускладнень, несприятливого прогнозу з високою ймовірністю їх виникнення і групу, що потребує додаткового обстеження. Відповідно до цього розроблено рекомендації щодо лікарської тактики у вагітних різних прогностичних груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.37-3 + Р716.226.514.37-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Матейко Г. Б. 
Вплив комплексного лікування і прегравідарної підготовки на перебіг і наслідки вагітності у жінок із герпетичною і цитомегаловірусною інфекціями / Г. Б. Матейко // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 62-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Дикий Б. М. 
Значення практичних навичок у формуванні лікаря-інфекціоніста / Б. М. Дикий, О. Я. Пришляк, Г. Б. Матейко, О. П. Бойчук, Т. Є. Оніщенко // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 1. - С. 130-132. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Найважливішим завданням у підготовці лікаря-спеціаліста є формування систем умінь і навичок, що складають основу професійної майстерності спеціаліста. Практичні навички на кафедрі інфекційних хвороб, як і на інших клінічних кафедрах, найліпше засвоюються біля ліжка хворого під контролем викладача. Тільки постійний трейнінг практичної діяльності майбутніми лікарями дозволить стати їм справжніми професіоналами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Матейко Г. Б. 
Лікувально-профілактичні програми у вагітних із герпетичною і цитомегаловірусною інфекціями / Г. Б. Матейко, О. М. Макарчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 3. - С. 31-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Науково обгрунтовано і розроблено схеми комплексної терапії вагітних із реплікативними формами герпетичної (ГІ) і цитомегаловірусної (ЦМВІ) інфекції - противірусної (у випадку ГІ) в поєднанні з імунотерапією (препарат рекомбінантного б-2b інтерферону віферон, специфічні імуноглобуліни), яка призначалась із врахуванням характеру імунної відповіді вагітної. Вперше використано вітчизняні препарати - рекомбінантний ІЛ2 (ронколейкін) у прегравідарній підготовці жінок з рецидивною ГІ, хронічною активною ЦМВІ і ербісол в ролі імунотерапії у цих жінок під час вагітності. Комплексна терапія знижує частоту репродуктивних втрат, акушерських і перинатальних ускладнень, інфікування плода. Прегравідарна підготовка, крім того, забезпечує стійку ремісію інфекції під час вагітності, профілактику неонатальної смертності, інфікування плода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.715.016-52

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Матейко Г. Б. 
Національні аспекти виховання студентів вищих медичних навчальних закладів / Г. Б. Матейко, О. П. Бойчук, О. І. Бульбук // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 3. - С. 143-145. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Акцентовано увагу на значенні національних аспектів у вихованні студентів медичних ВНЗ. Розглянуто основні принципи та завдання, на яких базується національне виховання студентської молоді, головні напрями національно-виховної діяльності у ВНЗ, а також виховні заходи, які проводяться на кафедрах Івано-Франківського національного медичного університету з метою формування національного світогляду студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Матейко Г. Б. 
Сучасні аспекти перебігу менінгококцемії у дітей / Г. Б. Матейко, І. С. Лембрик, Б. А. Зубик // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 3. - С. 13-15. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан захворюваності на менінгококову інфекцію у дитячому віці, особливості перебігу генералізованих форм, критерії оцінки їх тяжкості, дискусійні питання антибіотикотерапії, раціональні підходи до вибору антибіотиків, призначення глюкокортикостероїдів, лікування ДВЗ-синдрому, принципи діагностики та терапії ускладнень у випадку генералізованих форм інфекції, головні причини несприятливих наслідків хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.34-3

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського