Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Матерієнко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Матерієнко А. С. 
Утворення іонних асоціатів азобарвника кармоїзину та їх використання у фармацевтичному аналізі : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 15.00.02 / А. С. Матерієнко; Нац. фармацевт. ун-т. - Харків, 2016. - 24 c. - укp.

Вперше науково обгрунтовано та експериментально доведено можливість утворення іонних асоціатів синтетичного харчового азобарвника кармоїзину з органічними амінами. Встановлено оптимальні умови перебігу реакцій кармоїзину з дифеніламіном, триброманіліном, морфоліном та піридином. Доведено утворення іонних асоціатів кармоїзину з лікарськими речовинами - хлорфеніраміну малеатом і мірамістином. Визначено коефіцієнти стехіометричних співвідношень "лікарська речовина - барвник" для реакцій харчового синтетичного барвника кармоїзину з органічними амінами та четвертинними амонієвими сполуками, запропоновано ймовірну будову утворених іонних асоціатів. Розроблено оригінальні методики розділення, кількісного визначення й ідентифікації кармоїзину та тартразину у складі готових лікарських засобів - сиропах і оболонках таблеток. Розроблено методики концентрування та визначення слідових кількостей барвника кармоїзину в промивних водах у процесі контролю повноти очищення промислового обладнання після використання у виробництві барвника кармоїзину. Вивчено вплив окремих речовин - кармоїзину та хлорфеніраміну малеату, а також їх іонного асоціату на біологічні об'єкти - сперматозоїди коропа звичайного. Наукова новизна одержаних результатів підтверджена заявкою на патент України на корисну модель і двома інформаційними листами щодо нововведення в сфері охорони здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.51 + Л625.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Доброва А. О. 
Біофармацевтичне дослідження взаємодії доксицикліну з мінеральними водами та напоями "in vitro" / А. О. Доброва, А. С. Матерієнко, О. С. Головченко, В. А. Георгіянц // Клініч. фармація. - 2017. - 21, № 3. - С. 55-62. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За одночасного прийому антибіотиків групи тетрацикліну з компонентами їжі та напоїв може знижуватись біодоступність, ефективність препарату, змінюватись кінетика його вивільнення. Яскравим прикладом є взаємодія доксицикліну з антацидними препаратами, харчовими продуктами, що містять катіони лужноземельних металів, такими як молоко, сир та іншими. Проте експериментальні дані щодо можливої взаємодії доксицикліну з мінеральними водами та безалкогольними газованими напоями відсутні. Мета роботи - вивчення можливої взаємодії доксицикліну з солями лужноземельних металів та її впливу на біодоступність в експерименті in vitro. Об'єкти дослідження - капсули доксицикліну хіклату, мінеральні води та напої. В ході дослідження використовували аналітичні ваги Mettler Toledo AB-204/A. Тест "Розчинення" для твердих лікарських форм проводили на приладі PharmaTest-DT70 (Німеччина). Кількісний вміст діючої речовини визначали на спектрофотометрі "Specord 200іЭ (Німеччина). Встановлено збільшення концентрації доксицикліну у середовищі 0,1 М розчину HCl із додаванням мінеральних вод: "Карпатська джерельна", "Трускавецька", "Єсентуки № 17", "Поляна квасова", а за додавання напою "Спрайт" спостерігається зниження концентрації у порівнянні із контрольним зразком. Профіль розчинення капсул доксицикліну у середовищі 0,1 М HCl із додаванням мінеральної води "Трускавецька" не є подібним у порівнянні із контрольним зразком. Профілі розчинення інших досліджуваних мінеральних вод та "Спрайту" є подібними. Висновки: зроблено припущення щодо можливої взаємодії катіонів кальцію та магнію, наявних у вищезазначених водах, із молекулою доксицикліну хіклату. В практичному сенсі це означає недопустимість одночасного прийому досліджуваних мінеральних вод із капсулами доксицикліну хіклату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського