Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Матюха І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Хомин М. М. 
Вікова динаміка вмісту ретинолу, $E bold alpha-токоферолу і фенолів у крові теличок за випоювання "соєвого молока" у молочний період вирощування / М. М. Хомин, Р. С. Федорук, І. О. Матюха, М. І. Храбко, Д. В. Клепач // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 214-218. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-451.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Матюха І. О. 
Вікова динаміка інтенсивності процесів ліпопероксидації та активності ферментів антиоксидантного захисту у телят за введення до раціону "соєвого молока" / І. О. Матюха, Р. С. Федорук, М. М. Цап, О. І. Колещук, С. Й. Кропивка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 181-184. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані щодо вмісту у крові телят гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду та активності антиоксидантних ферментів - супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази і каталази за випоювання їм "соєвого молока" у молочний період. Дослідження вікової динаміки вмісту гідроперекисів ліпідів та малонового діальдегіду свідчать, що випоювання телятам у молочний період "соєвого молока" не мало суттєвого впливу на рівень цих показників у віці 3, 4, 6 і 10 місяців. Спостережено тенденцію до підвищення, за періодами досліджень, активності супероксиддисмутази і, меншою мірою глутатіонпероксидази, у крові тварин дослідної групи у порівнянні із підготовчим періодом та телят контрольної групи. Відзначено тенденцію до зниження активності каталази в крові тварин контрольної і дослідної груп упродовж 10-ти місяців досліджень з більш вираженою різницею на 3-му місяці у тварин дослідної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.1 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Федорук Р. С. 
Перспективні технології виготовлення "соєвого молока" для потреб сільського господарства / Р. С. Федорук, І. О. Матюха // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 138-143. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Узагальнено наявні у літературі дані про основні способи виготовлення соєвих кормів, зокрема "соєвого молока". Особливості використання "соєвого молока" у сільському господарстві для відгодівлі молодняку великої рогатої худоби. Зазначено основні технологічні прийоми, що використовуються у виробництві високопоживного "соєвого молока" з повним знешкодженням антипоживних речовин та збереженням його поживної цінності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + Л959.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Андрійчук А. В. 
Зміни резистентності еритроцитів периферичної крові у спортивних коней під впливом фізичних навантажень / А. В. Андрійчук, І. В. Ткачова, Г. М. Ткаченко, Н. М. Кургалюк, І. О. Матюха // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 299-308. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проведені дослідження показали відсутність статевих відмінностей в інтенсивності процесів ліпопероксидації крові тварин. Встановлено, що інтенсивні фізичні навантаження (тренування) супроводжуються активацією ПОЛ лише в суспензії еритроцитів у спортивних жеребців/меринів. З'ясовано, що у спортивних коней під впливом фізичних навантажень знижується кислотна та осмотична резистентність еритроцитів. Виявлені зміни свідчать про порушення структурної цілісності мембранних утворень еритроцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-273 + П611.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Долайчук О. П. 
Показники репродуктивної здатності та коефіцієнти маси внутрішніх органів самок щурів за дії компонентів натуральної та трансгенної сої / О. П. Долайчук, І. О. Матюха, Р. С. Федорук // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 2. - С. 55-59. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено вплив компонентів нативної та генетично модифікованої (ГМ) сої на фертильність самок щурів, а також пре- і постнатальний розвиток потомства. Для вивчення пренатального розвитку визначали до- і постімплантаційну смертність ембріонів, зважували плоди та підраховували їх кількість на одну самку. Впродовж дослідження постнатального розвитку тварин за впливу компонентів нативної та ГМ сої вивчено ріст та збереженість приплоду у перші 2 місяці життя. Проведено аналіз коефіцієнтів маси внутрішніх органів самок щурів за умов згодовування бобів нативної і ГМ сої.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*801.1-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Федорук Р. С. 
Перспективи та передумови зростання виробництва і використання сої та продуктів її переробки в Україні. Біологічна роль поживних та антипоживних компонентів сої / Р. С. Федорук, І. О. Матюха // Агроекол. журн.. - 2008. - Спец. вип. - С. 243-247. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлены данные литературы о роли соевого молока как перспективного сельскохозяйственного сырья для кормления животных. Сделан вывод о необходимости дальнейшего изучения влияния скармливания животным соевого молока, изготовленного по современным методикам, что позволяют сохранить их питательную ценность и усвояемость питательных веществ; анализа изменения в репродуктивных органах животных и их способности к размножению при скармливании соевых кормов; разработки практических рекомендаций по оптимизации режима и продолжительности скармливания соевого молока животным.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6 + Л912.43

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Андрійчук А. В. 
Вплив тренінгу на показники оксидативного стресу у спортивних коней голштинської породи / А. В. Андрійчук, І. В. Ткачова, Г. М. Ткаченко, Н. М. Кургалюк, І. О. Матюха // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 1. - С. 9-18. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проаналізовано динаміку вмісту маркерів оксидативного стресу та системи антиоксидантного захисту у крові спортивних коней голштинської породи у стані спокою та після тренувань. Не виявлено достовірних змін у вмісті ТБК-активних продуктів у крові та плазмі коней після фізичних навантажень. Натомість встановлено істотне зниження вмісту маркерів оксидативного стресу в еритроцитах після тренувань. Виявлено істотне збільшення рівня кетонових похідних окиснювальної модифікації білків в еритроцитах після фізичних навантажень. Не спостерігалось істотних змін у значеннях альдегідних і кетонових похідних модифікації білків плазми в динаміці тренувань. Встановлено, що антиоксидантний захист крові коней під впливом фізичних наванатажень забезпечувався активацією супероксиддисмутази. Кореляційний аналіз залежності між маркерами оксидативного стресу та системи антиоксидатного захисту підтвердив важливу роль супероксиддисмутази і каталази, які істотно обмежують розвиток оксидативного стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.9 + П836.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федорова С. В. 
Біохімічні зміни кондиційного середовища як показники функціональності за культивування клітин яйцепроводів кролів на модифікованих покриттях / С. В. Федорова, О. В. Штапенко, І. І. Гевкан, І. О. Матюха, М. О. Жолобко, О. М. Огар, Ю. Б. Стецишин, Ю. І. Сливчук // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 134-140. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Матюха І. О. 
Фізіологічний стан і репродуктивна функція організму самок тварин при згодовуванні кормів з сої : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / І. О. Матюха; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості фізіологічного стану та репродуктивної здатності телиць, корів і самок лабораторних щурів, визначено антиоксидантний статус і резистентність організму тварин під впливом соєвого молока та сухих кормів з бобів сої натурального та трансгенного сортів. Проведено порівняльний аналіз впливу соєвого молока з сої натурального та трансгенного сортів на перебіг фізіолого-біохімічних процесів в організмі телиць і щурів. Встановлено зв'язок між загальним вмістом насичених і ненасичених жирних кислот у крові телиць і концентрацією лінелової й арахідонової поліненасичених жирних кислот, активацією фагоцитарної ланки імунітету та глутамінової системи антиоксидантного захисту в крові телиць у разі введення у раціон соєвого молока. Науково обгрунтовано фізіологічний вплив на організм ремонтних телиць і щурів кормів з сої різних сортів, встановлено видові відмінності фізіологічного стану та репродуктивної функції їх організму за цих умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.18 + П527.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сливчук Ю. І. 
Динаміка біохімічних показників крові кролиць на ранніх стадіях сукрільності за дії різних форм лікарських препаратів на основі стабілізованих гонадотропінів / Ю. І. Сливчук, В. Я. Сирватка, І. І. Гевкан, О. В. Штапенко, І. О. Матюха, Г. О. Мілованова, О. Ю. Сливчук // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 3. - С. 99-106. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-27 + П855.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Романович М. М. 
Динаміка інтенсивності процесів окисної модифікації протеїнів і стан системи антиоксидантного захисту курчат-бройлерів за дії препарату БПС-44 та дріжджів Saccharomyces cerevisiae / М. М. Романович, Б. М. Куртяк, М. С. Романович, О. І. Віщур, Д. І. Мудрак, І. О. Матюха // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 1. - С. 48-54. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета досліджень - з'ясування впливу згодовування курчатам-бройлерам кросу Росс-308 у складі стандартного корму препарату БПС-44 та 1 і 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae на інтенсивність процесів окисної модифікації протеїнів (ОМП) і стан системи антиоксидантного захисту (САЗ). Дослід проводили на 4 групах курчат-бройлерів по 100 голів у кожній за схемою: курчатам контрольної групи згодовували стандартний комбікорм (СК) згідно з чинними нормами, рекомендованими для кросу Росс-308; перша дослідна група додатково до СК одержувала пробіотик БПС-44, виготовлений на основі виробничого штаму бактерій Bacillus subtilis ssp. subtilis 44-p дозою 0,21 г/кг, друга дослідна група - 1 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae; третя дослідна група - 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae. Дріжджі використовувались як пробіотик у сухому ліофілізованому вигляді у дозі 1 або 2 % від маси корму. Матеріалом для проведення біохімічних досліджень слугувала кров курчат, яку брали з підкрильцевої вени у різні вікові періоди - у 27-, 34- і 41-добовому віці. Результати проведених досліджень показали, що пробіотичні препарати спричиняють версифікований вплив на показники ОМП і активність САЗ. Зокрема констатовано інгібуючий вплив як пробіотика на основі штаму Bacillus subtilis 44, так і дріжджів Saccharomyces cerеvisiae на інтенсивність нагромадження продуктів окисної модифікації протеїнів у плазмі крові курчат. Цей вплив був більш виражений на 41-добу експерименту у курчат, яким застосовували 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae. Разом з цим, як свідчать результати експериментальних досліджень, за дії 1 і 2 % дріжджів Saccharomyces cerevisiae в еритроцитах крові курчат зафіксовано підвищення супероксиддисмутазної (СОД) активності та зростання вмісту відновленого глутатіону (ВГ). Водночас необхідно зазначити, що в активності іншого ензиму САЗ - глутатіонпероксидази (ГП) суттєвих змін у віковій динаміці за впливу досліджуваних препаратів не виявлено. На підставі проведених експериментальних досліджень можна стверджувати про позитивний вплив застосованих препаратів, особливо дріжджів Saccharomyces cerеvisiae на інтенсивність ОМП та активність САЗ курчат-бройлерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Федоришин С. І. 
Динаміка показників неспецифічної резистентності організму поросят за дії нових імунотропних препаратів / С. І. Федоришин, І. О. Матюха, Н. А. Брода, Д. І. Мудрак // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 3. - С. 79-86. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П65-27 + П65-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського