Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Махорт Ф$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Махорт Ф. Г. 
Применение поверхностных волн Рэлея для определения напряжений в приповерхностных слоях элементов конструкций / Ф. Г. Махорт, О. И. Гуща, А. А. Чернооченко // Приклад. механика. - 2000. - 36, № 8. - С. 73-78. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

На базі теорії акустопружності поверхневих хвиль Релея викладено ультразвуковий неруйнівний метод визначення напружень у приповерхневих шарах твердих тіл. Наведено приклади застосування ультразвукового неруйнівного методу для визначення робочих і залишкових напружень у матеріалах та елементах конструкцій. Відзначено особливості спільного використання поверхневих і об'ємних хвиль для одержання додаткової інформації про розподілення напружень за перерізом зразка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гузь А. Н. 
Физические основы ультразвукового неразрушающего метода определения напряжений в твердых телах / А. Н. Гузь, Ф. Г. Махорт // Приклад. механика. - 2000. - 36, № 9. - С. 3-34. - Библиогр.: 103 назв. - рус.

Наведено узагальненний огляд теоретичних і експериментальних робіт в галузі акустопружності. Виділено праці й наукові досягнення, одержані в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка та Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Відзначено особливість цих праць та їх відмінність від робіт інших авторів. Стисло викладено основні положення і закономірності поширення поздовжніх, зсувних і поверхневих хвиль у дво- та тривісно напружених тілах з урахуванням ортотропії та нелінійних властивостей матеріалу. Наведено положення та закономірності поширення пружних хвиль в тілах з початковими напруженнями, що підтверджено експериментальними даними. Описано фізичні основи ультразвукового неруйнівного методу визначення дво- та тривісних напружень у твердих тілах. Наведено приклади визначення дво- та тривісних залишкових напружень у зразках і елементах конструкцій. Викладено основні положення споріднених (діелектричного та електромагнітного) методів визначення напружень в полімерних матеріалах. Розглянуто застосування електромагнітного методу для визначення напружень в деяких полімерних матеріалах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського