Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Микіч Х$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Верес О. М. 
Концептуальна модель інтелектуальної інформаційної системи малого підприємства / О. М. Верес, Х. І. Микіч // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 783. - С. 30-38. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено необхідність проектування управлінських систем та їх застосування в бізнесі. Надано визначення, історію розвитку, принципи та функції CRM-систем. Для побудови концептуальної моделі предметної області використано діаграми класів UML, а для моделювання поведінки об'єктів системи під час переходу з одного стану в інший використано діаграму станів. Розроблено множину продукційних правил інтелектуальної складової інформаційної системи управління підприємством.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-210.302

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Микіч Х. І. 
Дослідження причин виникнення невизначеностей у системах із ситуаційною обізнаністю та аналіз методів їх опрацювання / Х. І. Микіч, Є. В. Буров // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 1/4. - С. 19-27. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто методи опрацювання невизначеностей у системах із ситуаційною обізнаністю. Описано основні типи та причини невизначеностей. Розглянуто 3 типи моделей ситуаційної обізнаності. Проаналізовано невизначеності для різних етапів моделі ситуаційної обізнаності. Наведено методи та засоби щодо зменшення впливу невизначеностей на цих етапах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Микіч Х. І. 
Методи подання та опрацювання знань у системах зі ситуаційною обізнаністю / Х. І. Микіч, Є. В. Буров // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 832. - С. 205-215. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Розглянуто методи надання та опрацювання знань у системах із ситуаційною обізнаністю (СО). Наведено визначення та математичну формалізацію понять ситуації та СО. Проаналізовано комп'ютерний процес одержання СО з використанням онтологій. Описано базову онтологію та архітектурні фреймворки для систем онтологічного моделювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Буров Є. В. 
Формальна модель опрацювання знань у системах із ситуаційною обізнаністю / Є. В. Буров, Х. І. Микіч // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 872. - С. 25-34. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто моделі, методи формалізації та моделювання процесу прийняття рішень у системах із ситуаційною обізнаністю. Наведено математичну формалізацію понять ситуації. Надано алгебричну модель, яка надає змогу використовувати різні методи моделювання ситуаційної обізнаності, що базується на фреймворку "Алгебра систем". Проаналізовано поняття дескриптивної логіки та її переваги і недоліки. Розроблено відображення між алгебричною моделлю, дескриптивною логікою та моделлю інтерпретованих систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Буров Є. В. 
Система ідентифікації проблемних ситуацій тестування програмного забезпечення / Є. В. Буров, Х. І. Микіч, О. М. Верес, В. В. Литвин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 6. - С. 30-40. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено та розроблено методи та засоби ідентифікації проблемних ситуацій на базі онтологій із використанням механізмів логічного виведення, які застосовано в інтелектуальних системах підтримки прийняття рішень (СППР) для завдань тестування програмного забезпечення. Розглянуто актуальну проблему тестування програмного забезпечення з використанням онтологічного моделювання для своєчасного виявлення помилок і поліпшення якості розроблюваного програмного продукту. Використання онтологічного моделювання для подання та ідентифікації ситуацій створює додаткові можливості для розв'язання задачі ідентифікації та обмеження. Перевагою є здатність застосування логічного виведення та використання аксіом під час міркувань про ситуації. Це забезпечує перспективу розроблення методів ідентифікації ситуацій, що базуються на логічному виведенні на основі інформації про поточний стан предметної області та знань про цю область. Використана модель завдань надає змогу не лише автоматизувати виконання деяких простих завдань, але й на основі наявних знань про ситуації здійснювати логічне міркування у системах тестування. Онтологічне подання знань про предметну область надало змогу формалізувати знання про проблемні ситуації, що виникають у проєкті, а застосування розроблених методів ідентифікації ситуацій у системі забезпечило вчасне виявлення загрозливих ситуацій і формування рекомендацій щодо їх уникнення. Всі ці фактори сприяють поліпшенню якості програмного продукту під час його розроблення. Наведено онтологію галузі тестування програмного забезпечення та алгоритм роботи системи та здійснено моделювання на базі UML. Розроблено архітектуру системи ідентифікації ситуацій і програмний комплекс для аналізу та моделювання проблемних ситуацій на прикладі СППР галузі тестування, центральним компонентом яких є інструментальний засіб для онтологічного моделювання - Protege. Для розширення функціональних можливостей редактора Protege використано 2 плагіни, за допомогою яких здійснено моделювання за допомогою мов SWRL, SQWRL. Результати роботи доцільно використовувати для розв'язування задач виявлення критичних ситуацій під час розроблення та тестування програмного забезпечення, повторного використання інформації в базах знань організацій із розроблення програмного забезпечення, що поліпшить якість створюваного програмного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Буров Є. 
Система підтримки ситуаційної обізнаності у процесі тестування програмного забезпечення / Є. Буров, Х. Микіч, О. Верес // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2020. - Вип. 7. - С. 59-69. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено та розроблено прототип інформаційної системи, що базується на онтологічному моделюванні з використанням логічного виведення (дескриптивної логіки) у процесі тестування програмного забезпечення (ПЗ). Розглянуто актуальну проблему використання ситуаційної обізнаності як ключового фактора у процесі проектування системи підтримки прийняття рішення. Для практичного застосування розроблених методів ідентифікації критичних ситуацій обрано галузь тестування ПЗ, що пов'язано зі складністю процесів під час розроблення ПЗ і високою ціною помилки. Системи тестування ПЗ відіграють центральну роль під час його розроблення, адже використовуються для можливості виправляти помилки на ранньому етапі та впроваджувати нові функції, а також для контролю якості та управління проектами, для відстеження історії помилок. Якісний результат проектування базується на високих вимогах, а не тільки на навичках і знаннях розробника. Для прийняття високоякісних і правильних рішень програміст має мати високий рівень ситуаційної обізнаності. Проаналізовано найвідоміші сучасні методи використання ситуаційної обізнаності, щоб пояснити ключові моменти в усвідомленні ситуації та правильності подання самої ситуації та прийняття рішення. У результаті аналізу виділено основні критерії, за якими і здійснювалося порівняння. Результати дослідження зведено у порівняльну таблицю, що надасть змогу чітко визначити, який із методів потрібно використовувати, враховуючи цілі проектування ПЗ. Недоліком проаналізованих методів є те, що вони не надають змоги використовувати в межах поточної системи різні типи ситуацій, що виникають у сучасному середовищі. Сьогодні за стрімкого розвитку інформаціних технологій і великої кількості даних це вкрай необхідно. Саме тому розроблена у роботі система була націлена на розв'язання цієї наукової задачі. Розроблений прототип інформаційної системи надасть змогу розробникам ПЗ співпрацювати, одночасно покращуючи загальну обізнаність про поточний стан системи та взаємодію між розвитком та операціями протягом усього процесу розробки. Наведені методи, на яких базується розроблений протип системи, надають змогу зберігати та використовувати знання про предметну область галузі тестування ПЗ, а також надають можливість використовувати різні типи ситуацій у цілісній формі з урахуванням взаємозалежностей між об'єктами та ситуаціями, поданими у формі відношень. Крім того, застосування онтологій для ідентифікації ситуацій надає додаткові можливості для задання та опрацювання інформації про ситуації шляхом використання структурних особливостей і механізмів логічного виведення онтології. Результати роботи доцільно використовувати для розв'язання задач виявлення критичних ситуацій під тестування ПЗ, нащо дасть змогу зменшити похибку ідентифікації у порівнянні з традиційними методами ідентифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Верес О. 
Розроблення проєкту інформаційної системи мінімізації ризиків управління людськими ресурсами / О. Верес, Х. Микіч, О. Іщенко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Інформ. системи та мережі. - 2020. - Вип. 8. - С. 27-44. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження джерел виникнення ризиків формування та управління людськими ресурсами компанії та розроблення проєкту інформаційної системи (ІС) мінімізації ризиків (МР) звільнення працівників. Описано наявні підходи до стимулювання працівників і наявні програмні рішення щодо ведення обліку людського капіталу. Проаналізовано найвідоміші сучасні ІС із моніторингу та управління співробітниками. Для вирішення наявної проблемної ситуації, а саме, розроблення проєкту ІС МР звільнення працівників, побудовано дерево цілей. Розглянуто альтернативні засоби для реалізації проєкту ІС із врахуванням особливості області застосування. Надано ієрархію генеральної мети оптимального вибору засобу реалізації ІС МР звільнення працівників. Використовуючи метод аналітичної ієрархії (МАІ), розраховано пріоритети альтернатив відносно фокуса. Найдоцільнішим варіантом реалізації проєкту ІС МР звільнення працівників є застосування платформи WordPress. Для реалізації проєкту розроблено комплекс UML діаграм. Надано структуру проєкту у вигляді WBS і діаграму Ганта, яка детально зображає графік реалізації проєкту ІС. Щоб відстежувати всі можливі відхилення виконання проєкту, розраховано критичний шлях виконання проєкту. Прототип ІС МР звільнення працівників працює на вебсервері Apache з використанням MySQL як бази даних. Дизайн розроблено на основі набору інструментів для створення сайтів і вебдодатків WordPress. Проєкт ІС реалізує політику виявлення та керування ризиками, пов'язаними з відтоком цінних працівників, описує та надає змогу регулювати процедуру виявлення та ведення обліку працівників, що є одноосібними носіями проєктних знань. Також визначається послідовність подальших кроків, які унеможливлюють настання ризиків пов'язаних із відтоком кадрів, ускладнюють та/або сповільнюють цей процес. Застосовувати ІС запропоновано в галузі розробки програмного забезпечення, проєктування баз даних і підтримки наявних ІС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ІСМ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Микіч Х. І. 
Методи та засоби ідентифікації проблемних ситуацій на основі онтологічного підходу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / Х. І. Микіч; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено дослідженню та розробці нових моделей, методів і засобів ідентифікації проблемних ситуацій на базі онтологій з використанням механізмів логічного виведення, які застосовано в інтелектуальних системах підтримки прийняття рішень для задач тестування програмного забезпечення. Проведено аналітичний огляд існуючих методів подання знань у системах із ситуаційною обізнаністю. Сформовано мету дослідження, що полягає в розширенні функціональних можливостей програмних систем підтримки прийняття рішень шляхом розробки методів і засобів ідентифікації проблемних ситуацій на основі онтологічного підходу. Відповідно до сформованої мети, запропоновано математичний апарат алгебри систем, методи дескриптивної логіки та інтерпретованих систем. Для проектування методів ідентифікації проблемних ситуацій в умовах невизначеності використано методи гранулярного комп'ютингу, нечітку та розмиту логіку, теорію нечітких множин. Розроблено онтологію галузі тестування програмного забезпечення; програмний комплекс для аналізу та моделювання проблемних ситуацій на прикладі систем підтримки прийняття рішень галузі тестування, який відображає результати теоретичних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53 + З973-018.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434842 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського