Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Милостива Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Милостива Д. Ф. 
Вплив згодовування мікроелемента марганцю на показники крові телят за умов дефіциту раціону / Д. Ф. Милостива, В. Г. Грибан // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 156-159. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено обмін і вплив мікроелемента марганцю у молодняка великої рогатої худоби в різному віці. Показано, що додавання дефіцитного мікроелемента марганцю активує еритропоез, але не впливає на показники лейкоцитарної формули. Встановлено, що балансування раціону марганцем вплинуло на показники загального білка, зокрема фракії альбуміну, що пояснюється інтенсивністю синтезу білків організму. Це підтверджується зростанням, в межах фізіологічної норми, активності ферментів переамінування АЛаТ та АСаТ, що в свою чергу, свідчить про посилення синтезу нових амінокислот, які використовуються для біосинтезу білка та енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-440 + П60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Милостива Д. Ф. 
Вплив дефіцитної за раціоном міді на динаміку утворення продуктів пероксидації у молодняку в різні періоди онтогенезу / Д. Ф. Милостива // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 124-130. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дані про вплив дефіцитного за раціоном мікроелемента міді на динаміку утворення продуктів пероксидації - дієнових кон'югатів і малонового діальдегіду у молодняка великої рогатої худоби української м'ясної породи в різні періоди онтогенезу. Відмічено зростаючу динаміку утворення продуктів пероксидації у молодняка починаючи з 4 місяців життя. Встановлено, що додавання до раціону дефіцитного мікроелемента призвело до зниження утворення продуктів перекисного окиснення ліпідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Милостива Д. Ф. 
Антиоксидантний статус та морфологічні показники крові молодняку великої рогатої худоби різного віку за впливу сульфатів міді та марганцю / Д. Ф. Милостива // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 34-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу застосування в годівлі молодняку великої рогатої худоби української м'ясної породи неорганічних солей міді та марганцю на активність антиоксидантних ферментів та морфологічні показники крові тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Милостива Д. Ф. 
Вплив мікроелементів на білково-азотистий обмін у молодняку української м'ясної породи / Д. Ф. Милостива // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 36-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати досліджень білково-азотистого обміну у молодняку великої рогатої худоби української м'ясної породи за впливу дефіцитних за раціоном мікроелементів. Встановлено, що додавання мінеральних сполук сприяє підвищенню рівня білкових молекул у сироватці крові й інтенсивнішому використанню безазотистих сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 + П603.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Милостива Д. Ф. 
Активність ензимів антиоксидантної системи у молодняку української м'ясної породи за впливу мікроелементів / Д. Ф. Милостива, В. Г. Грибан // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У результаті вивчення змін морфологічних показників крові та активності ензимів антиоксидантної системи у молодняка великої рогатої худоби за умови додавання до раціону мікроелементів у вигляді сульфату міді, хлориду кобальту та сульфату марганцю, було встановлено, що за дії мінеральних сполук кількість еритроцитів і вміст гемоглобіну зазнавали змін. Одержані дані свідчать, що найвищі морфологічні показники крові були у тварин за впливу кобальту. Також, відмічалось, що мікроелементи мали вплив і на супероксиддисмутазну, каталазну та пероксидазну активність. Найбільший вплив на активність антиоксидантних ензимів мали мідь та марганець. Такі зміни кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну й активності ензимів антиоксидантної системи зумовлено тим, що мідь, кобальт та марганець мають стимулювальний вплив на кровотворні процеси в організмі та входять до складу антиоксидантних ензимів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.526 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Милостива Д. Ф. 
Фізіологічний стан організму і продуктивність молодняку української м'ясної породи за комплексного впливу солей Cu, Co та Mn : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / Д. Ф. Милостива; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено фізіолого-біохімічні процеси молодняку української м’ясної породи у різні періоди постнатального розвитку за впливу солей міді, кобальту, марганцю та їх комплексу. Вивчено динаміку фізіологічного стану досліджуваних тварин за показниками морфологічного складу крові, інтенсивності білково-азотового обміну, стану системи антиоксидантного захисту організму. Проведено контрольно-діагностичний забій бугайців на відгодівлі за корекції раціону дефіцитними мікроелементами (купрумом, кобальтом, манганом), вивчено морфологічний склад туш. Розроблено фізіологічно обгрунтовані способи корекції раціонів живлення молодняку української м’ясної породи за дефіцитними мікроелементами. Встановлено позитивний фізіологічний вплив комплексу солей міді, кобальту та мангану на організм різновікового молодняку, про що свідчить зростання у межах фізіологічної норми морфологічних показників крові, білково-азотового обміну, активності окремих антиоксидантних ензимів і зниження інтенсивності утворення продуктів перекисного окиснення ліпідів, що сприятливо впливає на підвищення енергії росту бугайців на відгодівлі. Визначено економічну ефективність корекції раціону бугайців на відгодівлі комплексом мікроелементів (купруму, кобальту та мангану) на їх продуктивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пінчук С. М. 
Склад ліпідів крові поросят за впливу мікроелементів та "Гуміліду" / С. М. Пінчук, Д. Ф. Милостива // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 3. - С. 77-81. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-27 + П65-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Милостива Д. Ф. 
Вплив цитрату германію на захисну антиоксидантну систему організму щурів / Д. Ф. Милостива // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 34-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено дані впливу тривалого застосування цитрату германію на активність ензимів антиоксидантної системи у статевозрілім самців щурів. Згідно досліджень встановлено позитивний вірогідний вплив застосовної добавки на окремі ланки антиоксидантної системи щурів, що проявлялось у збільшенні активності ензимів антиоксидантної системи захисту організму (глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази). Позитивний вплив цитрату германію на антиоксидантну систему організму підтверджувався й зменшенням вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів (гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду).


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + П527.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гайдар Ю. А. 
Гендерні та вікові особливості морфологічного стану слизової оболонки товстої кишки хворих на хронічні запальні захворювання кишечника / Ю. А. Гайдар, М. В. Стойкевич, О. В. Сімонова, Д. Ф. Милостива, М. В. Тітова, Н. В. Недзвецька // Гастроентерологія. - 2020. - 54, № 1. - С. 24-29. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Важливість проблеми хронічних захворювань кишечника на сьогодні не підлягає сумніву. Це підтверджується етіологією невідомого генезу, відсутністю специфічного лікування, розвитком загрозливих для життя ускладнень, необхідністю проведення тривалої, часто довічної, дорогої терапії і несприятливим прогнозом. Велику частку хворих становлять особи молодого працездатного віку, середній вік яких - 20 - 35 років. Але в 30 - 50 % випадків захворювання може проявитися в будь-якому віці. Мета роботи - оцінити особливості морфологічного стану слизової оболонки товстої кишки хворих на хронічні запальні захворювання кишечника залежно від віку та статі. Для дослідження було використано біоптати слизової оболонки товстої кишки хворих, які перебували на лікуванні у відділенні захворювань кишечника ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України" і були розподілені за статтю та віком. Під час аналізу морфофункціонального стану слизової оболонки хворих було виявлено ознаки хронічного неспецифічного запалення помірного і чітко вираженого ступеня вираженості за неспецифічного виразкового коліту (НВК). За хвороби Крона і в чоловіків, і в жінок відмічались ознаки хронічного неспецифічного запалення першого ступеня. Алергічний компонент запалення, представлений еозинофілами, було відмічено у всіх випадках. Також відмічались порушення архітектоніки крипт, виснаження муцинового шару та порушення цілісності епітелію. Висновки: пацієнти молодого віку мали більш чітко виражену морфологічну картину хронічного запалення слизової оболонки товстої кишки за НВК. Чоловіки, хворі на НВК, мають більше виснаження шару муцину та порушення архітектоніки крипт у молодому та середньому віці, а за хвороби Крона такі ознаки частіше зустрічаються в жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Професор Шуваєв Василь Тихонович : біобібліогр. покажч. наук. пр. за 1952 - 2009 рр. / ред.: С. Г. Піщан; уклад.: А. Г. Братчик, Н. В. Кобець, В. І. Похил, С. С. Бущук, Д. Ф. Милостива, О. В. Лесновська; Дніпропетр. держ. аграр.-екон. ун-т, Наук. б-ка. - Херсон : Олді-плюс, 2017. - 105 c. - (Бібліогр. вчених-аграріїв ДДАЕУ; вип. 8). - укp.

Відображено основні етапи життя, науково-дослідну, педагогічну, організаційну та громадську діяльність доктора сільськогосподарських наук, професора, відомого вченого та педагога в галузі тваринництва, засновника наукової школи "Кросбредне вівчарство" В. Т. Шуваєва. Висвітлено його роль в організації наукової школи, досліджень з обгрунтування, розробки та впровадження в галузі тваринництва, зокрема вівчарства. Подано відомості про наукову діяльність ученого за період з 1952 до 2009 рр. і спогади його учнів. Науковий доробок В. Т. Шуваєва - понад 230 науково-методичних праць, у тому числі монографії, навчальні посібники, авторське свідоцтво, визнані в Україні та світі. Подано хронологічний покажчик публікацій ученого, а також літературу про його життя та діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П6 д(4УКР) Шуваєв В.П.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гайдар Ю. А. 
Гендерні та вікові особливості морфологічного стану слизової оболонки товстої кишки хворих на хронічні запальні захворювання кишечника / Ю. А. Гайдар, М. В. Стойкевич, О. В. Сімонова, Д. Ф. Милостива, М. В. Тітова, Н. В. Недзвецька // Гастроентерологія. - 2020. - 54, № 1. - С. 24-29. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Важливість проблеми хронічних захворювань кишечника на сьогодні не підлягає сумніву. Це підтверджується етіологією невідомого генезу, відсутністю специфічного лікування, розвитком загрозливих для життя ускладнень, необхідністю проведення тривалої, часто довічної, дорогої терапії і несприятливим прогнозом. Велику частку хворих становлять особи молодого працездатного віку, середній вік яких - 20 - 35 років. Але в 30 - 50 % випадків захворювання може проявитися в будь-якому віці. Мета роботи - оцінити особливості морфологічного стану слизової оболонки товстої кишки хворих на хронічні запальні захворювання кишечника залежно від віку та статі. Для дослідження було використано біоптати слизової оболонки товстої кишки хворих, які перебували на лікуванні у відділенні захворювань кишечника ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України" і були розподілені за статтю та віком. Під час аналізу морфофункціонального стану слизової оболонки хворих було виявлено ознаки хронічного неспецифічного запалення помірного і чітко вираженого ступеня вираженості за неспецифічного виразкового коліту (НВК). За хвороби Крона і в чоловіків, і в жінок відмічались ознаки хронічного неспецифічного запалення першого ступеня. Алергічний компонент запалення, представлений еозинофілами, було відмічено у всіх випадках. Також відмічались порушення архітектоніки крипт, виснаження муцинового шару та порушення цілісності епітелію. Висновки: пацієнти молодого віку мали більш чітко виражену морфологічну картину хронічного запалення слизової оболонки товстої кишки за НВК. Чоловіки, хворі на НВК, мають більше виснаження шару муцину та порушення архітектоніки крипт у молодому та середньому віці, а за хвороби Крона такі ознаки частіше зустрічаються в жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гайдар Ю. А. 
Морфологічні особливості слизової оболонки товстої кишки при неспецифічному виразковому коліті різних ступенів тяжкості / Ю. А. Гайдар, М. В. Стойкевич, Д. Ф. Милостива, Т. С. Тарасова // Гастроентерологія. - 2022. - 56, № 2. - С. 95-102. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
13.

Гайдар Ю. А. 
Гісто- та морфометричні зміни слизової оболонки товстого кишечника при хворобі Крона залежно від наявності фіброзу / Ю. А. Гайдар, М. В. Стойкевич, Д. Ф. Милостива, О. П. Петішко // Гастроентерологія. - 2022. - 56, № 3. - С. 163-170. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського