Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Міронець Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Міронець Л. П. 
Методика застосування комп'ютерних технологій у процесі навчання біології учнів 7-го класу : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Л. П. Міронець; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2010. - 22 c. - укp.

Вперше методично обгрунтовано методику застосування комп'ютерних технологій навчання (КТН) біології учнів VII класу, яка включає три етапи: підготовчий (підготовку учителя й учнів до застосування КТН), основний (організацію вивчення біології у VII класі з застосуванням КТН) і результативний (виявлення у учнів VII класу рівнів засвоєння ботанічних знань, а також сформованості умінь користуватися комп'ютером і програмними продуктами навчального призначення біологічного змісту). Висвітлено функціональні можливості комп'ютерних технологій у навчанні біології учнів VII класу на підставі обгрунтування методичних підходів до використання вчителем конструктора уроків педагогічних програмних засобів з метою підвищення рівня засвоєння семикласниками анатомічних, фізіологічних і систематичних понять курсу біології. Запропоновано тестову методику перевірки навчальних досягнень учнів з застосуванням КТН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.р(4УКР)2-253.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Міронець Л. 
Створення та використання комп'ютерних презентацій під час навчання біології / Л. Міронець // Рідна шк.. - 2008. - № 1/2. - С. 40-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено переваги комп'ютерних презентацій перед традиційними засобами наочності. Визначено порядок створення комп'ютерної презентації: складання плану дотримання певних вимог щодо інформації, тексту та оформлення. Розглянуто можливості її використання на уроках біології. Акцентовано увагу на активнішому використанні тематичних презентацій у позаурочній та позашкільній діяльності учнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.215.71 + Е.с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Козира С. А. 
Вивчення динаміки накопичення дубильних речовин у сировині рослин роду Geum L. флори України / С. А. Козира, О. В. Радько, О. С. Мала, С. І. Степанова, Л. П. Міронець, О. М. Бабенко // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 2. - С. 80-86. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Останнім часом на фармацевтичному ринку все більше уваги приділяють препаратам, виготовленим на основі лікарської рослинної сировини. Актуальним стає пошук нової сировини, запаси якої достатні в Україні, з метою впровадження в медицину та створення фітозасобів. До перспективних джерел лікарської рослинної сировини для виробництва препаратів антимікробної, в'яжучої, протизапальної та кровоспинної дії належать види роду Гравілат (Geum L.), які характеризуються наявністю низки біологічно активних речовин, зокрема поліфенольних сполук. Рослини роду Geum (Гравілат) належать до родини Rosacea підродини Rosoieae. Два види - Geum urbanum L. (г. міський), G. montanum L.(г. гірський) - зростають на території України і використовуються в народній медицині як протизапальні, в'яжучі, кровоспинні і ранозагоювальні засоби. Значна кількість публікацій відносно хімічного складу та використання рослин роду Geum L. свідчать про перспективність дослідження вітчизняної сировини флори України. Мета роботи - вивчення кількісного вмісту дубильних речовин та окиснювальних фенолів у вегетативних органах рослин роду G. urbanum L., G. montanum L. Досліджували траву і кореневища з коренями G. urbanum L., G. montanum L., які заготовляли на території Сумської та Івано-Франківської обл. у квітні - вересні 2020 - 2021 рр., та вивчали кількісний вміст окиснюваних фенолів і дубильних речовин за методами перманганатометрії та комплексонометрії, результати знаходяться в межах від 8,30 до 28,10 %; від 2,66 до 14,35 % відповідно. Таким чином, у траві та кореневищах із коренями G. urbanum L., G. montanum L. за методами перманганатометрії і комплексонометрії вивчено кількісний вміст окиснюваних фенолів і дубильних речовин. Досліджувані види роду Geum L. за високим вмістом дубильних речовин у вегетативних органах можна віднести до танідоносної рослинної сировини. Максимальний вміст дубильних речовин у траві G. urbanum L. припадає на період цвітіння, у кореневищах із коренями - наприкінці вегетації (восени). Враховуючи одержані дані, зазначені терміни встановлено як оптимальні для заготівлі сировини G. urbanum L.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 Гравілат

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського