Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Нагорна Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Пащенко В. О. 
Л. М. Толстой і духобори: основні етапи взаємин наприкінці XIX - на початку XX ст. / В. О. Пащенко, Т. В. Нагорна // Укр. іст. журн. - 2006. - № 3. - С. 56-68. - укp.

Розглянуто маловідомий аспект громадської діяльності російського письменника Л. М. Толстого на рубежі ХIХ - ХХ ст., пов'язаний із його тісною співпрацею з послідовниками релігійної громади духоборів. Як явище суспільного життя духоборство вперше в Російській імперії виникло в українських губерніях у другій половині XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.152.12 + Т3(2РОС)5-8 + Ш5(4РОС)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нагорна Т. І. 
Безфтористі безпігментні кольорові емалі : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.11 / Т. І. Нагорна; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2000. - 18 c. - укp.

Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних покривних емалей коричневого кольору. На основі висококремнеземистих натрійсилікатних стекол зі зниженим вмістом борного ангідриду досліджено вплив кількості та співвідношення іонних барвників, а також хімічного складу на фізико-хімічні та колірні властивості коричневих емалевих покриттів. Розроблено технологічні параметри одержання вказаних покриттів із заданими стабільними оптичними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л436.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нагорна Т. В. 
Духовні християни в Україні наприкінці XVIII - у першій половині XIX століть : Автореф. дис... канд. іст. наук / Т. В. Нагорна; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2007. - 23 c. - укp.

Розглянуто духовне християнство як явище релігійного життя України протягом XVIII - першої половини XIX ст. До напрямку духовних християн належать релігійні течії духоборів, молокан, христовірів, скопців, наявні в українських землях у період нового часу. Проаналізовано джерельну базу та історіографію проблеми XIX - початку XXI ст. і показано, що духобори та малокани виникли в Україні раніше, ніж у Російській імперії загалом, а христовіри та скопці - наприкінці XVIII ст. Основними осередками мешкання духовних християн в Україні були території певних сучасних адміністративних територіальних утворень, а саме: Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Херсонської, Луганської, Чернігівської областей, а також Автономної Республіки Крим. Важливим чинником впливу на їх розвиток було російське імперське законодавство у релігійній сфері. Чинні в країні правові норми впливали на чисельність послідовників духовного християнства, їх кількість коливалась від 3 - 4 до 10 - 12 тис. його послідовників власне українських територій. Внаслідок наявності зовнішніх і внутрішніх чинників у середовищі духовних християн відбувався закономірний процес їх еволюції за трьома напрямками: розширенням соціального складу релігійних общин; нововведенням у віровченні, змінами у ставленні до центральної та місцевої влади. Послідовники духовного християнства в Україні створили оригінальну ідеологію, яка відображає їх бачення ідеалу суспільного та державного устрою, специфічні уявлення про навколишній світ і місце людини в ньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-7 + Э378.152.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горчакова Н. О. 
Фізико-хімічні та біологічні властивості наномагнію : (огляд) / Н. О. Горчакова, І. С. Чекман, О. О. Нагорна, Т. І. Нагорна // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2011. - № 6. - С. 3-9. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Изложены современные представления о нанотехнологии, наноматериалах, в состав которых входят наночастицы магния. Дана характеристика физико-химических и биологических свойств наномагния и препаратов на его основе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с03 + Г122.2-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чекман І. С. 
Експериментальні моделі артеріальної гіпертензії : (огляд) / І. С. Чекман, Н. О. Горчакова, О. О. Нагорна, Т. І. Нагорна, М. І. Загородний, Р. С. Довгань // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2012. - № 3. - С. 10-20. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Изложены современные представления об экспериментальных моделях артериальной гипертензии (АГ), включая различные типы спонтанной АГ у крыс, модель экспериментальной гипертензии, которую вызывают добавлением к еде NaCl. Дана сравнительная характеристика представленных моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нагорна Т. В. 
Партизанський рух на Гадяччині (1941 - 1943 рр.) / Т. В. Нагорна, В. І. Руденко // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2001. - Вип. 16. - С. 152-156. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4Пол)622.5 + Ц35(2)626.9(2Ук-4Пол)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 16 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Нетяженко В. З. 
Мікроальбумінурія як фактор ризику у хворих на гіпертонічну хворобу та її асоціація зі змінами гемостазу / В. З. Нетяженко, О. М. Плєнова, А. І. Кірпач, В. С. Потаскалова, А. В. Ляхоцька, Ю. В. Ковбаснюк, В. В. Таранчук, О. П. Гаврилюк, Т. В. Нагорна // Сімейна медицина. - 2013. - № 3. - С. 72-76. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мікроальбумінурія вважається суттєвим фактором серцево-судинного ризику і є відображенням ступеня ураження нирок, ендотеліальної дисфункції та непрямою ознакою вираженості діастолічної дисфункції серця. Під час дослідження зв'язку мікроальбумінурії зі станом системи згортання крові було визначено, що в групі хворих на артеріальну гіпертензію з мікроальбумінурією спостерігаються прискорення тромбоутворення за показниками активованого часткового тромбопластинового часу та тромбінового часу і більш низький антикоагулянтний потенціал за рахунок виснаження системи протеїну С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696-322 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чекман І. С. 
Застосування амінокислот для створення наноструктур / І. С. Чекман, Н. О. Горчакова, Г. О. Сирова, О. О. Казакова, Т. І. Нагорна, В. Ф. Шаторна // Biotechnologia Acta. - 2014. - 7, № 6. - С. 83-91. - Бібліогр.: 59 назв. - укp.

Проведено аналіз використання амінокислот для створення наноструктур. Відповідні дослідження амінокислот є важливими для створення наноліків. Однак вивчення амінокислот як компонентів наноструктур є недостатнім. З розвитком нанотехнологій розпочали вивчати наночастинки як компоненти лікарських засобів. Амінокислоти в комплексах з наночастинками органічного та неорганічного походження відіграють важливу роль у доставленні лікарських засобів до мішеней патологічних процесів. Вони знижують токсичність наноматеріалів, використовуваних у наномедицині для створення біосенсорів, лабораторій-на-чипі, і тому є перспективним матеріалом для синтезу нових лікарських нанопрепаратів та засобів діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.777 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Марушко Ю. В. 
Гіпертермія та застосування антипіретиків у педіатричній практиці / Ю. В. Марушко, Т. І. Нагорна // Укр. мед. часоп.. - 2013. - № 4. - С. 45-48. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

У ході дослідження зроблено висновки, що нурофен для дітей є високоефективним, відповідає критеріям безпеки та ефективності; випускається у зручних для застосування у дітей лікарських формах; виявляє жарознижувальний, анальгезивний, а також виражений протизапальний ефект; забезпечує швидке зниження високої температури тіла у випадку лихоманки, має тривалий жарознижувальний ефект, а також низьку токсичність у разі передозування. Препарат давно завоював довіру в усьому світі та широко застосовується в педіатричній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нагорна Т. В. 
Дослідження непружного розсіяння нейтронів за допомогою спектрометра HEPA / Т. В. Нагорна, О. С. Свечнікова, Д. Худоба // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2017. - Вип. 1. - С. 127-132. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто метод непружного розсіяння нейтронів для дослідження динаміки молекул. Завдяки можливостям, реалізованим на установці HEPA, розташованої на 7 каналі реактора ІБР-2 Об'єднаного інституту ядерних досліджень (м. Дубна), одночасно можна вимірювати спектри пружного та непружного розсіяння нейтронів, дифракційні спектри. Висока практичність установки зумовлена також функцією підтримки температурного режиму у діапазоні від температури рідкого гелію 4 К до 400 К. Зазначені параметри надають змогу проводити експерименти для одержання інформації щодо внутрішньої динаміки та структури молекул, зокрема, дослідження речовин, в яких фазові переходи супроводжуються змінами структури, динаміки решітки або характеру стохастичного руху молекул або молекулярних груп. У роботі на прикладі одержаного з експерименту спектра непружного розсіяння нейтронів викладено процедуру обробки експериментальних даних для інтерпретації результатів. Наведено стислий аналіз переваг і недоліків установки HEPA.


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.904.211.203.32

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Малюта І. А. 
Напрями вдосконалення і спрощення митних процедур в Україні / І. А. Малюта, К. Д. Ломако, Т. М. Нагорна // Актуал. проблеми економіки. - 2020. - № 12. - С. 84-92. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено напрями спрощення митних процедур в Україні на сучасному етапі. Проаналізовано показники спрощення процедур міжнародної торгівлі за даними ОЕСР для України у 2017 і 2019 рр. і результати впровадження реформ у даній сфері. Визначено проблемні моменти, пов'язані з застосуванням митних процедур і методи їх вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кафедра залізобетонних і кам'яних конструкцій: від грунтобетону до технології 3D-друку будівельних об'єктів на Місяці : колект. монографія / М. Савицький, М. Бабенко, М. Бордун, О. Зінкевич, О. Коваль, О. Конопляник, М. Махінько, Т. Нагорна, Т. Нікіфорова, А. Савицький, О. Савицький, А. Титюк, В. Федорчук, К. Шляхов, Т. Шевченко, С. Шехоркіна, Є. Юрченко, Є. Яценко; ред.: М. Савицький; Придніпровська державна академія будівництва та архітектури. - Дніпро : Обласов В. О., 2020. - 411 c. - укp.

Наведено історичну довідку про діяльність кафедри залізобетонних і кам'яних конструкцій від дати заснування до сьогодення (1930 - 2020), а також результати наукових досліджень, які проводилися на кафедрі за роки діяльності відомими науковими школами - від засновника кафедри доктора технічних наук, професора М. Буданова до сучасної наукової школи, професора М. Савицького "Архітектурно-конструктивно-технологічні системи для створення гармонійного антропогенно-природного середовища на основі збалансованого інноваційного розвитку та національних традицій". Наведено дані про такі перспективні розробки, як: розробка наукових основ інноваційної архітектурно-конструктивно-технологічної системи будівництва методом 3D-друку; розробка технології виготовлення виробів і конструкцій з ґрунтобетону; розробка наукових засад створення гібридних конструкцій; ВІМ - технології життєвого циклу будівельних об'єктів; розробка наукових засад створення автономних будівель; мобільні блок-пости для розташування та захисту особового складу в зоні бойових дій; розвиток наукових основ будівельних технологій, створення житлово-виробничого модуля Місячної бази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5 р(4УКР)3 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Нагорна Т. В. 
Процеси кластероутворення фулеренів С60 і С70 у системах толуол / N-метил-2-піролідон : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / Т. В. Нагорна; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Розглянуто структуру та проаналізовано процеси кластероутворення фулеренів у рідинних системах із полярним/неполярним розчинниками. Головне увагу приділено аналізу можливих причин агрегації фулеренів у рідинних системах різної полярності та порівнянню процесів кластероутворення у рідинних системах із фулеренами C70 та C60. Методами малокутового розсіяння нейтронів та рентгенівського синхротронного випромінення спостережене утворення агрегатів та їх реорганізація. Аналіз експериментальних даних з малокутової дифракції доповнено результатами методу динамічного розсіяння світла. Методом УФ-Вид спектроскопії виявлено сольватохромний ефект у системах фулеренів C70 і C60/толуол/N-метил-2-пірролідон. Проаналізовано взаємозв'язок між змінами оптичних спектрів поглинання та агрегацією фулеренів у системах толуол/N-метил-2-піролідон. Показано, що основною причиною сольватохромних ефектів у досліджених системах можна розглядати утворення донорно-акцепторних комплексів між молекулами фулеренів С60 і С70 та N-метил-2-піролідона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г533.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443893 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського