Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Назар Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Коцюмбас І. Я. 
Актуальні питання видової диференціації білків тваринного походження, наявних в кормах, методами ДНК-діагностики / І. Я. Коцюмбас, Т. Р. Левицький, Б. І. Назар, Г. В. Кушнір, О. М. Брезвин, О. І. Чайковська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 163-167. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень наявності білків тваринного походження у кормах для сільськогосподарських тварин та птиці, сухих і консервованих кормах для домашніх тварин за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) упродовж 2001 - 2007 рр. За весь період досліджено 805 проб, з них 11,2 % позитивних. Максимальний відсоток позитивних проб виявлено у 2002 р. - 36,8 %. Із досліджених зразків найбільша кількість позитивних проб припадала на корми для непродуктивних тварин (12,9 %), продукти тваринного походження та фарші (30 %). Впровадження контролю наявності тканин жуйних тварин з використанням методу ПЛР дозволяє запобігти фальсифікації продукції та попереджує поширення пріонних інфекцій, що має важливе економічне і епідеміологічне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Назар Б. І. 
Фармако-токсикологічна оцінка дії фенарону : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.01.04 / Б. І. Назар; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2002. - 19 c. - укp.

Вивчено фармакотоксикологічну дію фенарону на тварин та встановлено оптимальні параметри антиоксидантної та специфічої дії препарату. За результатами досліджень встановлено, що застосування фенарону значно підвищує збереження жиророзчинних вітамінів і стабілізацію жирів у препаратах, що містять вітаміни, а також у кормових домішках та кормах, використання яких впливає на обмін вуглеводів, жирів і білків в організмі телят, підвищує антиоксидантний та А-вітамінний статус і сприяє підвищенню неспецифічної їх резистетності. Визначено, що "Фенарон" - помірно токсичний і безпечний препарат (третій клас безпеки), не проявляє здатності щодо кумуляції (коефіцієнт кумуляції 6,2). Рекомендовано вносити фенарон у премікси для сільськогосподарських тварин і птиці - 12,5 кг/т, в олійні розчини вітаміну А для тваринництва та мікровіту А - 0,02 %, каротину в трав'яному борошні - 0,015 %, жирів у м'ясо-кістковому борошні - 0,02 %, а також в комбікорми для сільськогосподарської птиці - 85 г/т, для свиней - 50 - 60 г/т. Запропоновано за умов забруднення важкими металами до кормів основного раціону великої рогатої худоби додавати 370 мг препарату одній тварині за добу, для підвищення неспецифічної резистентності, прискорення росту та профілактики вільнорадикальних патологій телятам віком 21 - 45 днів додавати в молоко фенарон у дозі 70 мг за добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Назар Б. І. 
Порівняльна оцінка методів виявлення ГМО / Б. І. Назар // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 470-473. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Провівши порівняльну оцінку різних методичних підходів виділення ДНК класичним методом, методом екстракції та очистки ДНК за допомогою іонного детергенту (ЦТАБ), надано рекомендації щодо використання методів ПЛР для виявлення ГМО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1 в741

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коцюмбас І. Я. 
Актуальні питання державного моніторингу в Україні кормів на вміст ГМО / І. Я. Коцюмбас, Т. Р. Левицький, Б. І. Назар, Г. В. Кушнір, Т. І. Шарій, В. В. Ложкін // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 365-369. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено основні методичні підходи та критерії щодо розроблення та впровадження в Україні державного моніторингу кормів за вмістом ГМО, враховуючи вимоги до відбору зразків, критерії щодо встановлення періодичності відбору зразків, аналізу ризику, вимоги до випробувальних лабораторій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Назар Б. І. 
Комплексна оцінка якості продуктів переробки соєвих бобів / Б. І. Назар, Г. Й. Бойко, Т. І. Шарій // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 1. - С. 49-53. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Обговорено технологічні характеристики переробки зерна сої, особливості фізіологічного засвоєння білкових кормових добавок, таких як соєвий шрот та макуха. Також висвітлено показники якості та безпечності у разі застосування в годівлі моногастричних та жуйних тварин, зокрема, характеристики білка щодо його розчинності, диспергованості та перетравності. Доповнено систему аналізу соєвих продуктів показниками нейтрально- та кислотно-детергентної клітковини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.911

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського