Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ніконова Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Ніконова Н. О. 
Деякі питання застосування норм Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод в практичній діяльності адвоката в Україні щодо захисту особистих немайнових прав / Н. О. Ніконова, О. С. Гудим // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. - С. 347-350. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.34-3 + Х839(4УКР)030.6 + Х891.9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Винарська О. І. 
Дослідження імунологічної реактивності організму за комбінованої пероральної дії нітриту, нітрату натрію та фенолу на рівні гігієнічних нормативів / О. І. Винарська, С. В. Лук'янчук, Н. О. Ніконова, Л. Є. Григоренко, Н. М. Дзюбенко, О. А. Скибіцька, Н. І. Зарченко // Довкілля та здоров'я. - 2005. - № 2. - С. 3-6. - Бібліогр.: с. 5-6 - укp.

Досліджено перорально комбінову дію нітриту, нітрату натрію та фенолу на імунну систему організму. Під час експерименту використано дози ксенобіотиків на рівні ГДК. Одержані результати дозволяють встановити, що внаслідок комбінованої дії нітриту, нітрату натрію і фенолу спостерігались порушення в клітинній ланці імунітету, зміни в системі неспецифічних факторів захисту організму, а також розвиток слабовираженої аутосенсибілізації. Імунотоксичні ефекти у тварин були більш виражені за дії трьохкомпонентної суміші ксенобіотиків, ніж у щурів, схильних до нітритно-нітратних навантажень.

Исследовано пероральное комбинированное действие нитрита, нитрата натрия и фенола на иммунную систему организма. В эксперименте использовались дозы исследуемых ксенобиотиков на уровне предельно-допустимых концентраций. Полученные результаты позволили установить, что вследствие комбинированного действия нитрита, нитрата натрия и фенола наблюдались нарушения в клеточном звене иммунитета, изменения в системе неспецифических факторов защиты организма, а также развитие слабовыраженной аутосенсибилизации. Иммунотоксические эффекты у животных были более выраженными при действии трехкомпонентной смеси данных ксенобиотиков, чем у крыс, подверженных только нитритно-нитратной нагрузке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Винарська О. І. 
Імунний статус тварин за умов гострого перорального комбінованого впливу хлороформу та фенолу / О. І. Винарська, С. В. Лук'янчук, Н. О. Ніконова, Л. Є. Григоренко, І. В. Кононко // Довкілля та здоров'я. - 2007. - № 2. - С. 11-14. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень гострої комбінованої дії хлороформу та фенолу на імунну систему. Виявлено, що за дії хлороформу та фенолу на рівні гігієнічних нормативів у тварин спостерігається розвиток сенсибілізації вже через місяць впливу. У разі збільшення доз досліджуваних хімічних сполук характер і спектр імунотоксичних ефектів розширяється. Встановлено дозозалежний ефект.

Приведены результаты экспериментальных исследований острого комбинированного действия хлороформа и фенола на иммунную систему. Выявлено, что при действии хлороформа и фенола на уровне гигиенических нормативов у животных наблюдается развитие сенсибилизации уже через месяц воздействия. При увеличении доз исследуемых химических соединений характер и спектр иммунотоксических эффектов расширяется. Установлен дозозависимый эффект.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.51 + Р419.451-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Винарська О. І. 
Оцінка стану імунної системи тварин за пероральної дії різних доз хлороформу / О. І. Винарська, Л. Є. Григоренко, Н. О. Ніконова, С. В. Лук'янчук, Ю. О. Франчук // Довкілля та здоров'я. - 2008. - № 3. - С. 8-11. - укp.

Висвітлено результати вивчення перорального впливу хлороформу на рівнях 1 предательнодопустимая концентрація (ПДК), 3 ПДК та 9 ПДК протягом 2-х міс на імунну систему лабораторних тварин у ході експерименту. Показано, що характер та вираженість імунотоксичних ефектів залежали від дози хімічної речовини. Вплив хлороформу на рівні чинного в Україні гігієнічного нормативу протягом 2-х міс не викликав змін гематологічних та імунологічних показників у досліджуваних щурів. Зі збільшенням дози хлороформу втричі спостерігалась активація неспецифічних факторів захисту організму. Підвищення дози до 9 ПДК викликало пригнічення фагоцитарної активності нейтрофілів, зрушення в гуморальній ланці імунітету, розвиток слабо вираженої аутосенсибілізації.

Даны результаты изучения перорального воздействия хлороформа на уровнях 1 ПДК, 3 ПДК и 9 ПДК в течение 2-х месяцев на иммунную систему лабораторных животных в условиях эксперимента. Показано, что характер и выраженность иммунотоксических эффектов зависели от дозы химического вещества. Влияние хлороформа на уровне действующего в Украине гигиенического норматива на протяжении 2-х месяцев не вызывало изменений гематологических и иммунологических показателей у опытных крыс. При увеличении дозы хлороформа в 3 раза наблюдалась активация неспецифических факторов защиты организма. Повышение дозы до 9 ПДК вызывало угнетение фагоцитарной активности нейтрофилов, сдвиги в гуморальном звене иммунитета, развитие слабо выраженной аутосенсибилизации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74-64 + Р121.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сурмашева О. В. 
Створення стандартних зразків пробіотичних мікроорганізмів: характеристика антибіотикорезистентності штамів / О. В. Сурмашева, М. О. Шенцова, Н. О. Ніконова // Довкілля та здоров'я. - 2015. - № 2. - С. 50-53. - укp.

Вивчено чутливість штамів молочнокислих бактерій - B.bifidum і E.faecium, відібраних для створення стандартних еталонних зразків пробіотичних мікроорганізмів, до основних груп сучасних протимікробних засобів. Встановлено, що ці штами були чутливі до 42 % (штам B.bifidum) і 43 % (штам E.faecium) препаратів, які активно використовуються в клінічній практиці. Зазначено, що визначення чутливості пробіотичних штамів до антимікробних препаратів може служити додатковим епідеміологічним маркером при підборі схем антимікробної лікування, а також при проведенні епідеміологічного моніторингу збудників.

Изучена чувствительность штаммов молочнокислых бактерий — B.bifidum и E.faecium, отобранных для создания стандартных эталонных образцов пробиотических микроорганизмов, к основным группам современных противомикробных средств. Установлено, что эти штаммы были чувствительны к 42 % (штамм B.bifidum) и 43 % (штамм E.faecium) препаратов, активно используемых в клинической практике. Указано, что определение чувствительности пробиотических штаммов к антимикробным препаратам может служить дополнительным эпидемиологическим маркером при подборе схем антимикробного лечения, а также при проведении эпидемиологического мониторинга возбудителей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Корчак Г. І. 
Антимікробна дія композита на основі наносрібла та мінералу на збудників хірургічних інфекцій / Г. І. Корчак, О. В. Сурмашева, Л. І. Романенко, Н. О. Ніконова, А. К. Горваль // Хірургія України. - 2016. - № 4. - С. 40-46. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити антимікробну активність композита, створеного на основі наносрібла та мінералу, щодо збудників хірургічних інфекцій та його відповідність вимогам до застосування в медицині. Досліджували композит на основі препарату каоліну кремневіт і наночастинок срібла (НЧ Ag). Розмір і форму НЧ Ag та частинок каоліну визначали на трансмісійному електронному мікроскопі, стабільність водних суспензій композита - на спектрометрі Zeta Sizer-3, концентрацію срібла - за методом атомно-емісійної спектроскопії. Антимікробну активність визначали щодо E. coli, P. aeruginosa, S. aureus і C. albicans. Імітацію органічного забруднення проводили 0,3 % бичачим сироватковим альбуміном. Час спостереження: 2, 4, 6, 24, 48 год та 7 діб. Розмір наночастинок кремневіту - від 60 до 140 нм, що надає змогу віднести препарат до природного нанооб'єкта. Електронно-мікроскопічне зображення НЧ Ag, адсорбованих на частинках кремневіту, - сферичної форми та розмірами від 14 до 61 нм. Бактерицидна концентрація НЧ Ag для E. coli становила 0,07 мкг/мл, для P. aeruginosa - 0,07 мкг/мл, для C. albicans - 0,017 мкг/мл, для S. aureus - 0,27 мкг/мл. Білкове навантаження призводило до підвищення мінімальної діючої концентрації препарату від двох до 10-ти разів. Висновки: висока антимікробна активність композита з НЧ Ag, стабільність одержаної структури, лікувальні властивості каоліну і срібла надають підставу рекомендувати подальше вивчення властивостей композита для створення профілактичних і лікувальних засобів для зовнішнього та внутрішнього застосування в медицині, біології та різних галузях промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ніконова Н. В. 
Інвестиційна привабливість підприємств: сутність, фактори впливу та оцінка існуючих методик аналізу / Н. В. Ніконова // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2017. - Вип. 32/1. - С. 81-88. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Предмет роботи - теоретичні та практичні проблеми рівня інвестиційної привабливості підприємств (ІПП) та оцінка методів її аналізу. Мета роботи - визначення суті інвестиційної привабливості підприємств і дослідження факторів впливу що надасть змогу ефективно управляти рівнем ІПП. Розглянуто основні методики оцінки інвестиційної привабливості на рівні підприємства, суть ІПП та факторів, що на неї впливають. Досліджено методики оцінки ІПП, визначено їх переваги та недоліки. Запропоновано підхід інтегральної оцінки ІПП, що грунтується на максимізації індивідуальних оцінок аналітичних показників підприємств й вибору екстремальних інтегральних показників оцінки інвестиційної привабливості. Висновки: ІПП є комплексом якісних і кількісних показників, що всебічно визначають спроможність примноження інвестованого капіталу і є похідною характеристикою від інвестиційного клімату в країні, і як інтегральний показник, що формується під впливом чинників прямого і непрямого впливу, визначає бажання чи відмову інвестора вкладати гроші в такий інструмент, як підприємство. Визначивши суть ІПП і факторну природу її формування, у подальшому планується проведення дослідження впливу зазначених у даній роботі чинників прямого та непрямого впливу на формування інтегрального показника на прикладі конкретного підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського