Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Ольхомяк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Ольхомяк О. О. 
Морфофункціональна та математична оцінка стану жовчного русла в залежності від виду біліодигестивного сполучення (експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. О. Ольхомяк; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Горбачевського. - Т., 1998. - 15 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанню морфофункціонального стану та просторової будови жовчовивідних шляхів. У дисертації розробляється нове направлення діагностики захворювань печінки і жовчовивідних шляхів, яке грунтується на стереометричному аналізі даних холангіограм та корозійних препаратів жовчного дерева. Встановлено, що порушення біліодинаміки при обтураційному холестазі призводить до патологічних змін у просторово-стереометричній будові жовчного дерева. Запропонований арефлюксний біліодигестивний анастомоз власної конструкції, на відміну від анастомозів Юраш-Виноградова та Вітебського, попереджуючи розвиток рефлюкс-холангіту, сприяє відтворенню просторово-стереометричної будови жовчних шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-436.1 + Р457.465.520.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Конопліцький В. С. 
Особливості морфологічних чинників розвитку пілонідальної хвороби в дитячому віці / В. С. Конопліцький, О. О. Ольхомяк, С. О. Сокольник, Р. В. Шавлюк // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2017. - 16, № 4. - С. 98-102. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано результати морфологічних досліджень зразків інтраопераційно видалених тканин 36 дітей та 16 дорослих із пілонідальною хворобою. У 21 (58,33 %) підлітків, на відміну від дорослих, в гістологічних зразках було виявлено мезенхімоподібну тканину, яка належить до тканин лише ембріонального періоду розвитку людини. В 12 (75,0 %) досліджених препаратах епітеліальних куприкових кіст у дорослих на тлі ознак неспецифічного запалення спостерігалась відсутність епітеліальної вистилки. Проведений аналіз показав, що наявність певних морфологічних чинників пілонідальної хвороби у дітей, таких як наявність мезенхімальної тканини, відмінності будови стінки куприкової кісти від дорослих та відсутність чіткого підтвердження трансдермального проникнення волосяних стрижнів у стінку та порожнину епітеліальної куприкової кісти свідчать на користь вродженої етіології захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Коробко Ю. Є. 
Значення комплексної оцінки інтегрального показника ендогенної інтоксикації організму та ультразвукової візуалізації апендиксу в діагностиці гострого апендициту у дитячому віці / Ю. Є. Коробко, В. С. Конопліцький, О. О. Ольхомяк // Хірургія дит. віку. - 2021. - № 4. - С. 59-65. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Традиційно в діагностиці гострого апендициту та ендогенної інтоксикації, що супроводжує його перебіг, широко застосовують показники гемограми та великий спектр запропонованих гематологічних індексів. Однак, як засвідчує практика, ізольоване вивчення гемограми, навіть із залученням її інтегральних індексів, особливо на ранніх етапах розвитку патології, є недостатнім для її своєчасної діагностики, а тим паче диференційної діагностики. Важливим додатковим методом діагностики гострого апендициту є ультразвукове дослідження (УЗД). Мета роботи - на основі конкретного клінічного спостереження в динаміці перебігу абдомінального больового синдрому визначити комплексну діагностичну значущість інтегрального показника ендотоксикозу організму та УЗД. За інтегральний показник ендогенної інтоксикації обрано запропонований інтегральний показник, який обчислювали з урахуванням показників загального аналізу периферійної крові: кількості лейкоцитів, швидкості осідання еритроцитів і показників лейкограми за формулою. Для полегшення обчислення величини сумарного індексу ендогенної інтоксикації розроблено калькулятор на базі програми для роботи з електронними таблицями Excel, у середовище якої інтегрували запропоновану формулу індексу. УЗД виконували з допплерівським скануванням на УЗ-апаратах "SAMSUNG H60" (виробник Південна Корея) та "SAMSUNG" LS22EMU1HS (Seoul. Korea, 2016). Одночасне зіставлення динаміки місцевих змін у клінічній картині, гемограмі, величині ендогенної інтоксикації та візуальних знахідок при УЗД органів черевної порожнини дає змогу уникнути невиправданого оперативного втручання в пацієнтів з абдомінальним болем. Висновки: правильно зібраний анамнез, оцінювання фізикальних, клініко-лабораторних показників і даних лабораторних методів обстеження, залучення необхідних вузьких спеціалістів дають змогу уникнути помилок у діагностиці гострого апендициту в дітей. Доцільним і виправданим у діагностичному оцінюванні клінічної картини в разі підозри на гострий апендицит є зіставлення показників інтегрованого індексу ендогенної інтоксикації, зокрема, сумарного індексу ендогенної інтоксикації з ультразвуковою візуалізацією апендикса в динаміці перебігу патологічного процесу. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.301.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського