Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Олійник З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Олійник З. П. 
Вставні і вставлені компоненти у структурі висловлювання і тексту : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / З. П. Олійник; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2002. - 19 c. - укp.

Проаналізовано синтаксичні функції та синтаксичні зв'язки вставних і вставлених компонентів у структурі висловлювання. Відзначено, що вставний компонент виражає якісну кваліфікацію суб'єктом мовлення змісту висловлювання (суб'єктивну модальність), є надбудовчим, вторинним предикатом, що відповідає конструктивній одиниці в структурі речення - надбудовчому, вторинному присудку. Функціональне значення вставного компонента - вторинного предиката - зумовлює аналогію його синтаксичного зв'язку з оцінюваним висловлюванням як протичленом зі зв'язком між підметом і присудком у структурі двоскладного речення. Засоби вираження вторинного предиката є елементом омосинтаксемних рядів відповідних словоформ, словосполучень, предикатних одиниць. Активна синтаксична валентність вторинного предиката, а також його семантика зумовлюють його текстотвірну та текстоорганізуючу функції. Вставлені компоненти є засобом диференціації інформативного поля висловлювання (та тексту) за віссю: "основна / додаткова інформація", за конструктивними параметрами поділяються на квазівставлення та власне вставлення. Квазівставлення - "пересунуті" в зону додаткової інформації структурно-семантичні компоненти відомих типів речення. Власне вставлення - включені засобами міжфразового зв'язку синтаксичні конструкції різного обсягу, навіть відносно завершені фрагменти тексту. Вставлені компоненти виконують текстотвірну функцію, виражаючи дискурсивні категорії ретроспекції та проспекції. Диференціюючи інформативне поле висловлювання на основне, а також додаткову інформацію, вставлені компоненти виконують текстоорганізуючу функцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.2 + Ш141.1/4-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Олійник З. В. 
Національна політика більшовиків в Україні в 1917 - 1920 рр. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / З. В. Олійник; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 19 c. - укp.

У хронологічній послідовності проаналізовано тактичний курс РСДРП(б)-РКП(б) щодо самовизначення України, формування новоімперських ідеологічних штампів, насадження радянського режиму. Досліджено методи встановлення більшовицької диктатури в Україні - ідеологічний, військовий, політичний. Доведено, що більшовики закріпили свою владу за допомогою російської Червоної армії, надзвичайних революційних органів, місцевих більшовиків. Відзначено, що під тиском зовнішньополітичних обставин, успіхів і прорахунків у боротьбі національно-свідомих українських сил, московський партійний центр змушений був погодитися на офіційне визнання незалежності України, однак, їй було нав'язано систему радянської влади, знищено її національний суверенітет та включено до складу СРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Олійник З. А. 
Наукове обгрунтування методичних підходів визначення специфічної активності дезінфекційних засобів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / З. А. Олійник; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва НАМН України. - К., 2011. - 17 c. - укp.

Вперше в Україні за умов вітчизняної лабораторії досліджено бактерицидну, фунгіцидну та туберкулоцидну активність розчинів глютарового альдегіду та надоцтової кислоти за європейськими стандартами в тесті на носіях і здійснено оцінювання методів, які застосовувались. Адаптовано до вітчизняних умов методи європейських стандартів - кількісний суспензійний метод і метод на носіях. Розроблено нові методи визначення специфічної активності дезінфекційних засобів (ДЗ) з використанням європейських стандартів і чинної в Україні НМД - спрощений суспензійний та метод на поверхнях. Обгрунтовано сучасні методичні підходи та критерії гігієнічного оцінювання специфічної активності ДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р193.940

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Олійник З. В. 
Ставлення більшовиків до українських партій в контексті національної політики 1920 р. / З. В. Олійник // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2001. - Вип. 16. - С. 81-85. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)613-56 + Ф69(4Укр) + Ф61(2)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 16 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Олійник З. М. 
Хімічне впорядкування в розплаві NiVB66,7DInVB33,3D / З. М. Олійник, А. В. Королишин, С. І. Мудрий // Фізика і хімія твердого тіла. - 2018. - 19, № 4. - С. 336-339. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.204.3 + К342.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Королишин А. 
Моделювання структури рідкого інтерметаліду NiVB2DIn / А. Королишин, С. Мудрий, З. Олійник // Фіз.-мат. моделювання та інформ. технології : наук. зб. - 2020. - Вип. 30. - С. 50-54. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72935 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського