Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Островська М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Месюра В. І. 
Система обробки інформації на основі мікроблогінгу для кіберінфраструктури підприємства / В. І. Месюра, М. В. Островська, О. Д. Поліщук // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2012. - № 1. - С. 25-29. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано систему обробки інформації на основі мікроблогінгу для кіберінфраструктури підприємства. Оновлення бази знань системи здійснюється з використанням опорної онтології у вигляді RDF-схеми предметної області, шляхом обробки інформації, що надходить з платформ мікроблогінгу. Нові знання виводяться з використанням онтологічних правил. Формування звітів здійснюється на базі секвенційного методу. Розроблено алгоритм реалізації методу в контексті підтримки прийняття рішень. Запропоновану систему реалізовано мовою програмування Java з використанням бібліотек ARQ, twitter4j, restfb.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6 + З970.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Островська М. Ю. 
Активність гідролітичних ферментів та стан мікробіоценозу кишечнику в організмі молодняку курей-несучок за дії "Гуміліду" / М. Ю. Островська, А. В. Гунчак, Л. М. Степченко // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 3. - С. 95-104. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час онтогенетичного розвитку в організмі птиці у процесі ювенальної линьки, статевого дозрівання та у зв'язку з початком яйцекладки виникають порушення метаболічних процесів, які характеризуються зниженням активності гідролітичних ферментів шлунково-кишкового тракту та функціонального стану мікробіоти сліпих кишок. Для нівелювання зазначених порушень використано біологічно активну домішку гумінової природи "Гумілід", оскільки органічні кислоти гумінових речовин сприяють травленню, можуть пригнічувати ріст патогенних бактерій і стимулювати зростання природної мікрофлори кишечнику, покращувати перетравлення білка, засвоєння кальцію, а також поживних речовин корму. Дослід проведено на двох групах курочок яєчного напряму продуктивності кросу Хайсекс коричневий, починаючи з 10-добового віку птиці. Курчата дослідної групи одержували препарат "Гумілід" (з розрахунку 2 мг діючої речовини на кг маси тіла), за схемою, запропонованою виробником - Проблемною лабораторією по гумінових речовинах ім. проф. Л. А. Христєвої ДДАУ. Дослід тривав три місяці з наступним забоєм птиці 30-, 60-, 90- та і 20-добового віку. За умови випоювання курчатам препарату "Гумілід" прирости маси тіла птиці за період досліду були вищими на 9,7 %. Водночас, зростала протеїназна активність ферментів слизової оболонки 12-палої кишки в усі досліджені вікові періоди, у порівнянні з її величиною в аналогів контрольної групи. У курчат 60- та і 20-добового віку амілолітична активність підвищувалась, відповідно, на 10 та 18 %, а ліполітична активність - на 17,56 % тільки у птиці 60-добового віку, у порівнянні з відповідними показниками у птиці контрольної групи. Встановлено позитивний вплив біологічно активної домішки гумінової природи на стан мікробіоценозу сліпих кишок молодняку курей кросу Хайсекс коричневий у критичні періоди їх росту і розвитку, що проявляється збільшенням кількості представників облігатної мікрофлори, а саме і біфідо- і лактобактерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.90 + П682-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стояновський В. Г. 
Перспектива застосування гуматів для молодняку птиці з метою підтримання здоров'я кишечнику / В. Г. Стояновський, М. Ю. Островська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 511-517. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Проведено аналіз літературних джерел і розкрито основні аспекти формування мікробіоценозу кишечнику курей-несучок до та після вакцинації. Описано динаміку заселення різних відділів кишечнику облігантною і факультативною мікрофлорою кишечнику молодняку птиці та розкрито вплив кормових домішок гумінової природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-455.2 + П682-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Островська М. Ю. 
Структурні та функціональні особливості імунітету кишечника ремонтного молодняку курей на тлі поствакцинального стресу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.13 / М. Ю. Островська; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Подано результати, які характеризують динаміку формування різних показників морфофункціонального стану імунних структур кишечника ремонтного молодняку курей у різні періоди постнатального онтогенезу на тлі вакцинації. З'ясовано вікові особливості адаптогенезу екосистеми сліпих кишок, становлення порожнинного та пристінкового травлення білкових субстратів у дванадцятипалій кишці курчат у поствакцинальний період. Показано, що введення вакцинних антигенів викликає в організмі курчат у різні періоди постнатального онтогенезу ряд адаптивних реакцій як на рівні самого організму, так і локально в межах шлунково-кишкового тракту, що виявляється зниженням стану неспецифічної резистентності, величини активності протеолітичних ферментів, кількості основних представників мікрофлори сліпих кишок, зростанням кількості поодиноких лімфоїдних вузликів та додатковим функціонуванням пейєрових бляшок у слизовій оболонці тонких кишок. Доведено можливість корекції імунологічної адаптації лімфоїдної тканини, асоційованої зі слизовою оболонкою кишечника курчат при застосуванні фітопрепарату на основі евкаліпту + вітамін С та кормової добавки гумілід, що сприяє стабілізації імунофізіологічного стану організму молодняку птиці на тлі проведеної вакцинації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П823.2 + П683-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Островська М. Ю. 
Резистентність організму молодняку курей-несучок при застосуванні фітопрепарату і "Гуміліду" в онтогенезі на тлі вакцинації : (огляд) / М. Ю. Островська, В. Г. Стояновський, І. А. Коломієць // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 312-316. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати дослідження стану неспецифічної резистентності організму курчат яєчного кросу у різні періоди постнатальної адаптації на тлі вакцинації у разі використання фітопрепарату на основі евкаліпту та препарату на основі гумінових сполук - гумілід. Встановлено, що застосування домішок природного походження сприяє підвищенню клітинних і гуморальних факторів резистентності організму молодняку птиці на тлі вакцинації, а також надає змогу знизити рівень циркулюючих імунних комплексів в організмі птахів у різні періоди їх росту та розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.31 + П682-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гунчак А. В. 
Показники білкового обміну в курей-несучок за різного складу раціону / А. В. Гунчак, Б. Я. Кирилів, Л. І. Галущак, М. Ю. Островська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 55-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.11 + П682-455.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Глушко Л. В. 
Центр первинної медико-санітарної допомоги як форма організації сімейної медицини об'єднаної територіальної громади / Л. В. Глушко, Х. С. Симчич, Т. Ю. Гавриш, В. Т. Рудник, М. М. Островська // Сімейна медицина. - 2018. - № 5. - С. 23-26. - укp.

Проведено аналіз сучасного процесу реорганізації закладів охорони здоров'я об'єднаної територіальної громади (ОТГ) та розглянуто алгоритм створення центру первинної медико-санітарної допомоги. Вивчено нормативно-правові основи медичної реформи та аспектів діяльності системи первинної медичної допомоги ОТГ. Висвітлено сучасні підходи до організації пацієнт-орієнтованої моделі первинної медичної допомоги та здійснення заходів щодо покращання медико-технічного оснащення і фінансового розподілу кошторису. Встановлено, що створення центру первинної медико-санітарної допомоги у фінансово спроможних громадах надасть змогу повною мірою втілити пацієнт-орієнтовану модель із дотриманням напрямів розвитку і принципів надання первинної допомоги у сільській місцевості. Найоптимальнішим є чіткий розподіл праці між господарською частиною та лікувальною роботою. Перспективним є укладання договорів у межах міжмуніципального співробітництва та цивільно-правові відносини з лікарями загальної практики - сімейної медицини, які працюють на засадах фізичних осіб-підприємців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 + Р.е(4УКР)л

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Островська М. В. 
Святковість у суспільстві споживання: комерційний розрахунок або нова традиційність; конфігурації святковості в сучасній культурі / М. В. Островська // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2018. - Вип. 29. - С. 93-97. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено теоретичні аспекти святковості суспільства споживання в ракурсі пріоритетів сучасної культури, теоретично обгрунтовуються конфігурації святковості в традиційних видовищах в руслі відсутності кордонів свята (як змістовних, так і формальних). З'ясовано, що сучасній культурі притаманне не свято в традиційному його розумінні, а технології святковості, насамперед, реалізовані в споживчих практиках і через споживчі практики; превалююча ситуація гіперфестивності, маркетизації свята дозволяє припустити, що в сучасному культурному полі відбувається вихолощення сутнісних характеристик традиційного свята, перевтілення його "діяльності" зі сфери сакрального в сферу профанного, прагматичного, проте в сучасній культурі цілком можливе збереження окремих "осередків" традиційного свята, що реалізується ситуаційно, на рівні індивідуальної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*1 + С5*671.122.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Островська М. В. 
Святковість у суспільстві споживання: комерційний розрахунок або нова традиційність; конфігурації святковості в сучасній культурі / М. В. Островська // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2018. - Вип. 29. - С. 93-97. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено теоретичні аспекти святковості суспільства споживання в ракурсі пріоритетів сучасної культури, теоретично обгрунтовуються конфігурації святковості в традиційних видовищах в руслі відсутності кордонів свята (як змістовних, так і формальних). З'ясовано, що сучасній культурі притаманне не свято в традиційному його розумінні, а технології святковості, насамперед, реалізовані в споживчих практиках і через споживчі практики; превалююча ситуація гіперфестивності, маркетизації свята дозволяє припустити, що в сучасному культурному полі відбувається вихолощення сутнісних характеристик традиційного свята, перевтілення його "діяльності" зі сфери сакрального в сферу профанного, прагматичного, проте в сучасній культурі цілком можливе збереження окремих "осередків" традиційного свята, що реалізується ситуаційно, на рівні індивідуальної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*1 + С5*671.122.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Островська М. В. 
Свято в просторі сучасної міської культури: питання художності і соціокультурного значення / М. В. Островська // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2019. - Вип. 33. - С. 123-129. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано сутність еволюційних трансформацій художності і соціокультурного значення свята в просторі міської культури, що може вважатися укоріненням новітніх тенденцій його "переформатування" з позиції особливостей сучасної культурної ситуації, принципово відчутного зміщення граней між буденною і святкової сферами, практичного розмивання різниці між ними, що призводить до втрати відчуття виняткового і сакрального сенсу святкової події, обертається безглуздістю на ціннісно-змістовному рівні. Аналізуються принципи організації художнього контенту святкового проекту як цілісної форми з точки розу класичного розуміння комедії та трагедії, що зводиться до особливого театралізованого дійства, до історичних першоджерел театральності як такої, крім того, трактує потенціал культурного ресурсу свята і обгрунтовує як дієвий соціокультурний механізм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.171.2 + Щ345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Островська М. 
Інноваційне середовище в початковій школі : монографія / М. Островська; ред.: А. Кузьмінський; Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ. - Берегове. - Ужгород : ЗУІ ім. Ф. Ракоці II : РІК-У, 2021. - 284 c. - Бібліогр.: с. 271-284. - укp.

Розглянуто умови та проблеми створення інноваційного середовища в початковій школі. Розкрито сутність і особливості інноваційних педагогічних технологій, інноваційної освітньої діяльності вчителя та початкової школи загалом. Значну увагу приділено питанням становлення, розвитку та змісту нових технологій навчання та виховання, готовності вчителя початкової школи до впровадження інноваційних освітніх технологій з урахуванням сучасних пріоритетів освіти: переходу від знаннєвої до компетентнісної парадигми та профілізації закладів загальної середньої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР) + Ч311,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Островський О. 
Інноваційність міжкультурної освіти у фаховій підготовці майбутніх учителів української мови і літератури : навч.-метод. посіб. / О. Островський, К. Маргітич, М. Островська; Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ. - Ужгород. - Берегове : РІК-У : ЗУІ ім. Ф. Ракоці II, 2022. - 241 c. - Бібліогр.: с. 183-196 - укp.

Розглянуто умови та проблеми створення інноваційного міжкультурного освітнього середовища в ЗВО, сутність і особливості міжкультурної освіти, інноваційної освітньої діяльності вчителя закладу загальної середньої освіти. Значну увагу приділено питанням формування готовності майбутнього вчителя української мови та літератури до інноваційної освітньої діяльності в міжкультурному середовищі з урахуванням сучасних пріоритетів національної системи освіти: переходу від знаннєвої до компетентнісної парадигми, профілізації закладів загальної середньої освіти та євроінтеграційної політики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913 + Ш5(4УКР)р30 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Островська М. 
Підготовка вчителя початкової освітньої ланки до впровадження інноваційних технологій в рецепції сьогодення : монографія / М. Островська; Закарпатський Угорський інститут імені Ференца Ракоці II. - Берегове. - Ужгород : ЗУІ ім. Ф. Ракоці II : Рік-У, 2023. - 339 c. - Бібліогр.: с. 287-339 - укp.

Досліджено досвід підготовки майбутніх вчителів початкових класів до впровадження інноваційних технологій в умовах реформування школи першого ступеня, запровадження нових нормативних документів, які регламентують зміст, форми, методи та засоби фахової підготовки студентів спеціальності «Початкова освіта» до професійної діяльності. Значну увагу приділено питанням становлення, розвитку та змісту нових технологій навчання і виховання, готовності вчителя початкової школи до впровадження інноваційних освітніх технологій з урахуванням сучасних пріоритетів освіти: переходу від знаннєвої до компетентнісної парадигми та профілізації закладів загальної середньої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч311,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського