Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Паньків О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Паньків О. В. 
Зміст і напрямок онтологічних пошуків у досократівській філософії / О. В. Паньків // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 525. - С. 48-52. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто зміст і сутність онтологічної проблематики (ОП) у межах досократівської філософії. Зазначено, що у своїх початкових натурфілософських рефлексіях вже перші філософи вийшли на осмислення та формування ОП. Її розвиток мав свою логіку та проходив в історичній перспективі: від появи перших онтологічних рефлексій у мілетців та аж до створення логічно обгрунтованої теорії буття у елеатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)321-205

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Паньків О. В. 
Формування онтологічної та гносеологічної проблематики у досократівській філософії : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.05 / О. В. Паньків; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено сутність і напрямки перших онтологічних та гносеологічних пошуків філософів-досократиків (від Фалеса до Емпедокла, Анаксагора та Демокріта включно) у контексті їх загальних натурфілософських рефлексій над світом та природою. Реконстуйовано та проаналізовано онтологічні та гносеологічні ідеї досократівської філософії, з'ясовано їх змістову сутність, історичну форму виразу та шляхи і способи вирішення в усіх тогочасних філософських школах, напрямках і теоретичних концепціях окремих філософів. Розкрито евристичний потенціал гносеологічних та онтологічних ідей досократівської філософії, показано їх суттєвий вплив на подальший розвиток світової філософської думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)321-205 + Ю3(0)321-211

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петрушенко В. Л. 
Філософія : навч.-метод. посіб. Ч. 1. Історія світової та української філософії / В. Л. Петрушенко, І. О. Даценко, О. В. Демків, Б. Т. Домбровський, Е. Ф. Єлєнєвський, Г. Ф. Карвацька, І. В. Карівець, Л. І. Мазур, М. М. Одарченко, О. В. Паньків; Нац. ун-т "Львів. політехніка", Ін-т дистанц. навчання. - Л., 2010. - 207 c. - (Дистанц. навчання; N 49). - укp.

Проаналізовано особливості філософії Стародавнього Сходу, давньогрецької, середньовічної, доби Відродження, Нового часу, класичної німецької, переходу від класичної до некласичної, філософії ХХ - початку ХХІ ст., висвітлено історію української філософії.

Проанализированы особенности философии Древнего Востока, древнегреческой, средневековой, эпохи Возрождения, Нового времени, классической немецкой, перехода от классической до неклассической, философии ХХ - начала ХХІ ст., освещена история украинской философии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3я73

Шифр НБУВ: В352057/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрушенко В. Л. 
Філософія : навч.-метод. посіб. Ч. 2. Фундаментальні проблеми сучасної філософії / В. Л. Петрушенко, І. О. Даценко, О. В. Демків, Б. Т. Домбровський, Е. Ф. Єлєнєвський, Г. Ф. Карвацька, І. В. Карівець, Л. І. Мазур, М. М. Одарченко, О. В. Паньків; Нац. ун-т "Львів. політехніка", Ін-т дистанц. навчання. - Л., 2010. - 144 c. - (Дистанц. навчання; N 50). - укp.

Висвітлено проблеми буття в філософії, зокрема буття людини в контексті філософського осмислення, свідомості та пізнання, суспільного розвитку, культури та цивілізації, філософії науки та техніки.

Освещены проблемы бытия в философии, в частности бытия человека в контексте философского осмысления, сознания и познания, общественного развития, культуры и цивилизации, философии науки и техники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я73

Шифр НБУВ: В352057/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Паньків О.  
Роль слова у ранній грецькій філософії (наукове повідомл.) / О. Паньків // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 692. - С. 111-112. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)321 + Ш100.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Паньків О.  
Формування антропологічної проблематики у досократівській філософії / О. Паньків // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 661. - С. 54-59. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висловлено думку про те, що вже у ранній грецькій філософії були поставлені питання, які стосувалися людини, її місця та призначення в світі. Людина розглядається як частина природи, яка наділена розумом як засобом життя "по природі".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю3(0)321,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Паньків О.  
Смислові аспекти слова у грецькій філософії / О. Паньків // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 723. - С. 57-62. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто основні аспекти розуміння слова в епоху античності. У цей час слово та мислення не були чітко відокремлені, а розглядались як єдиний Логос. З огляду на відмінні способи осмислення слова грецькими мислителями, можна виділити кілька підходів до його тлумачення: реалістична, конвенціальна, номіналістична та концептуальна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю224.21 + Ю3(0)32 + Ш100.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Паньків О. 
Онтологія як дискурс в епоху Античності / О. Паньків // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 750. - С. 69-73. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто особливості формування онтологічної проблематики в епоху античності. З'ясовано, що співвідношення основних онтологічних понять "буття - небуття" стало базою для розгортання дискурсу в античній філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю21 г(0)3 + Ю212.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Паньків О. 
Сприйняття часу в Інтернет-просторі / О. Паньків // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 780. - С. 29-33. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто Інтернет як певний соціокультурний простір, який радикально трансформує сприйняття простору та часу та призводить до зміни ціннісних і світоглядних орієнтацій людини. Сприйняття часу в Інтернет-просторі охарактеризовано через такі особливості, як: пластичність, стиснення, "позачасовий час", миттєвість, розтягнення, подовження. Визначено особливості просторово-часових змін в Інтернет-мережі та їх вплив на умови функціонування та перетворення внутрішньої суті людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бохінський А. В. 
Нанокомпозитні матеріали на основі поліетилену та бентонітової глини / А. В. Бохінський, О. І. Паньків, Н. М. Березненко // Хім. пром-сть України. - 2016. - № 3/4. - С. 70-73. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано основні види бентонітових наповнювачів для створення полімерних композицій та наведено оптимальний склад такої композиції на основі поліетилену. Проаналізовано характер впливу наповнювачів на фізико-механічні властивості полімерних композицій. Обгрунтовано вибір наповнювача і полімерної матриці, досліджено нові композиції, наповнені бентонітовою глиною, визначено оптимальне співвідношення компонентів композиції за результатами дослідження фізико-механічних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Онищук О. 
Трансформація смислових вимірів концепту уваги в сучасному інформаційному суспільстві / О. Онищук, О. Паньків // Humanitarian Vision. - 2020. - 6, № 1. - С. 27-32. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Проаналізовано феномен уваги у людському бутті, який зазнав і надалі змінюється під впливом інформаційних технологій. Надано історико-філософський огляд підходів до аналізу феномену уваги в різні епохи: від Античності і до ХХ ст. На основі цього огляду зроблено висновок, що у філософській інтерпретації від античності до ХХ ст. увага визначається як турбота про себе. Показано, що в сучасному суспільстві через потужний розвиток інформаційних технологій, надлишковість інформації, поверховість сприйняття, відсутність зосередженості та рефлексії, відбувається перетворення уваги на цінний ресурс сфери економіки, політики, інформаційних воєн тощо. З'ясовано, що в інформаційному суспільстві екзистенційні характеристики уваги заміняються операційно-функціоналістськими, які нівелюють особливості людського буття. Окрім історично-компаративістського підходу, використано етимологічний підхід, який надав змогу глибше зрозуміти зміни у значеннях поняття уваги, базуючись на трьох його ключових характеристиках: концентрації, турботи про себе та "вбирання в себе".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 в2:Ю

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Актуальні проблеми філософії XX - XXI століть : навч. посіб. / І. В. Карівець, В. Л. Петрушенко, С. М. Повторева, О. В. Онищук, О. В. Паньків, М. П. Скалецький, М. В. Сінельнікова, О. І. Стебельська, О. І. Ференц, О. Ю. Чурсінова; ред.: І. В. Карівець; Національний університет "Львівська політехніка" . - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2021. - 239, [4] c. - Бібліогр. в кінці тем - укp.

Розкрито основні напрями філософських досліджень як XX ст., так і нового XXI ст., у різних царинах філософії: від метафізики до філософії науки та техніки, від етики до філософії свідомості та штучного інтелекту. Основна мета - висвітлити конкретно-концептуальні підходи до вирішення філософських проблем континентальної та аналітичної філософії. Визначено питання метафізики й онтології - буття та існування. Досліджено питання гносеології й епістемології - пізнання та знання. Увагу приділено філософії свідомості та штучного інтелекту. Охарактеризовано філософію людини: гуманізм, постгуманізм і постлюдина. визначено поняття моральна філософія: цінності, добро і зло. Висвітлено поняття соціальна та политична філософія; філософія культури і сучасна цивілізація; філософія науки і техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0/8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851852 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського