Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Перчук І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Перчук І. В. 
Клініко-психофізіологічний стан персоналу, який виконував роботи з перетворення об'єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.01 / І. В. Перчук; ДУ "Наук. центр радіац. медицини АМН України". - К., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше на підставі проспективного дослідження оцінено зміни стану нервової системи та психіки, когнітивних функцій та біоелектричної активності головного мозку у персоналу, який виконував роботи з перетворення об'єкта "Укриття" (ОУ) на екологічно безпечну систему за особливо небезпечних і шкідливих умов праці за дії радіаційних (загальне опромінення у діапазоні доз 0-56,7 мів, M±SD:19,9±13,0 мЗв) і загальнопромислових факторів ризику. Доведено доцільність і високу ефективність запропонованого клініко-психофізіологічного відбору персоналу й адекватність його моніторингу під час виконання робіт на ОУ, що знайшло підтвердження у відсутності тяжкої нейропсихіатричної патології внаслідок робіт на об'єкті. Встановлено, що після даних робіт збільшується частота легких когнітивних розладів і аномальних патернів електричної активності головного мозку. Вперше показано, що після робіт на ОУ виникає синдром хронічної втоми (СХВ) когнітивного типу в результаті комплексної дії шкідливих промислових чинників, включаючи вплив малих доз іонізуючого випромінювання. Зазначено, що дисфункція кортико-лімбічної системи переважно у лівій (домінантній) півкулі головного мозку з ураженням гіпокампу може бути церебральним базисом даного типу СХВ. Встановлено, що попереднє опромінення зумовлює певну резистентність до додаткового впливу комплексу радіаційних і загальнопромислових факторів ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р126.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Логановський К. М. 
Нейропсихобіологічні механізми афективних і когнітивних розладів в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з урахуванням поліморфізму генів = Neuropsychobiological mechanisms of affective and cognitive disorders in the Chornobyl clean-up workers taking into account the specific gene polymorphisms / К. М. Логановський, М. О. Бомко, І. В. Абраменко, К. В. Куц, Н. І. Білоус, С. В. Масюк, М. В. Гресько, Т. К. Логановська, К. Ю. Антипчук, І. В. Перчук, Г. Ю. Крейніс, С. А. Чумак // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 23. - С. 373-409. - Бібліогр.: 105 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Логановський К. М. 
Головний мозок та орган зору як потенційні мішені для впливу іонізуючого випромінювання. Ч. I. Цереброофтальмологічні ефекти опромінення в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС = Brain and eye as potential targets for ionizing radiation impact. Pt. I. The consequences of irradiation of the participants of the liquidation of the Chornobyl accident : (огляд) / К. М. Логановський, П. А. Федірко, К. В. Куц, Д. Мараззіті, К. Ю. Антипчук, І. В. Перчук, Т. Ф. Бабенко, Т. К. Логановська, О. О. Колосинська, Г. Ю. Крейніс, М. В. Гресько, С. В. Масюк, Л. Л. Здоренко, Н. Зданевич // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 25. - С. 90-129. - Бібліогр.: 163 назв. - укp.

Іонізуюче випромінювання може впливати на головний мозок та орган зору, викликаючи когнітивні та зорові розлади, порушення поведінки та зниження працездатності у разі професійного опромінення в медичній радіології, зокрема, за інтервенційних радіологічних процедур, тривалих космічних польотів і можливих радіаційних аварій. Мета роботи - аналіз сучасних експериментальних, епідеміологічних і клінічних даних стосовно радіаційних цереброофтальмологічних ефектів. У даному огляді було використано рецензовані публікації з бібліографічних і наукометричних баз PubMed/MEDLINE, Scopus, Web of Science, з бібліотеки ННЦРМ і провідної установи в галузі вивчення медичних ефектів впливу іонізуючого випромінювання. Ймовірні цереброофтальмологічні ефекти у дорослих осіб включають радіаційну катаракту, променеву глаукому, радіоіндуковану зорову невропатію, ретинопатії, ангіопатії та специфічний нейрокогнітивний дефіцит за різноманітної нейропсихіатричної патології, включаючи цереброваскулярну патологію і нейродегенеративні захворювання. Увага приділяється ймовірному стохастичному характеру багатьох таких ефектів. Особи, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання внутрішньоутробно та в дитячому віці, є особливою цільовою групою, яка має більш високий ризик можливих радіаційних ефектів і нейродегенеративних захворювань. Висновки: наведено експериментальне, клінічне, епідеміологічне, анатомічне та патофізіологічне обгрунтування радіочутливості зорового аналізатора і центральної нервової системи. Обгрунтована необхідність подальших досліджень з адекватним дозиметричним супроводом та тривалим медичним і біофізичним моніторингом когорт високого радіаційного ризику, зокрема, для оцінки можливих механізмів розвитку патологічних змін. У першій частині дослідження викладені результати вивчення наслідків опромінення учасників аварійних робіт на ЧАЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р67-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського