Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (22)Книжкові видання та компакт-диски (136)
Пошуковий запит: (<.>U=Р361.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Васько Л. В. 
К вопросу о возможных механизмах пострадиационных нарушений миелинизации в регенерирующем нервном стволе / Л. В. Васько // Вісн. Сум. держ. ун-ту. - 1999. - № 2(13). - С. 152-155. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Результаты изучения регенерирующего облученного нерва на микро- и ультрамикроскопическом уровне позволяют утверждать, что пострадиационное торможение миелинизации обусловлено задержкой роста аксонов и нарушениями функции шванновских клеток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ващенко О. А. 
Нейрофізіологічні механізми розвитку неврологічних розладів у людей, опромінених внаслідок Чорнобильської катастрофи / О. А. Ващенко, А. І. Нягу, Б. А. Брус // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 432-438. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проаналізовані зрушення у характеристиках функціонування вегетативних та соматичних сегментарних рефлекторних механізмів у різних категорій людей, які зазнали опромінення внаслідок ядерної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Показано, що тривалий вплив опромінення навіть при його незначній інтенсивності зумовлює появу серйозних уражень центральних структур (насамперед гіпоталамуса), які контролюють вегетативні функції. Це призводить до розвитку автономної (вегетативної) дисфункції з домінуванням розладів симпатичної системи, що виявляється у різкому зменшенні амплітуди, збільшенні тривалості і модифікації фазової структури викликаних шкірних симпатичних потенціалів у всіх досліджених групах. Кардіоваскулярні та нейротрофічні порушення є провідними чинниками у розвитку патологічних змін у соматичній рефлекторній сфері (падіння амплітуди сенсорних викликаних потенціалів та зниження швидкості проведення у периферичних нервах, зменшення амплітуди М-відповідей у м'язах кінцівок при відносній інтактності синаптичних переключень сегментарних рефлекторних дуг).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р62-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нощенко А.  
Оцінка впливу іонізуючого опромінення на функціональний стан центральної нервової системи потерпілих від радіаційної катастрофи / А. Нощенко // Укр. журн. мед. техніки і технології. - 1998. - № 4. - С. 17-24. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проанализированы результаты ЭЭГ-исследований людей, подвергшихся воздействию ионизирующего излучения вследствие аварии на ЧАЭС. Изучена динамика показателей клинической электроэнцефалографии в зависимости от дозы и характера облучения с 1987 по 1995 гг. Показано, что ионизирующее излучение как фактор радиационной аварии обусловливает определенные нарушения электрической активности головного мозга, а соответственно и функционального состояния ЦНС, которые имеют фазный характер в процессе возникновения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ніколенко В. Ю. 
Порушення імунітету й обміну у гірників-ліквідаторів з неврологічними синдромами = Disturbancec of immunity and metabolism in miners liquidators with neurological syndromes / В. Ю. Ніколенко // Укр. радіол. журн. - 1998. - 6, № 3. - С. 344-346. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У гірників, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, має місце переважно Т-клітинний імунодефіцит з порушенням хелперної ланки імунітету. Зміни імунітету у гірників з неврологічними розладами характеризуються розвитком аутоімунних реакцій з підвищенням титрів аутоантитіл до дДНК, а також антигену головного мозку, переважно у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію, що свідчить про значну роль аутоімунного процесу у розвиткові органічного ураження мозку. У крові гірників-ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи встановлено підвищений вміст мікроелементів - заліза, цинку, свинцю - та порушення пуринового обміну в групі хворих на дисциркуляторну енцефалопатію, що свідчить про значні біохімічні зміни в організмі цих осіб.


Ключ. слова: ядерная авария, нервная система, иммунитет, обмен, горнорабочие
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70 + Р361.6 + Р252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Аміразян С. А. 
Порівняльна характеристика деяких соматоневрологічних та психологічних особливостей кардіотиреоїдної патології у пацієнтів, які зазнали впливу малих доз іонізувального випромінення (професіоналів та ліквідаторів) = Comparison of some somatoneurological and psychological characteristics of cardiothyroid pathology in the patients exposed to low-dose ionizing radiation (professionals and liquidators) / С. А. Аміразян, С. М. Філіппова, М. Ю. Тихомирова // Укр. радіол. журн. - 1998. - 6, № 3. - С. 332-336. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У ліквідаторів і професіоналів показники, що характеризують фізичну працездатність, значуще не відрізняються. У пацієнтів обох груп ФПЗ залежить не тільки від стадії захворювання, але й від стану тиреоїдного гомеостазу. При неврологічному дослідженні у ліквідаторів, на відміну від професіоналів, відмічається переважання суб'єктивного компоненту: велика кількість поліморфних скарг, досить стійка неврозоподібна симптоматика. Об'єктивна неврологічна симптоматика у пацієнтів обох груп істотно не відрізняється. В обох групах обстежуваних мають місце однотипні зміни основних РЕГ-параметрів, які характеризують стан церебральної гемодинаміки. Але у професіоналів дещо частіше спостерігаються ознаки, що можуть вказувати на зрив компенсаторних можливостей церебрального кровообігу при несприятливих умовах. Поглиблене обстеження професіоналів дозволяє виявити кардіотиреоїдну патологію, не діагностовану на попередніх етапах диспансеризації. Для цієї категорії працівників доцільно ввести обов'язкове щорічне обстеження в умовах профільних відділень, протягом не менше 3 днів. Трудовий прогноз у ліквідаторів значно більшою мірою залежить від психологічних особливостей особи, ніж від соматоневрологічних показників.


Ключ. слова: профессионалы, ликвидаторы, кардиотиреоидная патология, неврологическое, психологическое исследования
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мачерет Є. Л. 
Радіаційна енцефалопатія і нетрадиційні методи її лікування / Є. Л. Мачерет, О. О. Коркушко, В. В. Поканевич. - К. : ЗАТ "Нічлава", 2000. - 258 c. - Бібліогр.: 74 назв. - укp.

Досліджено особливості клініки радіаційної енцефалопатії з проявами вегето-судинної дистонії (ВСД) гіпертонічної хвороби, яка виникла на фоні ВСД у людей, що мешкають у забрудненій радіонуклідами місцевості. Обстежено функціональний стан центральної нервової системи та її вегетативного відділу за допомогою енцефалографії, реоенцефалографії, ехоенцефалографії, тестів, які визначають стан вегетативного тонусу, регуляції та забезпечення діяльності. Проаналізовано стан внутрішніх органів, особливо систему кровообігу, її вегетативної регуляції та інтегрального показника фізичної та розумової працездатності. Наведено характеристику харчування як фактора, що визначає надходження до організму радіонуклідів. Як загальний критерій стану здоров'я використано визначення біологічного віку та парціального функціонального віку серцево-судинної, дихальної системи, а також вегетативної нервової системи. Розроблено новий ефективний напрямок щодо корекції виявлених порушень. Запропоновано сучасні методи східної медицини - акупунктурну діагностику ріодораку за Накатані, а також діагностику за Акабане з метою опрацювання акупунктурних рецептів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р620.426.9-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тітієвський С. В. 
Роль малих доз радіаційного опромінення в динаміці пограничних психічних розладів у шахтарів - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС / С. В. Тітієвський // Укр. радіол. журн. - 1998. - 6, № 4. - С. 435-438. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Цель работы: Изучение роли малых доз радиационного облучения в динамике пограничных психических расстройств как клиническом отражении их этиопатогенетических особенностей у шахтеров-ликвидаторов. Выводы: Несмотря на отсутствие видимой связи между степенью предполагаемого облучения и проявлениями психоорганического синдрома, установленные психические нарушения можно квалифицировать как следствие нестохастических эффектов малых доз облучения (ликвидаторов - шахтеров и не шахтеров) в отдаленном периоде после аварии.


Ключ. слова: малые дозы радиационного облучения, пограничные психические расстройства, шахтеры, авария на ЧАЭС
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р645.093

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Волик Л. Ф. 
Система интеллектуального анализа данных в невропатологии / Л. Ф. Волик, И. А. Василенко, Ю. Е. Волик // Систем. технології. - Д., 1999. - Вип. 7. - С. 30-32. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Розглянуто комп'ютерну систему моніторингу дітей, батьки яких були опромінені під час аварії на ЧАЕС. Результати роботи використовуються для діагностики порушень вегетативної нервової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6с21 + Р733.628

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дж. А. Мак Канна 
Реакції мікроглії та астроцитів кори мозку щура на вільноелектронне лазерне опромінення / Дж. А. Мак Канна, В. Л. Савченко, Г. Г. Скибо // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 326-331. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Із застосуванням імуногістохімічних методик досліджували реакції мікроглії та астроцитів у сенсомоторній корі головного мозку щура після розрізання тканини кори променем лазера вільноелектронного випромінення (free-electron laser, FEL). Як маркер мікроглії використовували ліпокортин-1 (LC1), а як маркер астроцитів - глікопротеїн S100-beta. На третю добу після лазерного впливу LC1-позитивні мікрогліальні клітини виявлялись у корі поблизу зони ураження і їх кількість зростала приблизно на 30 %; реакції S100-beta-позитивних астроцитів у цей часовий інтервал ще не спостерігалося. Через шість діб щільність LC1-позитивної активованої мікроглії навколо осередку ураження зростала ще в 2,1 раза; щільність S100-beta-позитивних астроцитів також дещо збільшувалася (в 1,3 раза порівняно з контролем). Одержані дані свідчать про те, що LC1-позитивна мікроглія реагує на ураження кори внаслідок лазерного опромінення швидше й інтенсивніше, ніж астроцити. Можна припустити, що саме LC1 після дії на кору лазерним променем виконує в мікрогліальних клітинах роль протизапального посередника. В цілому ж характер реакцій мікроглії та астроцитів указує на відносно низьку травматизацію кори при розтині її тканини лазерним променем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шидловская Т. А. 
Функциональные изменения в стволовых структурах слухового анализатора у людей, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы / Т. А. Шидловская, Н. С. Козак // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 306-312. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Дерев'янко Л. П. 
Вплив зовнішнього опромінення на морфофункціональні показники гіпоталамуса, гіпофіза і надниркових залоз / Л. П. Дерев'янко, А. Т. Носов // Лікар. справа. - 2004. - № 5-6. - С. 64-68. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Под влиянием внешнего одноразового облучения крыс в дозе 1 Гр выявлены фазные изменения морфофункциональной и секреторной активности клеточных элементов гипоталамуса, гипофиза, коркового и мозгового вещества надпочечников. В ранний период (3 - 7 суток) отмечена реактивная фаза, которая характеризовалась повышением энергопродуцирующей, белоксинтезирующей и секреторной функций секреторных клеток супраоптического ядра гипоталамуса, кортикотропных клеток аденогипофиза, адренокортикоцитов коркового и адреноцитов мозгового вещества надпочечников. После этого наступала фаза дистрофических изменений (7 - 14 суток), в которой отмечены разной степени выраженности дистрофически-деструктивные изменения, приводившие к снижению морфофункциональной и секреторной активности этих клеток. Через 14 суток - 1 мес. выявлена фаза развития компенсаторно-приспособительных и восстановительных процессов, в которой на фоне дистрофических изменений отмечены процессы внутриклеточной репаративной регенерации. Через 1 - 3 мес. отмечена фаза практически полного восстановления морфофункциональной и секреторной активности большей массы секреторных клеток гипоталамуса, гипофиза и надпочечников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5-29 + Р361.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Горбань Є. М. 
Вплив іонізувального випромінення на нервову регуляцію кори надниркових залоз та підшлункової залози / Є. М. Горбань, Н. В. Топольнікова // Укр. радіол. журн. - 2002. - № 2. - С. 163-166. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Изучены особенности нервной регуляции глюкокортикоидной функции коры надпочечников (НП) и инсулогенной функции поджелудочной железы (ПЖ) в условиях однократного воздействия ионизирующего облучения в сублетальной дозе. Альфа- или бета-адренергический компоненты нервной регуляции глюкокортикоидной функции НП и инсулогенной функции ПЖ, не влияя существенно на интенсивность секреции 11-ОКС изолированными НП и уровень инсулина в крови необлученных крыс, обеспечивают активирующее влияние на указанные параметры в условиях однократного воздействия ионизирующего облучения в сублетальной дозе. Холинергический компонент нервной регуляции обеспечивает тоническое ингибиторное влияние на глюкокортикоидную функцию НП и инсулогенную функцию ПЖ у необлученных животных и сохраняется в условиях однократного облучения в сублетальной дозе.


Ключ. слова: рентгеновское облучение, надпочечники, поджелудочная железа, нервная регуляция
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кратенко Р. І. 
Вплив іонізувального випромінення та 12-краун-4 на рецепторний апарат і систему вторинних посередників неокортексу щурів / Р. І. Кратенко, А. Б. Мітряєв // Укр. радіол. журн. - 2003. - 11, № 1. - С. 73-77. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Исследовано состояние адрено- и серотониновых рецепторов и системы циклических нуклеотидов в неокортексе крыс, подвергавшихся действию ионизирующего излучения и 12-краун-4. Действие 12-краун-4 и ионизирующего облучения приводит к изменениям сродства и количества рецепторов, активности ферментов синтеза и катаболизма циклических нуклеотидов, содержания цАМФ и цГМФ. Влияние 12-краун-4 и ионизирующего излучения имеет неспецифический модуляторный характер и может реализовываться через вызванные конформационные изменения мембранных рецепторных и ферментных комплексов, через стимуляцию процессов перекисного окисления липидов мембран, модификацию фосфолипидного микроокружения мембранных белков, ионный дисбаланс клеток. Изменения в системах рецепторов и циклических нуклеотидов под действием 12-краун-4 и ионизирующего излучения являются причиной и отображением дисметаболических явлений.


Ключ. слова: краун-эфиры, ионизирующее излучение, адренорецепторы, серотониновые рецепторы, неокортекс, аденилатциклаза, гуанилатциклаза, циклические нуклеотиды, фосфодиэстераза
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Філіппова С. М. 
Деякі особливості неврологічних порушень у осіб, що зазнали впливу йонізувальної радіації / С. М. Філіппова // Укр. радіол. журн. - 2002. - 10, № 1. - С. 82-83. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Метеліцина І. П. 
Розвиток кришталикових помутнінь унаслідок хронічної дії на кролів ікс-випромінення в низьких дозах та поліхромного світла / І. П. Метеліцина // Укр. радіол. журн. - 2001. - 9, вип. 3. - С. 306-310. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Методами вариационной статистики, корреляционного и дисперсионного анализов исследованы наличие и степень выраженности связи между метаболическими нарушениями в структурах глаза, крови и печени и развитием хрусталиковых помутнений (по данным биомикроскопии) при хроническом действии на кроликов рентгеновского излучения (РИ) в малых дозах и полихромного света (ПС). Установлено, что сочетанное влияние РИ и ПС оказывает более выраженный катарактогенный эффект, чем их изолированное воздействие. Статистически достоверные изменения активности Na-, K-АТФазы, церулоплазмина, содержания аскорбиновой кислоты и свободного аминного азота в тканях глаза, крови и печени облученных животных свидетельствует об участии их метаболитов в механизмах реализации повреждающего хрусталик действия радиационного и светового факторов. Исходное состояние активности метаболических процессов является определяющим в механизмах резистентности животных к исследуемым лучевым факторам.


Ключ. слова: рентгеновское излучение, полихромный свет, хроническое облучение, структуры глаза, метаболические параметры, статистический анализ
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шидловская Т.  
Состояние центральных отделов слухового анализатора у лиц, подвергшихся радиационному воздействию, с учетом слуховой функции и сердечной деятельности / Т. Шидловская, В. Римар, Т. Шидловская // Ліки України. - 2002. - № 9. - С. 17-21. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Наведено результати обстеження 231-го хворого із сенсоневральною приглухуватістю, що зазнали впливу радіації внаслідок Чорнобильської катастрофи, з використанням методів суб'єктивної аудіометрії, електрокардіографії та довголатентних викликаних потенціалів. Установлено, що і в ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, і в мешканців забруднених територій латентні періоди компонентів довголатентних слухових викликаних потенціалів подовжуються паралельно до погіршення серцевої діяльності, причому найбільш виражено - у мешканців забруднених територій. На підставі одержаних даних зроблено висновок, що, очевидно, на стан центральних відділів слухового аналізатора має вплив безпосередня й опосередкована (через серцево-судинну систему) дія іонізуючої радіації.


Ключ. слова: радиация, сенсоневральная тугоухость, сердечная деятельность, длиннолатентные слуховые вызванные потенциалы
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Міщенко Т. С. 
Ураження нервової системи в потерпілих унаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС / Т. С. Міщенко, І. В. Здесенко, Л. Я. Романова, Т. В. Криженко // Укр. радіол. журн. - 2002. - 10, № 1. - С. 84-85. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Логановський К. М. 
Дискусійні питання щодо ролі іонізуючого випромінювання і стресу в генезі нейропсихіатричних наслідків Чорнобильської катастрофи / К. М. Логановський // Журн. Акад. мед. наук України. - 2006. - 12, № 1. - С. 185-195. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Логановський К. М. 
Міжпівкульна асиметрія як церебральний базис психопатології у віддалений період опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи / К. М. Логановський, К. Ю. Антипчук, М. О. Бомко, Н. В. Денисюк, Т. К. Логановська, Н. Ю. Чупровська, К. Л. Юр'єв, Л. Л. Здоренко // Укр. мед. часоп. - 2006. - № 5. - С. 54-64. - Бібліогр.: С. 61-64. - укp.

Мета роботи - визначити вплив міжпівкульної асиметрії на виникнення психопатології в осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). У осіб, які перенесли гостру променеву хворобу (ГПХ), учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС, пренатально опромінених дітей, а також у відповідних групах порівняння і контролю проведено психометричні, нейрофізіологічні, нейропсихологічні дослідження. Також була виконана ультразвукова доплерографія та магнітно-резонансна томографія з якісною й кількісною оцінкою одержаних параметрів. Встановлено переважне ураження лівої, домінантної, півкулі у пренатально опромінених дітей та в УЛНА на ЧАЕС (в тому числі після перенесеної ГХП), які були опромінені в дозах більше 0,3 Зв. Структурно-функціональними особливостями радіаційного ураження головного мозку у даних контингентів потерпілих можна вважати зменшення систолічного кровообігу по лівій внутрішній сонній артерії, зміни кори великих півкуль мозку, підкоркових структур та провідникових шляхів домінуючої півкулі, а також зміни кортико-лімбічної системи переважно у домінантній гемісфері. Це призвело до виникнення негативної психопатологічної симптоматики, когнітивних розладів, депресивних проявів і розладів особистості, характерних для віддаленого періоду наслідків Чорнобильської катастрофи для УЛНА на ЧАЕС, опромінених в дозі більше 0,3 Зв, і для дітей після гострого пренатального опромінення.


Ключ. слова: міжпівкульна асиметрія головного мозку, психопатологія, іонізуюче випромінювання, аварія на Чорнобильській АЕС, нейрофізіологія, нейропсихологія, ультразвукова доплерографія, магнітно-резонансна томографія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Симонова Л. І. 
Можливості застосування стовбурових клітин у медицині при радіаційних ураженнях організму / Л. І. Симонова, А. А. Сколожабський, В. З. Гертман, Л. В. Білогурова // Укр. радіол. журн. - 2006. - № 1. - С. 50-54. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6-29 + Р284.129-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського