Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Пищур І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Пищур І. М. 
Екологічні особливості інтродукції представників мікробоценозу (IPaenibacillusD та IEnterobacterD) в кореневу систему культурних рослин в умовах застосування пестицидів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / І. М. Пищур; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2005. - 20 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та досліджено екологічні особливості поєднання інокуляції насіння сільськогосподарських культур асоціативними фосфатмобілізувальними та азотфіксувальними бактеріями з його протруєнням шляхом відбору резистентних та індиферентних до дії протруйників штамів бактерій. Запропонований спосіб значною мірою розширює можливості застосування екологічно безпечних бактеріальних препаратів для підвищення врожайності сільськогосподарських культур та сприяє поліпшенню екологічного стану грунтів завдяки зменшенню доз мінеральних добрив. Під час дослідження відбір штамів було здійснено за критеріями: збереження життєздатності й агрономічно-цінних фізіологічних властивостей за дії технологічних концентрацій пестицидів; тривале збереження високої чисельності життєздатних клітин на протруєному насінні, приживання у ризосфері під час висіву протруєного й інокульованого насіння в грунт; позитивний вплив на урожайність та якість урожаю. Запропоновано проводити селекцію ефективних і резистентних штамів бактерій для створення бактеріальних препаратів, які можна було б застосовувати сумісно з протруєнням насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П415.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Прийоми оптимізації біологічних процесів в агроценозах кукурудзи за участі бактерій Paenibacillus polymyxa - продуцентів фізіологічно активних речовин, біоагенту поліміксобактерину - та в агроценозах кукурудзи і пшениці озимої за участі мікроорганізмів-деструкторів органічної речовини : наук.-метод. рек. / Л. М. Токмакова, А. М. Москаленко, А. О. Трепач, Л. А. Шевченко, І. В. Ларченко, В. В. Мусієнко, І. М. Пищур, В. М. Ковпак, О. П. Лепеха, Ю. М. Халеп; Національна академія аграрних наук України, Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва. - Чернігів : Брагинець О. В., 2020. - 55 c. - Бібліогр.: с. 48-55 - укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки прийомів оптимізації біологічних процесів в агроценозах кукурудзи за участі бактерій Paenibacillus polymyxa - продуцентів фізіологічно активних речовин, біоагенту Поліміксобактерину - та в агроценозах кукурудзи та пшениці озимої за участі мікроорганізмів-деструкторів органічної речовини. Розроблено та впроваджено у виробництво прийоми оптимізації біологічних процесів в агроценозах кукурудзи, що передбачають бактеризацію насіння й обприскування рослин під час вегетації у фазі 3 - 5 листків або 7 - 9 листків за норми витрат 0,5 л/га мікробним препаратом Поліміксобактерином - стимулятором росту рослин, біоагентом якого є фосфатмобілізувальні бактерії Paenibacillus polymyxa КВ. Зазначено, що результати досліджень ступеня рухомості фосфатів у кореневій зоні рослин кукурудзи свідчать про підвищення доступності ґрунтових фосфатів для рослин за використання Поліміксобактерину, водночас спостерігається посилення накопичення фосфору листовою масою і зерном кукурудзи та підвищення виносу фосфору з урожаєм культури на 44,4 % дo контролю. Наголошено, що мікробний препарат впливає на фізіологічний стан рослин: стимулюється ріст і розвиток рослин кукурудзи, збільшується маса сухої речовини, площа листків і активізується процес фотосинтезу в листках і адсорбційна поверхня кореня. Урожайність кукурудзи підвищується до 28,6 %, а вміст білка у зерні - на 1,4 % та крохмалю - на 8,2 %. Зазначено, що розроблений прийом пройшов виробниче випробування на провідних сільськогосподарських підприємствах України, його застосування забезпує високу економічну ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-468.5 + П212.2-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866752 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського