Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Полупан І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Полупан І. М. 
Імунобіологічні властивості вакцинних штамів вірусу сказу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / І. М. Полупан; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 22 c. - укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано використання вакцинних штамів вірусу сказу для виготовлення антирабічних вакцин і шляхи їх удосконалення. Вперше адаптовано вірус вакцинного штаму Щолково-51 К до культури клітин НС, розроблено технологію одержання културальної вірусовмісної суспензії та удосконалено методику визначення його інфекційної активності шляхом титрування в культурі клітин НС, що дозволило скоротити час при встановленні титру з 14-ти до 3-х діб. Вперше в порівняльному аспекті вивчено патогенні властивості та встановлено ступінь атенуації вірусу сказу вакцинних штамів ЩОЛКОВО-51 К, РБ-71 та ТС-80, одержаних в культурі клітин НС. Експериментально доведено, що штам РБ-71 не може бути використаний для виготовлення живих вакцин у зв'язку з його високою реактогенністю. Вперше розроблено безпечний спосіб одержання мозкової суспензії вірусу сказу з високою інфекційною активністю, новизна якого підтверджена патентом України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П843.9 + П821.219.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Недосєков В. В. 
Стратегія підвищення імуногенності інактивованих антирабічних вакцин / В. В. Недосєков, Л. П. Гришок, І. М. Полупан, М. Ю. Іванов // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 180-187. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На підставі результатів багаторічних досліджень, які висвітлюють основні біотехнологічні прийоми, представлено науково обгрунтовану універсальну стратегію, реалізація якої дозволить збільшувати імуногенність антирабічних препаратів. Стратегія включає: відбір безпечних та високоімуногенних вакцинних штамів вірусу сказу; шляхи підвищення "врожаю" вірусу в клітинних системах; підвищення імуногенності кінцевого продукту; удосконалення схеми контролю виробництва препаратів і підбір інактиваторів, які мінімально впливають на конформаційно залежні антигенні детермінанти вірусу сказу; використання для виготовлення вакцин відібраних серій препаратів з рівнем імуногенності не менше 3 МО; підбір ад'ювантів, що дозволить підсилити імуногенність кінцевого продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.12 + П843.5-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Недосєков В. В. 
Вплив несприятливих умов утримання тварин на формування антирабічного імунітету / В. В. Недосєков, А. П. Нікітова, І. М. Полупан // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 80-84. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П546.2 + П862.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Полупан І. І. 
Підвищення ефективності процесу відновлення профілю колісних пар збірними різцями : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / І. І. Полупан; Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ, 2016. - 20 c. - укp.

Уперше узагальнено динамічні характеристики збірних різців за умов складних динамічних навантажень, нерівномірності припуску, змінних фізико-механічних властивостей оброблюваного матеріалу в процесі обробки колісних пар (КП), які необхідні для удосконалення збірних різців для відновлення профілю цих пар. Уперше встановлено особливості характеру та структури відмов збірних чашкових різців і різців з тангенціальним кріпленням пластини для відновлення профілю КП, які можуть бути використані для підвищення їх експлуатаційних характеристик. Удосконалено математичну модель динамічної системи верстат - інструмент - деталь, яка вперше враховує конструкцію та характер навантаження збірного різця для відновлення профілю КП як підсистеми, що складається з окремих елементів. Одержано моделі напружено-деформованого стану різальних елементів збірних різців для відновлення профілю КП, які враховують особливості контактної взаємодії різальної пластини з елементами механічного закріплення та корпусом інструмента. Уточнено розподіл реакцій з боку опорних та упорних поверхонь пластини з елементами базування збірних різців за різних способів закріплення та навантаження силами різання, що дозволяє підвищити точність розрахунків і виявити небезпечний переріз у тілі пластини. Запропоновано ієрархічну систему властивостей якості збірних різців для відновлення профілю КП, яка дозволяє кількісно оцінити якість конструкції й експлуатації збірних різців для відновлення профілю КП із використанням кваліметричного підходу, проводити евристичний пошук раціональної конструкції різців та умов їх експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-083.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Імунопрофілактика сказу в Україні : монографія / І. М. Полупан, В. В. Недосєков, С. А. Ничик, А. П. Нікітова, Н. В. Мазур; НААН України, Ін-т вет. медицини. - Херсон : Грінь Д.С., 2017. - 142, [1] c. - Бібліогр.: с. 125-[143] - укp.

Досліджено особливості імунопрофілактики сказу як однієї з найнебезпечніших нозоологічних одиниць інфекційної патології домашніх і диких м’ясоїдних тварин. Висвітлено основні аспекти епізоотології сказу за сучасних умов, особливості парентеральної та пероральної антирабічної вакцинації та розкрито роль специфічної профілактики сказу в Україні. Особливу увагу приділено авторським дослідженням імунобіологічних властивостей вакцинних штамів вірусу сказу та розробкам методів контролю за імуногенною активністю інактивованих антирабічних вакцин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.121-8

Шифр НБУВ: ВА825158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Полупан І. М. 
Лабораторна діагностика сказу : монографія / І. М. Полупан, В. В. Недосєков, О. В. Рудой; Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. - Київ : ДНДІЛДВСЕ, 2021. - 137 c. - Бібліогр.: с. 115-136 - укp.

Досліджено один з аспектів інфекційної патології домашніх, сільськогосподарських, диких тварин та людини. Висвітлено важливі характеристики методів лабораторної діагностики сказу в сучасних умовах. Представлено основні методики детекції антигену в патологічному матеріалі, вірусовиділення, визначення геному та здійснення філогенетичного аналізу вірусу сказу, що представлені в "Керівництві з діагностичних тестів та вакцин для наземних тварин" (МЕБ, 2021). Наведено вказані методи оцінювання антирабічного імунітету та контролю антирабічних вакцин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312-6 + П861.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського