Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Полшкова С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Полшкова С. Г. 
Клініко-психопатологічна характеристика та удосконалення профілактики й лікування психічних розладів, пов'язаних зі стресом, у гірників, що постраждали внаслідок аварій на вугільних шахтах Донбасу : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.16 / С. Г. Полшкова; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2005. - 16 c. - укp.

Уперше визначено фактори ризику формування психічних розладів, спричинених стресом, у постраждалих внаслідок аварій на вугільних шахтах. Розроблено заходи первинної профілактики даної патології. Уперше за результатами комплексного дослідження цих розладів надано їх клініко-психопатологічну характеристику та виділено варіанти посттравматичного стресового розладу (тривожно-депресивного, астено-депресивного, дистрофічного та соматоформного) у постраждалих гірників. Розроблено комплекс лікувальних заходів (психофармакотерапевтичних та психотерапевтичних) щодо психічних розладів, спричинених стресом, у шахтарів і оцінено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Полшкова С. Г. 
Особливості терапії осіб, які працюють в умовах підвищеної особистої небезпеки (високий ризик аутоагресивної поведінки) / С. Г. Полшкова // Медицина трансп. України. - 2012. - № 3. - С. 26-33. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Описана разработанная система терапии лиц с высоким риском аутоагрессивного поведения, работа которых связана с опасностью. Предложенная система терапии включала в себя использование фармакотерапии и психотерапии (индивидуальной, групповой и семейной) в сочетании с физиотерапией. В групповой психотерапии использовался психодинамический, психодраматический и арт-подход. В процессе работы сформировалось 2 группы сравнения. Первая получала систему терапии (фармако-, психо- и физиотерапию), вторая группа получала фармако- и физиотерапию без психотерапии. Эффективность разработанной системы терапии оценена по результатам динамики согласно клиническим шкалам HAM-D, HAM-A, CGI-S и CGI-I. Доказано, что предложенная система терапии более эффективна, чем использование фармако- и физиотерапии без психотерапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Полшкова С. Г. 
Клініко-психопатологічні чинники, які впливають на рівень якості життя в осіб небезпечних професій / С. Г. Полшкова // Укр. неврол. журн. - 2012. - № 3. - С. 73-78. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити рівень якості життя (ЯЖ) осіб небезпечних професій, визначити клініко-психопатологічні чинники, які впливають на ЯЖ у них, створити систему допомоги цій категорії осіб у межах біопсихосоціальної парадигми. Обстежено 534 працівників небезпечних видів професій, з них 354 пацієнтів відібрано в дослідження за критеріями залучення (278 гірників і 76 машиністів та їх помічників). Усі обстежені чоловічої статі, середній вік - 37 років. Усім пацієнтам проводили клініко-психопатологічне, психодіагностичне, клініко-анамнестичне обстеження, оцінювали рівень ЯЖ за допомогою шкал, збирали інформацію за допомогою "Карти обстеження пацієнта із підвищеним ризиком саморуйнівної поведінки". В осіб небезпечних видів професій визначено переважно низький рівень ЯЖ. Виділено статичні та динамічні складові ЯЖ, впливаючи на які вдавалося досягти поліпшення ЯЖ. Визначено клініко-психопатологічні чинники, які впливали на ЯЖ осіб небезпечних видів професій. Пацієнтам проводили комплексну терапію: фармакотерапію в гострий період та індивідуальну і групову психотерапію в подальшому, що поліпшувало рівень ЯЖ пацієнтів.

і загальне сприйняття ЯЖ, соціоемоційна, громадська і службова підтримка, самореалізація і духовна реалізація), впливаючи на які, можна поліпшувати ЯЖ зазначеної категорії пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 + Р124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Полшкова С. Г. 
Аутоагресія у осіб небезпечних видів професій (психосоматичний аспект) : монографія / С. Г. Полшкова. - К. : Наук. світ, 2013. - 162 c. - Бібліогр.: с. 138-159 - укp.

Проаналізовано результати комплексного дослідження аутоагресивної поведінки у осіб небезпечних видів професій. Визначено предиктори та превентори аутоагресивної поведінки у даного контингенту осіб, удосконалено діагностику та розроблено комплексну систему терапії психічних і психосоматичних розладів у таких пацієнтів. Наведено удосконалену систему скринінгу аутоагресії та психічної патології у таких осіб, виявлено серед них групи ризику з метою професійного відбору та надання більш ранньої допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-4 + Р64-5 + Ю948.1-82

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Полшкова С. Г. 
Особенности психотерапии лиц опасных профессий / С. Г. Полшкова // Укр. мед. часоп.. - 2012. - № 5. - С. 125-128. - Библиогр.: 128 назв. - рус.

Представлена система терапии психических расстройств у лиц опасных профессий. Описаны этапы и содержание психотерапевтического лечения (индивидуального, группового, семейного). Оценка эффективности проведенного лечения проведена на основании сравнения динамики показателей по совокупности клинических шкал в терапевтических группах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Полшкова С. Г. 
Психічні та психосоматичні розлади в осіб небезпечних видів професій (аутоагресивні механізми формування, діагностика, клініка, лікування) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.16 / С. Г. Полшкова; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2013. - 26 c. - укp.

Присвячено вирішенню однієї з актуальної науково-практичної проблеми психіатрії - комплексному дослідженню психічних і психосоматичних розладів у осіб небезпечних видів професій з аутоагресивною поведінкою, яке дозволило визначити її предиктори та превентори у зазначеного контингенту осіб, удосконалити діагностику та розробити комплексну систему терапії зазначених розладів у даних пацієнтів. Зауважено, що за допомогою інформаційно-аналітичного, клініко-анамнестичного, соціально-демографічного, клініко-психопатологічного, психодіагностичного та статистичного методів обстежено 534 пацієнти. На першому етапі дослідження під час скринінгу було сформовано 2 групи - основна (354 особи небезпечних видів професій) та контрольна (123 пацієнти, професія яких не була небезпечною). В результаті дослідження виявлено предиктори аутоагресивної поведінки у осіб небезпечних видів професій. Досліджено та систематизовано клініко-феноменологічні особливості психічних та психосоматичних розладів. Удосконалено діагностику аутоагресії та психічної патології у такої категорії пацієнтів. Визначено групи ризику з метою професійного відбору та надання більш ранньої допомоги таким пацієнтам. Розглянуто клінічні прояви психічних та психосоматичних розладів у осіб небезпечних видів професій. На другому етапі дослідження розроблено та апробовано систему терапії психічних та психосоматичних розладів у працівників небезпечних видів професій (психофармако -, індивідуальна та групова психо -, фізіотерапія), досліджено її ефективність на основі динаміки показників тривоги та депресії за результатами клінічних шкал: шкали оцінки важкості тривоги Гамільтона (НАМ-А), шкали оцінки важкості депресії Гамільтона (НАМ-D) та шкали клінічного враження (GGI). Зауважено, що для цього пацієнтів основної групи було розподілено на дві терапевтичні підгрупи: підгрупа "А" - пацієнти одержували терапію за розробленою системою та підгрупа "Б" — без психотерапії. Запропоновано інструментарій для оцінювання ефективності проведеного лікування психічних і психосоматичних розладів у осіб небезпечних видів професій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093Р64-32 + Р124.50/51-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Полшкова С. Г. 
Аутоагресія: психосоматичні механізми та відносини у осіб небезпечних видів професій (діагностика, клініка, лікування) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.16 / С. Г. Полшкова; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2012. - 24 c. - укp.

Досліджено аутоагресивну поведінку у осіб небезпечних видів професій, яке дозволило визначити предиктори та превентори аутоагресивної поведінки у зазначеного контингенту осіб, удосконалити діагностику та розробити систему терапії психічних і психосоматичних розладів у даних пацієнтів. За допомогою клініко-психопатологічного, експериментально-психологічного, клініко-анамнестичного, інформаційно-аналітичного та статистичного методів обстежено 534 пацієнти (скринінг). Сформовано дві групи - основна (354 особи небезпечних видів професій) та контрольна (123 пацієнти, професія яких не була небезпечною). Виявлено предиктори аутоагресивної поведінки у осіб небезпечних видів професій, досліджено та систематизовано клініко-феноменологічні особливості психічних і психосоматичних розладів. Удосконалено систему скринінгу аутоагресії та психічної патології у даної категорії пацієнтів, що дозволило визначити групи ризику осіб з підвищеним рівнем аутоагресії з метою професійного відбору та надання більш ранньої допомоги таким пацієнтам. Розроблено й апробовано систему терапії психічних і психосоматичних розладів у працівників небезпечних видів професій (психофармакотерапія, індивідуальна та групова психотерапія, фізіотерапія), досліджено її ефективність на основі динаміки показників тривоги та депресії за результатами клінічних шкал НАМ-А, HAM-D та CGI. Для цього пацієнтів основної групи було розподілено на дві терапевтичні підгрупи: підгрупа "А" - пацієнти одержували терапію за розробленою системою та підгрупа "Б" - без психотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.504 + Р645.093

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Домбровська В. В. 
Деякі особливості клінічної структури й динаміки психічних розладів у постраждалих внаслідок аварій та катастроф техногенного характеру / В. В. Домбровська, Є. Г. Гриневич, І. М. Башинська, А. В. Шубін, О. М. Лєщенко, С. Г. Полшкова, С. М. Івченко // Архів психіатрії. - 2003. - 9, № 2. - С. 11-14. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Определены клинические особенности течения клинических расстройств, развивающихся у пострадавших вследствие аварий и катастроф техногенного характера, в зависимости от времени возникновения после аварии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Полшкова С. Г. 
Психічні розлади непсихотичного рівня, пов'язані зі стресом: (Огляд л-ри) / С. Г. Полшкова // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 3. - С. 70-75. - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

Проанализированы данные литературы, касающиеся истории развития взглядов на психические расстройства, связанные со стрессом. Освещены современные представления об этиологии, патогенезе, психопатологической картине и лечении этих нарушений. Обоснована необходимость изучения психических расстройств, связанных со стрессом, у горняков, пострадавших в результате аварий на угольных шахтах Донбасса, для дальнейшей разработки адекватных методов их диагностики и лечения у данного контингента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського