Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Полякова Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Полякова Є. Ю. 
Особливості психологізму та жанрова своєрідність "Театрального роману" М.Булгакова : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.02 / Є. Ю. Полякова; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Досліджено "Театральний роман" М.Булгакова у контексті категорій "психологія творчості", "літературний психологізм", "театральний психологізм" та "жанрова своєрідність" роману. Проведено всебічний аналіз твору й узагальнено його ідейно-художні особливості - поєднання психологізму й іронії, фантастики та філософії. Охарактеризовано жанр даного твору як автобіографічного психолого-іронічного роману з елементами візіонерського наповнення. Розглянуто концепцію світу й людини в "Театральному романі" та проблему "людина й творчість" як її складову, наголошено на значущості позитивних і негативних наслідків пошуку таємниць буття. Показано, що внутрішній інтенціональний сюжет об'єднує етапи літературної та театральної творчості, містифікацію двійництва та самодублювання читача. У романі створено художню модель творця, який живе у вигаданому театральному світі та сприймає його як міф. Визначено структуру й функціонування міфу в "Театральному романі": від захопленості театральним життям до викриття його руйнівної ритуальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Булгаков,М.О. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Полякова Є. А. 
Порівняльний аналіз ефективності застосування інгібіторів ароматази у жінок із синдромом полікістозних яєчників / Є. А. Полякова // Здоровье женщины. - 2012. - № 4. - С. 169-172. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка клінічної ефективності інгібіторів ароматази в жінок із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) залежно від наявності функціональних поліморфізмів гена CYP19. Проведено порівняння клінічних виходів у разі застосування у безплідних жінок із СПКЯ інгібітора ароматази летрозолу та селективного модулятора естрогенових рецепторів кломіфену. Показано переваги призначення інгібітора ароматази з метою індукції овуляції. Визначено обмеження, пов'язані з наявністю гомозиготного стану за функціональними поліморфізмами rs12907866, rs2414096, rs4646 гена CYP19.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Запорожан В. М. 
Молекулярно-генетичні детермінанти синдрому полікістозних яєчників / В. М. Запорожан, Є. А. Полякова // Здоровье женщины. - 2012. - № 5. - С. 120-123. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Полякова Є. А. 
Оптимізація діагностики та ведення ановуляторного безпліддя у жінок з різними варіантами носійства поліморфних алелів генів ферментів детоксикації : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Є. А. Полякова; Одес. нац. мед. ун-т. - О., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше проведено клініко-генетичну оцінку ризику ановуляторного безпліддя залежно від поліморфізму генів ферментів детоксикації. Вперше оцінено стан оваріального резерву у разі ановуляторного безпліддя. Вперше встановлено значення поліморфізму генів, які кодують ферменти детоксикації ксенобіотиків, у формуванні патологічних змін фолікулогенезу в жінок з ановуляторним безпліддям. Вперше на основі клініко-генетичного аналізу запропоновано лікувальну тактику у хворих з ановуляторним безпліддям у разі синдромуполікістозни яєчників, засновану на деферинційованому застосуванні гормональної терапії залежно від генотипових і фенотипових характеристик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Полякова Є. М. 
Діагностика гіперплазії ендометрія у рутинній гінекологічній практиці / Є. М. Полякова, Н. С. Луценко, Н. В. Гайдай // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 1. - С. 95-99. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити діагностичну точність, чутливість, специфічність, позитивне та негативне прогностичні значення ультразвукової діагностики гіперплазії ендометрія (ГЕ) за допомогою порівняння результатів трансвагінального ультразвукового дослідження з патогістологічним висновком. Здійснили ретроспективний аналіз 156 історій хвороби пацієнток, котрим виконано гістерорезектоскопію або лікувально-діагностичне вишкрібання порожнини матки (ПМ), з наступним порівнянням передопераційного діагнозу за результатами трансвагінального ультразвукового дослідження (ТвУЗД) і патогістологічного висновку. Відповідно до результатів ТвУЗД перед процедурою пацієнток поділили на 2 групи. Перша группа (ПП) - 71 жінка з передопераційним діагнозом ГЕ. У другій групі (ДП) було 85 жінок, яким входження в ПМ виконали за іншими показаннями. За допомогою статистичних і математичних методів визначена діагностична цінність методу ТвУЗД для виявлення ГЕ та для патології, котра надалі потребує інвазивного втручання в ПМ. У ПП збіг передопераційного діагнозу (за даними ТвУЗД) із патогістологічним висновком ГЕ визначили тільки у 35 жінок, тобто позитивне прогностичне значення становило тільки 49,3 %. Аналіз ДП жінок показав, що правильний діагноз (відсутність ГЕ) спостерігали у 52 випадках, тобто негативне прогностичне значення дорівнювало 61,18 %. Чутливість ТвУЗД під час діагностики ГЕ становила тільки 51,47 % (95 % CI 39,03 - 63,78). Специфічність ТвУЗД під час діагностики ГЕ становила 59,09 % (95 % CI 48,09 - 69,46). Але щодо лікувальної тактики, то відсутність показань до інвазивного внутрішньоматкового втручання спостерігали в 4,22 % жінок ПП та у 2,35 % ДП. Висновки: ТвУЗД має низьку діагностичну цінність для встановлення точного діагнозу ГЕ. ТвУЗД має високу діагностичну цінність для визначення лікувальної тактики (необхідності виконання гістерорезектоскопії чи лікувально-діагностичного вишкрібання ПМ) при внутрішньоматковій патології. Встановили низьку діагностичну цінність ТвУЗД під час діагностики ГЕ, що диктує необхідність додаткового аналізу, враховуючи кваліфікацію фахівців з УЗ-діагностики, з'ясування адекватності виконання наказу МОЗ № 676, який вимагає наведення таких параметрів, як структура ендометрія, включення, звукопровідність, зовнішній контур М-ЕХО та рельєф ПМ, а в пацієнток у пери- і постменопаузі - визначення ендометріально-маткового співвідношення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Полякова Є. М. 
Гіперплазія ендометрію. Огляд сучасних даних / Є. М. Полякова // Слово про здоров'я. - 2019. - № 2. - С. 40-45. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Подано огляд останніх даних щодо гіперплазії ендометрію. Досліджено епідеміологію та патогенез розвитку гіперпластичних процесів ендометрію. Описано основні положення міжнародних настанов щодо лікування і спостереження пацієнтів з гіперплазією ендометрію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Полякова Є. М. 
Поліпи ендометрія: огляд сучасних даних / Є. М. Полякова // Слово про здоров'я. - 2019. - № 3. - С. 22-25. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Поліпи ендометрія є однією з найпоширеніших причин аномальних маткових кровотеч у жінок репродуктивного віку і в період постменопаузи. Наведено огляд літератури щодо етіології, патогенезу, діагностики й лікування поліпів ендометрія. Жінкам репродуктивного віку рекомендується видалення симптоматичних поліпів ендометрія. Крім того, поліпектомію слід рекомендувати: жінкам з чинниками ризику розвитку гіперплазії ендометрія або раку ендометрія, жінкам з поліпами, діаметр яких понад 1,5 см, жінкам із множинними поліпами або з поліпами, які пролабують крізь шийку матки, а також жінкам із безпліддям. Усім жінкам в постменопаузі рекомендується поліпектомія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42 + Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ошовський В. І. 
Результати вагітностей у пацієнток з надзвичайно високим співвідношенням sFlt-1/PIGF: серія клінічних випадків / В. І. Ошовський, М. І. Ніколенко, Є. М. Полякова // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 1. - С. 17-20. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.213.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського