Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (37)Книжкові видання та компакт-диски (173)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 359
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Потапова Л. В. 
Влияние имплантаций криоконсервированной ткани тимуса на иммунореактивность организма больных эндометриозом / Л. В. Потапова // Пробл. криобиологии. - 1999. - № 3. - С. 69-71. - Библиогр.: 4 назв. - рус. - англ.

У результаті проведеної комплексної терапії з використанням кріоконсервованої тканини тимуса відмічено позитивний клінічний ефект, а також нормалізацію функціонування T-системи імунітету, зниження сенсибілізації організму ендометріоїдними тканинними антигенами, пригнічення запальних реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сімрок В. В. 
Клініко-патогенетичне значення ліпідних медіаторів запалення при поєднаних доброякісних процесах матки / В. В. Сімрок // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 22-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено роль лейкотрієнів (ЛТ) C4/D4/E4 у сироватці крові жінок з міомою, ендометріозом матки та при поєднанні цих процесів, визначено їх роль при даній патології. Встановлено суттєву роль ЛТ у розвитку запальної реакції при поєднаних доброякісних процесах матки (ПДПМ). Підкреслюється необхідність розробки диференційних схем корекції рівня ЛТ у крові в залежності від виду ПДПМ з використанням активних антилейкотрієнових препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сімрок В. В. 
Гормональні показники у хворих із доброякісною патологією матки / В. В. Сімрок // Ендокринологія. - 2000. - 5, № 1. - С. 10-15. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Під спостереженням знаходилось 483 жінки (середній вік 35,7 +- 0,5 років) з доброякісними процесами матки (ДПМ), у яких виявлено поєднання міоми й ендометріозу матки в 201 (41,6 %) пацієнтки, міому матки діагностовано у 179 (37,1 %) жінок, ендометріоз матки - у 103 (21,3 %) обстежених. Отримано дані, які вказали на значну кількість несприятливих етіологічних чинників у хворих з ДПМ. У обстежених хворих виявлено порушення гормональної регуляції в гіпофізарно-гонадній системі, що виражено не тільки зрушеннями у рівні гормонів, але й змінами у позитивних і негативних зворотних зв'язках. Найбільш виражені зміни гормонального статусу виявлено у жінок з поєднанням міоми й ендометріозу матки.


Ключ. слова: доброякісна патологія матки, міома, ендометріоз, гонадотропні гормони, фолітропін, лютропін, пролактин, статеві гормони, естрадіол, прогестерон
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дубоссарська Ю. О. 
Діагностична значущість гістероскопії при патології ендометрія у жінок у постменопаузі / Ю. О. Дубоссарська, Т. А. Жержова // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 3. - С. 101-104. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На основании результатов комплексного обследования 28-ми больных в постменопаузе, которое предусматривало проведение ультразвукового обследования эндометрия, гистероскопию с раздельным диагностическим соскобом и анализом гистологического исследования, разработан диагностический алгоритм для этой категории больных и доказана целесообразность индивидуального патогенетически обусловленного варианта лечебной практики (замещающей гормональной терапии или оперативного лечения при патологии эндометрия).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-43 + Р715.410.11-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Судома І. О. 
Експресія регуляторів апоптозу bel-2 та p53 у пацієнток з аденоміозом / І. О. Судома, Т. Д. Задорожна // Львів. мед. часоп. - 2005. - 11, № 1. - С. 7-13. - Бібліогр.: с.12-13. - укp.

Механізми апоптозу задіяні у процесах ремоделювання ендометрію впродовж менструального циклу та імплантації ембріона. Одним із основних регуляторів апоптозу є p53 та bсl - 2. Порушення процесів апоптозу в ендометрію хворих на аденоміоз може з одного боку бути причиною диспластичних та гіперпластичних процесів, а з іншого - безпосередньо заважати імплантації ембріона. Вивчено експресії p53 та bсl - 2 у хворих на аденоміоз. У 20-ти здорових донорів яйцеклітин (контрольна група-КГ) та 54-х хворих на аденоміоз з якнайменше двома невдалими циклами екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) (основна група -ОГ) імуногістохімічним методом досліджено експресію p53 та bсl - 2 у зразках ендометрію, отриманих в середній лютеїновій фазі (на дні ЛГ+ 6/7 та ЛГ+8/9) в циклах стимуляції суперовуляції. У пацієнток ОГ у порівнянні з КГ відзначається істотно вища експресія p53 у залозах та стромі у другій біопсії та нижча bсl - 2 у залозах також у другій біопсії. Вищі рівні промотора апоптозу p53 та нижчі рівні інгібітора апоптозу bсl - 2 свідчать про те, що у пацієнток з аденоміозом та безпліддям порушена циклічність розвитку апоптичних процесів в ендометрію, і в стадії середньої секреції (фаза ймовірної імплантації) не відбувається потрібного на цей момент зниження інтенсивності апоптозу. У пацієнток з аденоміозом та імплантаційними невдачами спостерігають порушення ендометрійного апоптозу в бік зростання його активності у середній лютеїновій фазі.

Механизмы апоптоза задействованы в процессах ремоделирования эндометрия в течение менструального цикла и имплантации эмбриона. Одними из основных регуляторов апоптоза являются p53 и bcl - 2. Нарушения процессов апоптоза в эндометрии больных аденомиозом может с одной стороны быть причиной диспластических и гиперпластических процессов, а с другой - непосредственно мешать имплантации эмбриона. Изучено экспрессии p53 и bcl - 2 у больных аденомиозом. У 20-ти здоровых доноров яйцеклетки (контрольная группа-КГ) и 54-х больных аденомиозом с двумя неудачными циклами экстракорпорального оплодотворения (ЭКО) (основная группа-ОГ) иммуногистохимическим методом исследована экспрессия p53 и bcl - 2 в образцах эндометрия, полученных в средней лютеиновой фазе в циклах стимуляции суперовуляции. У больных ОГ по сравнению с КГ отмечалась более высокая экспрессия p53 в железах и строме во второй биопсии и более низкая bcl - 2 в железах также во второй биопсии. Повышенные уровни промотора апоптоза p53 и пониженные уровни ингибитора апоптоза bcl - 2 свидетельствуют о том, что у пациенток с аденомиозом и бесплодием нарушена цикличность развития апоптических процессов в эндометрии, и в стадии средней секреции не происходит нужного на этот момент снижения интенсивности апоптоза. У пациенток с аденомиозом и имплантационными неудачами наблюдались нарушения регуляции эндометриального апоптоза в сторону увеличения его активности в средней лютеиновой фазе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Судома І. О. 
Зв'язок стану периферичного імунітету та результативності програм екстракорпорального запліднення у пацієнток з безпліддям, місце імунокоригуючої терапії в комплексі засобів покращення результативності лікування / І. О. Судома, В. П. Чернишов // Клініч. фармація. - 2005. - 9, № 3. - С. 15-20. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

Вивчено стан периферичного імунітету у пацієнток з безпліддям, його зв'язку з результативністю програм екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) та визначення ефективності імунокоригувальної терапії. Проведено ретроспективне вивчення результатів дослідження периферичного імунного статусу (імунограм) 42-х пацієнток з аденоміозом(Г1) та 46-ти - з трубно-перитонеальним безпліддям (Г2), які пройшли цикл ЕКЗ на базі клініки "Ісіда-IVF". Для корекції виявлених імунологічних порушень використовувались алогенна імунізація лейкоцитами чоловіка (донора) (АЛІ) та внутрішньовенна інфузія імуноглобуліну людини (ІЛВ). Виявлена достовірна міжгрупова різниця показників імунограм. Прогностично несприятливі типи імунограм відзначались у 14-ти (21 %) пацієнток. У 8-ми з них перед наступним циклом ЕКЗ була проведена імунокорекція методами АЛІ та ІЛВ. У результаті у чотирьох жінок наступила вагітність в програмі ЕКЗ, а у однієї - самовільна вагітність. У пацієнток з аденоміозом та трубно-перитонеальним безпліддям існують достовірні відмінності кількості імунокомпетентних клітин та імуноглобулінів у сироватці крові. Корекція порушень імунограм методами АЛІ та ІЛВ дозволяє покращити результативність програм ЕКЗ.

Изучено состояния периферического иммунитета у пациенток с бесплодием, его связи с результативностью программ экстракорпорального оплодотворения (ЭКО) и определение еффективности иммунокоррегирующей терапии. Проведено ретроспективное изучение результатов исследования периферического иммунитета (иммунограмм) у 42-х пациенток с аденомиозом (Г1) и 46-ти - с трубно-перитонеальным бесплодием (Г2), которые прошли цикл ЭКО на базе клиники "Исида-IVF". Для коррекции выявленных иммунологических нарушений использовалась аллогенная иммунизация лимфоцитами мужа (донора) (АЛИ) и внутривенная инфузия иммуноглобулина человека (ИЧВ). Была выявлена достоверная межгрупповая разница показателей иммунограмм. Прогностически неблагоприятные типы иммунограмм наблюдались у 14-ти (21 %) пациенток. У 8-ми из них перед следующим циклом ЭКО была проведена иммунокоррекция методами АЛИ и ИЧВ. В результате у четырех женщин наступила беременность в программе ЭКО, а у одной - самопроизвольная беременность. У пациентов с аденомиозом и трубно-перитонеальным бесплодием существуют достоверные изменения количества иммунокомпетентных клеток и иммуноглобулинов в сыворотке крови. Коррекция изменений иммунограмм методами АЛИ и ИЧВ позволяет улучшить результативность программ ЭКО.

The mechanisms that induce mother's immunological tolerance to fetus as well as the methods of immune therapy correction in infertility have not been investigated well. The aim of this work was to study the peripheral immunity state in patients with infertility, its relation with IVF results and the effectiveness of the immune-correcting therapy. The retrospective evaluation of the peripheral immunity research results (immunogram) in 42 patients with adenomyosis (G1) and 46 women with tuboperitoneal infertility (G2), who took the course of IVF cycles in "Isida-IVF" clinics basis have been carried out. For correction of the immunological disorders revealed the allogenic husband's (donor) immunization (AHI) by lymphocytes and intravenous (IV) human immunoglobuline (Ig) infusion have been used. The statistically reliable inter group difference in immune cells and immunoglobulins have been observed. The immunograms, which negatively correlated with pregnancy, were found in 14 (21 %) patients. In 8 of them before the further IVF cycle the immune therapy correction with AHI and IV HIg has been performed. As a result in 4 women the pregnancy was achieved in IVF cycle and in 1 patient the spontanous pregnancy occurred. In patients with adenomyosis and tuboperitoneal infertility the authentic differences in the amount of immune competent cells and immunoglobulinsin the blood serum exist. The immune therapy with ALI and iv HIg allow to improve the IVF results.


Ключ. слова: Периферичний імунітет, безпліддя, екстракорпоральне запліднення, імунокоригуюча терапія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-52 + Р715.410.111-52 + Р716.11с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Характеристика гонадотропін-індукованої відповіді яєчників у програмах екстракорпорального запліднення у пацієнток з аденоміозом / І. О. Судома // Клініч. фармація. - 2005. - 9, № 2. - С. 14-19. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Ключ. слова: Аденоміоз, екстракорпоральне запліднення, яєчникова відповідь
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111 + Р712.54 + Р716.11с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Вовк І.  
Застосування дифереліну в терапії аденоміозу матки у жінок фертильного віку / І. Вовк, А. Корнацька, О. Борисюк, І. Біль // Ліки України. - 2003. - № 9. - С. 59-62. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати дослідження ефективності препарату "Диферелін" під час лікування аденоміозу в жінок фертильного віку. Проведення терапії з використанням дифереліну дозволило досягнути стійкої клінічної ремісії та тривалого поліпшення загального стану хворих і знизити частоту рецидивів. Завдяки застосуванню дифереліну вдалося уникнути таких небажаних ефектів, як збільшення маси тіла, набряклість, висипи, характерних для лікування даназолом. У той самий час відчуття припливів і головний біль, пов'язані з використанням дифереліну, зникали самостійно після відміни препарату. Одержані результати дають підстави вважати "Диферелін" ефективним препаратом для лікування аденоміозу матки у жінок фертильного віку.


Ключ. слова: аденоміоз матки, жінки фертильного віку, Диферелін
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Запорожан В. М. 
Застосування озонотерапії у комплексному лікуванні хронічних запальних захворювань жіночих статевих органів / В. М. Запорожан, Н. М. Рожковська, І. В. Антоненко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 1. - С. 121-123. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проанализирована эффективность применения озонотерапии в комплексном лечении хронических воспалительных заболеваний женских половых органов. Под наблюдением находилось 84 пациентки с хроническими воспалительными заболеваниями внутренних женских половых органов в возрасте от 18 до 59 лет. Как показали исследования, включение в комплекс лечения иммуномодулятора амиксина и озонотерапии приводит к высокой клинической (96,1 %) и этиологической (87,6 %) эффективности данной терапии, положительной клинико-лабораторной динамике, сокращению числа рецидивирующих воспалительных процессов внутренних женских половых органов.


Ключ. слова: хронические воспалительные заболевания, женские половые органы, амиксин, озонотерапия, комплексное лечение
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дужий І. Д. 
Місце торакоскопії при верифікації торакального ендометріозу / І. Д. Дужий, В. В. Мадяр, В. І. Бойко, О. І. Дужа // Лікар. справа. - 2002. - № 7. - С. 83-85. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Отмечено, что эндометриоз - тяжелое заболевание женщин репродуктивного возраста. Частота его нарастает. Вместе с тем встречаются случаи полиорганной локализации процесса, в том числе и торакальной. Приведено наблюдение больной с торакальным эндометриозом, который сопровождался спонтанным пневмотораксом и был диагностирован после 10-ти лет заболевания. Приведены аргументы в пользу торакоскопии у больных со спонтанным пневмотораксом, что определяет лечебную тактику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дубоссарская З.  
Новые подходы к терапии генитального эндометриоза / З. Дубоссарская // Ліки України. - 2003. - № 4. - С. 43-46. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Дужий І. Д. 
Про діагностику і класифікацію торакального ендометріозу / І. Д. Дужий, О. І. Дужа, М. Д. Близнюк // Лікар. справа. - 2003. - № 2. - С. 49-53. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Отмечено, что эндометриоз - тяжелый патологический процесс, который наблюдается у женщин молодого возраста репродуктивного периода и нередко приводит к инвалидизации. Кроме половых органов, болезнь поражает и другие, в том числе и органы грудной клетки. Однако диагностируется процесс нередко с опозданием, причиной чего авторы считают отсутствие классификации, которая ими и предложена. Использование данной классификации в клинической практике улучшит диагностику данного заболевания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Борода А. М. 
Систематизація хвороб та уражень ендометрію за етіологічними та патогенетичними механізмами розвитку з позиції оптимального вибору лікування / А. М. Борода // Лікар. справа. - 2004. - № 2. - С. 19-22. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Отмечено, что патологические состояния эндометрия (ПСЭ) - одна из наиболее актуальных проблем современной клинической гинекологии. Многие вопросы этиологии, патогенеза, диагностики и лечения ПСЭ остаются дискуссионными. В настоящее время не существует целостной общепризнанной классификации ПСЭ, наиболее распространена морфологическая классификация. Тем не менее морфологические изменения эндометрия не отображают разнообразия нарушений, возникающих в организме при этих заболеваниях. Предложена новая клинико-патогенетическая классификация ПСЭ с позиции оптимального выбора лечения, в которой учитывается функциональное состояние заболевания. Это дает возможность целостно воспринимать проблему и осуществлять индивидуальный функционально обоснованный подход к выбору метода лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Григоренко А. П. 
Стан імунної системи у жінок з пролапсом матки та стінок піхви / А. П. Григоренко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 1. - С. 124-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Ключ. слова: иммунный гомеостаз, пролапс гениталий, лечение
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Землянов С. А. 
Психотерапия в комплексе лечения больных с хроническими воспалительными заболеваниями гениталий в санаторно-курортных условиях : [Материалы ежег. науч. чтений врачей, г. Евпатория, 16 марта 2005 г.] / С. А. Землянов, Н. П. Мошков, Л. А. Находова, В. Н. Рассудов // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2005. - 11, № 1. - С. 110-111. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Червак Н.  
Полівітамінний комплекс із підвищеним вмістом цинку, заліза та з лецитином в профілактиці інфекційних ускладнень у гінекологічній практиці / Н. Червак, О. Ткачук, В. Яворський // Ліки України. - 2005. - № 2. - С. 87-88. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Приведены результаты исследования влияния поливитаминного комплекса с микроэлементами на лецитиновой основе на состояние иммунной системы после искусственного аборта. Установлено, что применение данного комплекса способствовало не только уменьшению частоты воспалительных осложнений после операции, но и улучшению состояния гемопоэза.


Ключ. слова: ендометрит, штучний аборт, Вітакап
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Иоффе С.  
Патология шейки матки у больных генитальным эндометриозом / С. Иоффе, Ю. Габорец, Е. Коханевич // Ліки України. - 2005. - № 5. - С. 105-106. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Наведено ретроспективний аналіз стану епітелію шийки матки у 500 хворих на генітальний ендометріоз. Відзначено високу частоту цервікальної патології в цієї категорії хворих: доброякісних патологічних процесів шийки матки (72 % випадків); дисплазії епітелію шийки матки (11,2 % випадків); раку шийки матки (0,8 % випадків). Наведено аналіз можливих причин такого поширення патології епітелію шийки матки у хворих на генітальний ендометріоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Антоненко И. В. 
Оптимизация лечения хронических воспалительных заболеваний внутренних женских половых органов с применением озонотерапии / И. В. Антоненко // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2004. - 10, № 3. - С. 71. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Литвинова Г. В. 
Методика восстановительного лечения больных хроническими воспалительными заболеваниями матки и придатков / Г. В. Литвинова, М. В. Марнопольская, О. А. Салахова, И. Е. Камышникова // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2005. - 11, № 2. - С. 94-95. - рус.

Рассмотрена методика сочетанного применения электродренинга лекарственных веществ из среды димексида, магнитотерапии и синглетно-кислородной терапии у женщин, страдающих воспалительными заболеваниями матки и придатков. Оценена эффективность данной методики, описана техника проведения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-5 + Р715.501.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Перепічка М. П. 
Застосування антигомотоксичних та рослинних препаратів у комплексному лікуванні генітального герпесу : [Тези доп. I(VIII) зїзду Укр. асоц. лікарів-дерматовенерологів і косметологів, 20 - 23 верес. 2005 р., м. Київ] / М. П. Перепічка, Н. Б. Бродовська, Н. В. Топольницька, О. Д. Онуцька // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2005. - № 3. - С. 222. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського