Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (37)Книжкові видання та компакт-диски (173)
Пошуковий запит: (<.>U=Р715.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 359
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Косюк І. В. 
Bacillus subtilis i bacillus licheniformis як основа пробіотика для гінекологічної практики : Дис...канд. біол. наук: 14.02.05 / І. В. Косюк; УДМУ імені О. О. Богомольця. - К., 1995. - 169 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48870 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Косюк І. В. 
Bacillus subtilis i bacillus licheniformis як основа пробіотика для гінекологічної практики : Дис...канд. біол. наук: 14.02.05 / І. В. Косюк; УДМУ імені О. О. Богомольця. - К., 1995. - 169 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС48870 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Пишкіна Л. В. 
Діагностика, клініка та лікування генітального ендометріозу, поєднаного з хронічними запальними процесами : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Л. В. Пишкіна; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

На підставі порівняльного вивчення гормонального гомеостазу, місцевого імунітету, вагінального біоценозу клінічно й науково обгрунтована необхідність корекції місцевого імунітету та санації хронічних очагів кандидозу. Використання в комплексній терапії жінок з генітальним ендометріозом, поєднаним з хронічними запальними процесами, поряд з гормональними та протизапальними препаратами, ВЛОК та пімафуцину дозволяє суттєво знизити клінічні прояви захворювання, сприяє нормалізації ендокринної функції гіпофіза, яєчників, показників місцевого імунітету, біоценозу піхви, підвищенню психосоціальної адаптації подружніх пар та відновленню сексуальної функції жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яворська О. П. 
Дослідження хелатної сполуки цинку з 2-меркаптобензтіазолом та розробка лікарських форм на її основі : Автореф. дис... канд. мед. наук : 15.00.01 / О. П. Яворська; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація містить результати експериментальних досліджень щодо отримання хелатної сполуки цинку з 2-меркаптобензтіазолом, підтвердження її структури, аналізу, вивчення токсичності та біологічної активності. В роботі наведено результати досліджень по обгрунтуванню складу, технології, аналізу та вивченню фармакологічної і мікробіологічної активності лікарських засобів на основі цинкової солі 2-меркаптобензтіазолу: протигрибкової суспензії "Меркаптодімекс" і вагінальних паличок "Меркабен" для профілактики та лікування ендометриту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7 + Р715.410.111-52 + Л669

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Носенко О. М. 
Клініко-морфологічна діагностика внутрішнього ендометріозу матки : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. М. Носенко; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 1999. - 22 c. - укp. - рус.

На основі вивчення і зіставлення клінічних, інструментальних даних обстеження пацієнток з внутрішнім ендометріозом матки та результатів гістологічного дослідження відповідних операційних матеріалів виявлено можливості гістеросальпінгографії, ультразвукового дослідження та гістероскопії в діагностиці цього захворювання та відповідні специфічні інструментальні маркери. Простежено клініко-морфологічні паралелі у хворих на внутрішній ендометріоз матки з різними його формами та в різні періоди життя жінки. Розроблено пристрій для голкової пункційної біопсії міометрію. Розроблено спосіб діагностики внутрішнього ендометріозу матки з застосуванням гістероскопічної голкової пункційної біопсії міометрію, попереднього трансвагінального та одночасного трансабдомінального ультразвукового дослідження. Вивчено морфофункціональні особливості еутопічного ендометрію, ендометріоїдних гетеротопій і яєчників у залежності від клініко-морфологічної форми захворювання та періодів життя жінки. Висвітлено роль внутрішнього ендометріозу матки в розвитку поєднаної доброякісної патології матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мозговий Ю. С. 
Лапароскопічне та комбіноване з агоністами гонадотропін-рилізинг гормону лікування хворих з ендометріозом III - IV стадії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Ю. С. Мозговий; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено проблемі вдосконалення діагностики та тактики лікування хворих з ендометріозом III - IV стадії. Виявлено особливості структури показань для проведення лапароскопічного оперативного та комбінованого лікування, показано діагностичну роль лапароскопії. Вивчено імунні, гормональні зрушення, найближчі та віддалені результати залежно від методу лікування та типу застосованої оперативної техніки. Розроблено та апробовано диференційний підхід до застосування лапароскопічного і комбінованого (з використанням агоністів гонадотропін-рилізинг гормону (золадексу)) методів лікування хворих ендометріозом III - IV стадії, який враховує вік пацієнтки, репродуктивні наміри, особливості локалізації осередків ендометріозу, супутню патологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стебло П. Й. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування медикаментозних і немедикаментозних методів лікування гострих ендометритів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / П. Й. Стебло; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Встановлено, що у хворих гострими ендометритами мають місце клінічні та лабораторні прояви ендотоксикозу, відбувається значна активація процесів перекисного окислення ліпідів клітинних мембран, виснаження антиоксидантної системи захисту, зниження імунологічної толерантності організму. Запропоновано комплексний метод лікування гострих післяпологових та післяабортних ендометритів із застосуванням ентеросорбента ентеросгеля у поєднанні з черезсудинним лазерним опроміненням крові, котрий призводить до повної нормалізації показників біохімічного та імунного статусу організму і є значно ефективніший у порівнянні з традиційною терапією, в тому числі в комплексі з лазерним опроміненням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коробкова О. А. 
Клініко-експериментальне обгрунтування комплексного консервативного лікування генітального ендометріозу : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О. А. Коробкова; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 1999. - 17 c. - укp.

Проведено клінічні та експериментальні дослідження стану ендокринної системи у хворих з різними формами та ступенями тяжкості генітального ендометріозу до та після лікування різними схемами гормональної терапії. Вивчено інформативність методу діагностики у гінекології - ядерно-магнітно-резонансної томографії. Проведено імуногістохімічну реакцію на естрогенові рецептори, що розташовані в ендометріоідній тканині. Проаналізовано стан місцевого імунітету після застосування нового протизапального препарату інфламафертину. Встановлено, що у хворих з генітальним ендометріозом використання оргаметрилу в поєднанні з інфламафертином сприяє поліпшенню функціонального стану гіпофізарно-яєчникової системи, нормалізації показників місцевого імунітету, дозволяє суттєво знизити клінічні прояви захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сімрок В. В. 
Клініко-патогенетичне значення ліпідних медіаторів запалення при поєднаних доброякісних процесах матки / В. В. Сімрок // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 22-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено роль лейкотрієнів (ЛТ) C4/D4/E4 у сироватці крові жінок з міомою, ендометріозом матки та при поєднанні цих процесів, визначено їх роль при даній патології. Встановлено суттєву роль ЛТ у розвитку запальної реакції при поєднаних доброякісних процесах матки (ПДПМ). Підкреслюється необхідність розробки диференційних схем корекції рівня ЛТ у крові в залежності від виду ПДПМ з використанням активних антилейкотрієнових препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Потапова Л. В. 
Влияние имплантаций криоконсервированной ткани тимуса на иммунореактивность организма больных эндометриозом / Л. В. Потапова // Пробл. криобиологии. - 1999. - № 3. - С. 69-71. - Библиогр.: 4 назв. - рус. - англ.

У результаті проведеної комплексної терапії з використанням кріоконсервованої тканини тимуса відмічено позитивний клінічний ефект, а також нормалізацію функціонування T-системи імунітету, зниження сенсибілізації організму ендометріоїдними тканинними антигенами, пригнічення запальних реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лещинський П. Т. 
Особливості гормонального стану у дівчаток-підлітків, хворих на генітальний ендометріоз / П. Т. Лещинський, Ю. Н. Слєпічко, Г. А. Дзюба, І. П. Крохмаль, Н. Г. Корнієць // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 85-87. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Обстежено 44 дівчаток-підлітків, які страждають на генітальний ендометріоз (основна група) і 12 здорових одноліток (контрольна група). Вивчено рівень гонадотропних і статевих гормонів у сироватці крові на 7 і 21 дні менструального циклу. Незалежно від характеру менструального циклу в обстежених основної групи виявлено підвищення секреції ФСГ, пригнічення ЛГ. Рівень естрадіолу не змінювався в обох групах. Підвищення естріолу і зниження прогестерону зареєстровано в усіх групах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Костіков Р. Р. 
Клініко-гормональні особливості та основи медичної допомоги хворим генітальним ендометріозом : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Р. Р. Костіков; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2000. - 17 c. - укp.

Досліджено нейроендокринний гомеостаз, роль психоемоційного фактора у патогенезі генітального ендометріозу, місце МРТ у діагностичному процесі для створення науково обгрунтованої системи організації спеціалізованої допомоги, що включає діагностичну програму, визначену лікувальну тактику з наступною реабілітацією даного контингенту хворих. Для вирішення поставленої мети обстежено 150 жінок, з них 130 жінок із різними формами ендометріозу та 20 практично здорових жінок із збереженою менструальною і репродуктивною функцією. Діагноз генітальний ендометріоз ставився на основі клінічних даних, вивчення ендокринного гомеостазу, параметрів МРТ-дослідження та стану психоемоційного статусу, що визначає "внутрішню картину хвороби". Визначено значимість магнітно-резонансно-топографічних критеріїв генітального ендометріозу, доведено доцільність гормонального моніторингу для оцінки ефективності консервативної тактики ведення хворих, що у подальшому визначило місце гормонотерапії до і після оперативного лікування. Розроблено клініко-гормонально-функціональні критерії генітального ендометріозу, що сприяло поліпшенню діагностики і дозволило визначити етапність лікувальної тактики та своєчасний перегляд показань до оперативного лікування комплексу проведеної консервативної терапії. Сучасна патогенетично обгрунтована лікувально-реабілітаційна програма у хворих з генітальним ендометріозом сприяла відновленню репродуктивної функції у 40 % хворих, підвищенню їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Беседін О. В. 
Удосконалення методів лікування хворих на генітальний ендометріоз шляхом корекції нейтрофіло-залежних механізмів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Беседін; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Вивчено участь нейтрофільнозалежних механізмів у розвитку генітального ендометріозу, вплив на дані процеси імунотропного препарату - плацентарного полібіоліну. Обстежено 68 хворих на різні форми генітального ендометріозу та 20 здорових жінок, у яких визначено нейтрофільний статус. Обстеження проводилось до та після лікування та через 6 місяців. Встановлено, що нейтрофільний статус у хворих на генітальний ендометріоз характеризується послабленням міграційної, захоплюючої та ферментативної функцій з активацією лектинчутливих рецепторів на тлі хронічної гіперімунокомплексемії, зниження мембрано-месенжерних процесів з послабленням киснево-залежного шляху обміну L-аргініну в нейтрофілах хворих на генітальний ендометріоз, що зумовило розбалансування відповідних нейтрофіло-сироваткових індексів у хворих. Запропоновано використання для терапії хворих на різні форми генітального ендометріозу ретроплацентарного полібіоліну, що значною мірою знизило хронічну гіперімунокомплексемію, послабило аутоімунний компонент у розвитку генітального ендометріозу, виявило позитивний вплив на клінічний перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сімрок В. В. 
Гормональні показники у хворих із доброякісною патологією матки / В. В. Сімрок // Ендокринологія. - 2000. - 5, № 1. - С. 10-15. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Під спостереженням знаходилось 483 жінки (середній вік 35,7 +- 0,5 років) з доброякісними процесами матки (ДПМ), у яких виявлено поєднання міоми й ендометріозу матки в 201 (41,6 %) пацієнтки, міому матки діагностовано у 179 (37,1 %) жінок, ендометріоз матки - у 103 (21,3 %) обстежених. Отримано дані, які вказали на значну кількість несприятливих етіологічних чинників у хворих з ДПМ. У обстежених хворих виявлено порушення гормональної регуляції в гіпофізарно-гонадній системі, що виражено не тільки зрушеннями у рівні гормонів, але й змінами у позитивних і негативних зворотних зв'язках. Найбільш виражені зміни гормонального статусу виявлено у жінок з поєднанням міоми й ендометріозу матки.


Ключ. слова: доброякісна патологія матки, міома, ендометріоз, гонадотропні гормони, фолітропін, лютропін, пролактин, статеві гормони, естрадіол, прогестерон
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бойчук А. В. 
Діагностика і лікування запальних процесів матки та її придатків в залежності від стану імунної, гормональної та антиоксидантної системи організму : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.01 / А. В. Бойчук; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 40 c. - укp.

Запропоновано спосіб моделювання гострого експериментального ендометриту (Патент України 94-86631 (4413) UA, МПК G 09B (23/28). Гострий експериментальний ендометрит змодельовано на 60 морських свинках. Встановлено, що в патогенезі гострого експериментального ендометриту суттєву роль відіграють порушення вільнорадикальних окиснювальних процесів, функціонального стану антиоксидантної та імунної систем організму. Високий рівень вільнорадикального окиснення ліпідів у разі гострого експериментального ендометриту викликає значні пошкодження мембранних компонентів клітин матки й аденогіпофіза, змінює фазну секрецію гонадотропоцитів. Досліджено мембранопротекторні властивості трекезану. Доведено високу ефективність димексиду, хлоргексидину, полісорбу. Обгрунтовано доцільність використання комплексу трекрезан-димексид. Висвітлено механізми позитивного впливу флуренізиду у випадку гострого запалення матки під час експерименту. Обстежено 480 жінок, що страждають на гострі та хронічні запальні захворювання матки та її придатків. Вивчено взаємозв'язок між імунною, антиоксидантною ендокринною системами, перекисним окисненням ліпідів у жінок, що страждають на гнійно-септичні захворювання внутрішніх статевих органів. Встановлено пригнічення гонадотропної, пролактинсекретуючої функції гіпофіза, порушення функціонального стану яєчників, активізацію процесів ліпопероксидації та комбінований імунодефіцит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Волянська А. Г. 
Комплексне лікування хворих на зовнішній ендометріоз з реабілітацією емоційно-вегетативного стану : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / А. Г. Волянська; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2001. - 16 c. - укp.

Досліджено проблему вдосконалення лікувальної тактики у разі зовнішньошо генітального ендометріозу шляхом застосування комплексного з реабілітацією емоційно-вегетативного стану лікування. На підставі матеріалів досліджень вивчено основні показники емоційно-вегетативного стану: вегетативного тонусу, парасимпатичної та симпатичної вегетативної реактивності, вегетативного забезпечення фізичної діяльності, стану неспокою, астенії та адаптації. Висвітлено особливості емоційно-вегетативної сфери у хворих на ендометріоз. Встановлено, що зміни емоційно-вегетативного стану не залежать від стадії захворювання і найбільш виражені у разі тривалості захворювання понад 5 років та неплідності. Проаналізовано клінічну ефективність розробленого і впровадженого в практику методу, за допомогою якого покращено найближчі та віддалені результати лікування, нормалізовано показники емоційно-вегетативного стану, поліпшено якість життя хворих на ендометріоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Козицька І. Ю. 
Клініко-патоморфологічні критерії оптимізації гормональної терапії аденоміозу матки : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. Ю. Козицька; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2001. - 18 c. - укp.

Вивчено клінічні та патоморфологічні особливості аденоміозу матки під час лікування різними групами прогестагенних препаратів для оптимізації гормонального та комплексного лікування хворих на аденоміоз матки. За допомогою комплексного клініко-параклінічного та патоморфологічного досліджень вивчено особливості впливу 17-ОПК, норетістерону та медроксипрогестерон-ацетату на організм хворих, динаміку ультразвукових та гормональних зсувів у процесі лікування. Досліджено морфологічні, морфометричні та гістохімічні особливості змін ендометріоїдних гетеротопій залежно від клініко-анатомічної форми аденоміозу матки та виду і тривалості терапії прогестагенами. Розроблено математичну модель прогнозування ефективності гормонмодулювальної терапії аденоміозу матки. Запропоновано, апробовано та впроваджено алгоритм застосування прогестагенів у лікуванні аденоміозу матки, що дало змогу отримати позитивний ефект лікування для 86,7 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Каверіна В. О. 
Профілактика та лікування ендометріозу вагінальної частини шийки матки у жінок репродуктивного віку з бактеріальним вагінозом : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / В. О. Каверіна; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2002. - 17 c. - укp.

Вивчено стан мікрофлори піхви, клінічний перебіг, гормональний стан, загальний та місцевий імунітет, а також залежність між клінічними проявами та функціональним станом імунної системи в жінок репродуктивного віку з бактеріальним вагінозом. Розроблено математичну модель оптимізації лікування ендометріозу шийки матки. Запропоновано та впроваджено схему використання імунокоректорів залежно від окремих параметрів (показників імунної, гормональної системи та клінічних прояв). Надано порівняльну характеристику клініко-лабораторних та імунологічних показників після проведеного лікування за запропонованими схемами. На підставі проведених досліджень розроблено та науково обгрунтовано раціональну схему використання індуктора інтерферону (циклоферону), використання якої дає змогу досягнути клінічної вилікованості у 80,0 % хворих, бактеріологічної - у 96,7 % та знизити частоту рецидивів у 2,9 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Соловйова Є. А. 
Гостре запалення матки і придатків: молекулярні маркери, діагностичне значення та підходи до обгрунтування терапії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Є. А. Соловйова; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Вперше комплексно вивчено особливості прояву внутрішньосудинної активації згортання крові й активність макрофагальної ендотеліальної системи за молекулярними маркерами - продуктами деградації фібрин/фібриногену, вільного гемоглобіну плазми та фібронектину, їх взаємозв'язку з реологією у крові жінок з гострим запаленням матки та придатків на етапах госпітального лікування. Показано динаміку та взаємозв'язок фракційного складу сироваткового кальцію і показників антиоксидантної системи - церулоплазміну та MBR-тесту (глютатионпероксидазі) у процесах ендогенної детоксикації підвищеної пероксидації - перекисного окиснення ліпідів у крові жінок з даним захворюванням. Охарактеризовано патогенетичний взаємозв'язок показників кальцієвого обміну з біомолекулярними маркерами активності досліджених систем регуляції обстежених жінок. Запропоновано комплексну систему кількісної оцінки ефективності медикаментозного впливу у разі гострого запалення матки та придатків. Визначено вплив нового універсального регулятора кальцієвого обміну комплексону - ксидіфону на ініціальні досліджені молекулярні процеси гострого запалення у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-3 + Р715.501.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дужий І. Д. 
Місце торакоскопії при верифікації торакального ендометріозу / І. Д. Дужий, В. В. Мадяр, В. І. Бойко, О. І. Дужа // Лікар. справа. - 2002. - № 7. - С. 83-85. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Отмечено, что эндометриоз - тяжелое заболевание женщин репродуктивного возраста. Частота его нарастает. Вместе с тем встречаются случаи полиорганной локализации процесса, в том числе и торакальной. Приведено наблюдение больной с торакальным эндометриозом, который сопровождался спонтанным пневмотораксом и был диагностирован после 10-ти лет заболевания. Приведены аргументы в пользу торакоскопии у больных со спонтанным пневмотораксом, что определяет лечебную тактику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського