Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Поляцко К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Дзюбановський І. Я. 
Гострий рецидивний некротичний панкреатит: діагностика і хірургічне лікування / І. Я. Дзюбановський, Р. В. Свистун, К. Г. Поляцко // Львів. мед. часоп. - 2005. - 11, № 4. - С. 61-63. - Бібліогр.: с. 63. - укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування 25-ти хворих на гострий рецидивний некротичний панкреатит. Летальність в цій групі хворих сягає 36 %. Суттєвим моментом у покращанні комплексу діагностично-лікувальної тактики у цієї категорії хворих є застосування малоінвазійних технологій, які дозволяють збільшити інформаційність та діапазон обстеження, зменшити операційну травму.

Проанализированы результаты хирургического лечения больных острым рецидивным некротическим панкреатитом. Летальность в этой группе больных достигает 36 %. Существенным моментом в улучшении комплекса диагностико-лечебной тактики этой группы больных является применение малоинвазионных технологий, которые существенно повышают информативность и диапазон обследования, уменьшают операционную травму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дзюбановський І. Я. 
Ретроперитонеоскопія в комплексі лікування ускладнень некротичного панкреатиту / І. Я. Дзюбановський, Р. В. Свистун, К. Г. Поляцко // Клініч. хірургія. - 2007. - № 5-6. - С. 26-27. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Дзюбановський І. Я. 
Діагностика і лікування панкреатогенного перитоніту / І. Я. Дзюбановський, Р. В. Свистун, К. Г. Поляцко, О. Б. Луговий // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2007. - 6, № 3. - С. 72-74. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано лікування 135 хворих на гострий некротичний панкреатит. У 124 хворих підтверджено перитонеальний синдром із наявністю рідини в черевній порожнині. Первинний панкреатогенний перитоніт підтверджено у 115, вторинний - у 9 хворих. Деталізовано критерії діагностики та лікувальну тактику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 + Р457.465.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Поляцко К. Г. 
Синдром ентеральної недостатності та його корекція на етапах хірургічного лікування хворих на гостру непрохідність кишечнику : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / К. Г. Поляцко; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2004. - 19 c. - укp.

Встановлено ефективність доповнення череззондових лікувальних програм лаважем порожнини тонкої кишки суспензією сукральфату та наслідки попадання токсичного вмісту привідної петлі у відповідну петлю тонкої кишки. Досліджено активність некротичних процесів її слизової оболонки за маркером ушкодження 1-FABP (Intestine fatty acids binding proteins) та проаналізовано найближчі результати хірургічного лікування пацієнтів з гострою непрохідністю тонкої кишки. На підставі вивчення динаміки рівня 1-FABP, полігранної дисфункції за шкалою Bernard G.R (1995) розроблено алгоритм корекції синдрому ентеральної недостатності на етапах хірургічного лікування хворих на гостру непрохідність тонкої кишки. Запропоновано застосування сукральфату у череззондових лікувальних програмах, розширено показання до одномоментної декомпресії привідної петлі тонкої кишки та впроваджено профілактичні заходи щодо попередження ураження відвідної, що дозволило зменшити частоту ускладнень у пацієнтів з гострою непрохідністю тонкої кишки і синдромом ентеральної недостатності у стадії декомпенсації з 47,1 % до 16,7 %, а серед осіб літнього та старечого віку з 71,4 % до 25 % та уникнути летальних випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дзюбановський І. Я. 
Профілактика поглиблення ендогенної інтоксикації в ранньому післяопераційному періоді у хворих з гострою непрохідністю кишківника / І. Я. Дзюбановський, К. Г. Поляцко, Р. В. Свистун // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 124-125. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено експериментальне підтвердження та клінічну апробацію способу захисту відвідної петлі від токсичного ураження вмістом привідної петлі. Клінічне застосування описаного способу захисту відвідної петлі запобігає поглибленню ендогенної інтоксикації та ентеральної недостатності у ранньому післяопераційному періоді у хворих на гостру непрохідність кишечнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дзюбановський І. Я. 
Синдром поліорганної недостатності у хворих на гострий поширений перитоніт / І. Я. Дзюбановський, Б. О. Мігенько, К. Г. Поляцко // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2014. - 13, № 2. - С. 56-60. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування 123 хворих з гострим поширеним перитонітом (ГПП). Вивчено динаміку активності некротичних процесів у слизовій оболонці тонкої кишки за маркером її ушкодження I-FABP, печінки - L-FABP та серця - H-FABP в доопераційному періоді та на 1, 3, 5, 7 добу після операції. Залежно від рівня поліорганної недостатності за шкалою G. R. Bernard та співавт. (1995) у разі операційного лікування хворих на ГПП обгрунтовано показання до вибору методу (закритої, відкритої) інтубації кишки, програмованої лапаростомії. Запропоновані способи медикаментозної (інотропної, антибактеріальної, інфузійної) корекції синдрому поліорганної недостатності у разі комплексного лікування хворих в токсичній та термінальній стадіях ГПП надали змогу зменшити частоту післяопераційних ускладнень з 73,6 до 39,1 % та знизити рівень післяопераційної летальності з 14,1 до 8,5 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Поляцко К. Г. 
Нестандартні ситуації при виконанні пункційно-дренуючих втручань під контролем сонографії в пацієнтів із хірургічною патологією органів черевної порожнини і заочеревинного простору / К. Г. Поляцко // Шпит. хірургія. - 2013. - № 2. - С. 99-102. - укp.

Проаналізовано нестандартні ситуації під час виконання пункційно-дренувальних втручань під контролем сонографії в пацієнтів із хірургічною патологією органів черевної порожнини і заочеревинного простору, які зустрічалися у 15,8 % випадків. Диференцийований підхід до вибору доступу, застосування модифікованих методик проведення пункційно-дренувальних втручань, а також правильний вибір інструментарію дозволяють успішно вирішити такі нестандартні ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4 + Р457.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Поляцко К. Г. 
Реперфузійне пошкодження тонкої кишки у хворих на гостру тонкокишкову непрохідність / К. Г. Поляцко // Шпит. хірургія. - 2015. - № 2. - С. 16-19. - укp.

На основі дослідження рівня маркера пошкодження тонкої кишки І-FABR вивчено ішемічне та реперфузійне пошкодження тонкої кишки у хворих з гострою тонкокишковою непрохідністю. Встановлено, що тяжкість реперфузійного пошкодження тонкої кишки залежить від стадії непрохідності та тяжкості синдрому ентеральної недостатності. Виконання назоінтестинальної інтубації у хворих з гострою непрохідністю тонкої кишки за умов декомпенсованої ентеральної недостатності призводить до поглиблення ішемічно-реперфузійних розладів. У цієї категорії хворих перевагу слід віддавати виконанню одномоментної декомпресії привідної петлі.

На основе исследования уровня маркера повреждения тонкой кишки I-FABR изучены ишемические и реперфузионные повреждения тонкой кишки у больных с острой тонкокишечной непроходимостью. Установлено, что тяжесть реперфузионного повреждения тонкой кишки зависит от стадии непроходимости и тяжести синдрома энтеральной недостаточности. Выполнение назоинтестинальнои интубации у больных с острой непроходимостью тонкой кишки в условиях декомпенсированной энтеральной недостаточности приводит к углублению ишемическо-реперфузионных расстройств. В данной категории больных предпочтение следует отдавать выполнению одномоментной декомпрессии приводящей петли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського