Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Пронюк Х$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Голубовська О. А. 
Стеатоз, інсулінорезистентність і хронічний гепатит С: патогенетичні механізми та клінічне значення : (огляд) / О. А. Голубовська, Х. О. Пронюк // Сучас. гастроентерологія. - 2012. - № 1. - С. 102-109. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

В последнее время все больше внимания уделяют изучению вопроса об ассоциации между инфекцией вируса гепатита С, стеатозом печени (СП) и инсулинорезистентностью (ИР), однако причинно-следственные связи, которые лежат в основе сосуществования этих феноменов, изучены недостаточно. СП среди пациентов с хроническим гепатитом С (ХГ-С) диагностируют примерно у 50 % инфицированных, также наблюдается большая частота развития ИР у пациентов с ХГ-С по сравнению с общей популяцией. Различают две основные формы СП при ХГ-С: вирусиндуцированный и метаболический. Освещены возможные патогенетические механизмы развития СП и ИР при ХГ-С, рассмотрена связь СП и ИР с прогрессированием фиброза и их влияние на эффективность противовирусной терапии при ХГ-С. Указана необходимость определения и коррекции метаболических нарушений у пациентов с ХГ-С, учитывая их негативное влияние на прогрессирование патологии печени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-37 + Р415.160.23-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пронюк Х. О. 
Перебіг хронічного гепатиту С на тлі неалкогольної жирової хвороби печінки: особливості діагностики та лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Х. О. Пронюк; НАМН України, ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України". - К., 2013. - 24 c. - укp.

Наведено результати дослідження особливостей перебігу хронічного гепатиту С (ХГС) на тлі неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) залежності від наявних факторів ризику її виникнення. На основі комплексного вивчення клініко-лабораторних та ультрасонографічних даних у таких хворих, теоретично узагальнено та запропоновано нове вирішення науково-практичної задачі, яка полягає у поглибленні уявлення про особливості перебігу ХГС у поєднанні з НАЖХП, а також ефективності лікування даної категорії пацієнтів. Обгрунтовано принципи та розроблено засоби підвищення ефективності обстеження хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р514.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мамедова Е. С. 
Сучасний погляд на перебіг та лікування ко-інфекції ВІЛ і ВГC / Е. С. Мамедова, О. А. Голубовська, Х. О. Пронюк // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 1. - С. 77-82. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Спільні шляхи передачі ВІЛ-інфекції та вірусу гепатиту C, збільшення кількості осіб, що вживають внутрішньовенні наркотичні речовини, призводять до зростання кількості хворих із поєднаною патологією ВІЛ/ВГC. За даними ВООЗ, у світі нараховують майже 200 млн хворих на хронічний гепатит C. Від 4 до 5 млн людей ко-інфіковані з ВІЛ. У США та Західній Європі серед ВІЛ-інфікованих поширення ВГC у внутрішньовенних споживачів наркотичних речовин становить 72 - 95 %. Ко-інфекція асоціюється з вищою смертністю, ніж моноінфекція кожним з вірусів. Лікування ВГC-інфекції у ВІЛ-інфікованих є пріоритетним завданням з огляду на швидкі темпи прогресування до термінальних стадій хвороб печінки, гіршу переносність антиретровірусної терапії та вищий ризик гепатотоксичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0 + Р413.510.11 + Р514.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Марченко Г. Ф. 
Порушення функції печінки у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень залежно від наявності супутніх вірусних гепатитів / Г. Ф. Марченко, В. І. Петренко, О. А. Голубовська, М. Г. Долинська, І. О. Галан, В. І. Потайчук, О. Є. Бєгоулєв, Х. О. Пронюк, М. М. Сукач, Т. В. Малиновська // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 1. - С. 15-20. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати стан функції печінки у хворих на вперше діагностованим туберкульозом (ВДТБ) легень до початку антимікобактеріальної терапії (АМБТ) за допомогою ультразвукового дослідження (УЗД) гепатобіліарної системи печінки. У клінічному дослідженні взяли участь 47 дорослих хворих із ВДТБ легень, яких обстежували за національними методами і стандартами до початку АМБТ. Пацієнтів було розподілено на дві групи залежно від супутньої патології, а саме: вірусних гепатитів B і/або C. Хворі обох груп не відрізнялися за віком, статтю, типом туберкульозного процесу та коморбідністю. У більшості пацієнтів із супутніми вірусними гепатитами виявлено ознаки ураження печінки, які проявлялися гепатомегалією і спленомегалією, зниженням або підвищенням ехогенності паренхіми печінки, неоднорідністю її структури та параметрів портального кровоплину, на відміну від пацієнтів із ВДТБ легень без вірусних гепатитів. Висновки: ще до початку антимікобактеріальної терапії у пацієнтів із супутніми вірусними гепатитами були збільшені деякі біохімічні показники та спостерігалися зміни в паренхімі печінки під час УЗД. Це потребує особливої уваги у разі застосування антимікобактеріальних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542 + Р514.16 + Р252.735

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пронюк Х. О. 
Ультрасонографія легень в умовах пандемії COVID-19: чому? як? коли? / Х. О. Пронюк, А. Д. Висоцький // Лікар. справа. - 2020. - № 5/6. - С. 3-12. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

В умовах боротьби з пандемією СOVID-19 застосування ультразвукового дослідження легень біля ліжка хворого швидко було визнано ефективним інструментом діагностики і моніторингу вираженості та характеру легеневого ураження. Описано типові ультрасонографічні знахідки при дослідженні легень, притаманні коронавірусній хворобі (СOVID-19). Здійснено порівняння рентгенографії, комп'ютерної томографії та ультрасонографії на клінічних прикладах. Показано ефективність ультразвукового дослідження легень як для первинного скринінгу, так і з моніторинговою метою, особливо за умов клінічного погіршення, для стратифікації ризиків і прийняття клінічного рішення, що дасть змогу суттєво знизити необхідність у виконанні рентгенографії та комп'ютерної томографії, особливо в системі охорони здоров'я з обмеженим доступом до ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-43 + Р514.31covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського