Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>A=Пугач М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Драбич П. П. 
Електромагнітна пошуково-вимірювальна система ІМК-5 / П. П. Драбич, О. П. Драбич, П. Б. Дуб, М. Д. Пугач, І. Г. Стецько, І. М. Яворський // Наука та інновації. - 2006. - 2, № 5. - С. 41-52. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Описано структурну схему, принцип дії і методику метрологічної атестації розробленої у ФМІ ім. Г. В. Карпенка НАН України електромагнітної пошуково-вимірювальної системи ІМК-5, яка одночасно визначає вісь протяжних підземних струмопровідних комунікацій, вимірює глибину їх залягання і виявляє за допомогою безконтактного методу місця пошкоджень ізоляційних покрить. Наведено технічні характеристики створеної системи.


Ключ. слова: підземна комунікація, пошуково-вимірювальна система, метрологічна атестація
Індекс рубрикатора НБУВ: З221.102.3

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пугач М. В. 
Автоматизація керування процесом травлення струмовводів при виготовленні пальників дугових ртутних ламп : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. В. Пугач; Кіровогр. нац. техн. ун-т. - Кіровоград, 2011. - 20 c. - укp.

Одержано математичну регресійну модель, яка характеризує залежність швидкості обробки фольгової стрічки від сили струму у ванні травлення у процесі виготовлення струмопроводів пальників дугових ртутних ламп методом електрохімічного травлення. Вперше керування процесом електрохімічного травлення здійснюється не за жорстко заданою програмою, а налаштовано відповідно до умов його проходження з метою підтримання постійної швидкості травлення, що дозволяє зменшити шорсткість поверхні струмопроводів під час їх виготовлення. Набув подальшого розвитку метод на базі інтерферометра Майкельсона, в якому, на відміну від визначення відстані до об'єкта за сумарною інтенсивністю інтерферованого сигналу на фотоприймачі, визначається швидкість перемішення об'єкта за частотою цього ж інтерференційного сигналу, що дозволяє проводити визначення в наномікровому діапазоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.2-522-060.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пугач М. В. 
Використання мікропіксельного детектора TimePix для спостереження динаміки фазових переходів у металах / М. В. Пугач, В. В. Бурдін, М. Кемпбел, О. С. Ковальчук, К. Ллопарт, М. В. Мінаков, В. М. Міліція, О. Ю. Охріменко, Ю. М. Подрєзов, С. Поспішіл, В. М. Пугач, Д. І. Сторожик, Л. Тлустос, С. О. Фірстов, А. В. Чаус // Ядер. фізика та енергетика. - 2012. - 13, № 4. - С. 382-386. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати дослідження можливості використання позиційно-чутливого мікропіксельного детектора TimePix для вимірювання та відображення в реальному часі динаміки фазових перетворень у металах і сплавах за швидкісного нагрівання та охолодження. Дослідження проведено на установці швидкісного рентгенографування швидкоплинних процесів, розробленій в Інституті проблем матеріалознавства НАН України. За експозицій від кількох десятків до кількох сотень мілісекунд спостережено еволюцію положення дифракційних максимумів розсіяних рентгенівських квантів (енергія ~ 10 кеВ) по мірі нагрівання чи охолодження армко-заліза зі швидкістю від 100 до 250 градусів за Цельсієм/с. Наведено значення визначених таким чином параметрів кристалічної гратки альфа- та гамма-фаз у температурному діапазоні від 20 до 1250 за Цельсієм.


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.013.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Токарчук Н. І. 
Забезпеченість вітаміном D при рахіті у дітей першого року життя, які мають фізичний розвиток, що перевищує вікову норму / Н. І. Токарчук, М. М. Пугач // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 5. - С. 63-66. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.831-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Токарчук Н. І. 
Аналіз зв'язку між однонуклеотидним поліморфізмом Bsmi гена VDR та статусом вітаміну D у дітей, хворих на рахіт / Н. І. Токарчук, М. М. Пугач // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 1. - С. 40-42. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.831

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Пугач М. В. 
Система автоматичного керування роторно-плівковим апаратом / М. В. Пугач, В. О. Скакун // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2013. - Вип. 1. - С. 40-43. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Приведено систему автоматичного керування роторно-плівкового апарата, розроблено функціональну схему системи керування роторно-плівкового апарата, розкрито суть його роботи в найбільш ефективному режимі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пугач М. В. 
Шляхи покращення енергетичної ефективності роботи теплонасосного обладнання / М. В. Пугач, Є. І. Головко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2014. - Вип. 3. - С. 85-89. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано ефективність роботи теплових насосів у залежності від реальних умов експлуатації та запропоновано способи досягнення найбільшої енергетичної ефективності при їх роботі. Показано високу ефективність збереження первинних енергоносіїв для виконання завдань опалення та гарячого водопостачання під час застосування теплових насосів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З388

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пугач М. М. 
Клініко-патогенетичні особливості вітамін D-дефіцитного рахіту у дітей першого року життя при ожирінні : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / М. М. Пугач; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2017. - 23 c. - укp.

Досліджено патогенетичні механізми розвитку вітамін D-дефіцитного рахіту у дітей першого року життя з ожирінням шляхом визначення показників статусу вітаміну D, кісткового метаболізму, ліпідного обміну, ролі однонуклеотидного поліморфізму Bsm І гену VDR. Доведено, що вітамін D-дефіцитний рахіт у дітей першого року життя з ожирінням характеризується середньо-тяжким ступенем захворювання, який асоційований із гіперплазією кісткової тканини. Встановлено вірогідні зворотні кореляційні зв'язки між рівнем 25(OН)D в сироватці крові та індексом маси тіла у дітей першого року життя, хворих на вітамін D-дефіцитний рахіт, із максимальними значеннями у дітей з ожирінням. Продемонстровано доцільність визначення остеокальцину в сироватці крові для діагностики порушення кісткового метаболізму та як критерію тяжкості при вітамін D-дефіцитному рахіті у дітей першого року життя із ожирінням. Встановлено порушення ліпідограми залежно від ступеня зниження сироваткового гідроксивітаміну D у дітей першого року життя, хворих на рахіт. Проаналізовано асоціацію алелей та генотипів Bsm І поліморфізму гену VDR із клініко-лабораторними особливостями вітамін D-дефіцитного рахіту. Вивчено вплив однонуклеотидного поліморфізму гену VDR на ефективність специфічної терапії цієї остеопатії у дітей першого року життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.831 + Р733.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427722 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського