Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Пузік О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Глазков М. М. 
Кавітаційні пристрої та кавітаційні методики гідроприводу / М. М. Глазков, В. Г. Ланецький, О. С. Пузік // Пробл. тертя та зношування. - 2010. - Вип. 52. - С. 74-80. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

З'ясовано залежність порога кавітації рідин від температури і вмісту води. Одержано значення порога кавітації рідини АМГ-10 залежно від температури за різних значень вмісту води.


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пузік О. С. 
Гідродинамічні характеристики функціональних кавітаційних пристроїв / О. С. Пузік, М. М. Глазков, В. Г. Ланецький, Г. Й. Зайончковський // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2012. - № 3. - С. 109-113. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За експериментальними даними побудовано залежності, які надають змогу одержати відомості щодо пропускної спроможності отворів і насадків для застосування в арматуробудуванні. Запропоновано кавітаційний підхід, що дозволяє визначати коефіцієнт стискання за побудованими витратними характеристиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626 + Ж622

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пузік О. С. 
Контроль обводнення авіаційних палив за допомогою гідродинамічної кавітації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / О. С. Пузік; Нац. авіац. ун-т. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Запропоновано новий підхід щодо створення методик визначення вмісту води в паливі - кавітаційний. Розглянуто особливості протікання потоку рідини з кількома фазами через генератор коливань дросельного типу. Змодельовано зміну параметрів гідродинамічної кавітації залежно від фазового складу потоку. Одержано уточнені аналітичні залежності величини зміни тиску порогу кавітації від вмісту води в паливі. Обгрунтовано збільшення величини сигналу під час зростання вмісту води у авіапаливі в дозволених межах у нормативних документах. На підставі виявлених залежностей сформульовано критерії оцінювання вмісту води у паливах. Доведено, що використання розробленої методики контролю загального вмісту води в авіапаливах підвищує функціональну ефективність об'єкту, що обслуговується (паливних систем повітряних суден) у порівнянні з методиками, що обслуговуються, у випадку виконання завдання із забезпечення максимальної якості вихідних характеристик, тобто мінімальних втрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.5-106 + О52-082-325

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пузік С. О. 
Системи контролю кількості нафтопродуктів у горизонтальних резервуарах / С. О. Пузік, О. С. Пузік, А. А. Желєзняков, Д. В. Корольков // Проблеми тертя та зношування : наук.-техн. зб. - 2015. - Вип. 1. - С. 131-135. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено особливості конструкцій та функціонування системи контролю фізичних параметрів нафтопродуктів. Визначено недосконалість технічних рішень при формуванні таких систем. Запропоновано диференціацію складових елементів систем контролю кількості нафтопродуктів шляхом висунення додаткових умов під час проектування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бойченко С. В. 
Оцінка екологічного впливу нафтопереробного підприємства на навколишнє середовище України / С. В. Бойченко, О. Г. Пузік, П. І. Топільницький, Л. М. Черняк, В. В. Романчук, О. Бабатунд, К. Лейда // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2016. - № 4. - С. 109-122. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто і проаналізовано можливий вплив типового нафтопереробного підприємства на навколишнє середовище. Визначено шкідливі речовини, що викидаються в атмосферу на нафтопереробном підприємстві, їх основні джерела та причини викидів у навколишнє середовище. Виконано розрахунок валових викидів шкідливих речовин в атмосферу для підприємста нафтопереробки. Охарактеризовано технологічні заходи щодо зниження викидів шкідливих речовин і запропоновано основні засоби для зменшення негативного впливу майбутнього нафтопереробного заводу на навколишнє середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54 н63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пузік С. О. 
Основні методи підвищення інтенсивності очищення пально-мастильних матеріалів від забруднень в гравітаційному полі Землі / С. О. Пузік, О. С. Пузік // Проблеми тертя та зношування. - 2015. - № 4. - С. 97-102. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено три основні методи підвищення швидкості видалення забруднень із пально-мастильних матеріалів в гравітаційному силовому полі. Проаналізовано перебіг фізичних і хімічних процесів, що відбуваються при використанні цих методів. Визначено переваги і недоліки кожного з методів. Для інтенсифікації очисних процесів рекомендовано використовувати комбінацію декількох методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пузік С. О. 
Процеси забезпечення якості підготовки до оброблення повітряних суден протильодотвірними рідинами / С. О. Пузік, О. С. Пузік, В. Б. Мельник, В. Ф. Опанасенко, С. В. Карпенко, А. В. Вареник // Проблеми тертя та зношування. - 2017. - № 2. - С. 120-128. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Окреслено проблему наземного обмерзання повітряних суден під час експлуатації авіаційної техніки. Встановлено взаємозв'язок різних факторів льодоутворення на поверхнях літаків. Визначено та згруповано різні види наземного обмерзання повітряних суден. З'ясовано, що обмерзання поверхонь повітряних суден є одним з найнебезпечніших чинників для безпеки польотів. Дотримання процесів забезпечення якості підготовки до оброблення літаків протильодотвірними рідинами підвищує експлуатаційну ефективність авіаційної техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О563.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пузік С. О. 
Причини та критерії обводнення палив / С. О. Пузік, О. С. Пузік, В. Ф. Опанасенко, В. Б. Мельник // Проблеми тертя та зношування. - 2016. - № 4. - С. 90-95. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено фазові переходи води у паливах. Проаналізовано перебіг випаровування, конденсації та замерзання води. Визначено критерії, що впливають на вміст води в паливі в різних станах. Запропоновано характеристики для моделювання фазових переходів води у паливах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.5-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пузік С. О. 
Активні засоби захисту від корозії / С. О. Пузік, В. І. Курілов, О. С. Пузік, В. Ф. Опанасенко, А. В. Вареник // Проблеми тертя та зношування. - 2018. - № 2. - С. 93-102. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Окреслено проблему захисту технологічного обладнання від корозії. З'ясовано можливі заходи захисту від блукаючих струмів і види захисту від корозії. Перший спрямований на зменшення блукаючих струмів у землі. Другий вирішує питання, пов'язані із запобіганням проникнення цих струмів в технологічне обладнання. Визначено три види захисту від корозії: конструкційний, пасивний і активний. Більш детально досліджено активний вид захисту від корозії у якості якого застосовуються протекторний захист. Недоліком протекторного захисту є те, що заміна протекторів потребує не лише спорожнення резервуара, а й підготовки його до вогневих робіт, зачищення й дегазацію, що значно здорожує такий процес. Досліджено реалізацію протекторного захисту без вогневих робіт в резервуарі, що дозволить швидку заміняти протектори та втілювати захист на діючих резервуарах. Запропоновані методики розрахунків протекторного захисту від корозії та їх ефективності від впровадження в експлуатацію. Під час розрахунку протекторного захисту визначають кількість протекторів і терміни їх дії залежно від перехідного опору ізоляції днища та питомого опору грунту за умови досягнення захисної густини струму у колі "протектор-резервуар". Ця методика дозволяє визначити остаточну кількість протекторів і термін їх служби в роках. Протекторний захист можна використовувати ефективно і замість блискавкозахисних заземлень. Ефективність протекторного захисту, розміщеного в резервуарі, оцінюють різницею потенціалу "резервуар-електроліт" за допомогою мідносульфатного електрода, який опускають в резервуар. Визначено вимогу, яка забезпечує ефективну роботу протекторного захисту. Для оцінювання ефективності використання протекторного захисту від корозії технологічного обладнання розроблено схему взаємозв'язку об'єкту оцінювання ефективності з об'єктом, що обслуговується. Використання даної схеми дозволяє стверджувати, що протекторний захист підвищує ефективність експлуатації об'єктів авіапаливозабезпечення через вплив на систему та операційне використання таких пристроїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663 + О53-082.057-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського