Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Півторак Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Півторак Я. І. 
Ефективні джерела поживних речовин в раціонах бугайців при різних типах відгодівлі / Я. І. Півторак // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 60-62. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень, проведених на тваринах в різні періоди відгодівлі, з використанням високобілкових кормових сумішок за умов західного регіону України. Запропоновано вирішення проблеми протеїнового забезпечення без використання концентрованих кормів на дорощуванні та заключній інтенсивній відгодівлі худоби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Півторак Я. І. 
Інтенсифікація виробництва яловичини в умовах західного регіону України шляхом використання багатокомпонентних сумішок кормових культур при відгодівлі худоби : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 06.02.02 / Я. І. Півторак; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2003. - 36 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено доцільність використання напівсухих сумішей зерносінажу з метою інтенсивної відгодівлі надремонтного молодняка української чорно-рябої молочної породи. Відзначено, що за умов нестачі необхідних комбікормів розроблені кормосуміші є надійним альтернативним джерелом кормових засобів для організації нормованої годівлі худоби. Крім того, за умов їх заготівлі використовуються енергоощадні технології. Вивчено хімічний склад і поживну цінність даних напівсухих (50 % вологи) сумішей з культур, які вирощуються в господарствах західного регіону України. Установлено, що використання сумішей у раціонах відгодівельних бугайців як основного корму, забезпечує їх необхідними компонентами повноцінної годівлі. Зазначено, що вони є екологічно чистим та дешевим продуктом. Показано, що за своєю поживністю та впливом на організм молодняка худоби до зірносінажних кормів наближаються комбіновані силоси, особливо кукурудзяно-амарантовий та кукурудзяно-люпиновий, а сухі повнораціонні суміші через високу вартість пального, в даний час є економічно маловигідними, незважаючи на високу інтенсивність росту бугайців (1036 г на добу) під час їх згодовування. Доведено, що найвище засвоєння поживних речовин (перетравність, баланс азоту, показники крові та сечі) за умов годівлі жуйних тварин вдається одержувати у разі дотримання в раціонах оптимального співвідношення різного ступеня розчинності фракцій протеїну та вуглеводів: цукрів, крохмалю, геміцелюлози та кислотно-детергентної клітковини. З'ясовано дію чинників, використання яких дозволяє за умов господарств західних регіонів

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кулик М. Ф. 
Теорія і практика оцінки кормів і раціонів у молочних одиницях для корів різного рівня продуктивості / М. Ф. Кулик, В. Ф. Петриченко, О. І. Скоромна, Ю. В. Обертюх, І. М. Кудлай, М. В. Шевчук, П. В. Березовський, Я. І. Півторак, С. М. Блюсюк, В. Д. Атаманюк, В. П. Жуков, Г. П. Бондаренко, Л. О. Гончар, Ю. А. Векленко, В. М. Копайгородський, О. В. Приходько. - Вінниця : Рогальська І.О., 2011. - 274 c. - Бібліогр.: с. 263-273. - укp.

Проведено аналіз наукових основ і методів оцінювання поживності кормів і раціонів. Висвітлено методи енергетичного оцінювання кормів, зокрема, за кормовими та енергетичними кормовими одиницями. Розглянуто потребу жуйних тварин в енергії на лактацію. Обгрунтовано нову систему оцінювання кормів і раціонів у молочних протеїнових, вуглеводних та енергетичних одиницях для корів різного рівня продуктивності в порівнянні з оцінюванням в кормових та енергетичних одиницях, обмінною енергією та чистою енергією лактації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Півторак Я. І. 
Ефективність використання нової вітамінно-мінеральної добавки у годівлі дійних корів в умовах зони Передкарпаття / Я. І. Півторак, М. І. Воробель // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 2. - С. 124-132. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Висвітлено результати досліджень щодо застосування нової вітамінно-мінеральної добавки (ВМД) у годівлі дійних корів та її вплив на інтенсивність процесів обміну в організмі і рівень молочної продуктивності за умов біогеохімічної зони Передкарпаття. Експеримент тривалістю 90 днів проведено у літньо-пасовищний період утримання на 2-х групах дійних корів симентальської породи. Тварини контрольної групи одержували разом з основним раціоном стандартний комбікорм К 60-32-89, до складу якого внесено премікс П 60-5М. На основі поживності та хімічного складу кормів у раціоні корів цієї групи встановлено дефіцит низки біологічно активних речовин (БАР), таких як фосфор, сульфур, купрум, цинк, йод, кобальт, селен, а також вітамінів A, D. Нестачу їх у дослідній групі поповнювали за рахунок ВМД нової рецептури, що представлена відкоригованою кількістю (щодо норми) неорганічних солей дефіцитних мінеральних елементів і жиророзчинних вітамінів. Встановлено, що застосування у годівлі дійних корів експериментальної ВМД позитивно позначається на інтенсивності рубцевого бродіння. Це підтверджується високою концентрацією у передшлунку мікроорганізмів (аміло-, целюлозо- та протеолітичних) за паралельного накопичення сирої біомаси мікрофлори, що вказує на активний синтез легкоперетравного мікробіального протеїну. На тлі значної переваги за перерахованими параметрами показників рубцевого середовища тварин дослідної групи над контрольними, суттєво зростає ензимна активність целюлозо- і амілолітичних бактерій, що зумовлює інтенсивний гідроліз структурних і неструктурних вуглеводів й утворення великої кількості ЛЖК. Апробована добавка сприяє зниженню рівня аміаку. Підвищення інтенсивності процесів обміну у передшлунку жуйних дослідного варіанта зумовлює відповідний напрям метаболізму і в крові. Зокрема, в організмі корів дослідної групи спостерігається інтенсифікація окисно-відновних процесів (зростання концентрації еритроцитів, гемоглобіну) та покращання обміну нітрогену (вірогідне підвищення амінного нітрогену, загального білка, зменшення сечовини). Згідно з одержаними даними виявлено прямий зв'язок між параметрами фізіолого-біохімічних показників в організмі жуйних і рівнем їх молочної продуктивності. Перевага за останнім критерієм дослідного варіанта над контрольним аналогом становить 9,8 % і є наслідком збалансованості раціону за вищеперерахованими чинниками живлення за рахунок нової ВМД.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Левицька Л. Г. 
Корми із різнорозчинним протеїном у раціонах дійних корів / Л. Г. Левицька, Я. І. Півторак // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 4. - С. 88-93. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначення показників та вивчення процесу травлення у рубці дійних корів у разі використання у типовому зимовому раціоні кормів з різною розчинністю протеїну. Висвітлено та проаналізовано особливості травлення в рубці ВРХ, засвоєння поживних речовин на тлі використання альтернативного корму, яким є зерносінаж злаково-бобового складу (пайза - 40, вика озима - 25, кормові боби - 20, горох - 15 % за масою). Показано переваги використання цього виду корму як замінника кукурудзяного силосу. Під час виробництва таких злаково-бобових сумішок одержується збалансований за поживними та мінеральними речовинами корм, який за своєю дією на організм тварин є близьким до повноцінних комбікормів і підвищує трансформацію поживних речовин корму у тваринницьку продукцію. Впровадження запропонованої технології вирощування культур і заготівлі соковитих кормів надає змогу організувати нормовану годівлю дійних корів за сучасних умов та підтримати відповідний рівень рентабельності виробництва молока з одночасним збереженням здоров'я тварин. Раціони з використанням силосованих сумішок оптимізованого складу забезпечили надій певного рівня. Частково вирішено проблему протеїнового живлення корів за одночасного зменшення даванок концентрованих кормів. Встановлено, що добрий ефект у годівлі дійних корів досягається у разі згодовування сумішки пайзи з бобовими культурами у вигляді зерносінажу. Перетравність сирого протеїну становить 63,50 - 72,15 %, а органічної речовини - 69,76 - 80,89 %. У разі згодовування кукурудзяного силосу перетравність поживних речовин дещо нижча. Експериментально доведено, що в рубці дійних корів у дослідних групах більш активно проходили процеси мікробного синтезу, на що вказує вищий вміст загального та білкового азоту та нижчий аміаку. Це зумовлено наявністю у таких кормах більшої кількості азотистих речовин з різним ступенем розчинності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Півторак Я. І. 
Вплив пробіокормодобавки "Пропоул ПЛВ" на морфопродуктивні та якісні показники перепелиних яєць і виводимість пташенят / Я. І. Півторак, Г. В. Поврозник // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 1. - С. 97-102. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Показано ефективність використання пробіотичної кормової добавки "Пропоул ПЛВ" у годівлі перепелів яєчного напряму продуктивності. Біологічна дія кормової добавки полягає у швидкому рості позитивних біфідобактерій, які здатні відбирати поживні речовини у патогенної мікрофлори кишечнику і цим запобігати її росту та розмноженню. Таким чином покращується загальний стан організму птиці, підвищується її продуктивність через ліпше засвоєння поживних речовин корму. Науково-виробничий дослід проводили в умовах ТзОВ "Барком" Пустомитівського району Львівської області на чотирьох групах молодняку перепелів, а пізніше - дорослих, по 100 голів у кожній. Групи були сформовані за методом аналогів - за масою тіла та віком. Кормову добавку вносили до комбікорму з розрахунку 4, 6, 8 г/100 г суміші за масою. Перша група - контрольна, друга, третя, четверта - дослідні. Годували перепелів три рази на добу сухими, збалансованими за поживністю, подрібненими концентрованими кормами. Доступ до води був вільний. Згодовування з комбікормом кормової добавки "Пропоул ПЛВ" позитивно вплинуло на морфо-продуктивні показники перепелиних яєць. Маса білка і жовтка у третій і четвертій дослідних групах була вищою, вищими були і показники міцності шкаралупи, що є важливим при оцінюванні товарності яєць, а також виявленні стандартних. Аналогічна картина спостерігалася і за якісними показниками такими, як вміст у жовтку яєць глікогену, каротиноїдів, вітаміну А. Позитивну оцінку дали й результати інкубації, особливо це стосується виводимості пташенят, що має підставу стверджувати про доцільність використання пробіотичної кормової добавки "Пропоул ПЛВ" у живленні перепелів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Півторак Я. І. 
Вміст ліпідів у тканинах райдужної форелі вирощуваної на кормах ALLER AQUA / Я. І. Півторак, І. Ю. Бобель // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2020. - Вип. 209. - С. 98-100. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За інтенсивного вирощування форелі важливого значення набуває повноцінна збалансована годівля, яка забезпечує вирощування риби в найбільш стислі терміни і з мінімальними затратами, що є основним завданням товарного форелівництва. Мета роботи - вивчення впливу кормів виробників Aller Aqua, та Biomar на вміст у тканинах ліпідів, та продуктивні показники райдужної форелі залежно від вікової групи. Проведені експериментальні дослідження надають підставу стверджувати про значно кращу поживну цінність гранульованого корму фірми Aller Aqua у поєднанні із Biomar для різних вікових груп риб, та рекомендувати такий метод комбінованої у годівлі райдужної форелі. Зауважено, що поступове зростання вмісту триацилгліцеринів у досліджуваних тканинах протягом усього періоду зростав, це свідчить про розвиток жирової дистрофії та суттєві навантаження на печінку риб, що, очевидно, спричинено умовами інтенсивних методів вирощування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського