Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=Радченко Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бокоч С. М. 
Кинетика ближнего упорядочения твердых растворов замещения (по данным о рассеянии разного типа волн). I. Микроскопические параметры миграции атомов в ГЦК-Ni-Mo в Фурье-представлении / С. М. Бокоч, Н. П. Кулиш, Т. М. Радченко, В. А. Татаренко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2004. - 26, № 3. - С. 387-406. - Библиогр.: 40 назв. - рус.

Вивчено кінетику залишкового електроопору та інтенсивності дифузного розсіяння, що пов'язана з релаксацією близького порядку атомів у твердому розчині Ni - 11,8 % ат. Mo. Релаксація близького порядку включає одночасне протікання різних процесів, що відрізняються характеристиками дифузії. Розраховано часи релаксації та Фур'є-компоненти ймовірностей атомних стрибків, тобто визначено основні характеристики мікроскопічних процесів дифузії у стопі, у межах двох моделей з урахуванням одного й одразу декількох "каналів" кінетики. Виявлено, що Фур'є-компоненти цих імовірностей значно відрізняються для різних точок оберненого простору, які пов'язані з будовою близького порядку, та збільшуються з наближенням до межі першої Бріллюенової зони ГЦК-гратниці.


Ключ. слова: диффузное рассеяние, остаточное электросопротивление, время релаксации, микродиффузия
Індекс рубрикатора НБУВ: К232.204.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бокоч С. М. 
Кинетика ближнего упорядочения твердых растворов замещения (по данным о рассеянии разного типа волн). II. Параметры атомной микродиффузии в ГЦК-Ni - Mo / С. М. Бокоч, Н. П. Кулиш, В. А. Татаренко, Т. М. Радченко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2004. - 26, № 4. - С. 541-558. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

У результаті вивчення релаксації інтенсивності дифузного розсіяння рентгенівських променів, позв'язаного з близьким порядком бінарного ГЦК-стопу, визначено фур'є-компоненти ймовірностей стрибків атомів обох компонентів у межах кінетичних моделів першого та другого порядків (на прикладі твердого розчину Ni - 11,8 % ат. Мо). З використанням цих значень обчислено різні мікроскопічні параметри елементарних актів дифузії. Показано, що для адекватного опису мікродифузії у стопах Ni - Mo необхідно враховувати, що "потенціяльне" (силове) поле, викликане концентраційними неоднорідностями, властивими близькому порядку, поширюється на кілька (не менш 5 - 6) координаційних сфер та є немонотонним залежно від радіуса сфери. Ймовірності стрибків атомів у межах найближчого та наступного за ним сусіднього вузлового оточення порівнянні одна з одною за величиною, і тому під час розгляду дифузії не можна обмежуватися врахуванням тільки стрибків атомів з найближчого оточення, як це традиційно мається на увазі в ході аналізу вакансійного механізму. Незважаючи на те, що кінетичні моделі першого та другого порядків якісно правильно передають характер просторової зміни мікроскопічних параметрів актів дифузії, має місце їх істотне розходження за розрахованим значенням величин. Тому коректне визначення цих параметрів можливо тільки в моделях більш високих порядків (принаймні, третього порядку). Ймовірності атомових стрибків використано для визначення напівфеноменологічних характеристик дифузії - коефіцієнтів дифузії та самодифузії атомів обох компонентів.


Ключ. слова: концентрационные неоднородности, релаксация ближнего порядка, микродиффузия, коэффициент диффузии, вероятности скачков атомов, кинетические модели первого и второго порядков
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Татаренко В. А. 
Параметри кінетики релаксації близького порядку й взаємодії атомів в бінарних ГЦК-твердих розчинах заміщення за даними про часову еволюцію дифузного розсіяння випромінювань / В. А. Татаренко, Т. М. Радченко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2002. - 24, № 10. - С. 1335-1350. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто мікроскопічний підхід А. Г. Хачатуряна, що пов'язує залежність від часу близького порядку з дифузією атомів і дозволяє використовувати вимірювання часової залежності інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань монокристалом твердого розчину для визначення ймовірностей елементарних дифузійних стрибків атомів в одиницю часу в різні вузли гратки та коефіцієнтів дифузії. Кінетику релаксації такої інтенсивності для бінарного розчину заміщення можна описувати кінетичними моделями з одним, двома або трьома часами релаксації. На прикладі ГЦК-Fe - Ni пермалою встановлено, що, за оціненим в межах моделі з одним часом релаксації рівноважним значенням інтенсивності, магнітний внесок в енергію "змішання" цього сплаву перешкоджає його атомовому впорядкуванню, а наявність в ньому атомів Ni та Fe з різними спінами обумовлює можливість його переривчастого фазового переходу з парамагнітного стану в магнітний.


Ключ. слова: стрибки атомів, кінетика релаксації, енергія "змішання", дифузне розсіяння
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33 + В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Татаренко В. А. 
Параметри міжатомової взаємодії в сплаві заміщення ГЦК-Ni - Fe за експериментальними даними про магнітні характеристики та рівноважні значення інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань / В. А. Татаренко, Т. М. Радченко, В. М. Надутов // Металлофизика и новейшие технологии. - 2003. - 25, № 10. - С. 1303-1319. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Застосовано мікроскопічний підхід А. Г. Хачатуряна, що пов'язує залежність від часу близького порядку з дифузією атомів і дозволяє використовувати вимірювання часової залежності інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань монокристалом твердого розчину для визначення ймовірностей елементарних дифузійних стрибків атомів в одиницю часу у різні вузли гратниці та коефіцієнтів дифузії. Кінетику релаксації такої інтенсивності для бінарного розчину заміщення можна описувати кінетичними моделями з одним, двома або трьома часами релаксації. На прикладі пермалою встановлено, що за оціненим у межах моделі з одним часом релаксації рівноважним значенням інтенсивності, магнітний внесок у енергію "змішання" атомів (у низькоспінових станах) цього сплаву сприяє його атомовому впорядкуванню, а наявність в ньому атомів Ni та Fe з суттєво різними спінами обумовлює можливість його "переривчастого" фазового переходу з парамагнітного стану в магнітний. Показано, що втілення малих домішок C у сплав заміщення ГЦК-Fe - Ni імовірніше підвищує феромагнітну складову зв'язку спінів Ni зі спінами Fe, понижує феромагнітну складову зв'язку спінів Ni зі спінами Ni та підвищує антиферомагнітну складову зв'язку спінів Fe зі спінами Fe.


Ключ. слова: енергія змішання, обмінна взаємодія, дифузне розсіяння
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.02 + К232.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бокоч С. М. 
Параметры релаксации электросопротивления и диффузного рассеяния в бинарных растворах замещения ГЦК-Ni - Mo / С. М. Бокоч, Н. П. Кулиш, Т. М. Радченко, С. П. Репецкий, В. А. Татаренко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2002. - 24, № 5. - С. 691-704. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Ключ. слова: ближний порядок, релаксация, кинетика отжига, остаточное электросопротивление, диффузное рассеяние
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Татаренко В. А. 
Прямі й непрямі методи аналізу міжатомної взаємодії та кінетики релаксації близького порядку в щільно впакованих твердих розчинах заміщення (втілення) / В. А. Татаренко, Т. М. Радченко // Успехи физики металлов. - 2002. - 3, № 2. - С. 111-236. - Бібліогр.: 347 назв. - укp.

Розглянуто деякі методи для прямого (дифракція та розсіяння випромінювань) та непрямого (вимірювання залишкового електроопору, комп'ютерне моделювання, наближені аналітичні розрахунки) дослідження статистичних параметрів кореляції у взаємному розташуванні атомів, енергій "змішання" їх термодинамічних характеристик і будови близького порядку, а також кінетики його релаксації в твердих розчинах зміщення (втілення). Проілюстровано властивості параметрів взаємодії та близького порядку атомів (далекосяжний, анізотропний і осцилюючий характери їх залежностей від міжатомної відстані, а також неаналітичність параметрів відповідного опису в оберненому просторі) для розчинів обох типів. Обговорено сучасні статистико-термодинамічні методи розрахунку рівноважних значень параметрів близького порядку для таких бінарних розчинів. Із використанням мікроскопічної теорії, справедливої з точністю до апроксимації, що відповідає розчепленню тричастинкових кореляційних функцій, проаналізовано зв'язок часової еволюції близького порядку і дифузного розсіяння випромінювань з дифузією атомів на великі міжвузлові відстані в багатокомпонентних твердих розчинах заміщення. Зіставлено існуючі напівфеноменологічні моделі релаксації питомого залишкового електроопору твердих розчинів заміщення (втілення) в застосуванні до опису результатів експериментальних вимірювань його часової залежності.


Ключ. слова: твердий розчин заміщення (втілення), взаємодія атомів, енергія "змішання", близький порядок, дифузне розсіяння випромінювання, залишковий електроопір, кінетика релаксації, розчіплювання кореляції, "кільцеве" наближення, моделювання методом Монте-Карло
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33в641.8

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Радченко Т. О. 
Роль і місце механізму імовірнісного прогнозування в курсі практичного перекладу / Т. О. Радченко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2005. - № 6. - С. 110-113. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто роль і місце механізму ймовірнісного прогнозування в курсі викладання практичного перекладу, на матеріалі прикладів надано практичні рекомендації щодо розвитку навичок імовірнісного прогнозування у студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.775.11р30

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Леонов Д. С. 
Кинетические параметры миграции атомов и релаксации рассеяния разного типа волн в упорядочивающемся сплаве ГЦК-Ni - Al / Д. С. Леонов, Т. М. Радченко, В. А. Татаренко, Ю. А. Куницкий // Металлофизика и новейшие технологии. - 2007. - 29, № 12. - С. 1587-1602. - Библиогр.: 29 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Радченко Т. М. 
Вплив тиску на температуру фазового переходу безлад - лад структур типу $E bold L1 sub 2 і $E bold D0 sub 19 / Т. М. Радченко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2008. - 30, спец. вып. - С. 195-200. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Радченко Т. М. 
Надструктури заміщення в легованій графеновій гратниці / Т. М. Радченко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2008. - 30, № 8. - С. 1021-1026. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Радченко Т. М. 
Статистична термодинаміка і кінетика атомного порядку в легованому графені. I. Розчин заміщення / Т. М. Радченко, В. А. Татаренко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2008. - 6, вип. 3. - С. 867-910. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Запропоновано моделі статистичної термодинаміки та кінетики порядку розподілу атомів заміщення (зі стехіометричним вмістом 1/8, 1/4 і 1/2) у двовимірній гратниці графенового типу. Виявлено нестабільність порядку структур зі стехіометріями 1/6 і 1/3 (принаймні, за короткосяжних взаємодій атомів). При легуванні графену атомами заміщення з близькосяжними взаємодіями можливі структури, які характеризуються лише одним параметром далекого порядку, а при легуванні його атомами з далекосяжними взаємодіями можливі й структури, що описуються двома або трьома параметрами далекого порядку. За стехіометрії 1/4 термодинамічно найвигіднішою є структура з єдиним параметром далекого порядку, ніж з двома чи трьома. Встановлено, що кінетичні криві параметрів далекого порядку для структур, які характеризуються двома чи трьома параметрами, можуть бути немонотонними. Показано, що "найефективніше" впорядкування (тобто аж до найбільших значень параметра далекого порядку) атомів вуглецю і домішки заміщення у графеновій гратниці притаманне структурі, яка належить до надструктурного типу з еквіатомною стехіометрією, а найменшим ефект впорядкування є для структури з найбільшою різницею відповідних стехіометричних атомних частинок вуглецю й домішки. Результати розгляду фізичної кінетики підтверджують статистично-термодинамічний результат: по-перше, асимптотичне й рівноважне значення параметрів далекого порядку цих моделей відповідно збігаються, а по-друге, за підвищених температур рівноважне (й поточне) значення параметра далекого порядку в нестехіометричній двокомпонентній структурі на основі графену (з відхилом від стехіометрії у бік збільшення концентрації

легувального елемента) може бути вищим, ніж у стехіометричній фазі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж68 + В317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Радченко Т. М. 
Кінетика близького порядку та еволюція картини розсіяння випромінювань і електроопору в щільно впакованих твердих розчинах : Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук : 01.04.07 / Т. М. Радченко; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. - К., 2003. - 24 c. - укp.

Розглянуто мікроскопічний підхід до опису кінетики близького порядку в ГЦК- й ГЩВ-розчинах, який поширено на випадок бінарних ГЦК- й ГЩВ-розчинів заміщення і втілення, що дозволяє визначити ймовірності елементарних стрибків і коефіцієнти дифузії атомів за даними про часову еволюцію інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань в оберненому просторі. Встановлено, що магнітний внесок у обчислену фур'є-компоненту енергії "змішання", невпорядкованого ГЦК-сплаву Ni-Fe перешкоджає атомному впорядкуванню, а наявність в ньому атомів зі спінами різної величини спричиняє його переривчастий фазовий перехід із парамагнітного стану в магнітний, тобто зі стрибкуватим виникненням намагніченостей кожної з двох підсистем компонентів і сплаву в цілому. У межах гіпотези про збіг найбільших характерних часів релаксації залишкового електроопору спрогнозовано поведінку одних з цих величин за даними про інші та передбачено часову еволюцію близького порядку в твердих розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В377.12,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кондратенко Л. Л. 
Азотовмісні вуглецеві нанорурки: способи одержання, властивості та перспективи застосування / Л. Л. Кондратенко, О. В. Михайленко, Ю. І. Прилуцький, Т. М. Радченко, В. А. Титаренко // Успехи физики металлов. - 2010. - 11, № 3. - С. 369-411. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Узагальнено літературні й власні дані щодо структури, основних способів одержання, механічних та електричних властивостей азотовмісних вуглецевих нанотрубок (N-BHT), що уможливлюють їх використання у нанотехнологіях. Залежно від конфігурації N-BHT досліджено їх термодинамічну стабільність з використанням методів молекулярної динаміки і Монте-Карло. Розглянуто можливі впорядковані конфігурації домішкових атомів заміщення (N) та кінетику їх упорядкування в графеновій гратниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж620 + Г124.1-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сагалянов І. Ю. 
Графенові системи: способи виготовлення й оброблення, структуроутворення та функціональні властивості / І. Ю. Сагалянов, Ю. І. Прилуцький, Т. М. Радченко, В. А. Татаренко // Успехи физики металлов. - 2010. - 11, № 1. - С. 95-138. - Бібліогр.: 149 назв. - укp.

Розглянуто літературні дані стосовно графенової структури, в тому числі, легованої, основних методів виготовлення й оброблення та фізичних властивостей, які уможливлюють використання цього функціонального наноматеріалу. Теоретично описано впорядковані розподіли атомів заміщення по вузлах двовимірної щільникової гратниці за різних складів і температур. Визначено області значень енергетичних параметрів міжатомних взаємодій, що сприяли низькотемпературній стабільності надструктур на графеновій основі. Навіть короткосяжні міжатомні взаємодії забезпечили б стабільність одних надструктур, проте лише далекосяжні взаємодії стабілізували б інші надструктури. Конкуренція внутрішньо- і міжпідгратницевих міжатомних взаємодій та домінування в ній (за енергією) останніх уможливили б часову немонотонність релаксації атомного порядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сагалянов І. Ю. 
Енергетика структур заміщення на графеновій основі з домішками атомів нітрогену чи бору / І. Ю. Сагалянов, Ю. І. Прилуцький, Т. М. Радченко, В. А. Татаренко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2011. - 33, № 12. - С. 1569-1586. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Радченко Ю. С. 
Исследование спектрального алгоритма обнаружения изменений в видеопоследовательности / Ю. С. Радченко, Т. А. Радченко, А. В. Булыгин // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2009. - 52, № № 7/8, [ч. 1]. - С. 49-59. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрена задача обнаружения изменений в блоках динамических изображений на основании анализа спектров в ортогональном базисе и предложен алгоритм принятия решения об изменении блоков и всего кадра. Получены характеристики для расчета ошибок предложенных решающих правил. Показано, что спектральный алгоритм позволяет обнаруживать изменяющиеся блоки по ограниченному спектру.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665/рад. эл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мельник І. М. 
Напівемпірична параметризація міжатомових взаємодій на основі статистично-термодинамічного аналізу даних з фазових рівноваг у стопі ОЦК-Fe - Co. I. Первинне впорядкування / І. М. Мельник, Т. М. Радченко, В. А. Татаренко // Металлофизика и новейшие технологии. - 2010. - 32, № 9. - С. 1191-1212. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Радченко Т. М. 
Статистична термодинаміка і кінетика атомового порядку в легованому графені. II. Розчин втілення / Т. М. Радченко, В. А. Татаренко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2010. - 8, вип. 3. - С. 619-650. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375 + В317.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Радченко Т. М. 
Стопи Fe - Ni за високих тисків і температур: статистична термодинаміка та кінетика атомового порядку типу $E bold L1 sub 2 або $E bold D0 sub 19 / Т. М. Радченко, В. А. Татаренко // Успехи физики металлов. - 2008. - 9, № 1. - С. 1-170. - Бібліогр.: 373 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К232.204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Радченко Т. А. 
Полікультурність середньої освіти в приватних школах-пансіонах: досвід Швейцарії / Т. А. Радченко // Педагогіка та психологія : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 39. - С. 177-186. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вивчено досвід Швейцарії щодо забезпечення полікультурності навчального процесу середньої ланки освіти в приватних школах-пансіонах, розглянуто універсальну шкільну програму "Міжнародний бакалавріат". Зроблено висновок, що швейцарські школи-пансіони забезпечують академічну успішність поряд з розвитком індивідуальних талантів дитини у мистецтві та спорті, формують загальнолюдські цінності, розвивають у дитини допитливість, наполегливість, ініціативність, а також приділяють особливу увагу полікультурній освіті, тобто, діти одержують позитивний досвід спілкування з особами різних національностей і стають відкритими до різноманіття культур світу.

Изучен опыт Швейцарии относительно обеспечения поликультурности учебного процесса среднего звена образования в частных школах-пансионатах, рассмотрена универсальная школьная программа "Международный бакалавриат". Сделан вывод, что швейцарские школы-пансионы обеспечивают академическую успешность наряду с развитием индивидуальных талантов ребенка в искусстве и спорте, формируют общечеловеческие ценности, развивают у детей любознательность, настойчивость, инициативность, а также уделяют особое внимание поликультурному образованию, то есть, дети, получая позитивный опыт общения с лицами разных национальностей, становятся открытыми до разнообразия культур мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.21 + Ч424(4ШВЕ)714.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69478 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського