Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Рижева Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Рижева Н. О. 
Історія суднобудування на теренах України (від давніх до новітніх часів) : [наук. вид.] / Н. О. Рижева. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2008. - 476 c. - укp.

Висвітлено історію становлення суднобудування в Україні від давніх до новітніх часів. Наведено матеріали про розвиток галузі у слов'ян у періоди античності та середньовіччя. Розглянуто козацькі традиції створення суден (XVIII - перша половина XIX ст.), охарактеризовано стан кораблебудування України напередодні Кримської війни. Показано роль приватного капіталу у створенні цивільного флоту. Розглянуто техніко-конструкторські особливості суден у контексті світових новацій другої половини XIX - початку XX ст. Проаналізовано трансформацію технологій кораблебудування (від найпростіших суден до класичних панцерників). Викладено відомості про іноземне фінансування суднобудівної промисловості на Півдні України. Розглянуто питання реалізації програм посилення військового потенціалу Чорноморського флоту напередодні Першої світової війни.

Освещена история становления кораблестроения в Украине с давних до новейших времен. Приведены материалы о развитии отрасли у славян в периоды античности и средневековья. Рассмотрены казацкие традиции создания кораблей (XVIII - первая половина XIX ст.), охарактеризовано состояние кораблестроения Украины накануне Крымской войны. Показана роль частного капитала в создании гражданского флота. Рассмотрены технико-конструкторские особенности кораблей в контексте мировых новаций второй половины XIX - начала XX ст. Проанализирована трансформация технологий кораблестроения (от простейших кораблей до классических панцерников). Даны сведения об иностранном финансировании судностроительной промышленности на Юге Украины. Рассмотрены вопросы реализации программ усиления военного потенциала Черноморского флота накануне Первой мировой войны.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42 г(4УКР) + Т594.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рижева Н. О. 
До оцінки одного із джерел з історії вітчизняного і світового суднобудування XIX - початку XX ст. / Н. О. Рижева, Г. Г. Черних // Наука та наукознавство. - 2005. - № 2. - С. 125-135. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано працю М. І. Дмитрієва та В. В. Колпичова "Суднобудівні заводи і суднобудування в Росії та за кордоном" (СПб., 1909 р.) та її значення як джерела з історії суднобудування України та зарубіжних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42г

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рижева Н. О. 
Суднобудування в Україні: етапи й особливості розвитку (від давнини до початку ХХ ст.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Н. О. Рижева; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 32 c. - укp.

Досліджено виникнення, становлення та розвиток суднобудування в Україні. Будівництво суден проаналізовано на широкому історичному тлі з поєднанням комплексу складників (економічного, соціально-політичного та технічного). Доведено, що відповідно до "часових" історичних епох суднобудування в Україні стимулювало появу певних видів ремесел і спонукало до формування прошарку майстрових, які накопичували значний досвід і знання. Визначено, що в індустріальному суспільстві феноменом суднобудування стає концентрація наукомістких технологій, а згодом і впровадження технічних досягнень в інші галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-24 + О42-06 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рижева Н. О. 
Визначні кораблебудівники України / Н. О. Рижева // Укр. біографістика. - 2008. - Вип. 4. - С. 217-229. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О42 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69079 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Бєлікова Л. Л. 
Актуалізація науково-технічної спадщини в пам'яткоохоронній та музейній діяльності : [колект. монографія] / Л. Л. Бєлікова, М. І. Бойко, Н. П. Боротканич, Л. О. Гріффен, В. Д. Догузов, Л. В. Казанцева, В. В. Карпов, Д. В. Кепін, В. О. Константинов, О. М. Корнієнко, Г. В. Лупаренко, В. В. Машталір, Н. В. Писаревська, Н. О. Рижева, С. В. Ромадін, М. В. Шкіра, Л. М. Шкіра; ред.: Л. О. Гріффен; НАН України, Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури, Центр пам'яткознавства. - Київ, 2014. - 293 c. - укp.

Розглянуто засоби та методи актуалізації тих пам'яток науки і техніки, що є нерухомими об'єктами науково-технічної спадщини, та тих, що виступають музейними предметами. Представлено найбільш характерні їх види, показано характерні особливості перш за все музейного показу деяких з них. Зазначено, що науково-технічна спадщина потребує не лише збереження, а й розширення використання її рухомих і нерухомих пам'яток з просвітницькою, виховною та іншими цілями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Аркасівські читання: історична наука на сучасному етапі розвитку української державності : матеріали IX Міжнар. наук.-практ. конф., 10 - 11 трав. 2019 р., [Миколаїв] / ред.: В. М. Даниленко, Н. О. Рижева, В. А. Пархоменко, О. П. Тригуб, І. Я. Тодоров; Миколаїв. нац. ун-т ім. В.О. Сухомлинського, Нац. спілка краєзнавців України, Миколаїв. обл. краєзнав. музей "Старофлот. казарми". - Миколаїв : МНУ ім. В.О. Сухомлинського, 2019. - 132 c. - укp.

Зазначено, що конференція присвячена 100-річчю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Висвітлено актуальні питання археології, історії, історії міжнародних відносин, етнології, історіографії та краєзнавства. Наведено результати нових досліджень на території городища Дикий Сад. Показано необхідність удосконалення норм права у нормативно-правових актах пам'яткоохоронного законодавства. Розкрито проблеми культурно-релігійного відродження етнічних меншин Миколаївщини у кінці XX - на початку XXI ст. Увагу приділено темі Великого терору 1937 - 1938-х рр. на сторінках мемуарної та художньої літератури радянського періоду. Розглянуто репресії як інструмент забезпечення інформаційної блокади українського села за умов голодомору 1933 р. Розкрито особливості будівництва житлових будинків за типовими проектами у селах південної України у повоєнний період. Висвітлено питання реконструкції наукового доробку A. B. Флоровського (1884 - 1968).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я43(4УКР-4МИК-2М)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шаповал Ю. 
Учасник і літописець Української революції: Павло Христюк (до 130-річчя з дня народження) / Ю. Шаповал, Н. Рижева // Укр. іст. журн. - 2020. - № 2. - С. 198-216. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета статті - створення життєопису П. Христюка - кооператора, громадсько-політичного діяча, публіциста, автора фундаментальної праці з історії Української революції. Методологічну основу становить принцип історизму в єдності всіх його компонентів. Дослідження грунтується на критичному аналізі архівних і друкованих джерел. Використано мікроісторичний підхід. Наукова новизна полягає у спробі створити на основі раніше недоступних архівних ресурсів, а також з урахуванням наявних публікацій детальний опис життєвого шляху, діяльності та значення інтелектуальної спадщини П. Христюка. Використано документи ДПУ-НКВС, що дозволяють пролити світло на обставини його трагічної долі. Усе це надало змогу підготувати найповніший на цей час біографічний нарис, уточнити чимало важливих моментів, спростувати певні неточності у принагідних публікаціях. Висновки: П. Христюк постає виразним адептом соціалістичних ідей, репрезентантом того прошарку діячів, які накреслювали для України та для всієї Східної Європи поміркований кооперативний соціалізм із демократичною політичною формою. Водночас він сповідував толерантність до тих, хто мали інші позиції, але видавалися йому можливими союзниками у виборюванні та збереженні незалежної України. П. Христюк став не лише учасником, а й літописцем пережитих подій. Його фундаментальна праця у часи існування СРСР замовчувалася невипадково, адже її автор разом з іншими представниками тодішнього революційного покоління наполягав на тому, що Українська революція суттєво відрізнялася від "петроградської моделі" 1917 р., котра закінчилася більшовицькою партійною диктатурою. Це, а також політична активність у період Української Центральної Ради й Директорії У HP, після повернення П. Христюка з вимушеної еміурації в 1923 р. поставило його на наступні вісім років у коло тимчасових "попутників" більшовиків, до яких нова влада не мала довіри. Усе це визначило його долю, коли комуністичний режим розпочав наступ на українську інтелігенцію, сфабрикувавши в 1930 р. "справу Спілки визволення України" й готуючи на наступний рік "справу Українського національного центру". Саме за останньою П. Христюк був засуджений і згодом загинув.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Т3(4УКР)61-8 + Ф69(4УКР)2'13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Аркасівські читання: історичні та краєзнавчі дослідження: виклики та перспективи : матеріали XII і XIII Міжнар. наук.-практ. конф. 20 трав. 2022 р., 26 - 27 трав. 2023 р. / ред.: Н. О. Гаврилюк, О. В. Господаренко, В. В. Кузовков, Н. О. Рижева, В. С. Сініка, О. П. Тригуб, В. В. Чернявський; Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Національна спілка краєзнавців України, Миколаївський обласний краєзнавчий музей "Старофлотські казарми". - Миколаїв : МНУ ім. В. О. Сухомлинського, 2023. - 162 c. - укp. - cze. - англ.

Висвітлено актуальні питання археології, історії, історії міжнародних відносин, етнології, історіографії та краєзнавства. Охарактеризовано внесок Володимира де Броель-Плятера у збереження та примноження колекцій Вишневецького палацу XIX ст. Подано інформацію про обов'язкові постанови Белградської комунальної ради в галузі міського господарства, санітарного стану міста Болграда на початку XX ст. Розглянуто діяльність Єлисаветградської міської думи та управи в січні - березні 1899 року. Висвітлено реалії освітнього процесу на Миколаївщині кінця XX - початку XXI ст. Вивчено особливості тканих рушників України та Литви. Увагу приділено діяльності педагогічних училищ з підготовки вчителів на Миколаївщині у 30-ті роки XX століття, будівництву підводних човнів у Миколаєві 20-х рр. XX ст., суспільно-політичному розвитку Миколаївщини у другій половині 1960-х - на початку 1990-х років. Розглянуто меценатство та його роль у розвитку мережі освітніх установ Одеського повіту Херсонської губернії другої половини XIX - початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я43(4УКР-4МИК-2М)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71529 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського