Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Риков О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Мазур А. П. 
Алгоритм ентерального зондового введення розчину Рингера та сумішей Інпіт, Фрезубін в ранньому післяопераційному періоді в абдомінальній хірургії / А. П. Мазур, О. Л. Риков, В. М. Шевченко, В. В. Силантьев // Клініч. хірургія. - 2003. - № 4-5. - С. 80. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Десятник Д. Г. 
Лихоманка у дітей. Клінічна настанова, заснована на доказах / Д. Г. Десятник, М. Л. Чернявська, К. А. Любович, О. М. Ліщишина, О. А. Риков // Соврем. педиатрия. - 2018. - № 7. - С. 88-113. - Бібліогр.: 108 назв. - укp.

Настанову з ведення лихоманки, яка є основою даного документу, підготовлено групою експертів - лікарів-педіатрів Австралії. Вона призначена для використання лікарями усіх рівнів медичної допомоги та спеціальностей, які безпосередньо залучені до надання медичної допомоги пацієнтам. Пошук інформації для створення адаптованої клінічної настанови здійснювався в мережі Інтернет за такими ключовими словами: "лихоманка у дітей", "ведення лихоманки у дітей", "медикаментозне лікування лихоманки у дітей". Рекомендації, які використовуються в настанові, оцінюються за принципами доказової медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.7

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ліщишина О. М. 
Гострий обструктивний ларингіт (круп) у дітей. Адаптована клінічна настанова, заснована на доказах / О. М. Ліщишина, О. А. Риков, М. М. Горбачова, С. М. Роля, В. В. Мартинова, О. І. Саволюк // Соврем. педиатрия. - 2019. - № 2. - С. 86-100. - Бібліогр.: 97 назв. - укp.

Деякі аспекти лікування запозичені з Pediatric Advanced Life Support. 2015 (American Heart Association ). Запропонована адаптована клінічна настанова не повинна розцінюватись як стандарт медичного лікування. Дотримання положень клінічної настанови не гарантує успішного лікування в кожному конкретному випадку, її не можна розглядати як посібник, що включає всі необхідні методи лікування або, навпаки, виключає інші. Остаточне рішення щодо вибору конкретної клінічної процедури або плану лікування повинен приймати лікар з урахуванням клінічного стану пацієнта та можливостей для проведення заходів діагностики і лікування у медичному закладі. Адаптована клінічна настанова "Гострий стенозуючий ларинготрахеїт", відповідно до свого визначення, має на меті надання допомоги лікарю та пацієнту в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на основі доказів ефективності застосування певних медичних технологій, ліків та організаційних засад медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.640.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Риков О. А. 
Бронхіоліт у дітей. Клінічна настанова, заснована на доказах / О. А. Риков, Є. М. Бухаріна, Л. Г. Кузюк, О. В. Вовченко, А. О. Лазаренко, Л. В. Піднебесна, О. М. Ліщишина // Соврем. педиатрия. - 2019. - № 3. - С. 81-109. - Бібліогр.: 102 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Риков О. А. 
Гастроентерити у дітей. Клінічна настанова, заснована на доказах / О. А. Риков, О. М. Ліщишина, С. О. Гапонова, Н. О. Савонова, Є. М. Бухаріна, К. М. Тищенко, Б. А. Пугач // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 4. - С. 88-120. - Бібліогр.: 120 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Лободюк А. О. 
Інфекційний мононуклеоз (залозиста лихоманка). Клінічна настанова, заснована на доказах / А. О. Лободюк, Т. М. Рибакова, Н. О. Савонова, С. О. Гапонова, О. М. Ліщишина, О. А. Риков // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 7. - С. 73-89. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Клінічна настанова "Інфекційний мононуклеоз (залозиста лихоманка) у дітей та дорослих" створена мультидисциплінарною робочою групою співробітників клініки "Добробут" на основі оригінальної клінічної настанови NICE CKS "Glandular fever (infectious mononucleosis)", яка була попередньо оцінена групою експертів за допомогою Запитальника AGREE. Результати оцінки задокументовані та знаходяться в матеріалах робочої групи. Розробка настанови здійснена шляхом адаптації. Механізм адаптації передбачає внесення в оригінальний текст настанови, який залишається незмінним, коментарів робочої групи, у яких відображається можливість виконання тих чи інших положень клінічної настанови в реальних умовах системи охорони здоров'я України, доступність медичних втручань, наявність зареєстрованих в Україні ліків. Запропонована клінічна настанова не повинна розцінюватись як стандарт медичного лікування. Остаточне рішення щодо конкретної діагностичної процедури або методу лікування повинен приймати лікар з урахуванням клінічного стану пацієнта та можливостей медичного закладу. Клінічна настанова "Інфекційний мононуклеоз (залозиста лихоманка) у дітей та дорослих" має на меті допомогти лікарю в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на базі доказів ефективності застосування певних діагностичних процедур і ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ліщишина О. М. 
Визначення, класифікація, діагностика та лікування гострої кропив'янки у дітей. Клінічна настанова, заснована на доказах / О. М. Ліщишина, Н. А. Москвіна, Н. Б. Пранік, С. О. Ренчковська, О. А. Риков // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 8. - С. 94-111. - Бібліогр.: 169 назв. - укp.

Даний протокол, що базується на доказах та консенсусі, був розроблений відповідно до методів, рекомендованих Кокранівською організацією та робочою групою з оцінювання рекомендацій, розробок і оцінок (GRADE). Конференція відбулася 1 грудня 2016 р. Це спільна ініціатива відділу дерматології Європейської академії алергології та клінічної імунології (ЕААСІ), заснованої в ЄС-мережі передового досвіду, Загальноєвропейської мережі центрів дослідження астми та алергічних захворювань (GA2LEN), Європейського дерматологічного форуму (EDF) та Всесвітньої асоціації алергологів (WAO) за участю 48 делегатів із 42 національних і міжнародних товариств. Це керівництво було визнано та прийнято Європейською асоціацією медичних спеціалістів (UEMS). Кропив'янка - це розповсюджена хвороба з залученням опасистих клітин, яка проявляється у вигляді пухирів, ангіоневротичного набряку (ангіоедема) або їх комбінації. Поширеність гострої кропив'янки протягом життя становить приблизно 20 %. Хронічна спонтанна кропив'янка та інші хронічні форми кропив'янки пригнічують, погіршують якість життя та впливають на роботу та навчання у школі. Даний протокол охоплює визначення та класифікацію кропив'янки, враховуючи нещодавні досягнення у виявленні її причин, провокуючих факторів та патофізіологічних механізмів. Крім того, в ньому викладаються доказові дані щодо діагностичних та лікувальних підходів для різних підтипів кропив'янки. Важливо: оскільки це глобальна настанова, ніяких коментарів щодо дозволу препаратів, згаданих для лікування кропив'янки, не надано. Обов'язком лікаря є дотримання відповідних місцевих правил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.37

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Маменко М. 
Офіційна позиція ГС "Українська Академія Педіатричних спеціальностей". Щодо ситуації, яка склалась навколо спалаху нового коронавірусу COVID-19 / М. Маменко, І. Романкевич, О. Катілов, О. Риков, С. Гапонова, Ф. Лапій, М. Георгіянц // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 1. - С. 7-8. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Автори декларують відсутність конфлікту інтересів щодо позиції та підтримують всі її положення. Офіційна позиція щодо ситуації, яка склалась навколо спалаху нового коронавірусу C0VID-19. На основі оновленої офіційної інформації Українська Академія Педіатричних спеціальностей сформулювала рекомендації для батьків щодо особливостей поведінки за умов спалаху C0VID-19 інфекції, та лікарів щодо основних підходів у її лікуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)599.51 + Р514.31Covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ліщишина О. М. 
Діагностика нейтропеній у дітей. Клінічна настанова, заснована на доказах / О. М. Ліщишина, О. А. Риков, О. І. Нестерук, В. В. Мартинова, О. І. Когут // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 1. - С. 89-103. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Дана клінічна настанова є адаптованою для системи охорони здоров'я України версією клінічних рекомендацій "How to approach neutropenia" - Clinical practice guideline, American Society of Hematology (2012), що були обрані робочою групою як приклад найкращої практики надання медичної допомоги пацієнтам із нейтропенією, і базується на даних доказової медицини щодо діагностичних підходів, ефективності та безпеки медичних втручань, фармакотерапії та організаційних принципів її надання. Окремі розділи настанови, зокрема питання епідеміології, діагностики та лікування, доповнені фрагментами з "Neutropenia in pediatric practice", American Academy of Pediatrics (March 2013). Запропонована адаптована клінічна настанова не повинна розцінюватись як стандарт медичного лікування. Дотримання положень клінічної настанови не гарантує успішного лікування в кожному конкретному випадку, її не можна розглядати як посібник, що включає всі необхідні методи лікування або, навпаки, виключає інші. Остаточне рішення щодо вибору конкретної клінічної процедури або плану лікування повинен приймати лікар, з урахуванням клінічного стану пацієнта і можливостей для проведення заходів діагностики та лікування у медичному закладі. Адаптована клінічна настанова "Діагностика нейтропеній у дітей", відповідно до свого визначення, має на меті надання допомоги лікарю та пацієнту в прийнятті раціонального рішення у різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на основі доказів ефективності застосування певних медичних технологій, ліків та організаційних засад медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Харчування дітей перших років життя (0 - 23 місяців) : (клін. настанова) / О. В. Катілов, А. В. Варзарь, О. Ю. Бєлоусова, О. А. Риков, О. М. Ліщишина. - Вінниця : Нова Книга, 2019. - 62 c. - Бібліогр.: с. 58-62 - укp.

Досліджено харчування дітей перших років життя (0 - 23 місяців) (клінічна настанова). Керівництво підготовлено з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України із харчування для дітей грудного і молодшого віку. Використано клінічні стандарти, консенсуси, гайдлайни провідних держав світу (США, Швейцарії, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Австралії тощо.). Також увагу приділено харчування жінок у період вагітності та годування груддю. Проаналізовано порушення росту і розвитку, пов'язані зі статусом харчування у дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.91-37

Шифр НБУВ: ВС65781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лободюк А. О. 
Інфекційний мононуклеоз (залозиста лихоманка). Клінічна настанова, заснована на доказах / А. О. Лободюк, Т. М. Рибакова, Н. О. Савонова, С. О. Гапонова, О. М. Ліщишина, О. А. Риков // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 7. - С. 73-89. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Клінічна настанова "Інфекційний мононуклеоз (залозиста лихоманка) у дітей та дорослих" створена мультидисциплінарною робочою групою співробітників клініки "Добробут" на основі оригінальної клінічної настанови NICE CKS "Glandular fever (infectious mononucleosis)", яка була попередньо оцінена групою експертів за допомогою Запитальника AGREE. Результати оцінки задокументовані та знаходяться в матеріалах робочої групи. Розробка настанови здійснена шляхом адаптації. Механізм адаптації передбачає внесення в оригінальний текст настанови, який залишається незмінним, коментарів робочої групи, у яких відображається можливість виконання тих чи інших положень клінічної настанови в реальних умовах системи охорони здоров'я України, доступність медичних втручань, наявність зареєстрованих в Україні ліків. Запропонована клінічна настанова не повинна розцінюватись як стандарт медичного лікування. Остаточне рішення щодо конкретної діагностичної процедури або методу лікування повинен приймати лікар з урахуванням клінічного стану пацієнта та можливостей медичного закладу. Клінічна настанова "Інфекційний мононуклеоз (залозиста лихоманка) у дітей та дорослих" має на меті допомогти лікарю в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на базі доказів ефективності застосування певних діагностичних процедур і ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ліщишина О. М. 
Визначення, класифікація, діагностика та лікування гострої кропив'янки у дітей. Клінічна настанова, заснована на доказах / О. М. Ліщишина, Н. А. Москвіна, Н. Б. Пранік, С. О. Ренчковська, О. А. Риков // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 8. - С. 94-111. - Бібліогр.: 169 назв. - укp.

Даний протокол, що базується на доказах та консенсусі, був розроблений відповідно до методів, рекомендованих Кокранівською організацією та робочою групою з оцінювання рекомендацій, розробок і оцінок (GRADE). Конференція відбулася 1 грудня 2016 р. Це спільна ініціатива відділу дерматології Європейської академії алергології та клінічної імунології (ЕААСІ), заснованої в ЄС-мережі передового досвіду, Загальноєвропейської мережі центрів дослідження астми та алергічних захворювань (GA2LEN), Європейського дерматологічного форуму (EDF) та Всесвітньої асоціації алергологів (WAO) за участю 48 делегатів із 42 національних і міжнародних товариств. Це керівництво було визнано та прийнято Європейською асоціацією медичних спеціалістів (UEMS). Кропив'янка - це розповсюджена хвороба з залученням опасистих клітин, яка проявляється у вигляді пухирів, ангіоневротичного набряку (ангіоедема) або їх комбінації. Поширеність гострої кропив'янки протягом життя становить приблизно 20 %. Хронічна спонтанна кропив'янка та інші хронічні форми кропив'янки пригнічують, погіршують якість життя та впливають на роботу та навчання у школі. Даний протокол охоплює визначення та класифікацію кропив'янки, враховуючи нещодавні досягнення у виявленні її причин, провокуючих факторів та патофізіологічних механізмів. Крім того, в ньому викладаються доказові дані щодо діагностичних та лікувальних підходів для різних підтипів кропив'янки. Важливо: оскільки це глобальна настанова, ніяких коментарів щодо дозволу препаратів, згаданих для лікування кропив'янки, не надано. Обов'язком лікаря є дотримання відповідних місцевих правил.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.37

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Маменко М. 
Офіційна позиція ГС "Українська Академія Педіатричних спеціальностей". Щодо ситуації, яка склалась навколо спалаху нового коронавірусу COVID-19 / М. Маменко, І. Романкевич, О. Катілов, О. Риков, С. Гапонова, Ф. Лапій, М. Георгіянц // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 1. - С. 7-8. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Автори декларують відсутність конфлікту інтересів щодо позиції та підтримують всі її положення. Офіційна позиція щодо ситуації, яка склалась навколо спалаху нового коронавірусу C0VID-19. На основі оновленої офіційної інформації Українська Академія Педіатричних спеціальностей сформулювала рекомендації для батьків щодо особливостей поведінки за умов спалаху C0VID-19 інфекції, та лікарів щодо основних підходів у її лікуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)599.51 + Р514.31Covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ліщишина О. М. 
Діагностика нейтропеній у дітей. Клінічна настанова, заснована на доказах / О. М. Ліщишина, О. А. Риков, О. І. Нестерук, В. В. Мартинова, О. І. Когут // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 1. - С. 89-103. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Дана клінічна настанова є адаптованою для системи охорони здоров'я України версією клінічних рекомендацій "How to approach neutropenia" - Clinical practice guideline, American Society of Hematology (2012), що були обрані робочою групою як приклад найкращої практики надання медичної допомоги пацієнтам із нейтропенією, і базується на даних доказової медицини щодо діагностичних підходів, ефективності та безпеки медичних втручань, фармакотерапії та організаційних принципів її надання. Окремі розділи настанови, зокрема питання епідеміології, діагностики та лікування, доповнені фрагментами з "Neutropenia in pediatric practice", American Academy of Pediatrics (March 2013). Запропонована адаптована клінічна настанова не повинна розцінюватись як стандарт медичного лікування. Дотримання положень клінічної настанови не гарантує успішного лікування в кожному конкретному випадку, її не можна розглядати як посібник, що включає всі необхідні методи лікування або, навпаки, виключає інші. Остаточне рішення щодо вибору конкретної клінічної процедури або плану лікування повинен приймати лікар, з урахуванням клінічного стану пацієнта і можливостей для проведення заходів діагностики та лікування у медичному закладі. Адаптована клінічна настанова "Діагностика нейтропеній у дітей", відповідно до свого визначення, має на меті надання допомоги лікарю та пацієнту в прийнятті раціонального рішення у різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на основі доказів ефективності застосування певних медичних технологій, ліків та організаційних засад медичної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Риков О. А. 
Синдром бронхіальної обструкції у дітей (візинг, свистяче дихання). Клінічна настанова, заснована на доказах / О. А. Риков, О. В. Фещенко, С. М. Горолевич, Н. А. Москвіна, О. М. Ліщишина // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 5. - С. 75-103. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На даний час в Україні діє наказ МОЗ України N 18 від 13.01.2005 р. "Про затвердження Протоколів надання медичної допомоги дітям за спеціальністю "Дитяча пульмонологія", згідно з яким лікування гострого обструктивного бронхіту не відображає єдиної думки щодо диференціації синдрому, тактики лікувальних заходів, тривалості лікування, а також конкретизації дозування медикаментозної терапії. Станом на тепер тільки проведення бронхолітичної терапії, відображене в Наказі, має достатню доказову базу. У зв'язку з необхідністю більш широкого розкриття питання бронхообструктивного синдрому у дітей та обмеженістю діючих алгоритмів, виникла необхідність звернутися до світових джерел, систематизувати міжнародні дані та більше заглибитися у поняття цього синдрому, його диференціацію та способи лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Риков О. А. 
Геморагічний васкуліт. Клінічна настанова, заснована на доказах / О. А. Риков, Є. М. Бухаріна, А. О. Лазаренко, Л. В. Піднебесна, О. М. Ліщишина // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 6. - С. 79-92. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Клінічна настанова "Пурпура Геноха - Шенлейна" (ПГШ) створена мультидисциплінарною робочою групою співробітників клініки "Добробут" на основі клінічних рекомендацій, попередньо оцінених групою експертів за допомогою опитувальника AGREE. Результати оцінки задокументовані та знаходяться в матеріалах робочої групи. Механізм адаптації передбачає внесення до оригінального тексту настанови, який залишається незмінним, коментарів робочої групи, в яких висвітлена можливість виконання тих чи інших положень клінічної настанови в реальних умовах системи охорони здоров'я України, доступність медичних втручань, наявність зареєстрованих в Україні ліків. Мета створення запропонованої настанови - вдосконалити надання медичної допомоги дітям із ПГШ; запобігти призначенню непотрібного медикаментозного лікування, особливо при гострих захворюваннях; впровадити критерії переведення з первинної на вторинну, а іноді на третинну ланки медичної допомоги. Цей документ не створений для буквального виконання і не є стандартом ведення пацієнтів. Стандарти ведення пацієнтів визначаються на основі всіх клінічних даних у конкретному випадку та можуть змінюватися з прогресуванням наукових знань і технологій, розвитком моделей догляду. Дотримання рекомендацій не гарантує успішних результатів у кожному клінічному випадку. Цей документ не слід розглядати як такий, що передбачає всі належні методи надання допомоги або виключає інші прийнятні підходи, спрямовані на досягнення подібних результатів. Остаточне рішення повинен приймати кваліфікований медичний працівник (працівники), відповідальний за клінічні рішення щодо конкретних процедур або плану лікування, при чому після обговорення з пацієнтом усіх доступних варіантів діагностики та лікування. На момент прийняття відповідного рішення необхідно детально задокументувати в історії хвороби значні відхилення від клінічних настанов (або від будь-яких місцевих рекомендацій, розроблених на їх основі). Слід зазначити, що в цих рекомендаціях висвітлені актуальні та безпечні на даний момент підходи. Однак, як і в будь-якій клінічній ситуації, можуть виникати випадки, що нереально охопити одним переліком рекомендацій. Цей матеріал потрібно використовувати як рекомендації при веденні хворих, але не як авторитетний документ із переліком методів діагностики та лікування в кожному клінічному випадку. Цей протокол не виключає необхідності застосування клінічного мислення і "виходу" за рамки протоколу, відповідно до клінічної ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Адаменко О. С. 
Оцінка тяжкості стану в педіатрії. Клінічна настанова, заснована на доказах / О. С. Адаменко, О. Р. Захаров, В. В. Іць, О. А. Риков, О. М. Ліщишина // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 7. - С. 87-102. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Клінічна настанова створена мультидисциплінарною робочою групою співробітників клініки "Добробут" на основі таких оригінальних клінічних настанов: American Academy of Pediatrics/Heart Association American: PALS - Pediatric Advanced Life Support; Children and Infants with Fever - Acute management; The Management of Community - Acquired Pneumonia in Infants and Children Older Than 3 Months of Age: Clinical Practice Guidelines by the Pediatric Infectious Diseases Society and the Infectious Diseases Society of America; American Pain Society Guidelines on the Management of Postoperative Pain. The Journal of pain; Diarrhea and vomiting caused by gastroenteritis in under 5s: diagnosis and management. Clinical guideline. Розробка настанови здійснена шляхом адаптації. Механізм адаптації передбачає внесення в оригінальний текст настанови, який залишається незмінним, коментарів робочої групи, в яких висвітлена можливість виконання тих чи інших положень клінічної настанови за реальних умов системи охорони здоров'я України, доступність медичних втручань, наявність зареєстрованих в Україні ліків. Запропоновану клінічну настанову не слід розцінювати як стандарт медичного лікування. Остаточне рішення щодо конкретної діагностичної процедури або методу лікування повинен приймати лікар з урахуванням клінічного стану пацієнта та можливостей медичного закладу. Клінічна настанова має на меті допомогти лікарю в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на основі доказів ефективності застосування певних діагностичних процедур і ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Катеринич К. М. 
Позалікарняна пневмонія в дітей віком від 1 місяця. Клінічна настанова, заснована на доказах / К. М. Катеринич, О. М. Ліщишина, М. Б. Мойсієнко, Н. Б. Пранік, С. О. Ренчковська, О. А. Риков // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 8. - С. 68-106. - Бібліогр.: 106 назв. - укp.

Клінічну настанову створено мультидисциплінарною робочою групою на основі оригінальних клінічних настанов British Thoracic Society guidelines for the management of community acquired pneumonia in children: update 2011, Infants and Children: Acute Management of Community Acquired Pneumonia Clinical Practice Guideline, The Management of Community-Acquired Pneumonia in Infants and Children Older Than 3 Months of Age: Clinical Practice Guidelines by the Pediatric Infectious Diseases Society and the Infectious Diseases Society of America, які були попередньо оцінені групою експертів за допомогою Опитувальника AGREE. Результати оцінки задокументовано та знаходяться в матеріалах робочої групи. Розробку настанови здійснено шляхом адаптації. Механізм адаптації передбачає внесення в оригінальний текст настанови, який залишається незмінним, коментарів робочої групи, в яких проаналізовано можливість виконання тих чи України, доступність медичних втручань, наявність зареєстрованих в Україні ліків. Запропоновану клінічну настанову не слід розцінювати як стандарт медичної допомоги. Остаточне рішення щодо конкретної діагностичної процедури або методу лікування повинен приймати лікар з урахуванням клінічного стану пацієнта та інших обставин. Клінічна настанова має на меті допомогу лікарю в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на основі доказів ефективності застосування певних діагностичних процедур і ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Катеринич К. М. 
Позалікарняна пневмонія в дітей віком від 1 місяця. Клінічна настанова, заснована на доказах (закінч.) / К. М. Катеринич, О. М. Ліщишина, М. Б. Мойсієнко, Н. Б. Пранік, С. О. Ренчковська, О. А. Риков // Сучас. педіатрія. Україна. - 2021. - № 1. - С. 82-111. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновану клінічну настанову не слід розцінювати як стандарт медичної допомоги. Остаточне рішення щодо конкретної діагностичної процедури або методу лікування повинен приймати лікар з урахуванням клінічного стану пацієнта та інших обставин. Клінічна настанова "Позалікарняна пневмонія в дітей віком від 1 місяця" має на меті допомогу лікарю в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на основі доказів ефективності застосування певних діагностичних процедур і ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Педіатрія : [підруч. для студентів вищ. мед. навч. закл. IV рівня акредитації : у 3 т.]. Т. 1 / М. Адиров, Є. Артеменко, А. Асауленко, О. Бабаджанян, Л. Барська, А. Басустогли, Н. Безугла, О. Бєлоусова, О. Березовська, Л. Беш, К. Біляєва, К. Боброва, С. Бобрук, Я. Бойко, А. Бондаренко, Т. Борисова, А. Буренок, Є. Бухаріна, Е. Буш, А. Валіуліс, А. Варзарь, Д. Варнас, Т. Вдовіна, С. Веретельник, Ю. Вижга, Л. Волошина, Ю. Гавриленко, Ю. Гончарова, А. Гончарук, Є. Гречуха, Я. Демчишин, Д. Дмитрієв, К. Дмитрієв, О. Зборовська, О. Зубаренко, І. Зупанець, К. Зупанець, Л. Калюжна, О. Катілов, Т. Кірсанова, Ю. Климишин, М. Клімішин, Р. Ключка, П. Ковальчук, Р. Кожевін, І. Комаровська, О. Кононенко, В. Конопліцький, М. Копанська, Л. Костюченко, В. Кушнір, Н. Кушнір, О. Крикунов, О. Лаврова, Л. Лайко, Ф. Лапій, Л. Левицька, О. Лига, Ю. Лобортас, О. Мазулов, Г. Макух, Н. Малачкова, О. Науменко, І. Незгода, О. Онофрійчук, А. Пеньков, А. Петренко, О. Риков, С. Рикова, К. Рогач, Я. Романишин, І. Романкевич, Н. Руденко, Д. Самофалов, М. Сличко, І. Солодовниченко, В. Суворов, О. Тихолаз, Я. Труба, В. Урбонас, І. Цимбалюк-Волошин, Є. Шаргородська, О. Шарікадзе, С. Шебеко, О. Шевченко, Ф. Юрочко. - Б.м., 2022. - 654 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

У монографії з позицій сучасної науки міжнародного права вперше комплексно досліджено правові і інституційні засади діяльності міжнародних кримінальних судів, концептуальні підвалини теорії та практики міжнародного кримінального правосуддя, її генезисний, структурний та ціннісний вимір. Досліджено систему міжнародного кримінального правосуддя, її основні елементи та напрями подальшого розвитку. Правові та інституційні засади діяльності міжнародних кримінальних судів розглянуто з урахуванням їх організаційно-функціональної архітектоніки, у якості системи компетенційних повноважень цих судових установ та процесуальних форм реалізації їх юрисдикції. Розглянуто актуальні питання юрисдикційної діяльності органів міжнародного кримінального правосуддя. Визначено вплив практики Міжнародного кримінального суду та інших органів міжнародного кримінального правосуддя на міжнародне і європейське право, регіональні і національні правові системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359668/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського