Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Римаренко Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Богадельников І. В. 
Модулюючий вплив тималіну і фібронектину на споживання тироксину лімфоцитами у дітей з гострими кишковими інфекціями / І. В. Богадельников, Н. В. Римаренко, А. В. Борбишева // Сучас. інфекції. - 2004. - № 2. - С. 59-61. - укp.

Наведено дані про обстеження 65-ти дітей віком від 11-ти місяців до 12-ти років з гострими кишковими інфекціями, що супроводжуються з токсикозом. Матеріалом дослідження була периферична кров, взята на висоті токсикозу в момент надходження дитини в стаціонар. Виявлене зниження споживання Т4 лімфоцитами у хворих розцінено як ланку патогенезу гострої кишкової інфекції, що свідчить про порушення активності обмінних процесів у клітині. У результаті проведеного дослідження встановлено поєднаний потенціювальний вплив фібронектину і тималіну на поглинання тироксину лімфоцитами у хворих на гострі кишкові інфекції, особливо таких, що протікають у тяжкій формі.

Приведены данные обследования 65-ти детей в возрасте от 11-ти месяцев до 12-ти лет с острыми кишечными инфекциями, протекающими с токсикозом. Материалом исследования была периферическая кровь, взятая на высоте токсикоза в момент поступления ребенка в стационар. Выявленное снижение поглощения Т4 лимфоцитами у больных расценивается как звено патогенеза острой кишечной инфекции, что свидетельствует о нарушении активности обменных процессов в клетке. В результате проведенного исследования установлено совместное потенциирующее влияние фибронектина и тималина на потребление тироксина лимфоцитами у больных острыми кишечными инфекциями, особенно тяжелой формой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Римаренко Н. В. 
Стан мікробіоценозу ротоглотки i товстої кишки при бактеріальних ангінах, скарлатині і гнійних менінгітах у дітей / Н. В. Римаренко, І. В. Богадельников // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 5. - С. 61-64. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Представлено результати дослідження стану мікробіоценозу ротоглотки і товстої кишки у 112 дітей віком від 2 до 6 років, хворих на бактеріальні ангіни, скарлатину і гнійні менінгіти. Залежно від тяжкості інфекційного процесу виявлено порушення кількісного і якісного складу мікрофлори досліджуваних біотопів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.11 + Р733.514.27 + Р733.627.016.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Римаренко Н. В. 
Патогенетична роль порушень фібронектину крові та їх корекція у дітей з гострими кишковими захворюваннями, що протікають з токсикозом : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. В. Римаренко; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2003. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Римаренко Н. В. 
Ефективність препарату "Триглобулін" для лікування дітей, хворих важкими формами бактеріальних ангін та підтвердженою ендотоксинемією / Н. В. Римаренко // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 143. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.11

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Римаренко Н. В. 
Ефективність препарату "Триглобулін" при лікуванні ВІЛ-інфікованих дітей з бактеріальними ангінами (вплив на рівень ендогенного ендотоксину, клінічну динаміку) / Н. В. Римаренко // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2009. - 12, № 4. - С. 176-179. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обследовано 39 ВИЧ-инфицированных детей с бактериальными ангинами средней тяжести, которые на момент поступления не имели иммуносупрессии. Получен положительный эффект от применения препарата "Триглобулин" в комплексе с энтеросорбентом "Атоксил", что проявлялось динамичным регрессом основных клинических проявлений заболевания, снижением в 2,4 раза уровня эндогенного эндотоксина в сыворотке крови больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-52 + Р733.682.540.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Римаренко Н. В. 
Стан мікробіоценозу ротоглотки і товстої кишки при бактеріальних ангінах, скарлатині і гнійних менінгітах у дітей / Н. В. Римаренко, І. В. Богадельников // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2010. - 13, № 1. - С. 165-169. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Представлены результаты исследования состояния микробиоценоза ротоглотки и толстой кишки у 112 детей, больных бактериальными ангинами, скарлатиной и гнойными менингитами, в возрасте от 2 до 6 лет. В зависимости от тяжести инфекционного процесса выявлены нарушения количественного и качественного состава микрофлоры исследуемых биотопов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1 + Р733.682.540.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Римаренко Н.В. 
Досвід застосування препаратів "Атоксил" і "Триглобулін" у комплексному лікуванні дітей, хворих на важкі форми бактеріальних ангін на тлі ендотоксинемії кишкового походження / Н.В. Римаренко, І.В. Богадельников, А.І. Гордієнко, А.А. Бакова // Перинатология и педиатрия. - 2012. - № 1. - С. 116-118. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Обстежено 81 дитину, хвору на тяжкі форми бактеріальних ангін на тлі ендотоксинемії кишкового походження. Одночасне застосування ентеросорбенту "Атоксил" та імуноглобулінового препарату "Триглобулін" у комплексній терапії хворих сприяло відновленню напруженості антиендотоксинового імунітету, що в результаті знизило рівень ендотоксинемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.11 + Р733.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Римаренко Н. В. 
Експресія ендотоксин-зв'язуючих рецепторів на моноцитах і гранулоцитах периферичної крові при бактеріальних ангінах і скарлатині у дітей / Н. В. Римаренко, А. І. Гордієнко, Н. В. Хіміч // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 2. - С. 51-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обстежено 90 дітей, хворих на бактеріальні ангіни і скарлатину, різного ступеня тяжкості. Виявлено збільшення експресії активних ендотоксин-зв'язуючих рецепторів на моноцитах і гранулоцитах периферичної крові, що залежить від тяжкості захворювання і рівня ендотоксинемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.54 + Р733.514.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Римаренко Н. В. 
Вплив атоксилу і триглобуліну на цитокіновий баланс та рівень C-реактивного білка у дітей з тяжкою формою бактеріальної ангіни / Н. В. Римаренко // Лікар. справа. - 2012. - № 1/2. - С. 81-85. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обстежено 81 дитину з тяжкими формами бактеріальної ангіни, що перебігала на фоні ендотоксинемії кишкового походження. Поєднане застосування атоксилу і триглобуліну в комплексній терапії сприяло нормалізації показників цитокінової активності та рівня С-реактивного білка на фоні зниження концентрації ендотоксину в сироватці крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.540.11

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Богадельников І. В. 
Дисбаланс гормонів щитоподібної залози у дітей з гострими кишковими інфекціями / І. В. Богадельников, Н. В. Римаренко, А. В. Бобришова // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 1. - С. 48-50. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Наведено дані, отримані у процесі дослідження рівня гормонів щитовидної залози (ЩЗ) у 65-ти дітей з гострими кишковими інфекціями різної етіології. Діагноз встановлено на підставі клінічних, лабораторних, бактеріологічних і серологічних даних. Виявлено, що за умов розвитку кишкового токсикозу у дітей формується дисбаланс тиреоїдних гормонів, який не супроводжується клінічними симптомами дисфункції ЩЗ. Варіант дисбалансу гормонів ЩЗ зумовлений ступенем тяжкості захворювання: за середнього ступеня - синдромом низького трийодтироніну, за тяжкого - зниженням вмісту в сироватці крові як Т3, так і Т4.

Приведены данные, полученные при исследовании уровня гормонов щитовидной железы (ЩЖ) у 65-ти детей с острыми кишечными инфекциями разной этиологии. Диагноз устанавлен на основании клинических, лабораторных, бактериологических и серологических данных. Выявлено, что в условиях развития кишечного токсикоза у детей формируется дисбаланс тиреоидных гормонов, который не сопровождается клиническими симптомами дисфункции ЩЖ. Вариант дисбаланса гормонов ЩЖ обусловлен степенью тяжести заболевания: при средней степени - синдромом низкого трийодтиронина, при тяжелой - снижением содержания в сыворотке крови как Т3, так и Т4.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Римаренко Н. В. 
Роль бактерійного ендотоксину при інфекційних захворюваннях у дітей / Н. В. Римаренко // Інфекц. хвороби. - 2005. - № 1. - С. 96-99. - Бібліогр.: 98 назв. - укp.

На підставі аналізу наукової літератури зроблено висновок про те, що потрапляючи в системний кровообіг у фізіологічних концентраціях, ендогенний ендотоксин відіграє важливу роль у формуванні природної резистентності організму. У разі порушення захисних бар'єрів і систем детоксикації, коли ендогенний ендотоксин проникає в системний кровоплин у кількостях, що значно перевищують норму, запалення набуває патогенного характеру з розвитком загрозливих станів для життя.

На основании анализа научной литературы сделан вывод о том, что попадая в системное кровообращение в физиологических концентрациях, эндогенный эндотоксин играет важную роль в формировании природной резистентности организма. При нарушении защитных барьеров и систем детоксикации, когда эндогенный эндотоксин проникает в системное кровообращение в количествах, значительно превышающих норму, воспаление приобретает патогенный характер с развитием угрожающих состояний для жизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Римаренко Н. В. 
Проблема інфікування дітей ВІЛ при грудному вигодовуванні, питання та шляхи вирішення / Н. В. Римаренко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2013. - 76, № 5. - С. 44-46. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Приведен анализ 15 случаев инфицирования детей ВИЧ при грудном вскармливании от матерей, имеющих негативный результат обследования на ВИЧ во время беременности, но инфицировавшихся от своих ВИЧ-позитивных партнеров в период кормления детей грудью. ВИЧ-инфекция у 7 (47 %) детей была выявлена по клиническим показаниям при госпитализации в стационар, у 3 (20 %) детей тестирование на ВИЧ проводилось в связи с выявлением антител к ВИЧ у матери при последующей беременности, у 5 (33 %) - в связи со смертью отца ребенка от причин, связанных со СПИДом, или впервые выявленной у отца ВИЧ-инфекции. В результате у 40 % детей ВИЧ-инфекция диагностирована поздно, на продвинутой стадии заболевания, при развитии оппортунистических инфекций и очень тяжелой иммуносупрессии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Римаренко Н. В. 
Нові аспекти патогенезу і терапії гострих інфекційних захворювань мікробної етіології у дітей : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.10 / Н. В. Римаренко; ДУ "Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І. Георгієвського". - Сімф., 2012. - 39 с. - укp.

Наведено результати клінічного, бактеріологічного, імунологічного обстеження, в тому числі рівня ендотоксину, його рецепторів, антиендотоксинових антитіл у 257-ми хворих на ангіни, скарлатину, менінгіти та ВІЛ-інфікованих хворих з ураженням ротоглотки мікробної етіології. Встановлено, що тяжкі форми гострих інфекційних захворювань з позакишковою локалізацією запального процесу у дітей проходять з розвитком ендотоксинемії кишкового походження, що є інтегральним фактором патогенезу цих захворювань та впливає на дестабілізацію клітинних і гуморальних систем імунного захисту. Доведено, що сприятливим чинником розвитку ендотоксинемії є порушення біоценозу шлунково-кишкового тракту. Розроблено ефективний спосіб терапії, що включає ентеросорбцію та препарат імуноглобулінів для перорального введення, який перешкоджає розвиткові ендотоксинемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського