Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Римар А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Римар А. П. 
Українські гроші як атрибут соціокультурної самоідентифікації національної держави : автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / А. П. Римар; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто українські гроші як цілісний історико-культурологічний чинник у контексті державотворчих процесів. Здійснено аналіз наукових праць джерельної бази з досліджуваної проблеми, визначено роль культурної традиції в появі грошей у період раннього державного структурування на українських землях і синкретичність процесів подальшого соціокультурного розвитку в контексті формування національного грошово-монетного господарства. Узагальнено основні теоретичні підходи до осмислення феномену українських грошей як цілісного соціокультурного явища у процесі національного державоутворення. Реконструйовано спадковість історико-культурних традицій у підходах до вибору ідеології та змісту сучасних грошей. Акцентовано увагу на ролі та культурно-мистецькому значенні сучасної української валюти для репрезентації нашої країни на світовому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4УКР) + Ч111.161.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Римар А. 
Екзиль у літературних творах Гавриїла Костельника / А. Римар // Проблеми слов'янознавства : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 66. - С. 133-143. - Бібліогр.: 142 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення теми екзилю у літературній спадщині Г. Костельника (1886 - 1948), твір якого Ідилічний вінок "З мого села" ("Из мог села") ознаменував початок існування писаної літератури югославських русинів. У художніх творах Костельника, в яких він звертається до батьківщини та свого народу, відчувається ностальгія письменника за Бачкою, яка була для нього єдиним простором щастя. Це особливо помітно в Ідилічному вінку "З мого села", у драмі "Їфтахова донька", а також у вибраних віршах, які аналізуються із застосуванням психологічно-біографічного підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-9 Костельник Г.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського