Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Романів М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Романів М.  
Недоліки у цукровій промисловості та їх усунення / М. Романів // Економіка України. - 1999. - № 1. - С. 88-90. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Зятковський І. В. 
Фінансова діяльність суб`єктів господарювання : навч. посіб. / І. В. Зятковський, Л. І. Зятковська, М. В. Романів; Західноукр. екон.-правн. ун-т. - Чернівці : Золоті литаври, 2007. - 274 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми організації фінансової діяльності суб'єктів господарювання, зокрема, унітарних і корпоративних підприємств, кредитних установ, інститутів спільного інвестування, страхових компаній, кредитних спілок, громадських організацій і політичних партій. Розглянуто питання формування власного та позичкового капіталу, самофінансування підприємств, дивідендної політики акціонерних товариств, фінансової діяльності суб'єктів господарювання без створення юридичної особи.

Освещены теоретические и практические проблемы организации финансовой деятельности субъектов хозяйствования, в частности, унитарных и корпоративных предприятий, кредитных учреждений, институтов общего инвестирования, страховых компаний, кредитных союзов, общественных организаций и политических партий. Рассмотрены вопросы формирования собственного и заемного капитала, самофинансирования предприятий, диведендной политики акционерных товариществ, финансовой деятельности субъектов хозяйствования без создания юридического лица.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93я7 + У010.356я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Романів М. В. 
Спосіб хірургічного лікування переломів суглобового паростка нижньої щелепи / М. В. Романів, І. М. Гарабаджі // Вісн. стоматології. - 2004. - № 4. - С. 52-54. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано новий метод фіксування фрагментів кістки у разі переломів нижньої щелепи. Після введення хворого в наркоз проводять розріз, що огинає кут нижньої щелепи. Кістку скелетують до лінії зламу. У фрагментах, які необхідно зафіксувати, роблять по одному субкортикальному отвору, через які протягують поліамідну нитку (хромований кетгут) і фіксують її на великому фрагменті. Перед протягуванням нитки крізь отвори на малому уламку роблять додаткову репонуючу петлю. Додаткова петля, яка охоплює малий фрагмент, не дозволяє зміщуватися фрагментам як горизонтально, так і вертикально. Цей метод можна застосовувати у разі всіх видів зламів суглобового паростка (основи, шийки, тіла), косих і поперечних переломів, а також у випадку поєднання їх з підвивихом і вивихом суглобової головки.


Ключ. слова: хірургічне лікування, перелом, суглобовий паросток, нижня щелепа, поліамідна нитка, репонуюча петля
Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Студент М. М. 
Вплив високотемпературної корозії на газоабразивну тривкість електродугових покривів / М. М. Студент, Г. В. Похмурська, В. В. Гвоздецький, М. Я. Головчук, М. С. Романів // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2009. - 45, № 4. - С. 19-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено високотемпературну газоабразивну зносотривкість електродугових покривів, нанесених із порошкових дротів. Встановлено, що з підвищенням температури зносотривкість покривів зростає. Це зумовлено зміцненням ламелей покриву, виділенням дисперсних фаз та появою на поверхні та між ламелями оксидів алюмінію та хрому, які мають високу стійкість до удару. Такі покриви можна використовувати для відновлення та захисту теплообмінних поверхонь котлів ТЕС, зокрема, великогабаритних екранних труб та труб економайзерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-1 + К663.033.05-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Романів М. В. 
Становлення та розвиток державного фінансового контролю в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.04.01 / М. В. Романів; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Розглянуто проблеми вдосконалення методів державного контролю за діяльністю підприємницьких структур, формуванням і використанням бюджетних коштів. Досліджено суть і значення державного фінансового контролю для забезпечення ефективного управління фінансовими ресурсами підприємницьких структур та держави. Наведено трактування поняття фінансового контролю, що дозволяє виявити його специфічне місце серед інших видів контролю. Обгрунтовано методичні основи здійснення державного фінансового контролю за діяльністю підприємницьких структур, зокрема, за збереженням і використанням основних фондів. Це сприяло розробці пропозицій щодо організації обліку основних фондів. Доведено необхідність максимального наближення фінансового і податкового обліку. Розкрито суть та чинники тінізації економіки і запропоновано непрямі методи фінансового контролю за тіньовою економічною діяльністю, а також комплекс заходів щодо протидії даній діяльності. Розроблено систему відповідальності керівного складу за порушення бюджетного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ягенський А. В. 
Поширеність та основні клініко-гемодинамічні предиктори миготливої аритмії у хворих на ревматизм / А. В. Ягенський, Ю. В. Федоров, В. А. Нагребецький, В. Г. Карпук, М. Є. Романів // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 1. - С. 129-132. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Поширеність та чинники, пов'язані з існуванням миготливої аритмії, вивчено у 376 хворих на ревматизм. Встановлено, що частота миготливої аритмії у хворих на ревматизм становить 32,5 %. Найчастіше найчастіше миготлива аритмія реєструється в разі мітрально-аортально-трикуспідальних вад, рідше - у випадку аортальних вад. Найбільш важливими чинниками, пов'язаними з наявністю аритмії, є розміри та об'єми передсердь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-3 + Р410.109-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Січкарук І. М. 
Гострий інфаркт міокарда з елевацією сегмента ST у пацієнта молодого віку із синдромом Барде - Бідля / І. М. Січкарук, О. В. Христюк, М. Є. Романів, О. А. Василькова, О. С. Карголь, М. М. Павелко, А. В. Ягенський // Кардіохірургія та інтервенц. кардіологія. - 2018. - № 1. - С. 32-39. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Гострий інфаркт міокарда з елевацією сегмента ST - одна з найбільш поширених причин смерті пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС). Останніми роками відзначено зростання кількості випадків інфаркту міокарда з елевацією сегмента ST серед чоловіків віком 25 - 50 років, і смертність від нього серед молодих чоловіків в Україні в 3 - 5 разів вища, ніж в економічно розвинених країнах. Представлене у статті спостереження інфаркту міокарда в молодої людини з генетичним дефектом, складовою частиною якого є порушення метаболізму, може бути наслідком прогресування атеросклеротичного процесу. Випадок поєднання синдрому Барде - Бідля з інфарктом міокарда з ангіографічно ураженими коронарними артеріями в чоловіка віком 23 роки свідчить про недооцінку ролі генетичних захворювань у розвитку ІХС в пацієнтів молодого віку. Активна корекція всіх чинників ризику, моніторинг лабораторних показників у підлітків і молодих чоловіків з метаболічними порушеннями, перш за все з ожирінням і генетичними захворюваннями, що супроводжуються метаболічними розладами, є необхідною умовою профілактики ІХС, зокрема інфаркту міокарда, в молодому віці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Посувайло В. М. 
Вплив технологічних параметрів процесу плазмоелектролітичного оксидування алюмінію на швидкість росту покриттів / В. М. Посувайло, В. С. Витвицький, М. М. Романів, Т. О. Пригоровська // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2020. - № 1. - С. 165-178. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.31-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Вольченко Д. О. 
Дослідження водневого зносу важконавантажених металевих фрикційних елементів гальм / Д. О. Вольченко, М. В. Кіндрачук, В. С. Скрипник, Д. Ю. Журавльов, М. М. Романів // Проблеми тертя та зношування. - 2021. - № 2. - С. 37-45. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто наступні питання стосовно до розв'язуваної проблеми: побудова кристалічних граток металів і їх параметри; оцінка стану атомів в кристалічній решітці металу з позицій молекулярної динаміки; напружено-деформований стан гальмівних дисків і осередки водневого зношування їх робочих поверхонь. При дослідженні металевого фрикційного елемента прийнята модель багатошарової атомної побудови у вигляді сильфона, який під дією імпульсних питомих навантажень стискає свої гофри. При знятті імпульсних питомих навантажень відбувається розширення багатошарової атомної структури за рахунок внутрішніх сил пружності. Встановлено невідоме раніше явище утворення насиченої воднем зон в приповерхневому шарі металевого елемента тертя (обода, диска) гальмівного пристрою, що містить в своєму тілі "внутрішній" водень, який циркулює між шарами атомів кристалічних граток, що полягає в тому, що при електротермомеханічному терті у водневомістному середовищі відбувається виділення "зовнішнього" водню під тиском при цьому за рахунок імпульсних питомих навантажень, поверхневих температур і їх змінних градієнтів в зонах тертя. Темп протікання процесу стиснення в сотні разів більше темпу протікання процесу розширення багатошарової атомної структури. Під дією імпульсних питомих навантажень виникає великий позитивний градієнт температури спалаху, який в приповерхневому шарі металевого фрикційного елемента перетворюється на негативний градієнт поверхнево-об'ємної температури. При цьому підвищується тиск закачуваного водню, який посилюється за рахунок імпульсних питомих навантажень, стискаючи багатошарову атомну структуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.2 + К446.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського