Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Рудик Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Рудик Г. Б. 
Килими Азербайджану XVIII - початку XX ст. Новий виставковий проект у Музеї мистецтва ім. Богдана та Варвари Ханенків / Г. Б. Рудик // Сх. світ. - 2007. - № 4. - С. 161-162. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.23(5АЗЕ)4/6л62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21929 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Рудик Г. Б. 
Люстрована кераміка Ірану XII - XIV ст. з колекції музею Ханенків: до уточнення атрибуцій / Г. Б. Рудик // Сх. світ. - 2006. - № 1. - С. 125-138. - Бібліогр.: с. 138. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т491.5 + Т4(53ИРН)-415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21929 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Коцюмбас Г. І. 
Клінічні симптоми, гематологічні та імунологічні показники крові курей за експериментального Т-2 токсикозу і впливу розчинів натрію гіпохлориту / Г. І. Коцюмбас, О. М. Щебентовська, Г. В. Рудик // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 166-172. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено порівняльну характеристику двох розчинів натрію гіпохлориту, виготовлених на різних електрохімічних установках. Надано морфологічні, біохімічні та імунологічні показники крові курей на тлі Т-2 токсикозу, що дає можливість порівняти дезінтоксикуючі властивості розчинів та обгрунтувати їх застосування у ветеринарну практику для лікування птиці від Т-2 токсикозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765.1-961-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коцюмбас Г. І. 
Морфологія та деякі структурні особливості волоса різних тварин / Г. І. Коцюмбас, О. М. Щебентовська, Г. В. Рудик // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 78-82. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Надано стислу характеристику та мікроструктурні особливості волосу різних видів тварин. Відомо, що волос тварини протягом довгих років не піддається гниттю і зберігається навіть після повного розпаду м'яких тканин трупа. В аспекті судової ветеринарної експертизи часто виникають питання: чи виявлений об'єкт є волосом, кому він належить - людині чи тварині? Для вирішення таких завдань необхідні спеціальні знання. Розглядаючи структуру волоса, можна сказати, що вона, у більшості тварин, є своєрідною і характерною. Тому під час виникнення питання щодо видової належності волоса, експерту необхідно дослідити структуру, вивчити і співставити малюнок серцевини, і тільки тоді можна ідентифікувати вид тварини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*690.11 + П526.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рудик Г. Б. 
Культурологічно-естетичні параметри українського нефігуративного живопису (90-ті роки ХХ століття) : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 17.00.01 / Г. Б. Рудик; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Розглянуто нефігуративний живопис України 1990-х рр. у контексті естетико-культурної традиції абстракціонізму та філософсько-теоретичного дискурсу сучасного мистецтва. Досліджено світоглядно-естетичні програми п'ятнадцяти художників-нефігуративістів. Визначено ключові культорологічні та естетичні параметри українського нефігуративу 1990-х рр. у світлі системного уявлення про теоретичну традицію абстракціонізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.451.4 + Щ143 (4Укр)64-239

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рудик Г. В. 
Токсико-морфологічне обгрунтування застосування дезінтоксикантів за умов Т-2 токсикозу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.04 / Г. В. Рудик; Львів. нац. ун-т ветеринар. медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив на організм щурів, курей і поросят розчину ВНГХ і комбінованої кормової добавки аліосепт з використанням комплексних токсикологічних, гематологічних, біохімічних, імунологічних і патоморфологічних методів досліджень, включаючи поєднання порушення функції та структури, що надало можливість глибше з'ясувати перебіг патологічного процесу за Т-2 токсикозу. На підставі виявлених змін обгрунтовано застосування досліджуваних ветеринарних засобів - розчину натрію гіпохлориту та кормової добавки аліосепт. У проведених дослідах із вивчення стану організму лабораторних і сільськогосподарських тварин за умов Т-2 токсикозу та впливу дезінтоксикантів встановлено, що гематологічні, імунологічні, біохімічні показники та гістологічна і ультраструктурна будова органів дезінтоксикаційної системи (печінки і нирок) зазнають патологічних змін і піддаються корекції досліджуваними засобами. Виявлено високу фармакологічну ефективність застосування аліосепту та ВНГХ за хронічного Т-2 токсикозу щурів, птиці та поросят. Показано, що застосування аліосепту в дозі 10 кг/т корму і ВНГХ (20 мг/л і 200 мг/л) позитивно впливає на клінічний стан, біохімічні процеси організму тварин, морфологічний стан, гістологічну структуру печінки та нирок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.5 + П872.765-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коцюмбас І. Я. 
Імунофізіологічний стан організму птиці при T-2 токсикозі, за умов застосування розчину ВНГХ та кормової добавки аліосепт / І. Я. Коцюмбас, О. М. Брезвин, Г. В. Рудик // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 166-172. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено вплив високочистого розчину ВНГХ та кормової домішки аліосепт на гематологічні, імунологічні та біохімічні показники організму курей за T-2 токсикозу, за умов якого виявлено зниження вмісту гемоглобіну, кількості еритроцитів, лейкоцитів у крові, загального білка та деяких фракцій глобулінів, зниження лізоцимної та бактерицидної активностей сироватки крові. Встановлено позитивний вплив ВНГХ та аліосепту на показники резистентності та загальний фізіологічний стан птиці, оскільки відбувається активація дезінтоксикаційних та імунних процесів організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.7-961-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лісова Н. Е. 
Вплив пробіотиків на імунний статус та морфофункціональний стан окремих структур шлунково-кишкового тракту поросят / Н. Е. Лісова, О. А. Максимович, О. М. Щебентовська, Г. В. Рудик, М. І. Гуменецька, Г. В. Колодій // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 225-231. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано імунологічні, гістологічні та мікробіологічні показники організму поросят у разі застосування пробіотичних препаратів Probion-forte та Bio plus 2B. Згідно з одержаними результатами досліджень, вплив препаратів характеризувався активацією імунофізіологічних процесів, покращанням видового складу мікрофлори кишечнику та стимуляцією секреції травних залоз. У результаті проведених досліджень встановлено, що максимально ефективним було застосування Probion-forte впродовж 10-ти тиж у дозі 1,0 г/кг корму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рудик Г. В. 
Порівняльна оцінка впливу дезінтоксикантів на організм поросят за умов T-2 токсикозу / Г. В. Рудик, Н. Є. Кавалер // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 54-57. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Згодовування поросятам корму контамінованого токсинами грибів спричиняло захворювання T-2 токсикозу, що характеризувалося ураженнями органів дезінтоксикації (печінки), виділення (нирок), травлення (кишечнику), імунітету, легень, серця. Досліджувані засоби, які застосовувалися за умов спонтанного T-2 токсикозу: високочистий розчин ВНГХ та кормова домішка аліосепт суттєво знижували функціональні та морфологічні прояви патологічного процесу у поросят, викликаного мікотоксинами. Покращували приріст маси тіла, показники природної імунологічної резистентності. Знижували показники активності ЛФ, АлАТ, концентрації загального білірубіну, холестеролу та загальних ліпідів у порівнянні з показниками II групи, що вказує на те, що у печінці поросят під впливом ВНГХ та аліосепту посилювалися обмінні процеси в гепатоцитах, що призвело до відновлення печінки в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Коцюмбас І. Я. 
Вплив кормової добавки аліосепт на показники гомеостазу на тлі T-2 токсикозу поросят / І. Я. Коцюмбас, Н. Є. Кавалер, Г. В. Рудик, О. М. Брезвин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 100-104. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено аналіз результатів дослідження впливу кормової домішки аліосепт на резистентність поросят за умов T-2 токсикозу. Встановлено, що згодовування аліосепту в кількості 10 кг/т корму знижувало прояв патологічного процесу та сприяло інтенсифікації гемопоезу. Внаслідок активації імунних процесів організму підвищувалась резистентність та покращувався загальний фізіологічний стан поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Коцюмбас І. Я. 
Вплив данофлоксацину на деякі біохімічні показники сироватки крові телят за умов гострих респіраторних захворювань / І. Я. Коцюмбас, О. Б. Петришин, О. М. Брезвин, Г. В. Рудик // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 37-40. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Основним методом лікування респіраторних захворювань бактеріальної етіології у телят є антибіотикотерапія. Про ефективність антибактеріального препарату можна судити за його впливом на клінічний стан хворої тварини, перебіг метаболічних процесів в організмі та його імунологічний статус. Окрім цього, ефективність терапії характеризує клінічний перебіг захворювання та одужання, перенесення твариною лікарського засобу, прояв побічних ефектів і виникнення рецидивів. Наведено результати дослідження впливу фторхінолонового антибіотика і данофлоксацину, на деякі біохімічні показники сироватки крові хворих на респіраторні захворювання телят. Одержані результати показали, що данофлоксацин не проявляє негативного впливу не тільки на стан печінки телят, а й на видільну функцію нирок, що проявляється у поступовому зменшенні концентрації сечовини та креатиніну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коцюмбас І. Я. 
Токсикологічна оцінка мийно-дезінфікуючого засобу бійодцид / І. Я. Коцюмбас, О. М. Брезвин, Ю. А. Івашків, Г. В. Рудик, О. М. Васянович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 304-309. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати токсикологічних досліджень мийно-дезінфікуючого засобу "Бійодцид" на лабораторних щурах. Встановлено, що мийно-дезінфікуючий засіб "Бійодцид", який містить N,N-біс(3-амінопропіл) додециламін та дійодометил-n-толілсульфон, є помірно токсичним (III клас токсичності). Під час роботи з ним необхідно дотримуватися вимог техніки безпеки. Робочий 0,1 % розчин засобу є малотоксичним (IV клас токсичності).


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.1 + П817-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рудик Г. В. 
Будова губчастої речовини стегнової кістки щурів, за експериментального фумонізинотоксикозу / Г. В. Рудик // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 1. - С. 129-138. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено дані і проаналізовано результати, які вказують на те, що інтоксикація фумонізинами щурів, незважаючи на покращання даних трабекулярної гістоморфометрії, призводить до порушень кісткового гомеостазу і доведено, що фумонізини можуть впливати на проліферацію клітин у ростовій пластині та синтез протеогліканів у суглобовому хрящі. Внаслідок інтоксикації фумонізинами спостерігались негативні структурні зміни в рості пластинок суглобових хрящів, в той час як у контрольних тварин покращилися майже всі гістоморфометричні параметри трабекулярної кістки. Встановлено, що дози фумонізинів, які використовували в цьому дослідженні, спричиняли негативний ефект, який був достатнім для того, щоб викликати порушення кісткового гомеостазу, що призвело до змін метаболізму кісток і зниження їх міцності. Інформація, одержана в даному дослідженні, може розширити знання про вплив фумонізинів на структуру та гомеостаз кісток.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Брезвин О. М. 
Токсикологічна оцінка мийно-дезінфікуючого засобу Бійодцид / О. М. Брезвин, Ю. А. Івашків, Г. В. Рудик, З. І. Курилас // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 147-151. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

За сучасних умов виробництва важливе значення має проведення ефективної санітарної обробки тваринницьких приміщень за допомогою мийних і дезінфікуючих засобів. Для цього необхідна розробка і впровадження у практику нових сучасних мийно-дезінфікуючих засобів, що є завжди актуальним і перспективним. Наведено результати досліджень місцево-подразнюючої дії нового мийно-дезінфікуючого засобу на основі четвертинних сполук амонію, робоча назва "Бійодцид", розроблений науковцями Тернопільської дослідної станції Інституту ветеринарної медицини НААН у співпраці з науковцями ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок. Встановлено, що робочий розчин препарату у концентрації 0,1 % за одноразових аплікацій не спричиняє місцево-подразнюючої дії на шкіру, не викликає сухість шкіри та місцево-подразнювальну реакцію. У разі потрапляння спричиняє слабку подразнювальну дію на слизові оболонки. Також встановлено, що під час роботи з мийно-дезінфікуючим засобом "Бійодцид", який містить N,N-біс(3-амінопропіл) додециламін та дійодометил-n-толілсульфон, необхідно дотримуватися вимог техніки безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.54 + П817.33 + П857.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Коцюмбас І. Я. 
Токсикологічна оцінка кормової добавки Інсорб / І. Я. Коцюмбас, О. М. Брезвин, Г. В. Рудик // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 157-163. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень із вивчення токсичності та безпечності кормової добавки (КД) інсорб. Інсорб - порошок, розроблений для застосування під час лікування та профілактики інтоксикацій, викликаних мікотоксинами. У результаті проведених досліджень, а саме: визначення гострої токсичності за одноразового внутрішньошлункового введення, встановлено, що КД інсорб, згідно з ГОСТ12.1.007-76, належить до IV класу токсичності. Він добре переноситься тваринами. У період використання його протягом 14 діб встановлено позитивний вплив на морфофункціональний стан крові щурів. Досліджувані гематологічні показники були у межах фізіологічної норми, що свідчить про відсутність токсичного впливу даної КД на організм щурів. Одержані результати вказують про доцільність подальшого вивчення і застосування КД інсорб з лікувальною та профілактичною метою, за мікотоксикозів тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.4 + П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Коцюмбас І. Я. 
Вивчення токсичності дезінфікуючого засобу на основі йодоформу / І. Я. Коцюмбас, Ю. А. Івашків, Г. В. Рудик, О. М. Брезвин // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 171-177. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.1 + П817.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Коцюмбас І. Я. 
Вивчення кумулятивних властивостей препарату "Індез" на лабораторних білих щурах / І. Я. Коцюмбас, О. М. Брезвин, Ю. А. Івашків, Г. В. Рудик, Ю. В. Музика // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 98-104. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Коцюмбас І. Я. 
Ефективність застосування дезінфектанту "Індез" у виробничих умовах / І. Я. Коцюмбас, О. М. Брезвин, Г. В. Рудик, Ю. А. Івашків // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 64-70. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського