Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Рябенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Рябенко О. А. 
Профіль вільної поверхні хвилеподібних білякритичних течій та солітонні розв'язки деяких диференціальних рівнянь / О. А. Рябенко // Приклад. гідромеханіка. - 1999. - 1, № 4. - С. 26-41. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Побудовано математичну модель хвилеподібних білякритичних течій. Виведено узагальнене диференціальне рівняння кривої вільної поверхні, отримано його загальний і солітонний розв'язки, виражені параметрами потоку в початковому перерізі розглядуваних течій. Показано, що відомі рівняння Кортевега-де Фріса, Серра та запропоноване, зводяться до одного виразу. З'ясовано умови існування самотньої та кноїдальних хвиль. Теоретичний профіль зіставлено з експериментальними даними. На основі проведених теоретичних і експериментальних досліджень зроблено класифікацію усталених і перманентних білякритичних течій з гладкою хвилеподібною поверхнею.


Ключ. слова: рівняння кривої вільної поверхні, рівняння Кортевега-де Фріса, самотні хвилі, кноїдальні хвилі
Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рябенко О. А. 
Врахування особливостей хвильових режимів в каналах і безнапірних водоводах ГАЕС і ГЕС / О. А. Рябенко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2006. - № 5. - С. 30-36. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто особливості хвильових режимів у підвідних і відвідних відкритих каналах і безнапірних тунелях гідроакумулювальних та гідроелектричних станцій, викликаних специфікою роботи станцій в енергосистемі. Запропоновано методику розрахунків основних параметрів хвиль переміщення, яка враховує можливість формування хвилястої поверхні водного потоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З570.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хомінська З. Б. 
Гормональні маркери перебігу гестаційного процесу після селективної редукції ембріонів у програмі екстракорпорального запліднення / З. Б. Хомінська, Л. Є. Туманова, О. П. Рябенко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 2. - С. 115-118. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Отмечено, что течение беременности после экстракорпорального оплодотворения (ЭКО) - актуальная проблема акушерства. Изучено влияние селективной редукции эмбрионов на гормональные маркеры течения гестационного процесса и состояние внутриутробного плода в I и II триместрах беременности в программе ЭКО-переноса эмбрионов.


Ключ. слова: беременность, экстракорпоральное оплодотворение, редукция эмбрионов, гормональные маркеры
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.3 + Р712.54-5 + Р716.11с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рябенко О. А. 
Математична модель хвилеподібних білякритичних течій рідини з урахуванням можливого викривлення потоку у вертикальній площині в їх початковому перерізі / О. А. Рябенко // Приклад. гідромеханіка. - 2006. - 8, № 1. - С. 60-72. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Проаналізовано існуючі неоднозначності та суперечності у трактуванні термінів "солітон", "самотня" й "одиночна хвиля". Показано, що для однозначного описання білякритичних течій, крім числа Фруда, в їх початковому перерізі необхідно враховувати також ступінь можливого викривлення потоку у вертикальній площині в тому ж перерізі. Побудовано математичну модель хвилеподібних білякритичних течій з урахуванням можливого викривлення потоку в їх початковому перерізі. Для умов поставленої задачі одержано загальний, а також частинний розв'язок для випадку гідростатичного розподілу тиску по глибині у початковому перерізі розглядуваних явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.36в641.8

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рябенко О. А. 
Форми вільної поверхні та умови існування гідродинамічного солітону, самотньої, одиночної і кноїдальних хвиль / О. А. Рябенко // Приклад. гідромеханіка. - 2007. - 9, № 1. - С. 66-80. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

У відповідності з одержаними розв'язками узагальненого диференціального рівняння профілю вільної поверхні хвилеподібних білякритичних течій (БКТ) для різних значень квадрата модуля еліптичних функцій Якобі визначено обриси вільної поверхні та умови існування різних типів розглядуваних течій, причому ці умови виражено через характеристики потоку в початковому перерізі досліджуваних явищ. Визначено умови існування рухомих кноїдальних хвиль і критерії ідентифікації самотньої та різних типів одиночних хвиль. Описано вплив граничних і початкових умов на існування БКТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Судома І. О. 
Частота та структура імунних зрушень та місце імунотерапії внутрішньовенним введенням імуноглобуліну у пацієнток із загрозою переривання вагітності та безпліддям в анамнезі / І. О. Судома, В. П. Чернишов, О. М. Мозгова, О. П. Рябенко // Здоровье женщины. - 2005. - № 4. - С. 107-112. - Бібліогр.: 76 назв. - укp.

Пацієнтки з безпліддям та з лікуванням безпліддя в анамнезі є групою ризику виникнення імунних аномалій, несприятливих для виношування вагітності. В алгоритм діагностики невиношування вагітності у них доцільно включати такі тести як поширена імунограма, дослідження антифосфоліпідних антитіл, а в схему лікування - внутрішньовенне введення імуноглобуліну людини.


Ключ. слова: імунотерапія, загроза переривання вагітності, безпліддя, антифосфоліпідні антитіла, внутрішньовенне введення імуноглобуліну людини
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 + Р716.219-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рябенко О. П. 
Профілактика ускладнень вагітності та перинатальної патології у жінок після екстракорпорального запліднення і редукції ембріонів : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. П. Рябенко; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

На підставі проведених комплексних досліджень визначено особливості перебігу вагітності у жінок з екстракорпоральним заплідненням (КЗ) і редукцією ембріонів, частоту, особливості клінічних проявів загрози переривання. Виявлено істотні відмінності характеру порушень гормональної функції жовтого тіла та трофобласта в жінок з ЕКЗ та редукцією. У таких вагітних установлено морфологічні й імуногістохімічні зміни плаценти, особливості апоптозу та фактора некрозу пухлин. У вагітних з ЕКЗ та редукцією вивчено й оцінено стан імунітету (T-лімфоцитів, T-хелперів I типу, активованих цитотоксичних T-лімфоцитів й активність натуральних кілерів). Обгрунтовано та розроблено патогенетично обумовлений комплекс лікувально-профілактичних заходів, а саме: тривалості та термінів проведення підтримувальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 я13 + Р716.212.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рябенко О. А. 
Теоретичні основи і методи розрахунків білякритичних течій рідини з вільною поверхнею : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.23.16 / О. А. Рябенко; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2003. - 35 c. - укp.

Розроблено математичну модель хвилеподібних білякритичних течій, яка враховує можливе викривлення у вертикальній площині елементарних струминок у початковому перерізі даних явищ, встановлено адекватність цієї моделі реальним явищам. Виведено та проінтегровано узагальнене диференціальне рівняння профілю вільної поверхні хвилеподібних білякритичних течій. Доведено факт існування додаткових гідравлічних опорів даних течій. Встановлено принципову різницю у моделюванні турбулентних потоків за критеріями Рейнольдса та Фруда. На підставі комплексних теоретичних та експериментальних досліджень розроблено методи розрахунків основних характеристик білякритичних течій та наведено практичні рекомендації для гідравлічного розрахунку шлюзів-регуляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-022.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рябенко О. А. 
Методи боротьби з негативною дією білякритичних течій на навколишнє середовище / О. А. Рябенко, О. О. Клюха, О. Є. Чернобиль // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 755. - С. 364-369. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати аналізу інформації про білякритичні течії рідини. Розглянуто методи боротьби з негативною дією цих течій на довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.57 + Б1 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рябенко О. 
Підвищення рівня практичної підготовки як основа конкурентоспроможності випускників ВНЗ / О. Рябенко // Нова пед. думка. - 2012. - № 1. - С. 187-190. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання підвищення рівня практичної підготовки випускників ВНЗ відповідно до потреб виробництва. Висвітлено досвід співпраці кафедри гідроенергетики та гідравлічних машин з виробництвом і впливу цієї співпраці на конкурентоспроможність випускників у процесі працевлаштування на роботу. Узагальнено, що співпраця випускових кафедр з виробництвом сприяє підвищенню рівня практичної підготовки та конкурентоспроможності випускників ВНЗ.

Рассмотрен вопрос повышения уровня практической подготовки выпускников ВУЗ в соответствии с потребностями производства. Отражен опыт сотрудничества кафедры гидроэнергетики и гидравлических машин с производством и влияние этого сотрудничества на конкурентоспособность выпускников при трудоустройстве на работу. Обобщенно, что сотрудничество кафедр с производством способствует повышению уровня практической подготовки и конкурентоспособности выпускников ВУЗ.

Question of increase of level of practical preparation of graduating students of higher educational establishments is Considered in accordance with the necessities of production. Experience of collaboration of department of hydroenergetics and hydraulic machines with a production and influence of this collaboration are reflected on the competitiveness of graduating students at employment on work. Generalized, that the collaboration of departments with a production assists the increase of level of practical preparation and competitiveness of graduating students of institution of higher learning.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.21 + Ж.р(4УКР)3-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рябенко О. 
Співробітництво роботодавців з НУВГП у напрямі підготовки фахівців - гідроенергетиків / О. Рябенко // Нова пед. думка. - 2013. - № 1. - С. 182-184. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання про співробітництво роботодавців з ВНЗ у напрямі підготовки висококваліфікованих фахівців. Висвітлено досвід кафедри гідроенергетики і гідравлічних машин щодо її співпраці з виробництвом з метою підвищення конкурентоспроможності та рівня теоретичної і практичної підготовки фахівців спеціальності "Гідроенергетика".


Індекс рубрикатора НБУВ: З5 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рябенко О. А. 
Сучасний стан та проблеми теорiї хвилястого стрибка / О. А. Рябенко // Приклад. гідромеханіка. - 2016. - 18, № 1. - С. 43-62. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.

Наведено детальний аналіз існуючої інформації про хвилястий стрибок. Описано виявлені недоліки та хибні стереотипи про це явище, а також існуючі проблеми. Розглянуто диференціальні рівняння, що використовуються для розрахунків профілю вільної поверхні хвилястого стрибка. Висвітлено позитивні і негативні риси цих рівнянь та їх розв'язків. Розроблена концептуально нова математична модель хвилеподібних білякритичних течій, до яких відноситься також і хвилястий стрибок. На основі цієї математичної моделі виведено узагальнене диференціальне рівняння профілю вільної поверхні розглядуваних явищ, знайдено його загальний та частинні розв'язки. Відмітною рисою розробленої математичної моделі, одержаного диференціального рівняння та його розв'язків є врахування у явному вигляді можливого відхилення від гідростатики у початковому перерізі розглядуваних явищ. Співставлення одержаних результатів з теоретичними і експериментальними даними для використаного діапазону характеристик показало їх хорошу збіжність та підтвердило принципову правильність розробленої математичної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рябенко О. А. 
Обстеження технічного стану греблі Мигіївської ГЕС на р. Південний Буг / О. А. Рябенко, С. В. Сунічук, В. І. Алексієвець, А. М. Іванюк, І. І. Алексієвець // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 36. - С. 397-405. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати обстеження технічного стану греблі Мигіївської ГЕС на р. Південний Буг. Визначено дефекти і пошкодження, які виникли в процесі експлуатації та встановлені причини їх появи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н772-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Туманова Л. Є. 
Особливості перебігу вагітності у жінок з безплідністю ендокринного та запального генезу в анамнезі залежно від способу запліднення (дані архівів: ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової НАМН України" та репродуктивної клініки "Надія") / Л. Є. Туманова, О. В. Коломієць, О. П. Рябенко, О. О. Молчанова // Перинатология и педиатрия. - 2019. - № 1. - С. 30-35. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості перебігу вагітності у жінок із безплідністю ендокринного та запального генезу в анамнезі залежно від способу запліднення. Перебіг вагітності вивчено в трьох групах (шести підгрупах): I група - вагітні, які мали в анамнезі ендокринну безплідність: Iа - 50 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), Iб - 50 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ; II група - вагітні, які мали в анамнезі безплідність запального генезу: IIа - 100 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), IIб - 100 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ; III група - вагітні, які мали в анамнезі поєднану безплідність - запального та ендокринного генезу, IIIа - 30 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), IIIб - 30 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ. До 70 - 80 % пацієнток усіх груп найчастіше у віці 31 - 40 років зверталися по консервативне та хірургічне лікування безплідності, а також до ДРТ. Аналізуючи гінекологічний анамнез, у вагітних II та III груп спостерігалося 60 - 90 % хронічних сальпінгоофоритів, хронічних метритів, трубних вагітностей. Також у жінок II та III груп до вагітності у 15 - 33,3 % відмічалася лейоміома або ендометріоз. У вагітних I та III груп у 16,6 - 23,3 % - гіпоплазія матки. Вагітні I та III груп мали частіше метаболічні ускладнення: гестаційний діабет - 32 %, ожиріння - 70 %. Найвища частота загрози раннього і пізнього викиднів та передчасних пологів була в і та III групах. У I триместрі цей показник становив понад 90 %. Кожна четверта вагітність у I групі та кожна третя в III групі закінчилася передчасними пологами незалежно від методу запліднення. Ускладнення запального характеру у вагітних частіше виявлялися у II та III групах. Висновки: таким чином, перебіг вагітності у жінок із безпліддям різного генезу в анамнезі супроводжується високою частотою акушерських ускладнень, зокрема: загрозою раннього і пізнього викиднів, передчасних пологів, передчасного розриву плідних оболонок, гіпертензивними розладами, метаболічними порушеннями, на які не впливає метод запліднення, а які залежать від чинника неплідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216 + Р712.54-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Туманова Л. Є. 
Особливості перебігу пологів та стан новонароджених у жінок із безплідністю ендокринного і запального генезу в анамнезі залежно від способу запліднення (дані архівів: ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової НАМН України" та репродуктивної клініки "Надія") / Л. Є. Туманова, О. В. Коломієць, О. П. Рябенко, О. О. Молчанова // Перинатология и педиатрия. - 2019. - № 2. - С. 19-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості перебігу пологів та стан новонароджених у жінок із безплідністю ендокринного і запального генезу в анамнезі залежно від способу запліднення. Вивчення перебігу пологів проведено в трьох групах (шести підгрупах): I група - вагітні, які мали в анамнезі ендокринну безплідність: Iа - 50 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), Iб - 50 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ; II група - вагітні, які мали в анамнезі безплідність запального генезу: IIа - 100 пацієнток після ДРТ(ЕКЗ), IIб - 100 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ; III група - вагітні, які мали в анамнезі поєднану безплідність, запального генезу з ендокринним, IIIа - 30 пацієнток після ДРТ(ЕКЗ), IIIб - 30 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ. Аналіз термінів настання пологів у жінок обстежених груп показав, що кожна четверта вагітність у I групі та кожна третя в III групі закінчилася передчасними пологами незалежно від методу запліднення. Це свідчить про вагомий вплив як ендокринного, так і запального фактора в анамнезі безплідності на невиношування вагітності. У всіх групах обстежених жінок частка оперативних пологів була високою: 50 - 70 % - у I групі, 60 - 70 % - у II групі, 67 - 83 % - у III групі. Це пояснюється і тривалим обтяженим акушерсько-гінекологічним анамнезом, і значним відсотком багатоплідних вагітностей, як після ДРТ, так і після призначення препаратів для стимуляції овуляції в жінок з ендокринною і поєднаною безплідністю в анамнезі. Звертає на себе увагу і те, що на метод розродження більше впливав метод запліднення, а не фактор безпліддя. Післяпологові ускладнення в жінок із різними формами безплідності в анамнезі також були частими. Так, анемія після пологів зустрічалася в кожної третьої жінки III групи, кожної четвертої - II групи, кожної п'ятої - I групи. Запальні післяпологові ускладнення (пієлонефрит, субінволюція матки, лохіометра, ендометрит) частіше відмічалися в породіль II і III груп, які мали в анамнезі перенесені генітальні інфекції. Висновки: таким чином, перебіг пологів та стан новонароджених у жінок із безплідністю різного генезу в анамнезі супроводжується високою частотою акушерських ускладнень (передчасних пологів, передчасного виливу навколоплідних вод, слабкості пологової діяльності, оперативного розродження, народження дітей із малою масою тіла, післяпологових ускладненнями), що залежать не тільки від фактора безплідності, але й від методу запліднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.226 + Р712.54 + Р731.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Піняєв В. І. 
Монозиготні багатоплідні вагітності після допоміжних репродуктивних технологій (огляд літератури) / В. І. Піняєв, О. П. Рябенко, Т. О. Юрчук, М. П. Петрушко // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2020. - № 2. - С. 86-91. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Частота виникнення монозиготних багатоплідних вагітностей (МБВ) після допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) є значущо вищою, ніж у загальній популяції. Мета цього систематичного огляду - вивчити вплив віку, контрольованої стимуляції яєчників, маніпуляцій на ZP; кріоконсервування та пролонгованого культивування ембріонів in vitro до стадії бластоцисти на частоту виникнення МБВ. Оригінальні дослідження та огляди отримано за допомогою пошуку баз даних PubMed, Embase та Cochrane. У результаті пошуку літератури проаналізовано 91 статтю, у тому числі 42 оригінальні дослідження. Через незначну кількість даних неможливо відокремити фактор впливу на частоту виникнення МБВ. Проте порівняння наведених у літературі даних дає змогу зробити висновок про сукупний вплив технологій програм ДРТ на збільшення МБВ. Серед них: стимуляція овуляції; втручання на ZP; затвердіння блискучої оболонки; кріоконсервування передімплантаційних ембріонів на стадії бластоцисти з її попереднім колапсуванням; субоптимальні умови культивування, перенесення в порожнину матки ембріону на стадії бластоцисти. При МБВ значущо частіше виникають акушерські та перинатальні ускладнення, що необхідно враховувати під час вибору тактики ведення таких пацієнтів та потребує від спеціалістів високого професіоналізму та уваги. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с + Р716.115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рябенко О. А. 
Хвилястий стрибок : монографія / О. А. Рябенко; Національний університет водного господарства та природокористування. - Рівне : НУВГП, 2022. - 276 c. - Бібліогр.: с. 254-272 - укp.

Висвітлено результати проведених теоретичних і експериментальних досліджень хвилястого стрибка, основаних на оригінальній ідеї врахування можливого існування нахилу і кривизни елементарних струминок у початковому перерізі стрибка. Вплив вказаних характеристик потоку оцінено шляхом врахування ступеня можливого відхилення від гідростатичного закону розподілу тиску в зазначеному перерізі. Систематизовано і узагальнено результати досліджень різних наукових шкіл. Отримана інформація розглянута в контексті теорії білякритичних течій рідини. Виведені диференціальне рівняння хвилеподібних білякритичних течій, його загальний і частинний розв’язки, залежності профілю вільної поверхні, другої спряженої і максимальної глибин враховують фактор негідростатики. Співставлення теоретичних і експериментальних результатів продемонструвало їх задовільну збіжність. Наведено рекомендації для визначення умов існування та основних характеристик хвилястого стрибка.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.364,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69735 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського