Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Саркісян Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Саркісян Г. О. 
Розробка технології виноградного соку з високим вмістом фенольних сполук : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.13 / Г. О. Саркісян; Одес. нац. акад. харч. техн. - О., 2009. - 18 c. - укp.

Проведено аналіз діючих технологій виноградного соку. Показано, що за класичної технології виноградного соку втрачається значна кількість фенольних сполук, що знаходиться в насінні, гребені та шкірці. Досліджено вплив різних видів попередньої обробки тонкоподрібненої виноградної маси теплової, ультразвукової, ферментативної, впливу кислотності на вміст фенольних сполук у соці. Досліджено процес відділення соку від тонкоподрібненої виноградної маси методом центрифугування, та вплив розміру частин під час подрібнення на вихід соку. Проведено фізико-хімічний аналіз зразків соку та проаналізовано зразки соку, одержані за традиційною та розробленою технологіями. Визначено вміст сильного антиоксиданту - ресвератролу у зразках соку та анатомічних частинах винограду, досліджено його антиоксидантну активність. Розроблено технологію виноградного соку з високим вмістом фенольних сполук і швидкорозчинного виноградного чаю з виноградних вичавок. Обгрунтовано параметри процесу пастеризації, які забезпечують гарантовану тривалу біологічну стійкість готової продукції. Розроблено проект нормативної документації на виробництво виноградного соку з високим вмістом фенольних сполук. Технологія захищена патентом України на корисну модель, проведено промислову апробацію розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.92/99

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Саркісян Г. С. 
Формування бази метаданих ГІС "Автомобільна дорога" для моніторингу і кадастру автомобільних доріг / Г. С. Саркісян, В. М. Ряпухін // Вестн. ХНАДУ : сб. науч. тр. - 2019. - Вып. 84. - С. 55-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто підхід до формування бази даних ГІС "Автомобільна дорога" для моніторингу і кадастру автомобільних доріг. Розглянуто схему взаємодії рухомого пневматичного колеса автомобіля і нерівності на покритті автомобільної дороги. Проведено аналіз існуючих нерівностей на покриттях експлуатованих дорожніх одягів та визначено типові форми нерівностей. Запропоновано підхід до визначення величини навантаження на дорожній одяг при подоланні нерівностей різної форми і підхід до формування бази даних ГІС "Автомобільна дорога".


Індекс рубрикатора НБУВ: О311с116

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Саркісян Г. С. 
Обгрунтування параметрів розрахункового навантаження з урахуванням рівності покриття / Г. С. Саркісян // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 86, т. 2. - С. 69-73. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто вплив рівності покриття автомобільної дороги на параметри розрахункового навантаження. Установлено закономірності розподілу показників рівності на еталонних ділянках завдовжки 200 м для прогнозування рівності покриття різної ймовірності. Визначено залежність коефіцієнта динамічності від рівності покриття.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Привабливість туристичного та дегустаційного бізнесу Одеської області : монографія / І. С. Калмикова, В. О. Кожевнікова, Т. Є. Лебеденко, О. О. Меліх, Т. Г. Меліх, Т. П. Новічкова, Г. О. Саркісян, Ф. А. Трішин; ред.: О. О. Меліх; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Київ : Друк. "ХАМЕЛЕОН К", 2018. - 137 c. - укp.

Наведено результати досліджень, присвячених автентичності продуктів і напоїв Одеської області, історичним особливостям їх появи, вживанню та змінам у раціоні харчування мешканців, запропоновано прокласти туристичні маршрути та підвищити ефективність туристичного та дегустаційного бізнесу. Подано інформацію про історію походження автентичної продукції (локальної, традиційної), основних її компонентів і матеріалів, а також способи переробки та виробництва, правила дегустації. Увагу приділено вину, пиву, хлібові, сиру та бринзі як основним продуктам харчування населення Одеської області. Додатково розглянуто такі продукти, як кава та чай, які є імпортного походження, але без них уявити проведення екскурсій чи турів неможливо. Доведено, що вплинути на негативні наслідки сезонності туристичних потоків у місті Одеса та в області можна через гастрономічні тури, наприклад, через кавові чи чайні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ОДЕ)441.358.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Саркісян Г. С. 
Обгрунтування параметрів розрахункового навантаження з урахуванням рівності покриття / Г. С. Саркісян // Вісн. ХНАДУ : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 86, т. 2. - С. 69-73. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто вплив рівності покриття автомобільної дороги на параметри розрахункового навантаження. Установлено закономірності розподілу показників рівності на еталонних ділянках завдовжки 200 м для прогнозування рівності покриття різної ймовірності. Визначено залежність коефіцієнта динамічності від рівності покриття.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Саркісян Г. О. 
Деякі аспекти регулювання туристичної галузі регіону / Г. О. Саркісян // Бізнес Інформ. - 2020. - № 8. - С. 83-87. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Туристична діяльність є важливим сегментом збагачення держави та регіонів, здійснюючи в основному мультиплікативний ефект на всі інші галузі та сфери діяльності. Ознакою розвинених країн Європи та світу залишається високий рівень відвідування та визнання міжнародними відвідувачами принад і культурно-рекреаційних видовищ. На жаль, українська туріндустрія знаходиться в недостатній стадії свого визнання. Мета роботи - дослідження важливих аспектів щодо регулювання туристичної галузі регіону. Розглянуто туристичну галузь країни як таку, що потребує переформатування регулюючих процесів на різних рівнях свого функціонування; здійснено моніторинг основних нормативно-правових документів, які забезпечують діяльність національного та регіонального туристичного ринків; констатовано їх недосконалість стосовно сучасних міжнародних туристичних потоків; запропоновано певні аспекти по їх удосконаленню. З огляду на недосконалість нормативно-правового забезпечення, регулюючі процеси, на нашу думку, в Законі України "Про туризм" слід вдосконалити, зокрема в частині того, що закон штучно створює умови для монополії туристичної галузі та надмірного втручання держави в туристичну діяльність. Конкретизовано функціональні обов'язки регулюючих установ на різних рівнях, доведено отримання синергетичного ефекту в результаті їх взаємодії та консолідації. Розглянуто практику зарубіжних країн стосовно формування так званих регіональних туристичних корпорацій, які синтезують різні види туризму, узгоджують інформаційний супровід пропозиції туристичних послуг, формують конкурентне ціноутворення. Згруповано зазначені країни за ефективністю регулюючих процесів туристичного ринку за трьома моделями. Запропоновано ряд напрямів щодо покращення регулюючих процесів туристичних ринків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Саркісян Г. О. 
Інноваційний розвиток регіональних туристичних ринків: теорія, методологія, практика : [монографія] / Г. О. Саркісян. - Харків : Друкарня Мадрид, 2020. - 406 c. - Бібліогр.: с. 324-355 - укp.

Розглянуто питання з розробки теоретично-методологічних підходів і практичних рекомендацій, спрямованих на модернізацію механізмів регулювання і стимулювання інноваційної діяльності регіональних туристичних ринків (РТР). Досліджено суть, значення, передумови формування та сегментацію регіональних ринків туристичних послуг (РРТП), надано загальну характеристику та класифіковано туристичні послуги, з’ясовано роль та особливості гастрономічного туризму в структурі РТР. Здійснено моніторинг нормативно-правового забезпечення регулювання діяльності РТР, окреслено пріоритетні напрями державного регулювання інноваційної діяльності, конкретизовано суть і значення інновацій та інноваційної діяльності в політиці розвитку господарських соціально-економічних систем регіону. Окреслено інноваційний процес та його вплив на підвищення ефективності заходів на РТР, охарактеризовано показники інноваційно-інвестиційної активності на РРТП. Обґрунтовано методологічні підходи до оцінки рівня інноваційної привабливості на РРТП та їх рейтингування, проведено оцінку залежностей РРТП від інвестиційних чинників, здійснено аналіз рівня конкурентоспроможності західноукраїнського РРТП. Удосконалено інституційне середовище РРТП у контексті його організаційної структури та напрямів запровадження, структуровано шляхи модернізації та регулювання конкурентоспроможного середовища на РРТП, запропоновано механізм стимулювання інноваційної діяльності регіональних туристичних кластерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)642.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Саркісян Г. О. 
Загальна характеристика регіональних туристичних ринків України / Г. О. Саркісян // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2020. - № 2. - С. 95-100. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Сучасний туризм є перевагою будь-якої стратегії регіонального розвитку та здійснює вплив на функціонування суміжних галузей економіки: будівельної, готельно-ресторанної, легкої промисловості, харчової промисловості та сільськогосподарської галузі. Однак чергові кризи, прояви тотальної пандемії в усіх країнах відчутно вплинули на всі сектори економіки, в тому числі проявилися і на спаді споживання туристичного продукту. Однак регіональна системна узгодженість суб'єктів діяльності, в тому числі і туристичних, все більше піддається змінам та перебудовам, реагуючи на внутрішні та зовнішні зміни, та потребує більш виважених та регіонально наближених важелів управління. Мета статті - різнобічний аналіз функціонуючих особливостей регіонального туризму в контексті державного регулювання. Сформовані такі завдання: визначити сучасний стан регіональних туристичних ринків; з'ясовано основні переваги та недоліки діяльності туристичних регіональних центрів; синхронізувати пріоритетність державних та регіональних інструментів регулювання туристичної діяльності регіону. Досліджено особливості функціонування регіональних туристичних ринків. Аргументовано, що державне регулювання туристичної діяльності охоплює три підходи: опосередкований, стимулюючий та стримуючий; деталізовано аспекти їх прояву в практичній діяльності. Зосереджено увагу на регулюючих процесах туристичної діяльності, яка є складним та багатогранним симбіозом методів та інструментів з багатьма елементами. Особливуу увагу приділено модернізації та відтворенню матеріально-технічного базису туристичних об'єктів. Охарактеризовано існуючі ризики, які перешкоджають досягненню суспільного та економічного ефекту туристичної діяльності. Чітко окреслено цілі та методи досягнення соціально-економічного ефекту туристичних регіональних ринків. Висновки: теоретичний аналіз інструментів та методів регулювання туристичної активності є доволі широким та складним. Це передусім пов'язано із їх кількістю та різною ефективністю. Тому у регіональному управлінні туристичними процесами легко припуститися помилок, наслідки яких будуть катастрофічними. Туризм є тією сферою, що активізує відсталі регіони, в яких немає можливостей для розвитку сільського господарства, промисловості, тощо, що дає їм змогу сконцентруватися виключно на розбудові відповідної інфраструктури та отримати визнання туристично-відпочинкової агломерації. Пізнавальний та виховний ефект туристичної діяльності впливатиме в майбутньому на усвідомлення раціональності та бережливості до обмежених туристично-рекреаційних ресурсів, які є об'єктом доходності туристичних об'єктів регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)642.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Саркісян Г. С. 
Обґрунтування потрібної міцності нежорсткого дорожнього одягу за критерієм граничної рівності : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.11 / Г. С. Саркісян; Національний транспортний університет. - Харків, 2021. - 22 c. - укp.

Представлено нове вирішення актуальної науково-практичної задачі щодо призначення потрібного загального модуля пружності нежорсткого дорожнього одягу з урахуванням критерію граничної поздовжньої рівності покриття на останній рік експлуатації перед капітальним ремонтом. Удосконалено модель взаємодії транспортного навантаження та дорожнього одягу з урахуванням рівності покриття шляхом врахування приведеної маси системи до точки удару. Удосконалено модель зміни рівності покриття, де приріст індексу рівності у часі розглядається як функція параметрів, які було визначено як найбільш вагомі. На основі результатів моделювання напружено-деформованого стану конструкції нежорсткого дорожнього одягу встановлено значення граничного коефіцієнту динамічності навантаження та граничної рівності покриття. За результатами дослідження обґрунтовано значення потрібного модуля пружності дорожнього одягу з урахуванням критерію граничної поздовжньої рівності покриття.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-044

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Інноваційні технології у галузі геодезії, землеустрою та проектування : [колект.] монографія / А. Г. Батракова, Л. О. Коваленко, Г. Р. Фоменко, Є. В. Дорожко, І. В. Мусієнко, Л. М. Казаченко, Е. В. Захарова, Н. О. Арсеньєва, В. В. Тимошевський, С. М. Урдзік, Г. С. Саркісян, Т. І. Тимошевський, М. О. Пілічева; ред.: Є. В. Дорожко; Харківський національний автомобільно-дорожній університет. - Харків : Лідер, 2021. - 485 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Досліджено цифрові моделі рельєфу. Розкрито особливості геодезичних робіт та контролю в процесі будівництва конструктивних елементів мостів. Увагу приділено впливу топографо-геодезичного аналізу рельєфу на функціональну класифікацію міських вулиць і доріг. Розглянуто використання ГІС-технологій для встановлення об'єктів природно-заповідного фонду. Охарактеризовано сучасні геодезичні прилади та особливості їх застосування. Проналізовано програми для обробки геодезичних даних у процесі проектування автомобільних доріг. Вдосконалено системи пректування елементів організації території. Висвітлено фактори, що впивають на точність геодезичних вимірювань. Охарактеризовано технологію розробки схеми сучасного використання земель за допомогою програмних комплексів ARCGIS та AGISOFT. Проаналізовано сучасне програмне забезпечення геоінформаційних систем в управлінні земельноими ресурсами. Розкрито особливості формування базового набору геопросторових даних земельної ділянки на місцевому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д143 + У9(4УКР)0-511-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Одеський національний технологічний університет: 20 жовтня 1902 р. - 20 жовтня 2022 р. Кращі традиції інженерної освіти з 1902 року : [монографія] / О. М. Кананихіна, А. О. Соловей, Н. П. Білявська, В. П. Мельникова; ред.: Б. В. Єгоров; Одеський національний технологічний університет. - Одеса : Бондаренко М. О., 2023. - 383 c. - укp.

Монографія присвячена Одеському національному технологічному уні¬верситету, який є одним з кращих вищих навчальних закладів України, визнаним лідером у розробці інноваційних технологій та підготовці ви¬сококваліфікованих інженерних кадрів для харчової та зернопереробної про¬мисловості, для сфери відпочинку й туризму, індустрії штучного холоду та всіх суміжних галузей економіки. Монографія охоплює період від дня засну¬вання Одеської Школи мукомелів (20 жовтня 1902 р.) до 120-річного ювілею Одеського національного технологічного університету (20 жовтня 2022 р.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)711

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39518 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського