Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Семеген О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Семеген О. М. 
Пристрій для дослідження параметрів ударно-абразивного зношування елементів озброєння бурового інструменту / О. М. Семеген, З. М. Одосій, М. М. Семеген // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2012. - № 2. - С. 152-158. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Описано розроблений пристрій для дослідження параметрів ударно-абразивного зношування елементів озброєння бурового інструменту та для одержання залежності змін форми зубків від факторів буріння в процесі їх зношування за умов, що є близькими до реальних умов роботи озброєння породоруйнівного інструменту. Моделювання процесу руйнування озброєння бурового інструменту вирішується завдяки конструктивним особливостям пристрою, що надають можливість створити об'ємний циклічний характер зміни напряму і вектора навантажень на досліджуваний елемент озброєння бурового інструменту та забезпечити прокочування та ковзання робочої поверхні зубків поверхнею контрзразка через шар абразиву. Дані дослідження дозволять удосконалювати конструкцію робочих елементів породоруйнівного озброєння шарошкових доліт з метою підвищення їх працездатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-561.3-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Семеген О. М. 
Вплив форми армованої поверхні зубків озброєння шарошкових доліт на енергоємність руйнування гірської породи / О. М. Семеген // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2013. - № 1. - С. 134-139. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності роботи армованого твердим сплавом реліт озброєння шарошкових бурових доліт в процесі руйнування гірської породи. Наведено результати дослідження зносостійкості озброєння шарошкових доліт у вигляді фрезерованих дослідних зубків під час моделювання умов їх зношування, що наближені до реальних. Розглянуто вплив конструктивних особливостей робочих елементів озброєння шарошкових бурових інструментів та вплив їх форми в процесі зношування на ефективність руйнування гірської породи, зокрема на глибину заглиблення зубків у гірську породу. Міра збереження початкових характеристик руйнування взірців визначалась постійністю глибини їх занурення у пружне середовище із визначеними фізико-механічними властивостями за постійного осьового навантаження за допомогою розробленого пристрою через визначені проміжки часу у процессі досліджень їх зношування. Проведено оцінку впливу різних схем розміщення твердого сплаву на поверхнях дослідних взірців на величину зношування взірців методами лінійного, вагового та об'ємного аналізу. Аналіз результатів досліджень свідчить, що раціональне розміщення твердого сплаву на поверхні взірців та відповідно озброєння шарошкових доліт надає змогу регулювати стійкість зубків до ударно-абразивного зношування та зберігати величину питомого тиску, що передається на вибій в процесі руйнування гірської породи. Встановлено, що наявність твердого сплаву на армованих поверхнях озброєння бурового шарошкового долота впливає на характер його зношування у процесі буріння порід м'якої та середньої твердості. Дані дослідження вказують на можливість проведення подальшого вивчення процесів руйнування гірської породи у вибої для можливості надання рекомендацій, щодо раціонального розміщення реліту на робочих поверхнях озброєння шарошкових доліт, з метою визначення оптимальної масової частки нанесення реліту. Підтверджено, що одним із ефективних показників, які можуть бути характерні як для процесів руйнування гірської породи, так і для процесів зношування та проектування породоруйнівного інструменту, є величина питомого навантаження, яке передається на вибій у процесі буріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131-561.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Семеген О. О. 
Конструктивно-географічна оцінка рекреаційно-туристичних ресурсів обласного регіону (на матеріалах Хмельницької області) : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / О. О. Семеген; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено рекреаційно-туристичні ресурси Хмельницької області. Поглиблено теоретико-методичні засади дослідження та оцінювання рекреаційно-туристичних ресурсів (РТР). Адаптовано модель бального оцінювання РТР території, складено схему алгоритму оцінювання РТР. Запропоновано використовувати показник ентропії Шеннона для дослідження складності РТР як географічного явища та їх оцінювання. Створено оригінальні картографічні моделі для кожного виду зазначених ресурсів Хмельницької області (орографічних, кліматичних, гідрографічних, біотичних, природоохоронних територій, природно-територіальних комплексів, археологічних, архітектурних, біосоціальних та подієвих). Оцінено РТР у розрізі адміністративних районів Хмельницької області. За величиною атракційності виокремлено п'ять РТР. Виділено головні проблеми рекреаційно-туристичної галузі регіону та обгрунтовано основні напрями оптимізацї її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХМЕ)684.413.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Семеген О. М. 
Дослідження та моделювання впливу конструктивного оформлення і технологічних параметрів виготовлення на показники зношування армованого озброєння шарошкових доліт / О. М. Семеген, З. М. Одосій, В. В. Кустов // Пробл. прочности. - 2014. - № 4. - С. 162-171. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З метою оцінки впливу конструкторсько-технологічних параметрів виготовлення армованого озброєння шарошкових бурових доліт на величину їх зношування у процесі буріння проведено дослідження на розробленому стенді. За результатами досліджень одержано математичні моделі, що описують вплив цих параметрів на показники зношування армованих поверхонь зубків бурового інструменту, які виготовлено за різними схемами армування їх робочих поверхонь. Показано, що оптимальною схемою наплавлення робочої поверхні зубків релітом є збільшення площі армування за шириною зубка.


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.116 + И131-561.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського