Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Сеник А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Сеник А. Ф. 
Зоологія з основами екології : підручник / А. Ф. Сеник, О. П. Кулаківська. - 2-ге вид. - Л. : Каменяр, 2008. - 287 c. - Бібліогр.: с. 284. - укp.

Висвітлено загальні риси будови основних типів і класів тварин, зокрема, найпростіших, губок, плоских, круглих і кільчастих червів, членистоногих, молюсків, хордових, птахів і звірів. Викладено основні відомості з біології, систематики, філогенії та розкрито їх практичне значення. Розглянуто питання екології й охорони тварин. Наведено порівняльно-анатомічних огляд даних типів тварин.

Освещены общие черты строения основных типов и классов животных, в частности, простейших, губок, плоских, круглых и кольчастых червей, членистоногих, моллюсков, хордовых, птиц и зверей. Изложены основные сведения по биологии, систематике, филогении и раскрыто их практическое значение. Рассмотрены вопросы экологии и охраны животных. Приведен сравнительно-анатомический обзор данных типов животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*80я73-1 + Е60*99я73-1 + Е62я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА697486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Назар І. Б. 
Асимптотичні наближення для хвильових процесів, які описуються нелінійним рівнянням Клейна - Гордона / І. Б. Назар, А. П. Сеник, Б. І. Сокіл // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 539. - С. 76-81. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто задачу про побудову асимптотичних наближень для хвильових процесів у одновимірних рухомих нелінійно пружних середовищах обмеженої довжини. Математичною моделлю розглянутих процесів може слугувати, за певних крайових умов, узагальнене нелінійне рівняння Клейна - Гордона. В основу досліджень покладено модифіковане за д'Аламбером подання розв'язку на відповідну незбурену крайову задачу з подальшим застосуванням методу Ван-дер-Поля для збуреної задачі. Одержано математичні залежності, які визначають вплив пружних і кінематичних характеристик середовища на основні параметри руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.5-2-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Данилевич Т. Є. 
Нелінійні коливання одновимірних пружних систем і пасивні їх поглиначі / Т. Є. Данилевич, А. П. Сеник // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 560. - С. 54-58. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено поперечні коливання вала із пасивним поглиначем його коливань. Одержано диференціальні рівняння руху системи вал - вантаж (поглинач коливань), на основі яких проаналізовано вплив характеристик останнього на АФХ вала.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бургонський В.Г. 
Клінічні аспекти ортопедичного лікування дефектів зубних рядів із застосуванням незнімних конструкцій на скляних опорах / В.Г. Бургонський, А.Я. Сеник // Соврем. стоматология. - 2012. - № 1. - С. 109-111. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Показано новий для вітчизняної стоматології метод протезування дефектів зубних рядів на скляних опорах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Данилевич Т. Є. 
Вимушені поперечні коливання вала з їхнім пасивним поглиначем / Т. Є. Данилевич, А. П. Сеник // Автоматизація виробн. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2006. - Вип. 40. - С. 84-87. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено нелінійні поперечні коливання вертикального вала з пасивним поглиначем цих коливань під дією періодичної збурювальної сили. На підставі одержаних результатів проаналізовано вплив періодичних сил і характеристик поглинача коливань на амплітудно-частотну характеристику вала у резонансному випадку.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Атаманюк В. М. 
Тепломасообмін під час виробництва адсорбентів з торфової сировини / В. М. Атаманюк, Д. П. Кіндзера, А. С. Сеник // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 812. - С. 281-286. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Комплексне числення в інфокомунікаціях та електронній інженерії : навч. посіб. / А. П. Сеник, В. В. Пабирівський, О. М. Уханська, Л. Д. Озірковський; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Растр- 7, 2021. - 161 c. - Бібліогр.: с. 161 - укp.

Розглянуто основні відомості з комплексного аналізу та операційного числення. Більшість теоретичних положень наведено з доведеннями та ілюструються достатньою кількістю прикладів та в'язаних задач. Досліджено комплексне числення та перетворення Лапласа, що є основою для проектування сучасних електричних кіл та програмного забезпечення для аналізу різноманітних радіоелектронних засобів і є обов'язковою компетенцією фахівця в галузі телекомунікацій, радіоелектроніки та інформаційних технологій. Зауважено, що введення комплексних чисел і функцій комплексної змінної виявилося зручним для інтегрування елементарних функцій, розв'язування диференціальних рівнянь, рівнянь у частинних похідних тощо. Приділено увагу методам теорії функцій комплексної змінної, які широко застосовують до розв'язування задач аналізу та синтезу лінійних та нелінійних електричних кіл, частотного аналізу в радіотехніці та телекомунікаціях, електродинаміки, поширення радіохвиль, теорії антен, гідро- і аеродинаміки, теорії пружності, фундаментальних нелінійних рівнянь фізики. Наведено завдання для самостійної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.5 я73 + З211 я73-1 + З88-01 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Уханська О. 
Інформаційна система обліку методичної роботи кафедри / О. Уханська, В. Гладун, А. Сеник // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Інформ. системи та мережі. - 2021. - Вип. 10. - С. 1-12. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розроблено інформаційну систему аналізу методичної роботи кафедри закладу вищої освіти (ЗВО). Встановлено, що велике значення у забезпеченні якості освітньої діяльності ЗВО має методична робота кафедри, яка передбачає, зокрема, наявність навчально-методичного забезпечення навчального процесу та інформаційних систем для ефективного керування ним. Враховуючи важливу роль, що відводиться формуванню та розвитку системи методичної роботи у навчальному закладі, проаналізовано сучасні вимоги та умови реформування та диверсифікації системи вищої професійної освіти. На підставі загального огляду методичної роботи кафедри ЗВО виявлено актуальність розроблення прикладного програмного продукту для обліку та аналізу методичної роботи як окремого викладача, так і кафедри загалом. Розроблена інформаційна система аналізу методичної роботи кафедри надає змогу виконувати аналіз методичної роботи й окремих викладачів, та всієї кафедри, оцінювати якість освітньої діяльності, ведення документації, а також передбачає діагностику та моніторинг методичної роботи кафедри за різні періоди, порівняння діяльності викладачів і підготовку рекомендацій на наступні періоди роботи. Запропонована інформаційна система також надає можливість ефективно керувати методичною роботою та надавати рекомендації щодо планування, реалізації та контролю результативності стратегії вдосконалення навчального процесу та його методичного забезпечення. Зокрема, передбачено, що програма охоплює такі види дiяльності, як: облік наявних у методичному кабінеті кафедри методичних розробок з їх прив'язкою до назви дисципліни; назви та шифру спеціальності; курсу; викладачів-авторів; лекторів; навчальних груп; кількості студентів у групі та загалом на потоці, кількості примірників навчально-методичної літератури; часу публікації; облік наявних методичних розробок у межах віртуального навчального середовища з їх прив'язкою до вищенаведених параметрів, а також часу та останнього редагування, кількості зареєстрованих на навчальний комплекс лекторів та студентів, активності студентів; облік наявних методичних розробок у межах розділу "Електронна бібліотека" сайта кафедри з окремим їх узгодженням із кількістю відвідувань і кількістю копіювань користувачів. Розроблену інформаційну систему апробує кафедра прикладної математики Національного університету "Львівська політехніка".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) + Ч481.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ІСМ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сеник А. 
Інформаційна система підтримки процесів прийняття рішень при формуванні портфеля цінних паперів / А. Сеник, О. Манзій, Ю. Футрик, О. Степанюк, Ю. Сеник // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Інформ. системи та мережі. - 2022. - Вип. 11. - С. 39-55. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

У зв'язку з широкомасштабними змінами економіки у світі та, зокрема, в Україні останнім часом спостерігається значне підвищення інтересу до завдань теорії інвестицій. Прикладом може слугувати активізація останніми роками купівлі акцій великих міжнародних компаній і криптовалют і відповідно стрімке зростання їх вартостей. Відомо, що як особливий випадок у теорії інвестицій розглядають завдання оптимізації інвестиційних портфелів (ІП). Встановлено, що питання прийняття рішень щодо формування та оптимізації ІП перебуває у полі уваги як великих інвестиційних компаній, так і приватних інвесторів, оскільки, вибираючи серед можливих альтернатив розподілу капіталовкладень у межах ринку фінансових активів, інвестор отримає різні результати. Прийнято, що оптимальний розподіл наповнення ІП повинен забезпечувати найкращий дохід за умови збереження найменших ризиків, а під результатом слід розуміти величину доходу, отриманого за час володіння ІП. Відомо, що рішення щодо структури розподілу капіталу часто приймають в умовах невизначеності, а дохідність від вкладення капіталу в об'єкти інвестування є випадковою. Все це породжує додаткові ризики, тому завдання вкладення капіталу та оптимізації портфеля інвестицій повинні ставитися та вирішуватися в умовах наявності ризику. Ефективна інвестиційна діяльність змушує звертатись до використання спеціальних математичних методів та інформаційних засобів підтримки прийняття рішень. Розроблено інформаційну систему підтримки прийняття рішень формування портфеля цінних паперів, що надає змогу потенційним інвесторам самостійно оцінювати ефективність набору ІП, порівнюючи динаміку росту наявних на фінансовому ринку акцій. Відомо, що більшість інформації, з якою стикається інвестор, подана у табличному форматі, а згідно із методологією наукового пізнання людина краще сприймає візуалізовані способи надання інформації. У новоствореній інформаційній системі застосовано процес візуалізації, що надає доступну табульовану інформацію у структурованому вигляді схем, графіків, діаграм.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229.2 + У010.295.325.621.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ІСМ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сеник А. А. 
Технологічне забезпечення виготовлення згортних втулок підвищеної точності форми і якості : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / А. А. Сеник; Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. - Тернопіль, 2018. - 21 c. - укp.

Дисертація присвячена теоретичним і експериментальним дослідженням технологічного процесу виготовлення згортних втулок підвищеної якості. Теоретично досліджено зміну форми втулки в процесії її формування; силові характеристики при згортанні втулки; відносну площу регулярного мікрорельєфу з підвищеним ступенем перекриття і в імовірнісному аспекті - зусилля дорнування внутрішніх циліндричних поверхонь (ВЦП) цих втулок. Розроблено нові конструкції заготовок згортних втулок і технологічного спорядження для їх формування. На основі використання імовірнісно-статистичного методу експериментально досліджено вплив кривини транспортного каналу та форми заготовок втулок на точність форми ВЦП втулок. Експериментально досліджено закономірності зміни зусилля формування згортних втулок при транспортуванні заготовок у транспортних каналах різної кривизни, а також вплив зусилля обкочування кулькою поверхні заготовки для зниження шорсткості та підвищення ступеня зміцнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.145.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сеник А. М. 
Державницьке виховання учнівської молоді в умовах позашкільного навчального закладу : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / А. М. Сеник; Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Уперше теоретично обґрунтовано та розкрито зміст процесу державницького виховання учнівської молоді у позашкільних навчальних закладах. Виявлено й обґрунтовано педагогічні умови державницького виховання учнівської молоді у позашкільних навчальних закладах (забезпечення позитивної мотивації та установки на формування позиції "Я – державник" у процесі діалогічної взаємодії вихователя з вихованцем; застосування різноманітних форм і методів виховної роботи відповідно до ступеня активності громадянської позиції та інтелектуальних якостей учнівської молоді; реалізація стосунків у системі "вихователь – вихованці – батьки" з урахуванням специфіки організації політичної влади для населення, яке мешкає на певній території). Визначено критерії, показники та рівні державницької вихованості в учнівської молоді. Уточнено зміст понять "нація", "патріотизм", "громадянство", "національне виховання", "патріотичне виховання", "громадянське виховання". Запропоновано авторське визначення поняття "державницьке виховання учнівської молоді". Розвинуто зміст, форми, методи педагогічного впливу в умовах роботи позашкільних навчальних закладів, що спрямовані на підвищення ефективності процесу державницького виховання. Розроблено навчально-методичні матеріали для підвищення рівня сформованості позиції "Я – державник" в учнівської молоді; розроблено та впроваджено методичні рекомендації "Особливості державницького виховання учнівської молоді" для вихователів позашкільних навчальних закладів, педагогів, психологів, які працюють з учнівською молоддю. Здійснено апробацію тренінгових вправ і спеціальних методик щодо державницького виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.38 + Ч421.352.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442072 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського