Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Сидорук Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Сидорук Т. М. 
Трав'янисті багаторічні рослини відкритого грунту Національного дендропарку "Софіївка" : монографія / Т. М. Сидорук; НАН України. Нац. дендрол. парк "Софіївка". - Умань : УВПП, 2007. - 121 c. - Бібліогр.: с. 117-119. - укp.

Висвітлено результати 30-річної інтродукційної роботи з трав'янистими рослинами в Національному дендропарку "Софіївка". Наведено характеристику найбільш доцільних для озеленення видів, описано еколого-географічне походження, життєві форми, морфологічні та декоративні особливості рослин за умов дендропарку. Розкрито можливості їх розможення та використання в озелененні.

Освещены результаты 30-летней интродукционной работы с травянистыми растениями в Национальном дендропарке "Софиевка". Приведена характеристика наиболее целесообразных для озеленения видов, описаны эколого-географическое происхождение, жизненные формы, морфологические и декоративные особенности растений в условиях дендропарка. Раскрыты возможности их размножения и использования в озеленении.


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР)л64А/Я"Софія" + Е522*88е(4УКР)л64А/Я"Софія"

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА695736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сидорук Т. В. 
Соціально-економічний розвиток Ратненського староства у XVI - XVII ст.(1500 - 1674 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / Т. В. Сидорук; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено історію Ратненського староства - адміністративно-господарської одиниці XVI - XVII ст. у складі Холмської землі Руського воєводства, розташованої у верхів'ї р.Прип'ять. Досліджено основні напрямки та тенденції соціально-економічного розвитку єдиного міського поселення староства - м.Ратна, зокрема, особливості організації управління в місті, питання господарської діяльності. Охарактеризовано структуру сільської округи староства, економічне становище різних соціальних категорій селянства, форми й еволюцію рентних платежів і обов'язків селян. Показано особливості організації та ведення селянського господарства. Визначено основні сфери господарської діяльності адміністрації староства. Розглянуто умови, час виникнення та ступінь поширення фільварково-панщинного господарства, питому вагу та значення різних галузей у його структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)44-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сидорук Т.  
Європейська інтеграція України : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Т. Сидорук, В. Павлюк, В. Малькін; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Л. : ПАІС, 2011. - 270 c. - Бібліогр.: с. 241-270. - укp.

Розглянуто теоретичні засади, механізми та наслідки європейської інтеграції України, яка є ключовим зовнішньополітичним пріоритетом і стратегічною метою нашої держави. Уточнено чинники та передумови, що визначають потребу реалізації європейського напряму в системі зовнішньої політики України, проаналізовано стан і перспективи розвитку нормативно-правового та інституційного забезпечення європейського курсу України, досягнення та проблеми на шляху до європейської інтеграції в різних сферах суспільного життя. Висвітлено особливості підготовки нової посиленої угоди між Україною та ЄС, зокрема, організаційні засади переговорного процесу, позиції сторін, основні аспекти перемовин щодо формування зони вільної торгівлі, питання лібералізації візового режиму між Україною та ЄС тощо. Проаналізовано позиції та інтереси держав-членів у формуванні східної політики ЄС на початку XXI ст., описано єроінтеграційний досвід Польщі у контексті прикладу для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 я73 + Ф4(4УКР),9(4) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сидорук Т. В. 
Інтеграційні процеси в сучасній Європі : навч. посіб. / Т. В. Сидорук. - Л. : Піраміда, 2010. - 350 c. - Бібліогр.: 324 назв. - укp.

Розкрито засади, механізми та наслідки інтеграційних процесів у Європі, особливості європейської інтеграції (ЄІ) в економічній, фінансовій, політичній, соціальній, правовій, військово-політичній та інших сферах. Проаналізовано витоки й еволюцію ідей і концепцій єдиної Європи, концептуально-теоретичні підходи до визначення шляхів розвитку ЄІ. Розглянуто проблеми становлення та розвитку ЄС, етапи його розширення й їх геостратегічні наслідки, інституційну будову ЄС, основні напрямки спільної політики ЄС та його право. Висвітлено проблематику ЄІ України, перспективи реалізації курсу на повноправне членство в ЄС.

Раскрыты основы, механизмы и последствия интеграционных процессов в Европе, особенности европейской интеграции (ЕИ) в экономической, финансовой, политической, социальной, правовой, военно-политической и других сферах. Проанализированы истоки и эволюция идей и концепций единой Европы, концептуально-теоретические подходы к определению путей развития ЕИ. Рассмотрены проблемы становления и развития ЕС, этапы его расширения и их геостратегические последствия, институционная структура ЕС, основные направления общей политики ЕС и его право. Освещены проблематика ЕИ Украины, перспективы реализации курса на полноправное членство в ЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Ф4(4УКР),9(4),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сидорук Т.  
Внутрішньополітичні фактори стримування євроінтеграційного курсу України / Т. Сидорук // Політ. менеджмент. - 2011. - № 2. - С. 147-155. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано особливості внутрішньополітичного розвитку України в пострадянський період, що накладає обмеження на процеси внутрішнього реформування держави та її зовнішньополітичний курс. Стверджується, що політична еліта України й досі не виробила стратегічного проекту розвитку держави. Внаслідок цього вона не здатна здійснити радикальні реформи в країні і втілити в життя задекларовану стратегію "європейського вибору".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ф4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сидорук Т.  
Європейська політика сусідства і процеси реформування у країнах Східної Європи / Т. Сидорук // Політ. менеджмент. - 2010. - № 4. - С. 160-170. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто поточну та потенційну роль Європейської політики сусідства щодо сприяння внутрішнім реформам у країнах Східної Європи. Стверджується, що за браком чітких зобов'язань з боку ЄС, які б розглядались як винагорода за реформи, та жорстких механізмів моніторингу, що мають місце у передвступному процесі, політика сусідства не є і в сучасному вигляді навряд чи стане ефективним інструментом для стимулювання та підтримки глибоких і комплексних реформ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(45) + Ф4(4)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сидорук Т.  
Європейська політика сусідства: концептуальні хиби конструкції / Т. Сидорук // Політ. менеджмент. - 2011. - № 1. - С. 121-132. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто концептуальні засади Європейської політики сусідства, проаналізовано її слабкі місця. Доведено, що політика сусідства не розв'язує основних проблем, які стоять перед ЄС у його політиці щодо країн Східної Європи та Південного Середземномор'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сидорук Т.  
Східне партнерство та Союз для Середземномор'я: можливості для реформування Європейської політики сусідства / Т. Сидорук // Сучас. укр. політика. Політики і політологи про неї. - 2010. - Вип. 21. - С. 280-289. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано недавно започатковані програми Східного партнерства та Союзу для Середземномор'я, а саме - можливості виправити основні недоліки Європейської політики сусідства (ЄПС). Висновки невтішні: замість орієнтації на усунення слабких місць ЄПС, нові пропозиції і надалі будуються на її засадах сумнівної працездатності та лише ускладнюють відносини Євросоюзу із його сусідами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),9(0:922.6)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сидорук Т. В. 
Політика сусідства Європейського Союзу у Східний Європі: модель інтеграції без членства : монографія / Т. В. Сидорук; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Л. : ПАІС, 2012. - 441 c. - Бібліогр.: с. 359-424. - укp.

Досліджено теоретичні основи Європейської політики сусідства та практики її реалізації у країнах Східної Європи. Проаналізовано фундаментальні проблеми, пов'язані з концептуальним, правовим та інституційним аспектами Європейської політики сусідства. Розглянуто її генезу, нормативно-правову, функціональну й інституційну природу, основні системні обмеження. Простежено розвиток східного виміру політики сусідства як моделі поступової та часткової інтеграції східноєвропейських держав з ЄС. Запропоновано нові підходи щодо визначення ефективності впливу ЄС на трансформаційні процеси у навколишніх державах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Ф4(45)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сидорук Т. М. 
Очитки для озеленення / Т. М. Сидорук // Інтродукція рослин. - 2003. - № 3. - С. 143-145. - укp.

Наведено опис видів роду Sedum L., перспективних для озеленення. Запропоновано способи розмноження очитків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сидорук Т. М. 
Трав'яниста рослинність деяких старовинних парків Черкаської області / Т. М. Сидорук // Інтродукція рослин. - 2005. - № 2. - С. 51-53. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Надано характеристику трав'янистої рослинності деяких старовинних парків Черкаської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8(4УКР-4ЧЕК)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сидорук Т. М. 
Біологічні особливості та розмноження деяких трав'янистих ксеро- та мезофітів / Т. М. Сидорук, Л. П. Іщук // Інтродукція рослин. - 2006. - № 3. - С. 98-100. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати вивчення біології та особливостей насіннєвого і вегетативного розмноження деяких трав'янистих ксеро- та мезофітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.64-658.734.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сидорук Т. В. 
П'ять років Східного партнерства ЄС: результати та перспективи / Т. В. Сидорук // Стратегіч. пріоритети. - 2014. - № 1. - С. 175-180. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано оцінки ефективності та перспективності проекту Європейського Союзу під назвою "Східне партнерство" в контексті п'ятирічного досвіду його реалізації та підсумків Вільнюського саміту. Сформульовано висновки щодо потреби перегляду концепції сучасної східної політики ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Х915.232.5-96(4/5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сидорук Т. В. 
Роль Німеччини у формуванні спільної позиції ЄС щодо російсько-українського конфлікту / Т. В. Сидорук // Стратегіч. пріоритети. - 2015. - № 3. - С. 33-37. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано роль Німеччини в об'єднанні ЄС для здійснення спільної політики щодо сторін російсько-українського конфлікту. Доведено, що Берлін є провідником політики ЄС, яка включає дипломатичний і економічний тиск на Москву та фінансову підтримку України. Вплив Німеччини відіграв ключову роль у запровадженні дієвих санкцій ЄС проти Росії, зриві проекту трубопроводу "Південний потік", зупинці/сповільненні зближення скептично налаштованих щодо санкцій держав-членів з Росією, перетягуванні Франції з групи скептиків у питанні санкцій до протилежного табору й опосередкованому впливі через Париж на інші південні держави-члени. Водночас позиція Німеччини полягає в тому, що вирішення кризи не лежить у воєнній площині, і тому Берлін і Брюссель дуже неохоче реагують на військові аспекти кризи. Показано також, що нинішня позиція Німеччини щодо українсько-російського конфлікту виявила помітну модифікацію її східної політики. Російська анексія Криму та війна на сході України спричинили появу більшого реалізму в політиці Німеччини щодо Росії, що дає підстави припускати, що у близькому майбутньому східна політика Берліна може стати більш реалістичною і збалансованою у контексті відносин з Росією, з одного боку, і країнами Східного партнерства - з іншого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4РОС) + Ф4(4НІМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Хутько М. В. 
Охолоджуючі рідини з покращеними екологічними та експлуатаційними властивостями / М. В. Хутько, О. А. Гордієнко, Т. І. Сидорук, А. П. Ранський // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2021. - № 3. - С. 32-40. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Проведено аналіз сучасних водно-гліколевих охолоджуючих рідин/антифризів для двигунів внутрішнього згоряння та деяких технічних теплоносіїв. Акцентовано увагу на фізико-хімічних властивостях гліколів (густина, температура замерзання, теплоємність, теплопровідність, в'язкість) та на можливість їх використання в різних машинах та механізмах. Показана залежність температури замерзання водно-гліколевих розчинів від їх концентрації. В залежності від металів (сплавів) для охолодження блоків циліндрів і радіаторів двигунів внутрішнього згорання (ДВЗ) проведено класифікацію із зазначенням сучасних інгібіторів корозії. Наведені органічні кислоти, які утворюються при окисненні гліколів різної хімічної природи в процесі їх довготривалої експлуатації. Зазначено, що кислотна корозія та утворення накипу на робочих поверхнях ДВЗ є основними негативними факторами, що сприяють зниженню потужності двигуна, збільшенню газових викидів продуктів згоряння ДВЗ в атмосферу та погіршенню стану навколишнього середовища. В залежності від хімічної складової проведено класифікацію інгібіторів, що використовуються, відповідно до їх міжнародного позначення: неорганічні - ІАТ (Inorganik Acid Technology); органічні (карбоксилатні) ОАТ (Organic Acid Technology); "гібридні" (змішані) - НОАТ (Hybrid Organic Acid Technology). Розглянуто токсикологічні та екологічні властивості охолоджуючих рідин (антифризів) залежно від складу водно-гліколевих сумішей. Підкреслено високу токсичність антифризів на основі етиленгліколю для довкілля і відсутність такої для антифризів на основі пропіленгліколю та гліцерину. Акцентовано увагу на можливості покращення фізико-хімічних (експлуатаційних) характеристик антифризів шляхом зміни основних (базових) компонентів водно-гліколевих сумішей, зміни їх співвідношення та введення нових ефективніших домішок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З365-082 + Л79 + О155-082-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Осадчук О. В. 
Фізичні параметри синтезованої комплексної сполуки кобальту (II) з N,N'-біс(саліциліден)семикарбазидом / О. В. Осадчук, В. В. Мартинюк, Т. І. Сидорук, О. О. Семенова // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 4. - С. 749-755. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - розробка нового сенсора на основі синтезованої гетерометалічної комплекної сполуки (ГМКС) стронцій тетрааквади[N,N'-біс(саліциліден)семикарбазидатокобальтату(II)] дигідрату. З літератури [1-6] відомо, що такі гетерометалічні комплексні сполуки в твердому спресованому стані володіють широким спектром електропровідних властивостей, які залежать від природи центрального атома, гетероатома та хелатуючого та місткового лігандів і змінюється в широкому інтервалі від діелектрика до низькоомного напівпровідника. На практиці такі сполуки можуть бути використані як напівпровідниковий матеріал для виготовлення терморезисторів. Розроблено новий чутливий елемент на основі синтезованої ГМКС стронцій тетрааквади[N,N'-біс(саліциліден)семикарбазидатокобальтату(II)] дигідрату. Наведено методику синтезу цього матеріалу та досліджено вплив температури та магнітного поля на фізичні властивості такого напівпровідника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.82 + В379.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського