Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>A=Сидор І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Сидор І. П. 
Податки на споживання в Україні: фіскальні ефекти і цінові наслідки : Автореф. дис... канд. екон. наук / І. П. Сидор; Терноп. держ. екон. ун-т. - Т., 2006. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні аспекти взаємозв'язку податків на споживання та цін, розроблено науково-практичні рекомендації щодо удосконалення оподаткування процесів споживання з метою оптимізації їх впливу на суспільний добробут населення. Розкрито економічну природу податку та ціни, особливості їх взаємозв'язку, визначено й обгрунтовано основні етапи процесу ринкового ціноутворення. Розглянуто цінові аспекти оподаткування процесів споживання у контексті взаємозв'язку податків на споживання та рівня цін у сферах виробництва, обігу та зовнішньоекономічної діяльності. Виконано комплексний аналіз сучасних фіскальних і цінових особливостей оподаткування процесів споживання, проаналізовано фіскальні аспекти даних за споживання за умов реформування механізму ціноутворення. З'ясовано соціально-економічну сутність понять "податок", "податки на споживання", "ціна".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сидор І. П. 
Організаційно-педагогічні умови дозвіллєвої діяльності студентів у педагогічних коледжах Великої Британії : автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І. П. Сидор; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретико-методичні засади дозвіллєвої діяльності студентів педагогічних коледжів Великої Британії. Проаналізовано стан вивчення даної проблеми, визначено основні етапи становлення та розвитку сфери дозвілля у Великій Британії. Висвітлено теорії та концепції дозвіллєвої діяльності. Визначено принципи, напрями, функції, технології й організаційно-педагогічні умови дозвіллєвої діяльності студентів у педагогічних коледжах Великої Британії. Розкрито роль і місце менеджера дозвілля в організації дозвіллєвої діяльності студентів ВНЗ Великої Британії. Проведено аналіз системи професійної підготовки фахівців сфери дозвілля, а також порівняльно-педагогічне дослідження дозвіллєвої діяльності студентів ВНЗ Великої Британії й України, обгрунтовано шляхи реалізації позитивних здобутків британського досвіду організації дозвіллєвої діяльності студентської молоді у ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.511.385.8 + Ч479.514(4ВЕЛ)711

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сидор І. П. 
Соціокультурні технології в організації дозвілля / І. П. Сидор // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Пед. науки. - 2009. - Вип. 144. - С. 146-149. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано можливості застосування соціокультурних технологій в організації дозвілля молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.385.8 + С5*665.244.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Возіанов С. О. 
Рак нирки: реальність та шляхи покращання спеціалізованої допомоги / С. О. Возіанов, І. М. Сидор, В. М. Григоренко, А. П. Онищук, Л. В. Перета // Здоровье мужчины. - 2013. - № 3. - С. 10-11. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Рак нирки (РН) - одна з найпоширеніших онкопатологій. На початкових стадіях дане захворювання перебігає практично безсимптомно, що утруднює ранню діагностику. Для раннього виявлення РН і його можливого радикального лікування слід застосовувати новітні методи діагностики і лікування у спеціалізованих медичних закладах. Співробітники ДУ "Інститут урології НАМН України" проводили ретроспективно експертне оцінювання історій хвороб та амбулаторних карт 143 хворих, пролікованих з приводу РН у Волинській обласній лікарні за період 2010 - 2011 рр. Даний аналіз достовірно засвідчив, що рекомендований об'єм обстеження та лікування не виконується в повному обсязі, що призводить до недооцінки поширення захворювання і відповідно вибору раціонального підходу та підбору тактики хірургічного лікування. Що в свою чергу є причиною невиконання органозберігальних операцій за показаннями. Також проведено імунотерапію РН, що не є стандартом лікування на ранніх стадіях захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4 + Р11(4УКР)285.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сидор І. 
Проголошення Московського патріархату в 1589 році: причини і наслідки : автореф. дис. ... канд. церков.-іст. наук / І. Сидор; УПЦ Київ. Патріархату, Київ. Православ. Богослов. Акад. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено причини, акт і наслідки проголошення Патріаршества в Російській Православній Церкві. Розглянуто причини зародження та формування імперської доктрини "Москва - Третій Рим", як основної складової державницької ідеології її правлячих кіл у кінці XV - XVI ст. На основі систематизації фактичного матеріалу проаналізовано проведені Московською державою церковні реформи, вплив держави на внутрішнє життя Церкви. Досліджено проваджену політику, яка вплинула на зовнішні відносини Московії з іншими державами, визначаються її результати і наслідки для російського народу та країн Східної Європи. Досліджено причини відновлення спілкування між Православними Церквами Сходу та Московії. Розкрито мету приїзду до Москви духовенства зі Сходу. Розглянуто причини утворення в Москві патріаршого Престолу. Простежено хід переговорів московського керівництва з Царгородським патріархом Ієремією II щодо питання висвяти першого Московського Патріарха. Показано діяльність Константинопольських Соборів 1590 і 1593 pp. у справі узаконення акту утвореного у 1589 р. Московського Патріаршества. Проаналізовано церковно-історичне значення надання Московській Церкві цього статусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24-344-016

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Юрій С. І. 
Бюджетна система : підручник / С. І. Юрій, В. Г. Дем'янишин, О. П. Кириленко, А. Ю. Дерлиця, Н. І. Карпишин, С. Л. Коваль, О. Я. Колісник, З. М. Лободіна, Б. С. Малиняк, Г. Б. Погріщук, І. П. Сидор, В. І. Стоян, Н. М. Ткачук, М. М. Тріпак, О. І. Тулай, О. Л. Шашкевич, В. П. Горин, В. В. Письменний; ред.: С. І. Юрій, В. Г. Дем'янишин, О. П. Кириленко; Терноп. нац. екон. ун-т. - Тернопіль : ТНЕУ, 2013. - 623 c. - Бібліогр.: с. 581-584 - укp.

Розглянуто концептуальні підходи до сутності бюджету держави, розкрито його призначення та роль в суспільстві. Досліджено теоретичні, методологічні та практичні засади формування бюджетної політики, бюджетного механізму, бюджетної системи України. Розкрито окремі аспекти функціонування бюджету держави як основного фінансового плану, проаналізовано його стан. Досліджено засади балансування, економічну природу та систему управління бюджетним дефіцитом, організацію міжбюджетних відносин, систему доходів і видатків бюджету. Охарактеризовано видатки на економічну діяльність та науку, соціальний захист населення і соціальну сферу, управління й оборону, обслуговування державного боргу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.311 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС58355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пирог Т. П. 
Антимікробна активність поверхнево-активних речовин, синтезованих A. calcoaceticus IМВ В-7241, R. erythropolis IМВAC-5017 і N. vaccinii IМВ В-7405 на промислових відходах / Т. П. Пирог, Л. В. Никитюк, І. Сидор, О. І. Палійчук, Н. В. Петренко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, 5 (ч. 2). - С. 8-16. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено антимікробну активність поверхнево-активних речовин (ПАР), синтезованих Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241, Rhodococcus erythropolis ІМВ Ac-5017 і Nocardia vaccinii ІМВ В-7405 на відпрацьованій соняшниковій олії й технічному гліцерині (відходи виробництва біодизелю). Встановлено, що заміна у середовищі вирощування N. vaccinii ІМВ В-7405 очищеного гліцерину на технічний (2 %), а також рафінованої олії на відпрацьовану після смаження картоплі фрі (2 %) не супроводжувалася суттєвим зниженням антимікробної активності синтезованих ПАР. Мінімальні інгібуючі концентрації (МІК) щодо деяких бактерій і дріжджів ПАР, синтезованих A. calcoaceticus ІМВ В-7241 на відходах виробництва біодизелю, були у 2 - 8 разів вищими, ніж МІК ПАР, одержаних на очищеному субстраті, проте ці показники (МІК 0,96 - 15,2 мкг/мл) є порівнянними з встановленими для відомих у світі мікробних ПАР. Підвищення до 4 - 5 % концентрації відпрацьованої олії у середовищах культивування N. vaccinii ІМВ В-7405 і A. calcoaceticus ІМВ В-7241 призводило до синтезу ПАР з невисокою антимікробною активністю (МІК >> 400 - 1300 мкг/мл), у той час як синтезовані в аналогічних умовах ПАР R. erythropolis ІМВ Ac-5017 проявляли достатньо високу антимікробну активність (МІК щодо Escherichia coli ІЕМ-1 15 - 80 мкг/мл). Проаналізовано можливість використання у природоохоронних ПАР з низькою антимікробною активністю, які не спричинятимуть негативного впливу на природні мікроорганізми-деструктори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Берегова Х. А. 
Порівняльна характеристика поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinii ІМВ B-7405 і препарату фітолавін як засобів від бактеріозів / Х. А. Берегова, І. В. Сидор, Л. В. Никитюк, Т. П. Пирог // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 2. - С. 26-33. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено антимікробну активність поверхнево-активних речовин (ПАР) Nocardia vaccinii ІМВ B-7405 щодо фітопатогенних бактерій родів Pseudomonas, Pectobacterium і Xanthomonas і порівняно вартість поживних середовищ для одержання культуральної рідини Streptomyces griseus 420 (продуцента стрептотрицинових антибіотиків - складових відомого препарату фітолавін) та N. vaccinii ІМВ B-7405, необхідної для обробки посівів ріпаку з метою контролю чисельності фітопатогенів. Встановлено, що мінімальні інгібуючі концентрації ПАР N. vaccinii ІМВ B-7405 щодо досліджуваних фітопатогенних бактерій Pseudomonas, Pectobacterium і Xanthomonas становили 19 - 80 мкг/мл, що є порівнянним із встановленими для відомих у світі мікробних ПАР. Теоретичні розрахунки показали, що витрати на приготування поживного середовища для одержання постферментаційної культуральної рідини N. vaccinii ІМВ B-7405, необхідної для двократної обробки посівів ріпаку площею 865,2 тис. га, становлять 5438 грн, у той час як для одержання препарату фітолавін - 9816 грн. Використання дешевих промислових відходів для одержання ПАР N. vaccinii ІМВ B-7405 (суміші технічного гліцерину - відходу виробництва біодизелю та меляси - від цукрового виробництва) і можливість застосування їх у вигляді культуральної рідини суттєво знижує собівартість таких препаратів. Здатність ПАР N. vaccinii ІМВ B-7405 проявляти високу антимікробну активність (МІК 19 - 80 мкг/мл) щодо фітопатогенних бактерій надає змогу розглядати їх як перспективні препарати для застосування у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Казначейська система : підручник / О. П. Кириленко, П. С. Гринчишин, З. М. Лободіна, В. В. Письменний, В. П. Горин, М. Б. Гупаловська, Н. І. Карпишин, Б. С. Малиняк, І. П. Сидор, Б. С. Шулюк, В. М. Русін, А. В. Дем'янюк; ред.: А. І. Крисоватий, О. П. Кириленко, Т. Я. Слюз; Західноукраїнський національний університет. - Тернопіль : ЗУНУ, 2020. - 362 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто сутність, особливості та розвиток казначейської справи; бюджетні повноваження та організаційну структуру органів казначейства; інформаційно-технічне забезпечення казначейської системи; платіжну систему виконання бюджетів. Всебічно охарактеризовано казначейське обслуговування бюджетів за доходами та видатками, цільових фондів та інших клієнтів. Особливу увагу приділено обліку виконання бюджетів, фінансовій і бюджетній звітності, організації контролю в системі казначейства. Наведено зарубіжний досвід організації казначейської справи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1-212.121.2 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бюджетна система : підручник / В. Г. Дем'янишин, О. П. Кириленко, З. М. Лободіна, Т. О. Кізима, О. І. Тулай, А. В. Дем'янюк, М. Б. Гупаловська, Н. І. Карпишин, А. Я. Кізима, С. Л. Коваль, В. В. Письменний, С. В. Савчук, І. П. Сидор, О. Л. Шашкевич; ред.: В. Г. Дем'янишин, О. П. Кириленко, З. М. Лободіна; Західноукраїнський національний університет. - Тернопіль : ЗУНУ, 2020. - 623 c. - Бібліогр.: с. 615-623 - укp.

Висвітлено питання сутності бюджету, його складових, призначення та ролі у забезпеченні сталого розвитку держави, бюджетного дефіциту, бюджетної політики, функціонування бюджетного механізму. Всебічно охарактеризовано бюджетну систему та засади її побудови, теоретичні засади і практику формування доходів та здійснення видатків Державного і місцевих бюджетів України, організації міжбюджетних відносин та бюджетного регулювання. Особливу увагу приділено розгляду стадій бюджетного процесу на державному та місцевому рівнях, технологій бюджетування, організації контролю за дотриманням бюджетного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Кириленко О. 
Аналіз витрат як складова оцінки фінансового стану домогосподарств / О. Кириленко, А. Сидорчук, С. Коваль, І. Сидор // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 3. - С. 82-91. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз витрат як складової оцінки фінансового стану домогосподарств. Результати дослідження отримано за даними Державної служби статистики України щодо витрат домогосподарств за 2010 - 2020 рр. У процесі роботи використано аналіз як метод теоретичного пізнання явищ. Порівняння та вимірювання використано як емпіричні методи для проведення дослідження. Проаналізовано існуючі підходи вітчизняних учених, методологію Державної служби статистики України щодо сутності та класифікації витрат домогосподарств. Запропоновано коефіцієнт Енгеля як індикатор оцінки фінансового стану домогосподарства та розраховано його значення. Базуючись на даних щодо складу та структури витрат, побудовано функції Торнквіста для вітчизняних домогосподарств. Закон Енгеля та функції Л. Торнквіста надали змогу екстраполювати у сферу фінансів домогосподарств висновок, що, незважаючи на зростання витрат в абсолютних величинах більше ніж утричі, фінансовий стан вітчизняних домогосподарств суттєво не покращився.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського