Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Сим Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Гинтов О. Б. 
Украинские Карпаты и Горный Крым - сходство и различие кинематических характеристик тектонических движений (тектонофизический анализ) / О. Б. Гинтов, В. А. Корчемагин, Л. А. Сим // Геофиз. журн.. - 2002. - 24, № 6. - С. 75-92. - Библиогр.: 32 назв. - рус.

За допомогою кінематичного методу тектонофізики та його модифікації - побудови стереограм ізоліній вірогідності орієнтації головних осей нормальних напружень - проаналізовано деформаційні режими орогенних етапів розвитку Українських Карпат і Гірського Криму. Показано, що у міоцені - плейстоцені Українські Карпати розвивались у підкидовому режимі, характерному для насуво-складчастих систем. Гірський Крим, починаючи з пізньої юри, формується, головним чином, у зсувному режимі за відсутності великоамплітудних насувів, що зумовлено одночасною дією північно-західного - південно-східного стиснення та північно-східного - південно-західного розтягнення земної кори. Сейсмологічні дані не підтверджують наявності процесу підсування Чорноморської плити під континент на кримській ділянці колізійної зони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д392.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сим Л. А. 
Тектонические напряжения северных частей Урала / Л. А. Сим, О. С. Юрченко, О. Н. Сироткина // Геофиз. журн.. - 2005. - 27, № 1 [cпец. вып.]. - С. 110-120. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Для Полярного, Приполярного і Північного Уралу за допомогою комплексу методів відновлені різнорангові тектонічні напруження. У місцях перетину розломів виявлено ділянки з варіацією вигляду напруженого стану, які характеризуються максимальною дисперсією коефіцієнта Лоде - Надаї. До цих ділянок приурочені гнізда гірського хрусталю. Для блоків, виділених за геологічними критеріями, встановлено тектонічні напруження II рангу. Масові виміри орієнтації кварцових жил і площин розсланцювання показали, що ці орієнтування узгоджуються з блоковими осями головних нормальних напружень. В усій базі даних орієнтації векторів тектонічних переміщень на дзеркалах ковзання (понад 10 000) виділено цикли та фази деформування. Встановлено єдиний регіональний цикл. Він є загальним для дорифейського метаморфічного комплексу осьової частини Уралу, рифей-нижньокембрійських комплексів, палеозойських відкладів Західного й офіолітів Східного Уралу. В цьому циклі виділено шість фаз, у загальних рисах єдиних для всіх різновікових комплексів, що свідчить про посторогенний вік відновлених полів напружень. Відповідність герцинських структур відновленим полям напружень не суперечить успадкованому розвитку Уралу на постгерцинському етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45РОС36) + Д59(45РОС)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського